Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Lijepa naša na Husinu This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
laly wrote:

......

nego mene interesuje, ako si u BiH, koja su to tvoja prava ugrozena?

Do husinske oaze u bosanskoj pustinji se može doæi bez ikakvih problema
Vjerovatno je ovdje sluèaj,da vlada pustinja u dušama pojedinaca
25-11-2012 at 09:47
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:


Petar Jelaè može govoriti samo u svoje ime, i nikako iznositi mišljenje u ime naroda zloupotrebljavajuæi fratarsku mantiju, jer mu narod nije dao mandat! Ukoliko želi se baviti politikom neka skine habit i ukljuèi se u politiku, pa æemo vidjeti koliko narod drži do njegovih rjeèi.


sta je to krivo rekao fra Petar i izvini od kad se u Bosni, kroz istoriju, govrilo kolodvor, tjedan, tisuca?
25-11-2012 at 12:21
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

covjek je samo iznio svoje misljenje, a za jezik se djelimicno slazem, samo se ne slazem da se ne uci nesto sto nema veze sa kontekstom BIH.
sto se tice fra Petra meni se jako svidja jer promice ideju Bosne i Hercegovine i sta je dobro za cijelu BIH, a to podrzavam.

Osipam se na svaku formu nacionalizma i fasizma...

25-11-2012 at 13:08
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

o ovo bosanska domoljubna pjesma?

klon s tobom nema sta vise da pricam, dosadna mi je tvoja retorika

25-11-2012 at 14:14
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

ni sam ni ja ljubitelj nacionalnih stranki, tako ni HDZ-a. sta fali Komsicu, i svi imamo pravo da glasamo za koga hocemo, to ti meni zelis osporiti pravo da imam pravo da glasam za koga hocu bez obzira na vjersku ili nacionalnu pripadnost?

pa ako nisi domoljub sta ces ovdjena forumu, u ovoj zemlji u kojoj si rodjen?

25-11-2012 at 20:15
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
gostelja wrote:

____________________________________________
Komšiæ kaže da je Bosanac a bira ga se kao hrvatskog predstavnika a to tako više neæe moæi, mi Hrvati to ne želimo jer ni mi ne biramo predstavnike drugima.Ja volim Tuzlu, volim mjesto gdje sam roðen. Sarajevo mi ništa ne znaèi, bio sam u njemu dva puta, nekada davno ,davno kada sam bio 4 razred osnovne kada smo išli na izlet na vrelo Bosne i opet davno, davno kada sam išao na regrutaciju za JNA.Inaèe po forumima ne raspravljam ali ovdje sam osjetio potrebu da da se ukljuèim i iznesem svoj kao i stav mnogih drugih koji dijele moje mišljenje.Rekao si kolegi da ti se ne sviða njegova retorika i naèin razgovora, pa zato nemoj ni ti razgovarati na takav naèin, nije BiH samo tvoja da ti odreðuješ tko æe što raditi u njoj.Ti znaš da Tuzla ima šezdesetak i nešto naseljenih mjesta, od toga je tridesetak sa hrvatskom veæinom.Hrvati u opæini Tuzla žive na preko 50% teritorija i zato imaju pravo da da se i njih pita kako želeživjeti. Mislim da sam dovoljno pisao i dovoljno rekao tako da mislim da neæu više komentirati, sve je veæ reèeno na ovu temu.Poštivam kako Muslimane tako i Srbe a to oèekujem i od njih prema Hrvatima . BiH jedino može opstati dogovorom i nikako drugaèije , bilo kakvo nametanje bilo èega vodi produženju siromaštva koje traje veæ predugo.Dok su neki bili domoljubi u Tuzli, neki su se jako obogatili i danas se vidi tko kako živi. Definitivno nisam patriota....Nadam se da nikoga nisam uvrijedio to mi nije bila namjera. Više neæu komentirat na ovu temu.Lijep pozdrav svima.

pa niko te ne tjera odavde samo te pitam na osnovu onaga sta napises
jos jedno pitanje Ako sam ja Bosanka za koga ja mogu glasati kad se bira predsjednik?
25-11-2012 at 21:02
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

Evo husinska himna u slovenaèkoj izvedbi:
http://youtu.be/XQRUi2D0Ajk

25-11-2012 at 21:48
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

jedno pitanjr onda za klona ..
cemu onda rat sa krajiskim srbima
vecinu ovih stvari su i oni trazili u rh?

25-11-2012 at 23:18
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
gostelja wrote:

____________________________________________
Komšiæ kaže da je Bosanac a bira ga se kao hrvatskog predstavnika a to tako više neæe moæi, mi Hrvati to ne želimo jer ni mi ne biramo predstavnike drugima.


jeli to samo bosanski Hrvati koji glasaju za HDZ imaju adekvatna krvna zrnca?
...
26-11-2012 at 00:45
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

Star kompjuter pa nekad nece da prebaci tekst. To za kolodvor koliko vazi za BiH vazi i za Hrvatsku, drugim rijecima receno za Bosnjake i Hrvate.

Ne smeta meni sto si ti nacionalist i sto volis svoj narod, to karakterise sve nas, nekog manje nekog vise. Problem je u onom drugom, mrznji drugih naroda, mrznji zemlje u kojoj je neko rodjen, odrastao, stekao obrazovanje, prijatelje, komsije druge vjere i nacije itd. To se kao sto znas zove nacional-sovinizam, i ne smatra se u kulturnom svijetu primjernom karakteristikom neke osobe.

A sto se tice nastave, moze biti tako ali i ne mora. Ako je skola multieticna a jest, onda i nastavno osoblje moze biti multieticno, pa ce Hrvat npr. istoriju predavati na hrvatskom, a Bosnjak geografiju na bosanskom itd.
Ako smo za suzivot, onda bi trebalo biti tako, ali ako nismo za suzivot, a Hrvati to na svakom mjestu pokoazuju, onda ce se nastava izvoditi tako sto je Hrvati ici prije podne, a Bosnjaci poslije podje ili obrnuto. Po tom vidjenju, veliko je grijeh upoznati nesto iz kulture drugih naroda, a posebno svoijih komsija-susjeda.
Miroslav Krleza je spravom kazao, " sacuvaj me Boze hrvatske kulture i srpskog junastava".

Sto se tice povratka ti opisujes situaciju odmah poslije rata. Mnogo se tog promijenilo, a to ti najbolje pokazuje primjer Tuzle, gdje Hrvati participiraju u vlasti. Ista situacija je i u Sarajevu, FBiH, ali nije u Stocu, Capljini, Livnu i da ne nabrajam dalje.
Uzmimo samo FBiH gdje mali procenat Hrvata ima ucesce u vlasti kao i najbrojniji narod u FBiH.
Opet ponavljam, ono sto Hrvati traze za sebe gdje su manjina, ne dozvoljavaju drugima gdje su oniu vecina. Posteno ili ne zakljuci sam.

Ja cekam da vidim kako izgleda ta arpska zastava sa kojom Bosnjaci masu.Ti rece da si je vidjao, pa de budi dobar postavi je da svi vidimo, jer to ti je bio jako vazan argumenat.

26-11-2012 at 01:07
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 67
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : Lijepa naša na Husinu This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice