Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Stanje prirodne nesreæe
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

ovo meni vise lici na slavinovice,al slicno ko i sa novim naseljem...
tuga pregolema...
a ne mogu sad svi prodat stanove i promijenit lokacije...

20-02-2012 at 11:48 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Stanje prirodne nesreæe

citat:
andjela wrote:
@bdirlija, možda nisam proèitala sve, ali ako se ne varam ti govoriš o N.Naselju


Slavinoviæi. Moja zgrada je Space Shuttle naspram Sjenjaka B blok. Tam' su punili rupe na plafonu, npr. oko cijevi za grijanje, novinskim papirom. U C bloku otpadne cijeli zid ploèica u kupatilu... Cirkus živi!
Kod mene nema propuha u kuæi. Stiropor na fasadi. Evo i pumpu za grijanje u podstanici promijenili prošle hefte, pa i to bolje. Mada je sad zatoplilo...
Ali ovaj kurtzschlus sa snijegom... Cijelo naselje. Fazon je da koni do mene ni kapi, a ispod nje cijela vertikala haos. Do prvog sprata!? Ovo moje se suši i na proljeæe valja strugat' plafon. Ali ne prije dok se krov ne sredi. I komšijama koji ne plaæaju ruku ne zavrnemo.

A sinoæ na Sjenjaku C blok, ulaz prije ambulante, fasovala meèka. Ulubljen krov, razvaljen šiberdach, i prednja hauba. Nije baš u cvijetu mladosti al' meèka je meèka. Parkirana oko dva metra od zgrade. Koji su to mamlazi koji napraviše onakav krov. Gore kosina, pa još lim. I bez snjegobrana, naravno. Nema šanse da se priðe, a kamoli oèisti.
Na tom krovu se snijeg najduže zadržao od svih ulaza, pa sinoæ velike gromade otpadale. Da je nekom na glavu palo.... Par desetaka kila s 12.-og sprata!!!
20-02-2012 at 13:58 | Ukljuèi u odgovor
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

Ljudi, samo da kazem da nije onaj led s krovova sala.

Sinoc je na mjesto na kojem sam stojala par minuta, samo sto sam se sklonila, s krova dzamije pao SAV snijeg i led. Ne smijem ni da pomislim sta bi bilo da sam stojala par sekundi duze. Ionako je bio pust grad, niko me ne bi ni cuo

Pazite kuda se krecete!

20-02-2012 at 15:00 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

citat:
bdirlija wrote:

Taman sam se ustrtario šta æe bit' kad poène jaèe otapanje, a ono stade. Barem od sinoæ pa do sad ne kapa. Puj, ne ureklo se. Gledajuæi krov, odokativno ne vidim da se debljina leda nešto plaho smanjila, a topi se polijepo.
I još jedan vjerovatni buduæi problem. Voda izbija ispod stiropora na fasadi. To je problem veæine zgrada èitavog naselja. Kud æe ta voda sve izbit', sam Bog zna.



Ko te zgrade uopšte pregleda i kako? Ko daje dozvole?

Dok sam stanovao na Sjenjaku, blok B, u jednoj sobi ima pukotina od plafona do poda, širine cca 6-7 mm. Pukotina mislim da se proteže na nekoliko spratova. Taj zid je vanjski i tu je vjerovatno spoj vanjske betonske ploèe i drugog zida. Pitanje je vremena kad bi se mog'o odvalit' komplet vanjski zid. Vidim da su po naselju punili pukotine neèim poput silikona, bitumena ili èim veæ
Al' hebat ga, sve æe to neko pozlatit'. Kad tad.
Lijepaa kuæa. Napraviš po svom i na svom.



[Edited by bdirlija on 18-02-2012 at 10:43 GMT]


hajde neka si rahat bar malo..ako ne bude novih sniježnih padavina
voda ispod stiropora?..sve je to sa krova ..probija kroz oluke,okapnice,lajsne...da ne davim opet sa prièom "ekser kroz lim",zvuèi nevjerovatno,ali vjeruj mi ,potvrðeno kroz milion primjera (bar u mojoj dosadašnjoj praksi)...i vjerovatno je dosta limenih opšava do sada istruhlo...zavisi koliko je dugo objekat u exploataciji ...prije rata se mnogo više obraæalo pažnje na te detalje ,da li je pocinèani lim i da li je pravilno postavljen,premazan,antikorozivno zaštiæen...sada je to fakat do izvodjaèa,uglavnom fušeraj...

te pukotine koje spominješ su posledica gradnje prefabrikovanim elementima ( èuveni sistem "žeželj" primjenjen na cijelo mSjenjaku pa i na Ircu)) koji je primjenjivan na dosta objekata u Tuzli (brza gradnja,a sistem nerazradjen šta sa havarijama nakon exploatacije objekta nakon 50 godina)..u pitanju je tzv."rad objekta" i nepedantno obradjene radne fuge na spojevima razlièitih ab elemeata(ploèe.zid-zavjese,rigle,stepenišne vange..)koje bi trebalo da su zalivane rijetkim cementnim materom sa dodatkom aditiva plastifikatora da bi sistem radio...još je veæi problem gdje su na objektu primjenjivana dva sitema gradnje kombinovano (monolitni i prefabrikovani -montažni)...
elem,prije proljeæa se valja popeti u taj tvoj tavan i vidjeti da li ima ošteæenih crijepova,da li su slojevi ispod crijepa kako treba i da li je prostrta horizontalna hidro i termoizolacija po gornjoj plohi tvoje plafonske tavanice...ipak treba malo konsultovati struku

[Edited by soraya on 20-02-2012 at 16:21 GMT]
20-02-2012 at 16:18 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

citat:
soraya wrote:

hajde neka si rahat bar malo..ako ne bude novih sniježnih padavina
voda ispod stiropora?..sve je to sa krova ..probija kroz oluke,okapnice,lajsne...da ne davim opet sa prièom "ekser kroz lim",zvuèi nevjerovatno,ali vjeruj mi ,potvrðeno kroz milion primjera (bar u mojoj dosadašnjoj praksi)...i vjerovatno je dosta limenih opšava do sada istruhlo...zavisi koliko je dugo objekat u exploataciji ...prije rata se mnogo više obraæalo pažnje na te detalje ,da li je pocinèani lim i da li je pravilno postavljen,premazan,antikorozivno zaštiæen...sada je to fakat do izvodjaèa,uglavnom fušeraj...

...elem,prije proljeæa se valja popeti u taj tvoj tavan i vidjeti da li ima ošteæenih crijepova,da li su slojevi ispod crijepa kako treba i da li je prostrta horizontalna hidro i termoizolacija po gornjoj plohi tvoje plafonske tavanice...ipak treba malo konsultovati struku


Koji crni rahat drugarice Soraya! Sinoæ gledam jope' snijeg. Jutros haman zavrnuli radijatore pa ovi pucketaju, isto k'o da je negdje jope' prokapalo. Mi spavamo naèuljenih ušiju

"Struka", limar i još neki sl., bila i pojma nemaju u èemu je problem. Mister Iii! A ja nešto kontam da bi moglo baš kao na slici. Pao snijeg, suhi. Odozdo toplina, topi se i na velikom minusu pa se zaledi. Kosina mala, prijeklop crijepa nedovoljan, nikakva hidroizolacija...... Baš onako kako piše ispod. I onda haos!
Sreæa da sam barem nešto snijega èistio, koliko se dalo dokuèit'.



Naðoh si knjigu "Majstor - Protiv kiše i vlage" pa je sad tabirim i studiram.



[Edited by bdirlija on 21-02-2012 at 08:51 GMT]
21-02-2012 at 08:15 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Stanje prirodne nesreæe

citat:
Crvena starka wrote:
Ljudi, samo da kazem da nije onaj led s krovova sala.

Sinoc je na mjesto na kojem sam stojala par minuta, samo sto sam se sklonila, s krova dzamije pao SAV snijeg i led. Ne smijem ni da pomislim sta bi bilo da sam stojala par sekundi duze. Ionako je bio pust grad, niko me ne bi ni cuo

Pazite kuda se krecete!

opravdana briga...
ljudi slabo shvacaju opasnost od ledenica i snijega sa krovova ili jednostavno ne vode dovoljno brigu,
poslijedice mogu biti katastrofalne i tragicne,
trenutno nisam u zemlji ali sam vrlo dobro upucen u vremenske neprilike koje su nas zadesile,
u svakodnevnim kontaktima sa porodicom i prijateljima, ne izostavljam napomenu da se paze ledenica i snijega sa krovova,
znaju to oni mozda bolje od mene ali eto
opravdana briga
21-02-2012 at 08:28 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

Nesreæa u centru Sarajeva: Snijeg s krova zgrade pao na automobil u pokretu




 


<br /><br /><br /><br />

21-02-2012 at 14:27 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

Uzas, dobro je prosao

22-02-2012 at 00:23 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

Još jedno auto u pokretu stradalo u Sarajevu!!!
Èovjeèeeee, po krova!!! Ni po džadi nemreš hodat'. Na livadu, daleeeko od zgrada i kuæa.



[Edited by bdirlija on 22-02-2012 at 08:58 GMT]

22-02-2012 at 08:57 | Ukljuèi u odgovor
Platonix
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-03-2011
Lokacija: Jupiter
Odgovori: 363
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

Graðani BiH nastanjeni u Federaciji u proteklih osam godina za Civilnu zaštitu FBiH izdvojili su nevjerovatnih 123,1 milion KM. No, kada im je bilo najpotrebnije, u danima nezapamæene ledene katastrofe, ta institucija, odnosno njeno rukovodstvo, pokazalo se beskorisnim. Šokantni su podaci da su mnogi kantoni i opæine na raspolaganju godinama imali desetine miliona KM, a da se na kraju ispostavilo da na raèunima, u vrijeme nedavnog proglašenja stanja elementarne nepogode, nemaju dovoljno novca ni da kupe lopate za èišæenje snijega! Gdje je taj novac, morat æe odgovoriti nadležne institucije. Podsjeæamo da u tom periodu Civilnu zaštitu FBiH nisu nikada pohodili ni federalni revizori. Za proteklih osam godina u Tuzlanskom kantonu Civilnoj zaštiti je dato 19 miliona konvertibilnih maraka. Gdje su pare lopovi !


23-02-2012 at 14:52 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 40
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Aldarion, aly, golga, jaaah
FORUM : Tuzlarije : Stanje prirodne nesreæe New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice