Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorkama (samo nemojte pitati kako se prave djeca)


FORUM : Roditelji i djeca : Porod...
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

Nisam ni ja dobila strije, doduse mazala sam se svaku noc nevenovom kremom.
12 kilograma sam dobila u trudnoci, i s porodom isto toliko izgubila.

26-02-2012 at 10:20 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

Niko ovdje ne misli da su strije nešto što je na prvom mjestu, ali izgleda da se nekima samo uèinilo

Tako je @starka, mislim ako se malo posveti pažnje koži i ishrani, da problema uglavnom nema. Dosta tekuæine, unijete prehranom ili samo vodom, je dosta bitno za kožu..Znaèi njegovati kožu izvana i iznutra.
Ja sam u prvoj trudnoæi dobila 12kg, a u drugoj 14.

Prvi put sam ostala trudna sa 62kg, a kad sam poèela raditi i kombinovala posao i dojenje smršala sam na 54kg grozno!!
Zato tu grešku nisam napavila drugi put. Beba dojila taèno 12mjeseci i to je i dovoljno, a onda svako sebi
Vidim razlièita iskustva iz porodilišta, ja svoja i ne smijem napisati, jer sam imala bisera i to jakih

Prvi put...znaèi dolazim ujutru jer mi je pukao vodenjak, bolove nemam super se osjeæam.Ukljuèuju mi indukciju, prate CTG...pored mene žene arlauèu, poradjaju se , sve sam s njima proživjela Ja ništa Dolaze mene obilaze , pregledaju, svi fini, nestvarno ljubazni al hajd ja kontam sve je to zbog ove moje dr. I tako cijeli dan, gladna i žedna, a u ušima mi zvoni od tudje vriske. Upratila sam sve kad se koja porodila, mogla sam im ja upisivat taèno vrijeme
U jednom momentu ide mi se u wc...posuda je pored kreveta, ali imam ono èudo preko stomaka pomjerim se nekako dohvatim, obavim sve...kad eto azraila "šta si se pomjerila, ne može to tako "...rekoh: "dobro gospodjo, drugi put vi piškite za mene, meni je svakako to mrsko"..Ona "vidi je što je bezobrazna"...Pritisak mi veæ u oèima:"jesam izlazi odavdje nemoj sad da ustanem s ovim zajedno " ...utrèava dr. smiruje situaciju, elem ova više meni na oèi nije ulazila (jbt sreæu ona bila i drugi put kad dodjoh u porodilište )
Oko 18h pred veèe, dolazi dr da mi saopšti da je zvao muž, da pita da li bi mogao prisustvovati porodjaju Molim!!!!Koji mu je sad vrag, dogovorili smo se da to neæemo...Ali...nastavlja dr....rekla sam da mi ovdje oèekujemo komplikacije, te u tom sluèaju prisustvo ne praktikujemo!! KOMPLIKACIJE, MOLIM!!! Da..nastavlja ona...u pola osam æemo odluèiti šta dalje!..Kako je dr. izašla na vrata, mene ja tako poèelo sve boliti, sve jaèe i sve èešæe...valjda od straha Kad više nisam mogla trpjeti, poèela sam zapomagat "ne mogu više..." Dodje dr. i pita da li to sad stvarno boli, pregleda i radosna sva:"e pa ovdje je krenuo porod"..."hoæemo li zvati muža? "kakvog dr. muža, ko æe njega sad èekat, ma nema šanse"
Kaže sestra(divna jedna) hajde onda polako do umivaonika.Kako sam stala na noge, tako mi se uèinilo da æe mi se raspasti cijelo tijelo.."Ja, reko, ne mogu...ako bi mogla puzati, bilo bi mi lakše" Kaže ona "ma nemoj tako, hajde polako ja æu ti pomoæi"..Nekako dodjemo do umivaonika, prvo pogledam u ogledalo "auuuuu, rekoh, kakva sam, vidi mi kose, majko moja"...kaže sestra, hajde ti, nemoj se umivati idemo na sto.. Dolazimo do porodjajnog stola, imaju dva stepenca..Ova reko na ove stepenice, nema šanse, ako zakoraèim otpašæe mi noga! Strpljiva neka žena, kaže "neæe neboj se ja sam tu"...Samo me nemojte vi, jer ako me uzmete ispod ruke otpašæe mi ruke" Ja sam majke mi imala takav osjeæaj, valjda ono što se svaka kost pomjeri.
Nekako sam se popela na taj sto, ali dole na kraj...sad se treba pomjeriti prema gore....Ja se veæ gubim od bola i kažem, "ne mogu ja dalje, možete vi mene i ovako poradjati" Znaèi sjedim na ivici, noge vise, ma nidje veze..Nekako me namjeste, krenuo porod, nemam više snage, dvije dr. i babica..u jednom momentu misleæi da dr. malo tisne iz stomaka, kažem ja "de dr. sad malo vi, ja ne mogu više"..Kaže ona meni "pa ne mogu se ja dušo napinjati za tebe" nesporazum!! Prodje to nekako znaèi porod koji je poèeo u 06h ujutru, završio je u 20,30h E tu je bio onaj dio koji ne želim da pamtim, a koji se na sreæu dobro završio (tu je ekipa iz porodilišta i iz djeèijeg boksa pokazala svu svoju BRZINU, struènost i znanje, svaka im èast)..

Poslije ona 2h na kolicima sam se pravila da spavam, jer me bilo sramota

[Edited by andjela on 26-02-2012 at 11:10 GMT]

26-02-2012 at 11:06 | Ukljuèi u odgovor
skorpija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-05-2006
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1806
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

Evo i slicne teme:

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/forum/viewtopic.php?MsgID=997795&TopicID=984022#997795

26-02-2012 at 22:35 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

e, ne znam ima l' forumasa, al' vidi sta se mom bivsem muzu desilo...

dok smo jos bili skupa, tamo negdje oko 4.-5. mjeseca, isli u bolnicu na obilazak sala, neko predavanje, bla bla i izmedju ostalog filmic o porodu...

ide film, zena se poradja, vristi ona, oni vicu "push, push", ja se okrenem desno, taman da uhvatim kako skliznu sa stolice...

pao u nesvijest

dakle, nije bio na porodu, a i cisto sumnjam da bi bio da nije bilo sto je bilo

26-02-2012 at 22:46 | Ukljuèi u odgovor
skorpija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-05-2006
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1806
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
cica wrote:
Ni jedna ne napisa kolko je kila nabacila



Prva trudnoca-ostala trudna sa 73, dosla da se porodim , imala 78. Nakon poroda 69! Beba je bila teska 3350gr.
Ali sam zato u periodu izmeðu dvije trudnoce dobila 12 kg.
Druga trudnoca-zatrudnila sa 81, dosla da se porodim sa 90. Beba -3630gr. Nakon poroda opet 81..
I onda opet debljanje...do 87!Sad sam se vratila na 78
26-02-2012 at 22:50 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

Prvi put ostala trudna sa 62kg, a na porod otišla sa 74kg, beba teška 3000g.pa sam nakon godinu dana imala 54kg
Drugi put sa 64kg na porod odem sa 78kg...beba 3450g, poslije godinu dana imala 68kg ;hanka

27-02-2012 at 12:52 | Ukljuèi u odgovor
Denci
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 28-08-2006
Lokacija: daleko
Odgovori: 24424
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

Gluho bilo kad mi oci ne ispadoseMoj bivsi muz je prisustvovao porodjaju.Malo spavo nq onom stolu za poradjanje(dok sam ja izvodila egzorcizam u krevetu pored),narucio pizzu i jeo,pricao s jaranima na tlf i tako Dobro je proslo,patila se par sati,dobila epiduralnu i onda sam komotno mogla i trceci roditi,nista nisam osjetila

Sad se spremqm za drugo,te pripreme ce trajati oko 2 godine Bitno je da imam plan  


Keep your eyes on the stars and your feet on the ground.
29-02-2012 at 18:12 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
Aidatuzla wrote:

nego, ima li forumasa tata koji su prisustvovali rodjenju svog djeteta da sa nama podijele iskustvo?




nešto mi je primke sumnjiv
,ali kao da se stidi da sa nama podijeli svoje iskustvo

suprug nije mogao prisustvovati ,jer je u vrijeme mog porodjaja odsustvovao iz države zbog posla...a i da je bio tu,ja mu ne bih dozvolila da me bruka dva puta se isprsio da ide samnom u bolnièki lab da mi izvade krv (svakog ponedeljka,po nalogu moga ginekologa)..i oba puta je on ošinuo u nesvijest kad je vidio iglu u mojoj ruci èika laborant mi je rekao da ga više ne dovodim,neka èeka u kolima
29-02-2012 at 20:03 | Ukljuèi u odgovor
Denci
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 28-08-2006
Lokacija: daleko
Odgovori: 24424
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
Aidatuzla wrote:
mi smo prvi put planirali da muz prisustvuje pa se ja predomislila. i bolje je

on je mojoj mami rekao da su me odveli u operacijsku salu (ustvari odveli su me u pretporodjajnu) i sad zena skontala da se nesto zakomplikovalo al, hajde, carski bude zavrsen za pola sata. ovamo, ne javljaju da sam se porodila jos 4 sata. zena poludila od brige... sta me toliko operisu mogu misliti sta bi sve javljao da je bio tu uzivo


heheh sad se sjetih da sam na nekom forumu nasla provale muzeva na porodima (oplakala sam tu. zene se u scijeloj muci smijale. moram vam naci link ) i sad je jedan prisustvovao i zenu su morali uspavati da odstrane posteljicu a muz je izasao i rekao njenoj mami da su je uspavali i da ce joj odstraniti maternicu

Citala sam i ja te provaleI onaj jedan sto je zeni donio ,,Zivot poslije smrti'' da cita izmedju trudova 


Keep your eyes on the stars and your feet on the ground.
01-03-2012 at 17:18 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

ja sam cuo da su gore zvukovi ko iz istjerivaæa duhova...

02-03-2012 at 10:20 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 39
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Roditelji i djeca : Porod... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice