Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

Zalosno je koliko se vjera umijesala u politiku.

Jos mi je zalosnije da je sve vise zatrovanih i da smo u vrzinom kolu.

Bira se direktor, ministar, predsjednik, po kljucu, ma katastrofa.

Ne bih odvajala ni jednu jedinu marku za vjerske objekte. Ne zna se koji je ljepsi a škole nam bogu plakat.

Sto kazu zivi bili pa vidjeli, ali nama drugi ne trebaju sebi smo sebi najveci naprijatelj.

Ne tice mi se je li neko vjernik ili nije, sebi je, briga me koliko je ministara ovih ili onih, sta imam od toga da mi je otac rodjeni ministar ako ne zna raditi kako treba.





01-03-2012 at 22:58 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

Stvar je u tome sto mnogi podobni misle da su i sposobni. Iz tog vrzinog kola tesko je izaci. To ce jos dugo potrajati. Kako izaci iz ovog zacaranog kruga?

01-03-2012 at 23:15 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
sunce wrote:
Zalosno je koliko se vjera umijesala u politiku.


Puno je historijskih razloga za to. Kod bosnjaka to nije tako izrazeno jer bosnjaci su uvijek bili najtolerantniji. Medjutim, jedan broj bosnjaka se drzi vjere kao neke vrste zastite i sigurnosti.

U onom sistemu, muslimani su bili kao jedna mala telka. Tokom dana gazda bi milovao telku i govorio joj kako je ljupka i poslusna a potom bi se gazda vratio u svoju kucu i ostrio noz.

Tako su nama govorili i ucili nas bratstvu, a mi naivni vjerovali u to. I dok smo mi pjevali crvene pjesme oni su ucili svoje mitove i spremali se za protjerivanje "turaka".

Mnogi bosnjaci su svjesni te nepravde koja nam je uradjena, pa se sada hvataju vjere jer ih to cini sigurnijim i daje im neku vrstu pripadnosti necemu a sto je onomad muslimanima bilo cesto oduzimano.
02-03-2012 at 00:07 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

Bez obzira sto neki kazu da krasno sto smo zemlja sa tri nacije i tri vjere i sa svom tom raznolikoscu, ja ipak mislim da je to nase prokletstvo.

Sve jednonacionalne zemlje u okruzenju su dobile svoje granice i idu dalje, ali mi stojimo.

Zahvaljujuci tom broju 3, mi smi bili pod agresijom i genocidom jer su se druga 2 okrenula od svoje zemlje.

Multikultura je divna stvar, ali to ipak ne fercera kod nas. Mozda podjela i nije tako losa ideja, pa svako use i u svoje kljuse...

Nema rahatluka dok svako ne dobije svoj komad, ma kako to lose zvucalo.

[Edited by Black0ut on 02-03-2012 at 00:16 GMT]

02-03-2012 at 00:15 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
Black0ut wrote:


Puno je historijskih razloga za to. Kod bosnjaka to nije tako izrazeno jer bosnjaci su uvijek bili najtolerantniji. Medjutim, jedan broj bosnjaka se drzi vjere kao neke vrste zastite i sigurnosti.

U onom sistemu, muslimani su bili kao jedna mala telka. Tokom dana gazda bi milovao telku i govorio joj kako je ljupka i poslusna a potom bi se gazda vratio u svoju kucu i ostrio noz.

Tako su nama govorili i ucili nas bratstvu, a mi naivni vjerovali u to. I dok smo mi pjevali crvene pjesme oni su ucili svoje mitove i spremali se za protjerivanje "turaka".

Mnogi bosnjaci su svjesni te nepravde koja nam je uradjena, pa se sada hvataju vjere jer ih to cini sigurnijim i daje im neku vrstu pripadnosti necemu a sto je onomad muslimanima bilo cesto oduzimano.


Da li se osjecas zasticeno?

Sto se mene tice najsigurnije se osjecam kad imam od cega zivjeti, sto ce reci da se ima posao. To je baza za sve ostalo.

Zdravlje se podrazumijeva, ali nema te vjere i ljubavi od koje se moze zivjeti.


02-03-2012 at 00:21 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

BlackOut, sve sto si do sad napisao nije u vezi teme, al' eto, da te pitam.
Koliki bi to bio tvoj komad zemlje?
Naspram druga dva, ostala bi ti lijeha za luka, pa ne bi bio "telka" nego horoscic cvrko.

02-03-2012 at 00:22 | Ukljuèi u odgovor
Testosteron
Nivo: Forumas sa iskustvom
S

Registriran(a): 29-06-2006
Lokacija: Zeljezara Zenica
Odgovori: 272
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
Black0ut wrote:
Bez obzira sto neki kazu da krasno sto smo zemlja sa tri nacije i tri vjere i sa svom tom raznolikoscu, ja ipak mislim da je to nase prokletstvo.

Sve jednonacionalne zemlje u okruzenju su dobile svoje granice i idu dalje, ali mi stojimo.

Zahvaljujuci tom broju 3, mi smi bili pod agresijom i genocidom jer su se druga 2 okrenula od svoje zemlje.

Multikultura je divna stvar, ali to ipak ne fercera kod nas. Mozda podjela i nije tako losa ideja, pa svako use i u svoje kljuse...

Nema rahatluka dok svako ne dobije svoj komad, ma kako to lose zvucalo.

[Edited by Black0ut on 02-03-2012 at 00:16 GMT]

Znas sta jarane.....hajde ti malo onako od...i u skokovima sa tom pricom i politikom....radi takvih DZIBERA ko sto si ti mi nemamo svoj mir i rahatluk u drzavi....LJAKE jarane!!!

[Edited by Testosteron on 02-03-2012 at 01:04 GMT]
02-03-2012 at 00:22 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
Black0ut wrote:
Bez obzira sto neki kazu da krasno sto smo zemlja sa tri nacije i tri vjere i sa svom tom raznolikoscu, ja ipak mislim da je to nase prokletstvo.

Sve jednonacionalne zemlje u okruzenju su dobile svoje granice i idu dalje, ali mi stojimo.

Zahvaljujuci tom broju 3, mi smi bili pod agresijom i genocidom jer su se druga 2 okrenula od svoje zemlje.

Multikultura je divna stvar, ali to ipak ne fercera kod nas. Mozda podjela i nije tako losa ideja, pa svako use i u svoje kljuse...

Nema rahatluka dok svako ne dobije svoj komad, ma kako to lose zvucalo.

[Edited by Black0ut on 02-03-2012 at 00:16 GMT]


Mozda je lakse tebi jednom da odes u neku jednonacionalnu nego da nas ovde sve dijelis.

Mozda je prekasno, pa bas ne kontam najbolje ali izjava i stavova da ti pamet stane.


02-03-2012 at 00:33 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
sunce wrote:
Da li se osjecas zasticeno?

Sto se mene tice najsigurnije se osjecam kad imam od cega zivjeti, sto ce reci da se ima posao. To je baza za sve ostalo.


Vjera nije nesto sto ce nam dati posao i materijalizam. Ali, nakon svega sto nam se dilo u proteklih 20 godina, bosnjaci su na neki nacin skontali da se vjerom i pripadnoscu necemu mogu zastititi od slicnih nepravdi koje su nam ucinjene u proslosti. Bosnjaci su oduvijek bili na vjetrometini i sada po prvi puta imaju nesto svoje.

Sto se tice posla. Slazem se da sve pada u vodu ako nema ekonomije i zaposljavanja. Danas slusam da se nezaposlenost jos vise povecala a radnih mjesta nema nikako. Ali i ti moras znati da ce uvijek biti tako sve dok ne sredimo ustav i drzavu, jer d abi bilo posla trebaju investitoti a oni nece doci ako je zemlja nestabilna. A zemlja ce biti nestabilna sve dok smo uredjeni na ovaj nacin. A mijenjati nista ne mozemo sve dok druga 2 naroda opstruiraju.
02-03-2012 at 00:38 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
hurija wrote:
Koliki bi to bio tvoj komad zemlje?
Naspram druga dva, ostala bi ti lijeha za luka, pa ne bi bio "telka" nego horoscic cvrko.



Slazem se. Mi smo premala zemlja i jos kada bi se podijelili to bilo za cirkusa. Mada ima i manjih zemalja pa fino ferceraju. Ali, je li se bolje ovako vjecno patiti??
02-03-2012 at 00:40 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 20
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: cantra, consiliere, Dva kalja, gocamm, jasmin_m, Klikly, Kraut, Lejla k, naj jaci, Tiburon, VY Canis Majoris
FORUM : Politika : Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice