Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Stanje prirodne nesreæe
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Stanje prirodne nesreæe

citat:
Bambi wrote:
Prije par godina sam imala informaciju da u cijelom kantonu nema vatrogasnog kamiona sa dovoljno dugim ljestvama. Imali smo mi i vatrogasaca na forumu, a bilo bi mi drago da me demantuju.

I bilo bi to lijepo soraya, ali kolika je Tuzla, sa dva vatrogasna doma i kaminona koliko ima, prije ce se snijeg istopiti.

Pa iz ovog pisma anonimne gradjanke ,kao i iz pitanja postavljenih ispod se vidi šta bi trebalo da bude èija dužnost.Dok nekome ne padne krov na glavu ili dok ledenica sa krova(kao na slici) nekoga ne usmrsti ,izgleda da niko neæe mrdnuti doope iz svoje kožne fotelje.
17-02-2012 at 21:22 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Stanje prirodne nesreæe

Ko sto gledam, tu ce doci do prebacivanja odgovornosti.

Inace, iz licnog iskustva, CZ je spora i kad treba donaciju da dobije. Nejse, oftopic, skroz.

17-02-2012 at 21:45 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Stanje prirodne nesreæe

citat:
soraya wrote:

Pa iz ovog pisma anonimne gradjanke ,kao i iz pitanja postavljenih ispod se vidi šta bi trebalo da bude èija dužnost.Dok nekome ne padne krov na glavu ili dok ledenica sa krova(kao na slici) nekoga ne usmrsti ,izgleda da niko neæe mrdnuti doope iz svoje kožne fotelje.


U Sluzbi civilne zastite ima Odjeljenje zastite od pozara kojim rukovodi Ibrahim Hadzic. Vatrogasci organizaciono pripadaju tom Odjeljenju pa im je prvi sef u nizu Hadzic. Iznad njega je sefica Sluzbe CZ u Opcini (Nadira Asceric), a iznad nje Zdenko Tadic.
Imamovic je izvan te linije rukovodjenja i po pravilu ne bi trebao da izdaje direktna naredjenja nikome iz CZ.

I da sad ne tusim s tim, problem je sto kod nas gradjani nemaju neki telefon kao u inostranstvu na koji mogu javiti da imaju problem a oni se organizuju i znaju koga salju na teren.

Meni je vise muka kad cujem za nadleznost, a da ne pricam koliko to ljude zbunjuje.

U Crvenim Njivama kad je kuca koja ce poslije doslovno kliznuti i u kojoj ce poginuti ljudi, zvali su i govorili da kuca klizi, govorili su " nasa nadleznost", kad se desila tragedija na terenu su bili svi.

Zena javlja da pucaju grede i ne zna kome da se obrati ako se desi opet tragedija, opet ce svi izaci na teren cime svoje prethodne izjave kompromituju.

Organizacija nula.

Bambi, vatrogasci se jos i najvise odazivaju gradjanima, neki dan su od Skvera prema Ircu skidali ledenice. Problem je sto i ako imaju ljestve mnogim zgradama se ne moze prici a ne moze ni sa krova pa ostaje samo da se obezbijedi mjesto trakama.
17-02-2012 at 23:04 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

Ne bih da se pogresno shvati, ne napadam ja vatrogasce, daleko bilo, nego kontam da oni imaju ljestve ili korpu i ako iko, onda bi oni mogli pomoci.

17-02-2012 at 23:12 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Stanje prirodne nesreæe

citat:
Bambi wrote:
Ne bih da se pogresno shvati, ne napadam ja vatrogasce, daleko bilo, nego kontam da oni imaju ljestve ili korpu i ako iko, onda bi oni mogli pomoci.


Nisam tako ni shvatila, samo kazem da je najcesce stvar pristupa. Jos kad stave one betonske polulopte i ne misle da od njih nekad ni hitna ne moze prici.


17-02-2012 at 23:26 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Stanje prirodne nesreæe

citat:
sunce wrote:


U Sluzbi civilne zastite ima Odjeljenje zastite od pozara kojim rukovodi Ibrahim Hadzic. Vatrogasci organizaciono pripadaju tom Odjeljenju pa im je prvi sef u nizu Hadzic. Iznad njega je sefica Sluzbe CZ u Opcini (Nadira Asceric), a iznad nje Zdenko Tadic.
Imamovic je izvan te linije rukovodjenja i po pravilu ne bi trebao da izdaje direktna naredjenja nikome iz CZ.

I da sad ne tusim s tim, problem je sto kod nas gradjani nemaju neki telefon kao u inostranstvu na koji mogu javiti da imaju problem a oni se organizuju i znaju koga salju na teren.

Meni je vise muka kad cujem za nadleznost, a da ne pricam koliko to ljude zbunjuje.

U Crvenim Njivama kad je kuca koja ce poslije doslovno kliznuti i u kojoj ce poginuti ljudi, zvali su i govorili da kuca klizi, govorili su " nasa nadleznost", kad se desila tragedija na terenu su bili svi.

Zena javlja da pucaju grede i ne zna kome da se obrati ako se desi opet tragedija, opet ce svi izaci na teren cime svoje prethodne izjave kompromituju.

Organizacija nula.

Bambi, vatrogasci se jos i najvise odazivaju gradjanima, neki dan su od Skvera prema Ircu skidali ledenice. Problem je sto i ako imaju ljestve mnogim zgradama se ne moze prici a ne moze ni sa krova pa ostaje samo da se obezbijedi mjesto trakama.


Nisam ni mislila na Imamoviæa,a sasvim sam sigurna da i vatrogasac Hadžiæ,i Nadira Ašæeriæ i Zdenko Tadiæ sjede u kožnim foteljama
evo ovaj apsurd koji ti navodiš (da ne postoji telefon za info i hitne sluèajeve na poziv gradjana)je prava slika naše birokratizovane stvarnosti.
To što navodiš za barijere od kojih se nemože priæi pojedinim objektima si sasvim u pravu.Sa druge strane da nema tih barijera,pojedinici bi parkirali svoje "ljubimce i u haustor
Imam takvih jedno 6 pred ulazom u zgradu gdje stanujem.Ljetos hitna pomoæ nije mogla da pridje ulazu ,a kamoli da iznese osobu na nosilima iz zgrade .a za odobrenje postavljanja tih barijera (polulopti) je zadužena Služba za prostorno ureðenje i komunalne djelatnosti.Vrzino kolo što se tièe nadležnosti.
17-02-2012 at 23:48 | Ukljuèi u odgovor
Platonix
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-03-2011
Lokacija: Jupiter
Odgovori: 363
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

Kažu da je zvala pomoæ- ali Civilna Zaštita nije došla !!!

18-02-2012 at 10:13 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

citat:
soraya wrote:

Nažalost ne mogu letiti ali mislim da sam dobro detektovala potencijalna kritièna mjesta na krovu tvoje zgrade.Taèno je da se na ovom mmjestu pregiba strmog i manje stmog krova javlja problem ove vrste i najèešæe jeste slaba taèka zbog fušeraja u izvodjenju.Na krovu sa manjim nagibom se zadržala velika kolièina snjijega koji se zaledio i ispod kojeg stoji kolièina otopljene vode i zbog tzv.uzgona vode ,u širini cca 1,5m.Na takvim mjestima se mora uraditi žešæa hidroizolacija u više slojeva traka i mora se staviti oluk zbog velike slivne površine krovne ravni.Koliko mi se èini kod tebe nema tog oluka ,veæ je izvedena neka smiješna limena lajsna(kroz koju je garant neko jako vispren zakuc'o ekser,a nije ga silikoniro "tio" kitom).E sad ta voda nema kuda da oteèe dok se taj površinski led ne otopi i probija kroz sve šupljine i kaplje kroz plafonsku konstrukciju u tvoj stan.

Alarmirati upravitelja (moraš biti uporan,vjeruj mi upravo sam imala slièan problem u kancelariji gdje radim ,za mnogo bezazleniji kvar i nisam ih se prošla dok nisu poslali nekoga da riješi problem).

Taman sam se ustrtario šta æe bit' kad poène jaèe otapanje, a ono stade. Barem od sinoæ pa do sad ne kapa. Puj, ne ureklo se. Gledajuæi krov, odokativno ne vidim da se debljina leda nešto plaho smanjila, a topi se polijepo.
I još jedan vjerovatni buduæi problem. Voda izbija ispod stiropora na fasadi. To je problem veæine zgrada èitavog naselja. Kud æe ta voda sve izbit', sam Bog zna.



Ko te zgrade uopšte pregleda i kako? Ko daje dozvole?

Dok sam stanovao na Sjenjaku, blok B, u jednoj sobi ima pukotina od plafona do poda, širine cca 6-7 mm. Pukotina mislim da se proteže na nekoliko spratova. Taj zid je vanjski i tu je vjerovatno spoj vanjske betonske ploèe i drugog zida. Pitanje je vremena kad bi se mog'o odvalit' komplet vanjski zid. Vidim da su po naselju punili pukotine neèim poput silikona, bitumena ili èim veæ
Al' hebat ga, sve æe to neko pozlatit'. Kad tad.
Lijepaa kuæa. Napraviš po svom i na svom.



[Edited by bdirlija on 18-02-2012 at 10:43 GMT]
18-02-2012 at 10:33 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

@bdirlija, možda nisam proèitala sve, ali ako se ne varam ti govoriš o N.Naselju
Ako jeste , reæu samo da je to Naselje bilo fušeraj 20 vijeka.Šuplji zidovi, izolacija nikakva, pur pjene nema èak ni izmedju okvira prozora i ziodova, nevjerovatno. Ljudi su punili taj prostor da bi dobili na toploti, i uspjeli su.
Što se tièe otapanja snijega, institucija koje su nadležne u vrijeme prirodne nesreæe i sl. ne mogu a da ne kažem da je najveæi problem u nama obiènim gradjanima. Ljudi sa sopstvenih balkona nisu uklonili ledenice, a kako onda oèekivati od takvih neko djelovanje širih i veæih razmjera. Ispred nekih (manjih) zgrada nije èak nagrubo oèišæeno oko ulaza i ono malo parking mijesta. Ma lakše se ba muèiti kad auto zaglavi, pa gurati.
A boga mi ima i stanara koji su oèistili cjelokupni prostor ispred zgrade sa krova ma milina

18-02-2012 at 10:54 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

citat:
soraya wrote:

Nisam ni mislila na Imamoviæa,a sasvim sam sigurna da i vatrogasac Hadžiæ,i Nadira Ašæeriæ i Zdenko Tadiæ sjede u kožnim foteljama
evo ovaj apsurd koji ti navodiš (da ne postoji telefon za info i hitne sluèajeve na poziv gradjana)je prava slika naše birokratizovane stvarnosti.
To što navodiš za barijere od kojih se nemože priæi pojedinim objektima si sasvim u pravu.Sa druge strane da nema tih barijera,pojedinici bi parkirali svoje "ljubimce i u haustor
Imam takvih jedno 6 pred ulazom u zgradu gdje stanujem.Ljetos hitna pomoæ nije mogla da pridje ulazu ,a kamoli da iznese osobu na nosilima iz zgrade .a za odobrenje postavljanja tih barijera (polulopti) je zadužena Služba za prostorno ureðenje i komunalne djelatnosti.Vrzino kolo što se tièe nadležnosti.

Da li ste ikada culi za telefon Sluzbe za obavjestavanje i javljanje...ocito ste zaboravili...potrazite broj

[Edited by kagemusha on 18-02-2012 at 18:27 GMT]
18-02-2012 at 18:26 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 32
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Aldarion, aly, golga, jaaah
FORUM : Tuzlarije : Stanje prirodne nesreæe New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice