Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
sunce wrote:


Mozda je lakse tebi jednom da odes u neku jednonacionalnu nego da nas ovde sve dijelis.



Ja ne dijelim nikoga. Ja samo prepoznajem realnost. A realnost je da sa ovakvim uredjenjem i sa tri naroda nikada necemo biti stabilna zemlja.

Imas li ti neku bolju ideju a da je realna??
02-03-2012 at 00:42 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
sunce wrote:
Zalosno je koliko se vjera umijesala u politiku.



Cijeli Balkan fercera po principu spojenih posuda, pa tako i BiH. Ne mozes ocekivati od bosnjaka da se sekularisu a pri tome ne ocekivati isto i od druga dva naroda. Nerivira me sto se sekularizam lomi samo preko ledja bosnjaka dok se isto ne trazi od ostalih naroda. Najbolji primjer za to je vjeronauka. Frka se digla ono jednog casa vjeronauke sedmicno u KS, ali niko ne postavlja pitanje vjeronauke u RS-u i Herceogovini i tamosnjih krstova/krizeva. U poredjenju sa srbima i hrvatima, bosnjaci su daleko sekularniji i nemaju kud dalje osim da odu u radikalni sekularizam a sto vodi u diskriminaciju. Nema tog hrvatskog grada ili sela a da u centru nema jedan ogroman krst, npr. na Husinu. Zamisli da bosnjaci pocnu postavljati mjesec i zvijezdu u svojim gradovima... To je naravno nemoguce upravo zato sto su bosnjaci vec dovoljno sekularni.
02-03-2012 at 01:19 | Ukljuèi u odgovor
Testosteron
Nivo: Forumas sa iskustvom
S

Registriran(a): 29-06-2006
Lokacija: Zeljezara Zenica
Odgovori: 272
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

Ja ne znam sta ti radish na ovom forumu sa pricom o podjeli i rasturanju BiH !!! Nema razlike izmedju tebe i onih sto su nas drzali na nisanu 92....sramota!!

Evo sta Alija Izetbegovic kaze 92g


[Edited by Testosteron on 02-03-2012 at 06:21 GMT]

02-03-2012 at 02:20 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
Black0ut wrote:

Nema tog hrvatskog grada ili sela a da u centru nema jedan ogroman krst, npr. na Husinu. Zamisli da bosnjaci pocnu postavljati mjesec i zvijezdu u svojim gradovima... To je naravno nemoguce upravo zato sto su bosnjaci vec dovoljno sekularni.


u nekim pogledima, Bosnjaci i jesu dovoljno sekularni, ali umjesto tog mjeseca i zvijezde,
ipak danas svako selo ima dzamiju... fala Bogu,
neka i krstova i dzamija, ne treba da smetaju, to su nasa obiljezja i zajednicka nam je zemlja,
nama treba da "krstove" i "dzamije" ujedinimo najvise u ekonomskom pravcu pa i u ostalima,
ali polako, nas ce narod jednom shvaiti da nema druge osim zajednicke tute...

02-03-2012 at 07:13 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

Vala, meni je pun njeznik i crkava i dzamija, i krizeva po brdima, i kojekakih konaka, i popova sto blagosiljaju politicare.
Vjerujte u sta hocete i kako hocete, ali sve dotle dok se bude gledalo dje ima crkva i dzamija, dok se popovi i hodze budu uplitali u politiku, a starci nam umiru ko cuke i familije im jedva cekaju da umru, da se ne pate vise s njima, dok bolnice izgledaju kao da su na prvoj liniji ratista,dok se u skolama uce tri istorije, dok se PTSD- ovci ubijaju (kazu 1000 na tuzlanskom kantonu), selameta u Bosni bit nece.

02-03-2012 at 08:11 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

ne bih se baš složio da se vjera umiješala u politiku, nego da je politika za sobom prema dnu povukla sve sfere društva.

n ažalost, istina je, da se više iz glave, ne gleda sposobnost u radu, nego samo poslušnost prema idejama odreðene stranke. pa kad su se u ukc-u poèeli birati šefovi klinika, upravnog i drugih odbora sve je jasno.

meni je lièno svejedno, ko je kakvog politièkog opredjeljenja, dok kvalitetno obavlja svoj posao. šta neki musliman ima od mene, ako ja svaki put, kad radim nešto iz svog posla, njemu napravim zdravstveni problem, da sam musliman koliko god, džaba mi.

evo npr. bevanda je sada premijer, no problem, bujrum care radi svoj posao. zaštiti proizvodnju, poljoprivredu, pokreni turizam. napuniš mi džep,i moj ti je glas na slijedeæim izborima zagarantovan, da si 10 puta hrvat.

02-03-2012 at 09:43 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

problem je po meni,sto smo mi malo trziste,mala drzava,sve malo...
pa se nema gdje,hocu reci...
svugdje u svijetu se stavljaju,prvo podobni pa onda strucni,nemojte se ba zavaravat...
s tim da se u vecim i uredjenijim drustvima,taj podoban na vrhu okruzi strucnim i oni za njeg rade...tj ima ko da ga pokrije...
isto tako i za mito i korupciju,pa gdje toga nema?njemacki predsjednik pade zbog tog,pa izraelski premijeri,pa malo malo tuze ovog premijera,onog predsjednika,ministra,sefa kompanije..prokletinja je svugdje prokletinja,samo sto je kod nas suzen manevarski prostor
a plus kod nas,to ide od vrha do dna

02-03-2012 at 09:54 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

Ja ako ovdje progovorim zaprijetili su me deportovat na Kubu u najmanju ruku a i Komunistièka Kina mi je izgledna opcija

02-03-2012 at 09:55 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
primus inter pares wrote:
problem je po meni,sto smo mi malo trziste,mala drzava,sve malo...
pa se nema gdje,hocu reci...
svugdje u svijetu se stavljaju,prvo podobni pa onda strucni,nemojte se ba zavaravat...
s tim da se u vecim i uredjenijim drustvima,taj podoban na vrhu okruzi strucnim i oni za njeg rade...tj ima ko da ga pokrije...
isto tako i za mito i korupciju,pa gdje toga nema?njemacki predsjednik pade zbog tog,pa izraelski premijeri,pa malo malo tuze ovog premijera,onog predsjednika,ministra,sefa kompanije..prokletinja je svugdje prokletinja,samo sto je kod nas suzen manevarski prostor
a plus kod nas,to ide od vrha do dna



pa velika je razlika, kod njih se TUŽI i premijeri odgovaraju, al' kod nas ni da ko spomene. i jako je veliki problem što je korupcija postala sasvim normalan naèin poslovanja.
02-03-2012 at 09:57 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
Shaban wrote:
Ja ako ovdje progovorim zaprijetili su me deportovat na Kubu u najmanju ruku a i Komunistièka Kina mi je izgledna opcija



02-03-2012 at 09:58 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 24
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Politika : Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice