Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorkama (samo nemojte pitati kako se prave djeca)


FORUM : Roditelji i djeca : Sunecenje da ili ne i kako?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Je li kasno za sunecenje ?

citat:
Larisa wrote:


Ja sa ne dvoumim da li je sunecenje dobro ili nije, vec da li sam ja zakasnila sa sunecenjem svoga sina.




Tako je Larisa

Iz iskustva meni nekih bliskih ljudi , nije kasno Kao što sam pokušala i ranije objasniti , zbog "medicinskih" komplikacija vidjela sam suneæenje i kod starije muške djece.
28-04-2010 at 12:37 | Ukljuèi u odgovor
Larisa
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 25-04-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Je li kasno za Sunecenje??

Pozdrav svima,

Imam sina kojem je 6 godina i uskoro moram donijeti odluku da li da ga osunetimo. S obzirom da je on veci djecak i da sve zna, bojim se da ne dozivi neku traumu.

Da li neko ima iskustva sa sunecenjem veceg djeteta? Kako je sve proslo?
Gdje je u Tuzli dobro mjesto da se dijete osuneti? Gdje ste vi to uradili?



[Edited by Larisa on 28-04-2010 at 12:41 GMT]

28-04-2010 at 12:39 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Je li kasno za sunecenje ?

citat:
Larisa wrote:

Ja jos uvijek nisam donijela svoju odluku. Jedni kazu da je kasno a drugi da nije. A moram odluku donijeti ubrzo!

Ja mislim da je kasno ( rekla si da sin ima šest godina)jer dijete u toj dobi neæe moæi izbjeæi traumatizaciju koju sa sobom nosi taj operativni zahvat. Ako veæ nije osuneæen na vrijeme( dok još nije bio svjestan "opasnosti") bolje bi bilo da se toj rutinskoj operaciji podvrgne kad bude malo zreliji.
28-04-2010 at 13:11 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Je li kasno za sunecenje ?

citat:
racionalna manjina wrote:

Ja mislim da je kasno ( rekla si da sin ima šest godina)jer dijete u toj dobi neæe moæi izbjeæi traumatizaciju koju sa sobom nosi taj operativni zahvat. Ako veæ nije osuneæen na vrijeme( dok još nije bio svjestan "opasnosti") bolje bi bilo da se toj rutinskoj operaciji podvrgne kad bude malo zreliji.

O ovom bi se moglo nadugo i naširoko. Stariji imaju u procentu puno, puno više rizika za komplikacije zbog razlike u anatomiji (sam razvoj djeteta u odraslog).
A trauma jer dijete ima 6 godina..upitno jer nema konkretnih podataka.

Jooj, žena lijepo pita za suneæenje, a ovdje se sad razglaba što, kako, kad, šta bi bilo kad bi bilo.


Larisa
28-04-2010 at 19:52 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Je li kasno za sunecenje ?

citat:
Larisa wrote:
Stvarno mi nije jasno o cemu ovdje neki pisu.

Ja sa ne dvoumim da li je sunecenje dobro ili nije, vec da li sam ja zakasnila sa sunecenjem svoga sina.

MelMel, napomenut cu te da se u Americi vecina djece suneti, tako mi je rekla rodica. A i sama znas da tamo zive vecinom krscani i moderni ljudi(ako se moze tako reci).

Ja jos uvijek nisam donijela svoju odluku. Jedni kazu da je kasno a drugi da nije. A moram odluku donijeti ubrzo!

nije kasno, cak se ce znati i cuvati da se ne povrijedi .... sto znaci vrijeme mu je pripremi mu gdje ce pare cuvat i et nek je sa srecom
28-04-2010 at 19:58 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Je li kasno za sunecenje ?

citat:
hurija wrote:


A trauma jer dijete ima 6 godina..upitno jer nema konkretnih podataka.


Mogu ti reæi iz vlastitog iskustva da je to za dijete od šest godina veoma traumatièan doživljaj, jer mene su moji natjerali na to baš u toj dobi.
Suneæenje nije nešto loše, ali ja mislim da kod nas ljudi djecu ne sunete zbog prevencije nekih moguæih komplikacija ( koje su veoma rijetke) veæ iz vjerskih razloga koje praktikuje veæina pa moraju i oni, da ne bi bili crne ovce.
28-04-2010 at 20:16 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Je li kasno za sunecenje ?

citat:
racionalna manjina wrote:

Mogu ti reæi iz vlastitog iskustva da je to za dijete od šest godina veoma traumatièan doživljaj, jer mene su moji natjerali na to baš u toj dobi.
Suneæenje nije nešto loše, ali ja mislim da kod nas ljudi djecu ne sunete zbog prevencije nekih moguæih komplikacija ( koje su veoma rijetke) veæ iz vjerskih razloga koje praktikuje veæina pa moraju i oni, da ne bi bili crne ovce.


zna biti ukoliko dijete ne pripremis na ono sto ga ocekuje ja mislim da ne trebamo zabravljati nasu tradiciju bez obzira na globalizaciju i modernizaciju...
28-04-2010 at 20:27 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Je li kasno za sunecenje ?

citat:
racionalna manjina wrote:

Mogu ti reæi iz vlastitog iskustva da je to za dijete od šest godina veoma traumatièan doživljaj, jer mene su moji natjerali na to baš u toj dobi.
Suneæenje nije nešto loše, ali ja mislim da kod nas ljudi djecu ne sunete zbog prevencije nekih moguæih komplikacija ( koje su veoma rijetke) veæ iz vjerskih razloga koje praktikuje veæina pa moraju i oni, da ne bi bili crne ovce.

Vjerujem da je iskustvo traumatièno bilo za tebe. I nisi jedini, ali je sigurno manje nego da dok je mlaðe i moguænost samopovreðivanja veæa ili starije pa se nakaleme krvarenja, presijecanje nervnih spletova, problemi sa erekcijom itd da ne duljim o ostalim medicinskim tragedijama koje vas muške može zadesit' u starijoj/odraslijoj dobi, a vezane su za cirkumciziju.
A ovo prije što si rekao, da je kod nas više vjerski nego medicinski razlog..kako god, lièno o tome želim pozitivno da razmišljam, da ne naginjem vjerskom ili inom. Jednostavno, koji god je razlog, pozitivan je jer smanjuje broj oboljelih od ...da se ne rasplinjavamo u medicinu.
28-04-2010 at 20:35 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Je li kasno za sunecenje ?

moj komšija Amir se osunetio u dvadeset prvoj
Znaèi nikad nije kasno

28-04-2010 at 22:01 | Ukljuèi u odgovor
azra_a
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 12-05-2010
Odgovori: 2
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sunecenje da ili ne i kako?

Pozdrav svima!
Pošto ovdje ima puno postova i doista nemam vremena sve èitati nemoj te mi zamjeriti ako je ovo što meni treba veæ negdje napisano. Naime, volila bih znati kod koga je najbolje u Tuzli osunetiti dijete, koje su cijene i kojom metodom rade (mislim da li se radi laserom, skalpelom...) i naravno zanima me ona klasièna forma suneæenja gdje se odstranjuje kožica.
Unaprijed zahvalna!

12-05-2010 at 10:30 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 54
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Roditelji i djeca : Sunecenje da ili ne i kako? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice