Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorkama (samo nemojte pitati kako se prave djeca)


FORUM : Roditelji i djeca : Porod...
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
statebriga wrote:

pa da, starija gospodja, moram je persirat

nego, nisam ja ters, samo svasta znam i ne volim da me se zayebava, a da ne kazemo da znam pricat, cudo


mescini nije ti ni mrsko pricati
Zahebavam se
21-02-2012 at 11:59 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

Prvi porod, ma nemam pojma ni sta me je snaslo. Samo mi rekla u DZ da ne cekam noc, poslije rucka da se lijepo odmorim i pravac Gradina. Gore me smjestise, meni nesto svejedeno do kad nisu pocele oci ispadat'. Znam da sam pjevala osstaaariiicuuu neeecu znatii i da sam nesto pala u bandak.
Drugi porod, sve lijepo poradila po kuci, ispeglala, zaprijetila muskinju da me ne cekaju ako sta zbrljave i uprljaju, sjela u auto i opet Gradina. Tu noc prespavala k'o sto duugo nisam, nista me ne boli do ujutru. Smjestise me tam' u radjaonu, malo one infuzije da brze ide i odose svi, al' u salu. Nesto hitno.
Dok se doktor vratio, sestra me je porodila. Kaze on, sad cemo mi to zacas!! Ma sta zacas kad sam se vec porodila!!!! Auuu...dodje neki specijalizant, s rukama u dzepovima, nesto mi zagleda dole..Sta gledas? Auu, moglo bi ovdje dvije-tri kopcice!! Gledam mu one ruke, nesto prsti debeli k'o u Safeta mesara. AA neee, ti neces! Ode on kobajagi da se pripremi. Neerminaaa (tako se zvala babica), daaaj malo povidona i skupi mi ove noge, zeno draga!! Tako i bi. Utekoh ja mesaru, sa mojom princezom na prsima

21-02-2012 at 12:22 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

ihhh kad bi smijo priæat...
kroz kake sam muke jaaaaa prošoooo

21-02-2012 at 14:23 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
primus inter pares wrote:
ihhh kad bi smijo priæat...
kroz kake sam muke jaaaaa prošoooo



i kako bolan prodje porod, jesu te sjekli
21-02-2012 at 20:03 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...


Bila je ova tema vise puta i ja svaki put napisem pa da i ovaj put , da kad se moja mama poradjala bilo dva razreda akusera i gledali tako da sam imala publiku

21-02-2012 at 20:26 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

izuzetno težak...7 dana prije termina...nije bilo bolova,dali mi indukciju nakon što je ultrazvukpokazao i doktor rekao da je mutnaa plodova voda,znaèi beba pati i zrela je izlazak vani...dadoše mi neku laganu indukciju i prikljuèiše me na CTG (ili tako nekako,uglavnom se na monitoru èuju otkucaji bebinog srca i izlazi traka na kojoj se oèitavalu kontrakcije..elem od 8-11 prije podne ravna linija)...trajalo do nekih 18 popodne,sa identiènom scenom koju je imala i STB,kad je došla naèelnica (crvenokosa vještica maèije zelenih oèiju) i kojoj sam obeæala da æu je šutnuti nogom ako ne odloži makaze kojima je pošla da mi probije vodenjak....elem,uspjela je samo da mi pojaèa dozu sintocinona i da napravi totalni haos u organizmu,jer sam dobra dva sata imala kontrakcije na dva i po minuta ,koja stiže jedan drugu,a nisam bila dovoljno otvorena da bi krupna beba izašla napolje...oko tih famoznih 6 popodne,nakon 10 sati onog kloparanja i lastike koja me stezala preko stomaka,dovezli su aparat za vakum...doktor me umirivao navræuæi "kalotu" na vakumsko zvono,da æe sve biti u redu ,jer beba ima gustu kosicu ,crnu kao zift.... sve je bilo u tri minute gotovo,beba se poprilièno namuèila,imala je ocjenu 8 i u prvoj i u 5-oj minuti..a onda se zaèuo plaè naljljepši na svijetu,i istog trena se sav bol zaboravio....stavili su to malo biæe na moja prsa,a instiktivno ,a nesvjesno (što valjda rade sve porodilje prvorotke) sam joj prebrajala prstiæe na majušnim rukicama... ...i onda je došla babica Radmila da je pridrži dok je doktor prekidao vrpcu kojom je to biæe bilo još uvijek vezano za mene ...dok sam slušala babicu kako naglas diktira u knjigu "živo žensko èedo,broj 34,dužina 54,obim glave 34,težina 4 kile i 520 grama..." i stavljajuæi nam onaj "satiæ" sa brojem 34 obema na ruke,ja sam lagano uvedena u anesteziju da bi mogli da "profircaju" "rajsfešlus " od 42 zupca...bila je duboka noæ kada sam se probudila iz anestezije,sa nogarima uvis,gologuza,sa rukama umotanim u spavaæicu,sa sve buketom civjeæa na prsima...mislila sam da sam umrla...prelazak sa stola na feltrage je bio veoma bolan i pomalo komièan,jer je dežurna babica koja me je preuzela bila sitna mlada ženica visine od metar i žilet..ali na moju sreæu veoma spretna...vožnja feltragama do lifta i sobe je trajala èitavu vjeènost,a svaku spojnicu na podnim ploèama sam prebrojala jaucima....
intresantno je bilo što je u boksu do moga bio obavljen jedan porodjaj kome je prisustvovao muž i buduæi otac...koji je ljekar po struci...porodilja je bila savršeno pripremljena mlada žena,i sve je skonèalo za 10 minuta,ali u trenu kad je radjala zaèuo se tresak i padanje instrimenata po podu...novopeèeni otac je ošino u neosvest i prostro se po box-u kompletnom dužinom i širinom

[Edited by soraya on 22-02-2012 at 02:02 GMT]

22-02-2012 at 01:57 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

ehh.kako vi to sve slikovito opisaste vidim ja da se zene dovode do ludila u tom sistemu i na porodajnom stolu,,
ja sam po vasem pisanju shvatila da sam ja jedna velika sretnica sto sam bas
oba djeteta rodila u njemackom sistemu,
pa da opisem prvo razliku u pripremama jedne porodilje na zapadu ..posle petog mjeseca trudnoce porodilji se dodjeluje babica koja je prati do poroda sto znaci njihova filozofija poroda se u glavnome poklapa sa individualnim zeljama trudnice kako se i gdje zelite poroditi ,
to znaci priprema oca i majke na zajednickim kursevima kod babice pocinju vrlo rano tako da se buduci roditelji vec na ovakvim kursevima dobro izvjezbaju za taj cin
pored disanja pred porod dolaze vjezbe oca kako podrzavati buducu majku u toj tehnici disanja i kako joj odagnati porodiljne bolove,,i upoznavanje s razlicitim metodama poroda prigrusena svjetla,,veliki francuski krevet ili velika kada napunjena toplom vodom gdje se oboje buducih roditelja opustaju sve do samog poroda gdje trudnica izade iz vode na krevet za poradanje sto se tice ovih bolnica parovi dolaze mnogo ranije prije poroda na dogovoreni termin upoznaju cjeli tim bolnice sestre,,babice ljekare obilaze ove porodajne sobe za trudnice i na kraju imaju termin pogadanja koji nacin poradanja na kraju zele ,,ja mogu samo da pohvalim volju svoga muza koji me je do zadnje sekunde pratio sa nasa oba djeteta u porodajnim salama i koji je sve moje torture agresije momacki podnio pri samom porodaju ja sam odabrala prigruseno svjetlo,,svjecice i francuski krevet ,,,samo kada bolovi naidu sam ga zamolila da izade jer volim da patim sama a imam nekakvu medicinsku indijansku dusu,,,jake mame ne stenju i ne placu i nisam htjela nista protiv bolova mislila sam samo neka sve ide prirodnim tokom,,,u dobrobit bebici iako su oba poroda bila na vjrme sto znaci 40 do 41 sedmica trudnoce sve normanlnim tokom bez komplikacija mada kada razmislim oboje djece sam cekala za moj pojam dugo po 10 sati,,i sto je najznacajnije babica se trudila do zadnjeg da me ne sjece razvlacila je matericu na sve mogu ce nacine i uspjela,,mada danas kada gledam iz daljine svih podataka se i ne sjecam nakon dva dana sam izlazila iz bolnice i ovdje imate i kucnu njegu ,,babica dolazi jos mjesec dana posle poroda i podrzava novorotkinje u dojenju i povijanju djeteta sa ocevima ,,e sad moram ici a znam da nisam sve detalje opisala

22-02-2012 at 16:46 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
Abulafija wrote:



Ja ovo ne vjerujem


Možeš da ne vjeruješ kolko hoæeš ,ali evo još jedne...niti sam imala strije niti sam se ijednom tokom trudnoæe namazala bilo kakvim preparatom ili uljem po stomaku ili bilo gdje...takva koža valjda,elastièna...jedna jedina stvar koja je i meni bila èudno-smiješna je pigmentacija u vidu precizne linije po stomaku od pupka do ispod grudi(kao da je flomasterom povuèena) širine 2 mm,kao zift crna.....Nekoliko sati nakon poroda te crte više nije bilo...
22-02-2012 at 17:11 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
soraya wrote:


Možeš da ne vjeruješ kolko hoæeš ,ali evo još jedne...niti sam imala strije niti sam se ijednom tokom trudnoæe namazala bilo kakvim preparatom ili uljem po stomaku ili bilo gdje...takva koža valjda,elastièna...jedna jedina stvar koja je i meni bila èudno-smiješna je pigmentacija u vidu precizne linije po stomaku od pupka do ispod grudi(kao da je flomasterom povuèena) širine 2 mm,kao zift crna.....Nekoliko sati nakon poroda te crte više nije bilo...


Kao linea nigra ali samo kontra?
22-02-2012 at 17:23 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

citat:
Bambi wrote:


Kao linea nigra ali samo kontra?


zato je bebara volila iz ogradice taj crtaæ gledati

Tuba ,majstore

[Edited by soraya on 22-02-2012 at 17:51 GMT]
22-02-2012 at 17:48 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 23
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Roditelji i djeca : Porod... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice