Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Lijepa naša na Husinu This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
Blekaut
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 19-10-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 35
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

Najcrnje je kada se desava neka hrvatska svadba i kada postave sahovnice da se viore iz kola i tako voze kroz grad.

I kada mi neko kaze da je Tz multi ovo ono

05-11-2012 at 18:43
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
Blekaut wrote:
Najcrnje je kada se desava neka hrvatska svadba i kada postave sahovnice da se viore iz kola i tako voze kroz grad.

I kada mi neko kaze da je Tz multi ovo ono

To je vec odavno postao obicaj u TZ . A ni zastava Saudijske Arabije ne fali .Jos samo fali da ko sa 4S prodje kroz Tuzlu
05-11-2012 at 18:50
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Lijepa naša na Husinu

Na privatnim sijelima nek nose kakve god hoæe, taman bila i zastava Mongolije. Kad je država u pitanju, tu treba uvest reda, ali ne uvodit red samo na teritoriji Federacije sa veæinskim bošnjaèkim stanovništvom, veæ u èitavoj državi.

Još samo da vidim tog junaka koji æe politièarima-govedima iz RS-a naredit da uz obilježja tvorevine stavljaju i državna obilježja.

05-11-2012 at 19:02
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
medic wrote:


Bio sam ubjedjen da je 115. djelovala u sastavu 2. korpusa.

I dalje sam ubjedjen da nije bilo logora.


Pa kolko ja znam formalno nije bila u sastavu 2.korpusa ali je za svo vrijeme svog postojanja na neki naèin koordinirala svoja dejstva sa komandom 2.korpusa.
Nadalje nisu svi Hrvati bili pripadnici ove postrojbe jer lièno znam dobar dio Hrvata koji su bili pripadnici nekih od brigada 2.korpusa.
Ponovo sam proèitao taj èlanak i u njemu je manje više iznešeno èinjenièno stanje uz opasku da postoje neki detalji koji i nemaju baš utemeljenja ,izmeðu ostalog i to pominjanje logora u Tuzli što je naravno notorna neistina!
Juriæ u tim svojim opservacijama latentno pominje malobrojnost njegove postrojbe u odnosu na 2.korpus te stoga u svojoj korespodenciji sa èelnicima HB iskljuèuje moguænost sukoba jer bi to faktièki znaèilo "istrjebljenje hrvatskog puka" kako on to okarakterisa.
Dosta je onih koji su mišljenja da bi se HVo gotovo pa sigurno upustio u borbu sa 2.korpusom da ta brojèana nadmoæ nije bila izražena u tolikoj mjeri, ali to je veæ u sferi špekulacija.
Kada je u pitanju ova zastava na Husinu mišljenja sam da postoji zakon, mada nisam baš siguran koji definiše isticanje državnih obilježja.Ali bez obzira na zakon, ako dakle on ne postoji ili nedovoljno jasno determiniše korištenje kako naše tako i zastava susjednih zemalja, ljudski bi bilo i ako ništa komšijski da se pored te Hrvatske zastave postavi i zastava BiH.
 


<br /><br /><br /><br />

05-11-2012 at 21:53
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

Sve je zakonski regulisano kad je u pitanju isticanje zastava. Problem je sto nema pravne drzave, i da se sankcionisu oni koji rade mimo zakona.

05-11-2012 at 23:53
arnie_returns
Nivo: Forumski vuk
when the time comes

Registriran(a): 23-08-2012
Lokacija: treca munara lijevo
Odgovori: 747
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
Dajdza wrote:
Sve je zakonski regulisano kad je u pitanju isticanje zastava. Problem je sto nema pravne drzave, i da se sankcionisu oni koji rade mimo zakona.


izvrsna vlast je srz svih problema u implementacijama bilo kojeg zakona,
mislim da mi jos nismo zreli da se nosimo s tim, van tradicionalnih ubijedjenja
06-11-2012 at 06:02
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

Da je BiH pravna drzava kao sto nije, zastave bi se viorile onako kako je zakonima propisano, a ne kako se kome cejfne. To rade na Husinu, to rade u Stocu i sirom zamisljenje Herceg Bosne. Isto to rade i u Rep. Srpskoj, pa cak i u kancelariji najvisih politickih rukovodilaca, gdje se prilikom posjeta stranih delegacija uklanja zastava BiH.

07-11-2012 at 00:53
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
Dajdza wrote:
Da je BiH pravna drzava kao sto nije, zastave bi se viorile onako kako je zakonima propisano, a ne kako se kome cejfne. To rade na Husinu, to rade u Stocu i sirom zamisljenje Herceg Bosne. Isto to rade i u Rep. Srpskoj, pa cak i u kancelariji najvisih politickih rukovodilaca, gdje se prilikom posjeta stranih delegacija uklanja zastava BiH.



Pa u zgradi institucija BiH ona drolja napravi dramu oko toga jer se neko usudio da joj u kancelariju stavi grb BiH. Nema dalje, u po' Sarajeva se treba tako ponaša, i ne èudi me što CrpCka obilježja stavljaju po šumama gdje, inaèe, i žive.
07-11-2012 at 09:35
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

Znatel' onu staru pjesmu - Bosno moja josh krvOCHish?

07-11-2012 at 16:54
hurija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:
Da riješimo dilemu, na Husinu se ne vijori zastava RH, nego službena zastava 115 brigade Zrinski.

dileme nije ni bilo, to je zastava samoproglašene Bobanove Herceg Bosne, tzv "tuta", a državna zastava RH ima na šahovnici obilježja (grbove) županija.
Ako je to iskljuèivo zastava 115 brigade Zrinski, šta onda takva zastava vijori diljem Hercegovine?
18-11-2012 at 14:40
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 38
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Lijepa naša na Husinu This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice