Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
borbeni wrote:


pa velika je razlika, kod njih se TUŽI i premijeri odgovaraju, al' kod nas ni da ko spomene. i jako je veliki problem što je korupcija postala sasvim normalan naèin poslovanja.


pa to ti je zatvoren krug,i taj da ti tuzi,sudi,je odnekle moro doci...
samo ako ispadnes iz kruga a upadnes u nemilost,moze ti se lose pisat...moze a ne mora...
02-03-2012 at 10:09 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
borbeni wrote[

definisi..da si 10 puta hrvat/utekstu i kontekstu zvuci ponizavajuce/
Oh,kako da ne...politika je pod izuzetnim uticajem vjere...sramotno je sto se kopiraju drugi..gubimo svoj identitet time sto za svaki problem ubacujemo ime Bozije /nekad kad je neko rekao ,,Tita mi,, znali smo da laze/ pa cak neke partije svojataju Boga kao svoga clana partije...
U UKC je poznato da ga drzi Kalesija...i da se sve odvija preko SDA.../sada ima malo i SDP/,cinjenica je ako nisi dobar vjernik...tesko do postavljenja,a ako jesi i podoban...nije ti krv pomjesana sa kaursko/kako se voli reci/vrata su ti otvorena,mozes imati srednje obrazovcanje a vrsiti duznost vise ili visoke spreme...
U bolnici su neke kancelarije pretvorene u MESDZID...a za druge konfesije ...apsolutna nula...tako je i u parlamentu...potpuno isto...tako je bilo i u Armiji BiH od 1993 kad su pripadnici drugih religija morali slusati kako je to lijepo biti Shehid...ma da...nema veze vjera sa politikom ali politika ima veze sa vjerom...nikada necemo biti sekularna drzava dok god politicari se ne sjete da je narod na prvom mjestu pa teko onda politici poeni u stranci i stranka...vjera je u dusi a onaj ko je stalno istice on je licimjer koji zeli da dokaze da je on Alfa muzijak..ko je dobar vijernik...dok god drugom zeli zlo i dok god je njegov komsija/susjed gladan...

[Edited by kagemusha on 02-03-2012 at 17:37 GMT]
02-03-2012 at 17:19 | Ukljuèi u odgovor
Testosteron
Nivo: Forumas sa iskustvom
S

Registriran(a): 29-06-2006
Lokacija: Zeljezara Zenica
Odgovori: 272
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

Ja cu se slozit sa Mel korupcija,stele tipa amidzic/dajdzic je N01 problem u BiH.Treba to srezat pod hitno sa jakim i strogim kaznama,ali prvo krenut od drzavnih institucija pa ce polako narod to i da prihvati.Kazne bi morale bit rigorozne cak mislim i pomalo dramaticne.Pa kad korumpirani policajac,doktor,politicar itd ostane bez posla i spuca u tvorza,a u medjuvremenu mu se oduzme i zapljeni imovina zamrzne stedni racun pa ce mozda ostali pocet razmisljat o svom poslu i o dobrobiti naroda nebitno kojoj stranci pripadaju

02-03-2012 at 18:18 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
MelMel wrote:
interesuje me da li se izgradnja vjerskih objekata finansira iz drzavne kasice tj budzeta ili iz privatnih izvora?




I jedno i drugo, a iz budzeta se to tako fino odvaja, i za vjerska udruzenja, gradnju ovo ono, malo malo pa odlukom Vlade TK odobrenena finasijska sredstva za bla bla.

Privatno isto, pa tako da njima nista ne fali.

Primus, u pravu si da mnogo sta ima svugdje, recimo u Njemackoj od plata ljudima skidaju za crkvu, niko se ne buni, jer ne davati za crkvu nije drustveno prihvatljivo.

Hajde ne daj za kraljicu majku i da ne nabrajam.

I to je meni ok, ali mi smo previse siromasni da mozemo za sve kopirati razvijeniji sistem. Daj osnovno pa idemo dalje.

Koliko je vjera u politici, pokazuje i primjer da se skupstine, vijeca i sl. i ne odrzavaju petkom, valja ljudima na dzumu, jednom je bilo vijece 25. decembra , vanredno pa pusteni iz HDZ da slave Bozic.

A meni je najbolji primjer ministra obrazovanja Srbina 100 % koji je kao clan SDA postao ministar finasija.

Mislim , svaka mu cast, parola je snadji se, njemu je odmah bilo lakse.

A kad se sjetim nekada vijecnika Mije Kresica koji nije znao sastaviti ni prostu recenicu pa dogura do zamjenika ministra sigurnosti BiH a sad mi prica o nekoj ugrozenosti jer kriminalci ne gledaju ni sta je crkva ni dzamija ni skola odbijaju i kradu sta stignu pa tako i kapelu u Breskama.

A sutio je ko zaliven kad su dzamijske oluke masovno krali. Nisu svi isti, ali uglavnom su prodali dusu.

Licni interes je daleko ispred narodnog i nema tome lijeka.



02-03-2012 at 19:31 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
kagemusha wrote:

definisi..da si 10 puta hrvat/utekstu i kontekstu zvuci ponizavajuce/
Oh,kako da ne...politika je pod izuzetnim uticajem vjere...sramotno je sto se kopiraju drugi..gubimo svoj identitet time sto za svaki problem ubacujemo ime Bozije /nekad kad je neko rekao ,,Tita mi,, znali smo da laze/ pa cak neke partije svojataju Boga kao svoga clana partije...
U UKC je poznato da ga drzi Kalesija...i da se sve odvija preko SDA.../sada ima malo i SDP/,cinjenica je ako nisi dobar vjernik...tesko do postavljenja,a ako jesi i podoban...nije ti krv pomjesana sa kaursko/kako se voli reci/vrata su ti otvorena,mozes imati srednje obrazovcanje a vrsiti duznost vise ili visoke spreme...
U bolnici su neke kancelarije pretvorene u MESDZID...a za druge konfesije ...apsolutna nula...tako je i u parlamentu...potpuno isto...tako je bilo i u Armiji BiH od 1993 kad su pripadnici drugih religija morali slusati kako je to lijepo biti Shehid...ma da...nema veze vjera sa politikom ali politika ima veze sa vjerom...nikada necemo biti sekularna drzava dok god politicari se ne sjete da je narod na prvom mjestu pa teko onda politici poeni u stranci i stranka...vjera je u dusi a onaj ko je stalno istice on je licimjer koji zeli da dokaze da je on Alfa muzijak..ko je dobar vijernik...dok god drugom zeli zlo i dok god je njegov komsija/susjed gladan...

[Edited by kagemusha on 02-03-2012 at 17:37 GMT]


Pusti ti 1993. godinu,nego malo vidi sta se radi u 2012. i to ovdje u Tuzli a da ne pricam o Hercegovini.

Ne Hrvati, nego clanovi HDZ (i varijacije) nema gore politicke opcije, gori su od SDS-a pocetkom devedesetih. Zatrovase narod. Posteni Hrvati bi im trebali okrenuti ledja i dobro se od njih ograditi.
02-03-2012 at 19:37 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

za one sa IQ velièine broja cipela obavještenje: katolièki školski centar nije vjerski objekat,finansiranje izgradnje smo valjda apsolvirali..

btw,ima li neko da mu je Bog,Pejgamber,Džisuskrajst uplatio kintu na tekuæi?Nema.

@kagemusha
država u kojoj se insistira na bilo kakvoj etnièkoj , vjerskoj ,rasnoj èistoti je fašistièka,a oni koji propagiraju istu su fašisti i rasisti...ma koliko se skrivali iza svoga "vjerništva"

[Edited by soraya on 02-03-2012 at 20:01 GMT]

02-03-2012 at 20:00 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
Shaban wrote:
Ja ako ovdje progovorim zaprijetili su me deportovat na Kubu u najmanju ruku a i Komunistièka Kina mi je izgledna opcija

hebiga valja sad pored jezera da pravimo i jedan Goli za takve extreme poput tebe ..a koliko vidim ovi svi novokomponovani vjernici iz prvog safa i, prvi pokupuju turistièke aranžmane za daleki istok ...na Kubu idu sa švalerkama

[Edited by soraya on 02-03-2012 at 20:09 GMT]
02-03-2012 at 20:08 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
sunce wrote:


Pusti ti 1993. godinu,nego malo vidi sta se radi u 2012. i to ovdje u Tuzli a da ne pricam o Hercegovini.

Ne Hrvati, nego clanovi HDZ (i varijacije) nema gore politicke opcije, gori su od SDS-a pocetkom devedesetih. Zatrovase narod. Posteni Hrvati bi im trebali okrenuti ledja i dobro se od njih ograditi.


tebi za pojasnjenje...novinarka jesi,a inpuriras ljudima ono sto nisu rekli...ja i ne govorim o politickim partijama...ja govorim nesto drugo...zar na forumu nije pokazano navijanje po kazicima kada je igrala Hrvatska i Turska...sa ponosom pjevano,,gazi gazi ustase,,..niko se ne ogradi od toga...nijedna nacional/isticka / partija mi nije draga...a ni retorika mrznje...
02-03-2012 at 21:19 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
MelMel wrote:

Hvala sto si odgovorila na moje pitanje.

A ismijala sam se primjerima licemjerstva koje si navela. I potpuno se slazem s tobom kad kazes da su licni interesi daleko ispred narodnog.

Nazalost, nema sekularne drzave sve dok ljudi ne prestanu lagati i udarati duple arsine - jedan za narodnu pricu, a drugi za privatni zivot.

Sve dok je religija veliki sastavni dio drzavnog aparata, politike i skolskog sistema, slabo da ce ta sekularna drzava profercerati, a time i manje nade za zaposljavanje sposobnih radje nego podobnih. Nazalost.


ovo me podsjeti da su neki uvijek revnosne /servilne /osobe svakog rezima koji je na vlasti...jednom policiot uvjek policiot..samo zamjeni dres...
02-03-2012 at 21:21 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
sunce wrote:


Pusti ti 1993. godinu,nego malo vidi sta se radi u 2012. i to ovdje u Tuzli a da ne pricam o Hercegovini.

Ne Hrvati, nego clanovi HDZ (i varijacije) nema gore politicke opcije, gori su od SDS-a pocetkom devedesetih. Zatrovase narod. Posteni Hrvati bi im trebali okrenuti ledja i dobro se od njih ograditi.


tacno tako ,slazem se...isto tako svi posteni gradani bi se trebali ograditi od nacionalistickih stranaka...
da se ograde svi sve bi bilo lijepo
02-03-2012 at 21:26 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 22
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: cantra, consiliere, Dva kalja, gocamm, jasmin_m, Klikly, Kraut, Lejla k, naj jaci, Tiburon, VY Canis Majoris
FORUM : Politika : Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice