Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorkama (samo nemojte pitati kako se prave djeca)


FORUM : Roditelji i djeca : Porod...
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

Moj bivsi kolega Thomas, ima 3 sceri, i sve tri je on "prihvatio" pri porodjaju.
Haman imaju takav program u bolnicama, ko hoce, helem, on je djecu "doceko, na izlazu" a ne babica.
Njemu u ruke dosla.
Ne bi ja mogo, mescini....

02-03-2012 at 10:32 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

joj drug,mozda u sveckoj,al na gradini,muæno tita mi...
tako ja cuo zene pricaju,ko sreca pa se sve brzo zaboravi...

02-03-2012 at 10:39 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
primus inter pares wrote:
joj drug,mozda u sveckoj,al na gradini,muæno tita mi...
tako ja cuo zene pricaju,ko sreca pa se sve brzo zaboravi...




Mucno, sta??
02-03-2012 at 10:44 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
Abulafija wrote:




Mucno, sta??



pa biraj,jarane,sve!
od zidova,kreveta,posteljine,hodnika,osvjetljenja,zvukova,mirisa,izgelda,da ne pricam dalje ono najkonkretnije...
02-03-2012 at 10:46 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
primus inter pares wrote:


pa biraj,jarane,sve!
od zidova,kreveta,posteljine,hodnika,osvjetljenja,zvukova,mirisa,izgelda,da ne pricam dalje ono najkonkretnije...



Aha, bolnica ko bolnica.
Ma znam, svake godine provedem par dana obilazeci Gradinu.
Jebo majku, kaze ne smije se pusit
Ja trazio daidzu, po sata po gradini, nit dje kake evidencije ima ni koji racku, ne znaju dje pacient smjesten, matere mi moje.
Al haj nadjem ga, sam u sobi onoj velikoj on, kaze daj cigaru, ljeb te jebo crknut cu.
Bjezi ba reko, daj ti njeznika, kaka cigara u bolnici.
A preko puta njegove sobe, je soba za medicinsko osoblje, jarane, ja mislio vatrogasci ce doci, koko su ljudi zacadili
I jos vrata otvorena, i njihova i od njegove sobe.
I ja mu dam cigaru, pusi reko, odoh ja svakako
02-03-2012 at 10:55 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

to i u tebe dajdja lezo na ginekologiji ;hanka

02-03-2012 at 11:01 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
primus inter pares wrote:
to i u tebe dajdja lezo na ginekologiji ;hanka




Ne znam dje lezo, tam dje se lezi kad se fiksatori na nogu insanu metnu vece prije
Helem, nije se poradjo, al je stanje na tom odjeljenju katastrofa ko i svugdje valjda.
A porodjaj ja ne bi ni volio gledati, i necu ako me ne naceraju, a kamo li prifatati djecu sto izlaze.
Ja bih se ako ikako more (a znam da ne more, zapio u kafani kakoj i ceko izvjestaj)
Jesi li ti prisustvovo?
02-03-2012 at 11:06 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

ma vala more ono bolje izgledat,onda one zene na hodniku...

02-03-2012 at 11:11 | Ukljuèi u odgovor
Denci
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 28-08-2006
Lokacija: daleko
Odgovori: 24424
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
Aidatuzla wrote:



te sto leze na hodniku su se vec porodile i cekaju da ih odvedu na drugo odjeljenje. one od trudnica dobijaju komentare tipa: uh, blago tebi

Sve si u pravu svugdje je to istoGore ba kad titrajuTe akupunkutra,umirujuca muzika,ona prigusena plava svjetla,aromaticne svijeceKontam mars mi svi s ociju pustite me da se patim,j...m ti i svijece i muziku.Jos sat natakarili na zid tako da moram gledati u njega a vrijeme stalo,jedna minuta ko godina.Porodila se i kontam sad cu malo odmoritiJest sipak,guraju mene u onim kolicima i dijete za mnom u bolnicki hotel za porodilje...Ostavise me tamo s djetetom kaze da povucem onu snjuru ako mi sta treba.Sreca mogo je i cojk tamo sa mnom spavati i pomociOne njihove zene hodaju i setaju dan nakon porodjaja a ja ko patka da je do wc-aJa i ovdje je normalno ici na kafu u grad,u setnju i u shopping sa bebom starom par dana 


Keep your eyes on the stars and your feet on the ground.
02-03-2012 at 11:37 | Ukljuèi u odgovor
zara
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-01-2007
Lokacija: U mislima
Odgovori: 11515
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

E, sta nisam napisala u svom prvom postu
Dakle, prva trudnoca, ja u 9. mjesecu, ima jos 15 dana do termina...
ali, beba hoce napolje
i vece prije poroda poceli bolovi,
onako na par sati. Kaze meni cojk, hajmo mi na gradinu...ma daj rekoh ja, pa da gore lezim dzaba a mogu me i vratiti, pa sto da dzaba idemo dok ne ucestaju trudovi...kao ja to nesto znala i hajd' legnemo spavati, on zahrce iste sekunde
(to je cudo nevidjeno, na kant ga mozes postavit on odmah zaspi i hrka ga stoji,
al ja navikla)...da nastavim a meni bolovi ucestaju, pravo ono boliiiiii...i nisam mogla trpiti vise, vidim na satu da je oko 6 sati pa ga polako (ono pazljivo budim, jednom se poceo branit, srecom sam se izmakla)...kaze on:sta je sad? Rekoh: boli, hajmo na gradinu...kaze: kad sam te zvao da idemo ti neces, kud ces sad u 6 ujutro ...
stenjem ja od bolova (nisam ni na gradini vristala )..kad, ustaje on,
ode se umiti, ja vec sve imala spremno,
i posto nisam oka skolopila, sve kraj vrata stoji, ja istusiarana obucena...
ali... tad nismo imali auto, a moj brat koji je otisao na more mi ostavio folciku bubu da budemo mobilini kad se priblizi porod.
Kvaka je bila jos i u tome sto moj cojk tad nije imao vozacku nije ga zanimala voznja ni pod razno...i tako ja u porodjajnim mukama sjedem za volan (jedva) on na mjesto suvozaca..a boliiiiiiiiii ..i umjesto na gradinu, blize mi bilo roditeljima (oko 1km), ne znam da bi citavi stigli do gradine ili bi beba ispala na pod auta.
Elem, dobro je svabo napravo folciku pa nije bilo sanse da slomim onaj volan koliko sam ga stiskala dodjemo do mojih i probudimo ih, moj dragi tata rahmetli nas odveze na gradinu...i sve bi do pola 11 gotovo.
Nisu cojkovi onda isli da prisustvuju porodjaju, isli su da piju i caste jarane
A sa drugom kcerkom isto cirkus. Otisla na redovnu kontrolu, kaze doktorica: vi ste otvoreni 3 prsta, evo vama uputnica pa neka vas voze u bolinicu da se porodite. A moj cojk u sarajevu na nekakvoj obuci bio, i treba doci taj dan (petak) ja da idem po njega autom na stanicu..jet, malo morgen.
Hajde, uzmem ja uputnicu, ali kontam, kad sam vec po doktorima, odoh ja i po doznake u mikro stanicu i odem guzva tamo nevidjena, ja uputnicu u zrak i govorim da se poradjam da me puste preko reda, i puste me. Onda lijepo sjedm u auto pa se odvezem kuci, uzmem torbu spakovanu za bolnicu pa opet do svojih. Mami i tati isti dan rodjendan 12.4.
Dosle tetke , cekaju jos rodbine u goste, a ja dolazim i trazim od mame stagod da jedem. Ona me u cudu gleda pa zar ne mozes cekat da svi dodju pa cemo lijepo vecerati...a ja ne! daj i daj...pa zasto, pita mama, sta si navalila..rekoh, ja sam mama dobila uputnicu, nego daj ba da sta jedem, bit cu gladna gore, ionako ce raditi onaj glupi klistir i tako, odveze mene moj tata na gradinu...cojk dosao na stanicu mene nema, nazove moje da pita sto nisam dosla po njega, znam li ja da on ceka, nema smisla, nije bio kod kuce mjesec dana...i opet je, hvala Bogu sve bilo brzo gotovo. samo je ova beba pozurila cijeli mjesec prije termina

Valjda nikad do sad nisam duzi post napisala na forumu

[Edited by zara on 02-03-2012 at 22:39 GMT]

02-03-2012 at 22:36 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 55
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Roditelji i djeca : Porod... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice