Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Ko i zašto uništava simbole Tuzle ?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ko i zašto uništava simbole Tuzle ?

LjeVshe bi zvuchalo "Radio Mileva"!

28-09-2011 at 17:44 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ko i zašto uništava simbole Tuzle ?



http://www.vidiportal.ba/sport/futbal/6348-the-end-veeras-je-ugaena-kk-sloboda

28-09-2011 at 22:08 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ko i zašto uništava simbole Tuzle ?

citat:
laly wrote:


http://www.vidiportal.ba/sport/futbal/6348-the-end-veeras-je-ugaena-kk-sloboda

Šezdesetpetogodišnju KK Slobodu veèeras je zadesila klinièka smrt! Ovako je sudbinu dugovima optereæenog kluba okvalificirao potpredsjednik Skupštine,dr. Dušan Pavloviæ. Realno gledajuæi i ne birajuèi rijeèi, valja konstatovati da je veèeras KK Sloboda ugašena!

Skupština kluba prihvatila je prijedloge èetveroèlane komisije (Vedran Lakiæ, Boris Nikoliæ, Adnan Hodžiæ i Emir Pašaliæ), meðu kojima i onaj o zamrzavanje KK Slobode na nepoznato vrijeme, raspuštanje Skupštine i svih drugih tijela, te produženje košarke kroz OKK Slobodu!?


(Komisija: Adnan Hodžiæ, Vedran Lakiæ, Emir Pašaliæ)

Komisija nije imala puno izbora, jer su za dvadesetak dana rada stekli iznenaðujuæa saznanja.

- Spominjale su se razne cifre duga, a mi smo spoznali da je oko 4 miliona maraka, s tim da nisu uraèunate kamate unazad 4-5 godina. Ovi su podaci nepotvrðeni i moglo bi biti pogubnije. Revizija poslovanja utvrdit æe pravo stanje – rekao je Vedran Lakiæ.

Loši odnosi, blokiran raèun, nezakonitosti

On je, u ime Komisije, naveo da je raèun kluba blokiran vjerovatno od 1999. godine. Upitna je zakonitost, a videntna netransparentnost u radu UO, Nadzornog odbora i svih drugih tijela u klubu.

- Meðuljudski odnosi u klubu su na katatstrofalnom, rekao bih na sramotnom nivou – kazao je Lakiæ što je izazvalo reagovanje nekolicine skupštinara, koji se s ovakvim zakljuèkom nisu složili, ali je on u paketu zakljuèaka, ipak, usvojen.


(Odstupili na prošloj sjednici: Marjanko Divkoviæ i Damir Æilimkoviæ)

Lakiæ je istakao da je i uoèi ove takmièarske sezone u klubu prisutna potpuna neodgovornost, jer su samo s dvojicom košarkaša potpisani ugovori (Enes Pašaliæ i Irfan Hodžiæ – op- tl), tako da o nekom takmièenju nema ni govora.

Bez obzira kako nazvali veèerašnje odluke raspuštene Skupštine, bez obzira što su pojedinci isticali kako se život nastavlja kroz prije dvije godine osnovano Udruženje OKK Sloboda, jedan od najpoznatijih kubova u BiH i godinama tuzlanski sportski brand, Košarkaški klub Sloboda ugašen je!

Vujoviæ u sukobu interesa?

Veèerašnja Skupština potsjeæala je na komemorativnu sjednicu. Izglasano je nešto što je donekle pokriveno èinjenicama, ali i sa dosta nelogiènosti. Ostalo je dosta pitanja, poèev od onih šta s ljudima koji su bili u radnom odnosu, do onih, kako je moguæe da se sudbina gradske svetinje stavlja u ruke drugima iz tek osnovane udruge, a u kojoj glavnu rijeè vode isti ljudi koji su doprinjeli sunovratu Slobode.

Naime, prema nezvaniènim informacijama, u OKK Sloboda veæ su zaposleni i primaju plaæe Žarko Vujoviæ (koji nije prisustvovao sjednici), kao direktor, fizioterapeut Elvir Bijediæ, sekretarica Silvana Saviæ i ekonom nebojša Saviæ Cviki.


(Skupštinari: Pašaliæ, Karamoviæ, Durakoviæ, Pavloviæ, Avdiæ)

Reèeno je da KK Sloboda mlaðem klubu ostavlja èist raèun i 50.000 maraka, te je na njega prenesena eventualna naplata dugovanja od Crvene zvezde za Elmedina Kikanoviæa. Mnogi su izrazili sumnju da æe Zvezda ikome platiti 145.000 eura duga, pogotovo što ugovor o odgodi plaæanja obešteæenja nije sklopljen sa OKK Slobodom (mada je raèun tog omladinskog kluba naveden kao adresa za naplatu), te u tom sluèaju, bar se misli, Beograðani nisu glupi da dugove plaæaju ugašenom klubu. Postavlja se pitanja da li je dio duga neko veæ naplatio ili æe naplatiti, a da æe košarka biti zaobiðena?

- I drugi klubovi su u dubiozi. Za Bosnu Asa BHT se spominje 8,8 miliona maraka. Skeptik sam da æe neko Slobodi oprostiti 2,1 milion duga koji se odnosi na obaveze prema državi. Mene èudi da oni koji su Slobodi davali pare nisu u upravljaèka tijela uveli svoje ljude radi kontrole trošenja novaca. Mi smo površnim uvidom našli svašta, poèev od toga da su pojedinci naplaæivali 10 posto za novac koji su “donijeli” klubu (od sponzora, marketinga i dr), do duplih ugovora (igraèu jedna cifra, upravi druga, vjerovatno – op. tl). Ne èudi me što su pojedini èlanovi UO govorili kako nisu mogli dobiti na uvid ugovore o transferima i drugim finansijskim transakcijama, zbog èega je u neke ljude izgubljeno povjerenje – rekao je èlan Komisije Emir Pašaliæ.

Student odbio spajanje sa Slobodom?

Podsjetio je da su voðeni pregovori sa KK Studentom oko spajanja i zadržavanja imena Sloboda, te nastavku takmièenju u A-1 ligi. Meðutim…

- Pregovori sa Studentom nisu, na žalost, privedeni kraju. Kasno se krenulo, a sezona uskoro poèinje. Kao krivci za stanje u ovom klubu spominju se 3-4 èovjeka i ako æe oni ostati da rukovode i u OKK Slobodi, više nikada neæu doæi ni na jednu košarkašku utakmicu – istakao je Pašaliæ.

Predsjednik UO SD Sloboda Bahrija Dautoviæ rekao je da ovo nije kraj tuzlanske košarke, jer æe SD u svoje èlanstvo primiti OKK Slobodu. Vedran Lakiæ je rekao da, ako se rad nastavi kroz OKK Slobodu, da u novim upravljaèkim strukturama neæe biti osoba koje su krive za stanje u KK Slobodi, ali u to malo koga je uvjerio. Takoðer, nije odgovorio na pitanje ko su èelnio ljudi u Skupštini i UO OKK Slobode, te da li je taèno da je direktor omladinskog kluba Žarko Vujoviæ.

- Kako je moguæe da sudbinu ovog kluba stavljamo u ruke ljudima iz OKK Slobode, a da ne znamo ni ko su, ni da li æe prihvatiti zakljuèke ove skupštine? Zašto da dižemo ruke kako bismo tim ljudima dali na raspolaganje poèetni kapital od 50.000 maraka, a ne znamo ni ko su ni da li æe prihvatiti zakljuèke ove skupštine? – pitao je Edin Durakoviæ, ali ni njemu nije odgovoreno.

Jedini od velikana koji je ugašen!

Reèeno je, naime, da se ova Skupština ne može miješati u rad upravljaèkih tijela OKK Slobode, pa ostaje upitno zašto su raspuštena sva tijela “starog” kluba, prije nego što se saznalo šta prihvataju u OKK Slobodi? Kako je moguæe da se rad KK Slobode zamrznuo, a da nije odreðeno ko æe ga i kada odmrzavati, ako do toga uopæe doðe? Hoæe li Skupština OKK Slobode prihvatiti zakljuèke veèerašnje sjednice i šta æe biti ako ih jednostavno ignoriše?


(Jedini glasao protiv zakljuèaka Komisije: Azur Korlatoviæ)

- Proglašena je klinièka smrt KK Slobode i teško mi je to prihvatiti nakon 35 godina moga rada u ovom klubu. Pogotovo što se kaže se da Omladinski klub nema ništa sa KK Slobodom!? – rekao je dr. Pavloviæ.

Valja na kraju reæi da nema kluba u BiH koji nije u teškoæama. Ali, dok iza Bosne Asa BHT staje grad Sarajevo i Federacija BiH, iza banjaluèkog Borca opæina Banja Luka, KK Sloboda je ostala bez podrške društveno-politièke zajednice. Ostat æe upamæena kao jedini klub u BiH najvišeg ranga, koji je – ugašen!

Na èast ljudima iz vlasti, a pogotovo “zaljubljenicima u košarku”, koji su klub doveli do prosjaèkog štapa, a onda ga gurnuli u ambis i – zaborav! (ri)


28-09-2011 at 23:00 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ko i zašto uništava simbole Tuzle ?

"Reèeno je da KK Sloboda mlaðem klubu ostavlja èist raèun i 50.000 maraka"!

Nebijashe tako davno kad MORADOH ugasiti obiteljski biznis i moradoh posjetiti Poresku upravu, ured u Tuzli. Tamo sam dobio informaciju da ukoliko zelim da ugasim tvrtku moram izmiriti sve obveze (ide me ovaj zapadnjacki), izmedju ostalog sva poreska dugovanja, struja, voda, ovo-ono, komunalije, reklama. Znaci sve svesti na 0 pa tek onda muhur.
Apsolutno me ne interesuje sto se KK Sloboda gasi, ko hin ebe.
Svojedobno, na svaku utakmicu na koju sam otisao uredno sam platio kartu, isao za Slobodom kad su onomad bila ona zajednicka doigravanja, ma nisam zalio nista za njih, u Laktasima sjedio medju chetaljima rizikujuci da me lokalci ne prepoznaju kao domaceg. Znaci, zahebi onu prichu "Krivi smo svi"! Sta sam ja, kao pojedinac jos mogao i trebao uraditi?!
eh jedino sto me interesuje je "Dje su pare"? Ne pare od transfera ili sponzora vec poreske?!
Ako se meni mogla "zavrnuti ruka" za poreze i usloviti gasenje firme uplatom poreza na reklamu , kakva to skupstina moze tek tako donijeti odluku da se firma koja drzavi dodje par miliona jednostavno ugasi i k tome jos, koje li ironije, 50 000 oni ostavljaju OKK Sloboda!!
Sloboda ZDRRAVOOO!

29-09-2011 at 09:34 | Ukljuèi u odgovor
Rejdžegejnstdvošmašin
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-10-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9414
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ko i zašto uništava simbole Tuzle ?

Yebo ti naš sport. Mislim, smiješno je ba ovo kod nas sve materemi. Igraju se nekake lige, kvaliteta igranja nula, fudbalska igrališta neðe po njivama, klubovi nekakvi veze svezom, nešto se pokušava održati na životu...ma UGASI BA SVE!!! Ugasi, zatvori, ukini...delete! Treba organizovat rekreativne lige u svim sportovima, bez ikakvih obaveza, nek igra onaj kome se igra, vidiš da je ovo kod nas sve lopov do lopova, oca bi svog prevario za sto maraka. Šugavo ba i jadno. Ja kontam da je sport važna karika jednog društva, al ako je trulo, nema mu pomoæi. I bolje ga onda i nemat nego se sramotit s nekakvim pokušajima uspostavljanja sportske scene na daskama punim crvotoèine. Ionako niko ni ne gleda domaæi sport (osim eto, fudbalske repr.), a i to su opet meðunarodne utakmice. R.I.P.

29-09-2011 at 10:07 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ko i zašto uništava simbole Tuzle ?

citat:
MelMel wrote:


Ti si meni kralj. Ti si pravo smijesan, trebao bi cesce da pises. Bas te je merak citati.


Hvala sister, Alah te nagradio !
29-09-2011 at 12:17 | Ukljuèi u odgovor
/Medeni/
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 31-05-2011
Odgovori: 164
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ko i zašto uništava simbole Tuzle ?

citat:
racionalna manjina wrote:
Radio Tuzla se ugasila, taènije nije se ugasila nego promijenila ime u Radio 7, ženski rukometni klub Jedinstvo je istupio iz lige zbog nedostatka finasija, isti je sluèaj i sa odbojkaškim ženskim klubom, košarakašice æe vjerovatno ubrzo doživjeti istu sudbinu. Što se tièe muških sportskih klubova i oni su na izdisaju. Ko je kriv



sve su to relikti/dinosaurusi socijalistièkog javašluka, najoèitiji primjer i FK sloboda koji podhitno treba raspustit
samo na tržište, pa ko je sposoban da opstane SVOJI ZASLUGAMA iradom, neka i opstane
ZAPAD I KAPITALIZAM su ZAKON
29-09-2011 at 13:32 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ko i zašto uništava simbole Tuzle ?

Jedno zanimljivo pismo koje je danas objavljeno..anonimno

“Pravi naslov teme je ubistvo s predumišljajem. Nameæe se prije svega jedno ime – Žarko Vujoviæ. Imao je 7 dugih godina potpune vlasti i uspio je klub dovesti do dna. Istina, zatekao je dug iz Husarinog doba ali je zatekao i KK Sloboda sa velikom podrškom Tuzlaka, pun Mejdan i nevjerovatnu atmosferu oko kluba u kojoj se mogao pronaæi svako, zatekao je školu košarke sa preko 800 èlanova.

Žarko, osim što je dug poveæao, rastjerao je publiku iz Mejdana – preranom prodajom najtalentovanijih igraèa (Kikanoviæ, Haliloviæ, …), što je Slobodu uèinilo neatraktivnom, dovoðenjem isluženih i nekvalitetnih igraèa sa strane, privatnim talovima sa menadžerom M. Ražnjatoviæem iz Srbije èime je enormno oštetio Slobodin budžet (u njihove finansijske transakcije osim njih dvojice ni danas niko nema uvid).

Pretvorio je školu košarke u firmu za uzimanje èlanarine od neinformisanih roditelja (èlanarina u Slobodinoj školi je znatno veæa nego u svim ostalim sportskim školama u Tuzli, umjesto da je obrnuto), èime je drastièno smanjio broj èlanova i došao u situaciju da Sloboda godinama u svojoj školi nije proizvela kvalitetnog igraèa. Za svaki sluèaj oèistio je klub od kvalitetnih ljudi i struènjaka (Ðakoviæ, Ilièkoviæ, Muminoviæ, …).

I kao šlag na to prije dvije godine je formirao paralelni košarkaški klub kojem je sraèunato dao ime Omladinski košarkaški klub „Sloboda“ i u tišini prenosio ingerencije na novoformirani klub.

Volio bih da nisam u pravu, ali sve ide u tom pravcu da æe upravo na taj naèin formiran klub postati miljenik opstinske vlasti, da æe ga na silu promovirati u nasljednika KK Sloboda, sa svim beneficijama, vjerovatno i veæim od onih koje je u budžetu opstine Tuzla imao KK Sloboda. Bojim se da æe time Žarko Vujoviæ, kao direktor i praktièno vlasnik OKK „Sloboda“, umjesto procesuiranja biti nagraðen za višegodišnji neuspješan rad, korupciju i stavljanje liènih interesa ispred interesa kluba zbog èega je KK Sloboda i ukinut.

Košarkaški klub Sloboda se nije morao ugasiti. Sa novcem koji je dobijao od Opstine i Kantona, sa tradicijom, struènjacima i navijaèima koje Tuzla ima, Sloboda je danas morala biti ponos našeg grada, prepoznatljivi brend i izvan granica BiH, … samo da su je vodili kompetentniji i bolji ljudi. Godinama unazad je upozoravano gdje Slobodu vodi ova rukovodeæa garnitura (postoje o tome medijski tekstovi napisani prije 5 godina), ali oni koji su trebali postaviti stvari na svoje mjesto (opstina Tuzla), nisu reagovali.

Zašto bi reagovala Opstina to nije njen problem, veæ vidim neke kako pitaju. Odgovoriæu pitanjem, zašto Opstina godinama izdvaja solidan novac iz budžeta za Slobodu?

Zašto Opstina reaguje sada kada se KK Sloboda gasi, pa nisu èlanovi komisije koji su iznjeli gašenje kluba kao jedino rješenje (Vedran Lakiæ i Boris Nikoliæ) u komisiji zato što su zaslužni sportski radnici, veæ zato što su dio Opstinske vlasti?

Ne želim kriviti naèelnika ako nemam dobar razlog za to, ne mogu reæi da Panonska jezera nisu dobro rješenje, kad jesu … Ali u ovu sramotu oko ukidanja kluba sa 65-godišnjom tradicijom, simbola grada, debelo je upetljan

29-09-2011 at 16:00 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ko i zašto uništava simbole Tuzle ?

citat:
/Medeni/ wrote:



sve su to relikti/dinosaurusi socijalistièkog javašluka, najoèitiji primjer i FK sloboda koji podhitno treba raspustit
samo na tržište, pa ko je sposoban da opstane SVOJI ZASLUGAMA iradom, neka i opstane
ZAPAD I KAPITALIZAM su ZAKON



29-09-2011 at 19:32 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ko i zašto uništava simbole Tuzle ?

citat:
racionalna manjina wrote:





"ALI MENI JE U GLAVI,UVJEK ISTA SLIKA ISTI FLESH"
29-09-2011 at 20:06 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 76
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: dela, gorky1, Lady_Di, mehmedmesic, Pazljivo Sisaj, rima73, rukometas, Sicki, skoyi, skoyica, Tatina_Princeza, Titin pionir, yogi_bhf
FORUM : Politika : Ko i zašto uništava simbole Tuzle ? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice