Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorkama (samo nemojte pitati kako se prave djeca)


FORUM : Roditelji i djeca : Porod...
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
sunce wrote:

Ne znam kako je to sad, ali meni su i rekli da prvih 6 mjeseci dobijam po kilogram a zadnja 3 po dva i ja sam pazila da ne predjem tih max 12.


ma sad troncaju kad se udebljaš preko 12-13, ako uprate doduše s kolko si kila ostala trudna
22-02-2012 at 20:50 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

citat:
cica wrote:


ma sad troncaju kad se udebljaš preko 12-13, ako uprate doduše s kolko si kila ostala trudna


Pa i tada je bilo max 12 ali ja sam bila pomrsava kad sam ostala trudna pa sam mislila hajde da se malo popunim.
22-02-2012 at 20:51 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
cica wrote:
Ni jedna ne napisa kolko je kila nabacila

ja sam ostala trudna sa 64 kg (visoka sam 180cm) a na porod otišla sa 78....prilikom poroda se izgubi težina bebe+isto toliko otprilike na plodovu vodu...izbacila sam enormo veliku posteljicu (normalna je težine do 600 grama ,moja je bila 1,2kg) kad sam izašla iz bolnice vaga je pokazivala da imam 67...ni grama sala na meni nije bilo,samo dva smedja oka i ogromne sise ..svo vrijeme trudnoæe sam bila na propisnoj dijeti,ostala sam željna banana i èokolade.... ..a prva tri mjeseca sam užasno puno povraæala i gubila sam na težini..morali su mi davati infuziju i neke tabletice sam pila protiv povraæanja,jer me smaralo i dehidriralo...u meni ostajale samo mandarine i poneki bareni krompir...meso nisam mogla oèima da vidim,prelazila na drugu stranu ulice ako trebam proæi pored mesnice...prodje auto pored mene,a ja pored prve bandere povratim zbog auspuha...miris pudera na licu nisam mogla da podnesem...kafa i cigare su otpale ko trinaesto prase,najgore mi je bilo za pranje zuba...to sam morala da prstima zaèepim nos pa da onda perem zube.....kad me ovako vidiš ,reko bi èojk mogu konju rep da išèupam,a na svijet na jedvite jade donijela te 4,5 kile žive vage...nažalost,nakon poroda ljekar je rekao da radjanje "nije moj sport" i da više beba neæe biti u mom životu,osim da usvojimo neku...
22-02-2012 at 20:55 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

ma, meni kad ne vjeruju, ja izvadim trudnicki karton, pa sve iz mjeseca u mjesec... tiz 71 sam imala sredinom 9. mjeseca

22-02-2012 at 20:59 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

citat:
sunce wrote:


Kod mene je bila smedje boje, ta linija se pojavi kod mnogih i ima vrlo zanimljivo ime, kojeg se sad ne mogu tacno sjetiti ali znam da je slicno kao fuksa .

Meni je bila malo duze, i prosla, ali zaista kad sam vidjela kod nekih zena strije osim na stomaku i na grudima i bedrima, stvarno sam shvatila da sam imala srece ili je u pitanju koza, genetika, sta li.

Senzualna, opet pocinjes da uporedjujs sisteme i ok je to, samo de se bar uputi do kraja u nesto prije poredjenja.

Vidis da se statebriga porodila u ratu (kao i ja).




pa ne znam zasto se svaki put odreaguje kada ja usporedim sisteme iako nisam cjeli tekst privela kraju
ja mogu samo ispricati iz svog iskustva kako i sta sam dozivjela i kako sam prosla na porodu u drugacijem sistemu iz sasvim jednostavnog razloga jer se u nasem sistemu nisam ni prije ni posle rata poradala !!!
ako napisem sretna okolnost znaci da sam sretno prosla pri porodu u svakom pogledu kako se sve mirno odvijalo i sistem i trudnoce su bile bez ikakavih komplikacija (ovo je jos jedna velika olaksica naspram zena koje imaju ili su imale jako teske trudnoce,,jer nijedna trudnoca nije ista ) opisala sam usput i sistem iz samo jednog razloga jer imam i ja neka svoja sjecanja iz osamdesetih godina iz Tz kako su se zene poradale na nasoj gradini, gdje sam pocetkom osamdesetih godina na ginekologiji na porodajnom odradivala praxu a polovinom osamdesetih sam radala djecu u drugom sistemu pa sam mogla odlicno napraviti razliku izmedu poradanja osamdesetih godina dole u Tz i osamdesetih godina ovdje gdje sada zivim to je jako bitna cinjenica bar za mene ako vec svaka pise o svojim dozivljajima pri porodima,,


[Edited by senzualna on 23-02-2012 at 08:33 GMT]
23-02-2012 at 08:31 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
Aidatuzla wrote:
joj jest mi smijesna soraya probudila se sa cvijecem na grudima ko da je umrla

senzo, imamo i mi ovdje psihofizicke pripreme za porod koje traju mjesec dana. zapravo dva termina sedmicno mjesec dana. vode ih sestra i doktori u domu zdravlja. ko zeli, moze u skolu za trudnice ici i duze. mnoge zene idu i zaista pomaze. predavanjima o porodu prisustvuju i muzevi koji zele jer sada i oni mogu prisustvovati porodu u posebnoj radjaoni. nije bas da je kod nas u porodilistu ko u mesnici. osoblje je bilo jako ljubazno prema svim porodiljama i zaista mnogo rade. mene je sestra drzala za ruku kad je doktorica oduzila sa sivanjem nekog hematoma iako ne boli jer daju anesteziju za sivanje. nikad ne znas tijek poroda pa ako se ne otvaras ides na kraju na carski ali svi zele probati prvo prirodno sorayce, zasto nisi dala da probiju vodenjak? i da, i oni pokusavaju da izbjegnu epiziotomiju. nije bas da rezu po defaultu. patronazna dolazi tri dana. mi smo angazovali pedijatrijsku sestru (divan zena) koja je dolazila 2-3 sedmice i koja nas je uputila u sve sto treba. muza naucila da kupa dijete, savjeti o zdravlju, njezi...

e sad tezina ja sam u prvoj trudnoci dobila (po mojoj procjeni) 18-20kg jer sam pola trudnoce bila na mirovanju. doktor mi je stvarno davao savjete o ishrani i trubio ali sta cu. na porodu izgubila 10kg. ostalo spalo brzo bez dijete. drugi put je mislim 14 ili 15kg. dobila sma sigurno 3kg u devetom mjesecu zbog zadrzavanja tecnosti. opet izgubila 10kg na porodu i evo sad imam predtrudnicku tezinu od 63,5kg. doktor svaki put odrzi predavanje ako se udebljem malo vise od preporucenog. svi doktori sada stvarno vode racuna o tome.
ja ba, opet izgubila 10kg na porodu. drugi sin tezak skoro 4,600 i 58 dug ko da sam rodila dijete od mjesec dana tako se i ponasao kad smo dosli kuci. frajer je brzo izbacio nocne obroke i poceo spavati citavu noc i sad ima samo 4 obroka od 2dcl ko veliki

moram priznati da me svi pomaci u nasem gradu u ovom obliku raduju pogotovo na porodilistu
kako kazes po sistemu ,ko zeli
onda nisam ni sama sigurna u prakticnost da ce biti mnogo buducih tata na spisku koji ce podrzavati dobrovoljne seminare
23-02-2012 at 08:42 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
laly wrote:



i kako bolan prodje porod, jesu te sjekli


jasta su
23-02-2012 at 08:55 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

sve male mace, izuzev Aide i još jedne vam

23-02-2012 at 12:34 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

ma kaki to ba prisustvo porodu to su sve fore i fazoni...
ima njih vise koji su htjeli prisustvovat porodu, i puste te unutra,i onda,kad dodje trenutak,onda sestra kaje,sjedi tu samo malo sacekaj eto nas za minutu

23-02-2012 at 12:50 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
primus inter pares wrote:
ma kaki to ba prisustvo porodu to su sve fore i fazoni...
ima njih vise koji su htjeli prisustvovat porodu, i puste te unutra,i onda,kad dodje trenutak,onda sestra kaje,sjedi tu samo malo sacekaj eto nas za minutu



ee, zato se sad mora unaprijed najavit da æaæa hoæe prisustvovat, pa se ide u zasebnu raðaonu... nisam sigurna da li je taèno al' kažu da se plaæa 150km

ja sam davno nekad razmišljala o tom prisustvovanju al' sad ove pameti, ne, hvala, ne treba mi i on još dok oèi budu ispadale
23-02-2012 at 12:55 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 49
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Roditelji i djeca : Porod... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice