Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Ko i zašto uništava simbole Tuzle ?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Ko i zašto uništava simbole Tuzle ?

Radio Tuzla se ugasila, taènije nije se ugasila nego promijenila ime u Radio 7, ženski rukometni klub Jedinstvo je istupio iz lige zbog nedostatka finasija, isti je sluèaj i sa odbojkaškim ženskim klubom, košarakašice æe vjerovatno ubrzo doživjeti istu sudbinu. Što se tièe muških sportskih klubova i oni su na izdisaju. Ko je kriv

26-09-2011 at 19:07 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ko i zašto uništava simbole Tuzle ?

Ja mislim da su krivi ovi shto naplacuju parking!

26-09-2011 at 19:11 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ko i zašto uništava simbole Tuzle ?

citat:
tuba wrote:
Ja mislim da su krivi ovi shto naplacuju parking!


Jesu li to isti oni koji troše pare na neke besmislene manifestacije, tipa obaranja nekih rekorda , dok djeca koja žele da se bave sportom nemaju tople vode u svlaèionicama kojom bi se istuširali poslije treninga ?
26-09-2011 at 19:20 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ko i zašto uništava simbole Tuzle ?

citat:
racionalna manjina wrote:


Jesu li to isti oni koji troše pare na neke besmislene manifestacije, tipa obaranja nekih rekorda , dok djeca koja žele da se bave sportom nemaju tople vode u svlaèionicama kojom bi se istuširali poslije treninga ?


Ne smijem ja rIJeT, ja nisam iz ovog razreda ja sam samo dosh'o po spuzhvu.
26-09-2011 at 19:27 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ko i zašto uništava simbole Tuzle ?

Hajd' ono prvi put kad je bilo obaranje rekorda i ono kapak, ushli su u knjigu i to je to.
Mislim da ce Tuzla uskoro biti u ginisovoj knjizi rekorda pa najvecem broju rekorda u ginisovoj knjizi.

26-09-2011 at 19:31 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ko i zašto uništava simbole Tuzle ?

citat:
tuba wrote:
Hajd' ono prvi put kad je bilo obaranje rekorda i ono kapak, ushli su u knjigu i to je to.
Mislim da ce Tuzla uskoro biti u ginisovoj knjizi rekorda pa najvecem broju rekorda u ginisovoj knjizi.


Možda æemo uæi u Ginisovu knjigu rekorda po tome što æemo biti grad bez sportskih klubova.
26-09-2011 at 19:33 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ko i zašto uništava simbole Tuzle ?

Ja chekam kad bude organizovano masovno bacanje pogleda u vis pa da se prEjavim!

Trenir'o sam to dugo vremena, josh u mehtef kad sam ish'o!

26-09-2011 at 19:40 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ko i zašto uništava simbole Tuzle ?

citat:
racionalna manjina wrote:
Radio Tuzla se ugasila, taènije nije se ugasila nego promijenila ime u Radio 7, ženski rukometni klub Jedinstvo je istupio iz lige zbog nedostatka finasija, isti je sluèaj i sa odbojkaškim ženskim klubom, košarakašice æe vjerovatno ubrzo doživjeti istu sudbinu. Što se tièe muških sportskih klubova i oni su na izdisaju. Ko je kriv

Žao mi je što je sve to tako. Nabrojao si samo neke koji su pred gašenjem, ima ih još, prilièan broj. Kažu, nedostatak finansija. Nisam sigurna da li je taèno, ali u planu opštinskog budžeta je i davanje sredstava "na kapaljku" sportskim društvima. Ispravite me ako griješim.
U suštini, mislim da je to greška, jer bi svi trebali da funkcionišu tako da sami sebi traže sponzore. Ovako, jedni uvijek dobiju, jedni nikad ništa, u nekim klubovima su menadžeri menadžeri, u drugima su menadžeri koji èekaju sa državnih jasli da kapne (mislim na ljude koji sjede u Upravnim odborima klubova). To je veæ problem. Navika ili nešto što se podrazumijeva je da se daju pare, a da se ne pita za efektivni rezultat.
Nisam ekonomista, ali onako laièki, mislim da nam je u glavi krivo posloženo.
Radio Tuzla jeste pionir, tradicija i treba pomoæ, ali dokle da ista radio-stanica funkcioniše na principu humanitarne pomoæi?
Da ne bih krivo bila shvaæena, pitanje u naslovu više mi je za ekonomije (malo preformulisano), nego za ovaj podforum. Ovako postavljeno malo izaziva osjeæaj da su se htjeli isprovocirati neki drugi odgovori.
26-09-2011 at 20:52 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ko i zašto uništava simbole Tuzle ?

U pravu si Hurija.

Radio Tuzla se nije ugasila nego se prosirila i od Nove godine ce biti i TV, odnosno RTV7. Meni se ne svidja sto su promijenili ime, niti mi se svidja ime ko ime, ali ugasila se nije, naprotiv siri se.

Sto se tice sporta, nadlezne su kantonalne i federalne vlasti a opcinske imaju druge nadleznosti a za sport odvajaju u smislu razvoja sporta, prate neka takmicenja i sl.

Ali, desava se da godinama i to fine pare Opcina Tuzla daje za klubove koji zive od stare slave, kao klubove Slobode a oni te pare rasporede za plate a nista od toga ne ostaje za osnovnu namjenu, odnosno razvoj sporta.

Tema jeste postavljena provokativno, treba se malo upoznati sa situacijom i ne nasjedati na svaku pricu.

26-09-2011 at 21:02 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ko i zašto uništava simbole Tuzle ?

Hurija, zar se klubovima ne treba pomoæi makar time da im se pruže osnovne uslovi za trening,voda struja, tereni, dvorane.
Bitno je da sport opstane u Tuzli, ne moraju se ostvarivati vrhunski rezultati, ali zar nije žalosno to da se klub ugasi zbog toga što mu grad nije obezbjedio da imaju toplu vodu da se istuširaju kad završe sa treningom, ili što im nije obezbjedio novac za prevoz da mogu gostovati npr. u Banoviæima.

Kažeš da Radio Tuzla funkcioniše na principu humanitarne pomoæi, al zar isto tako ne funkcionira i Panonika, za koju idu ogromna sredstva iz budžeta, zato što nije sposobna da pokrije ni troškove održavanja, a kamo li da bude ekonomski samoodrživa ?

Ja mislim da je ovo tema za ovaj PDF, jer moraju se naæi krivci koji su doveli do propasti svega onog što predstavlja simbol i ponos Tuzle, a Oni su u vlasti.

26-09-2011 at 21:14 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 24
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: cantra, consiliere, Dva kalja, gocamm, jasmin_m, Klikly, Kraut, Lejla k, naj jaci, Tiburon, VY Canis Majoris
FORUM : Politika : Ko i zašto uništava simbole Tuzle ? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice