Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Politika : Ima li kraja krvoproliu u Siriji?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ima li kraja krvoproliu u Siriji?

citat:
bdirlija wrote:Je l' ti to govori iz prve ruke, kao svjedok, ima informacije drugih svjedoka ili se informie iz mainstream medija i od zvaninih izjava politiara? Iz koje propagande se ti informie?

Mislim to kako je poeo belaj u Siriji, je l' Sadam imao oruje za masovno unitenje i da li je financirao teroriste? Je li Osama Bin Laden ubijen, jesi li vidjela igdje dokaz ili e vjerovati izjavi Obame i Clintonice? Iste one koja se skrivala u blindirani dio aviona, i trala preko tuzlanskog aerodroma izbjegavajui metke bosanskih terorista? ......

Zapita li se ikad zato meunarodna zajednica nije reagovala 3,5 godine na vijesti, slike i druge dokaze o genocidu, etnikom ienju, opsadi, granatiranju gradova i snajperskom ubijanju civila, o masovnim silovanjima, pljakama i svim ostalim zloinima? Ili odakle i kako su doli arapi u BiH tokom rata kada se moglo ui samo preko Hrvatske i koridora koje je kontrolisao UN?
Mislim odakle ti informacije kojima vjeruje?

Kad smo ve kod meunarodne zajednice zapita li se kad zato je ta zajednica reagovala tek kad se promjenilo stanje na frontu i kad je Banja Luka bila na dometu topova nae i hrvatske vojske? Ko je stvorio Daytonski sporazum i RS i ko je odrava ovakvu kakva jest....? Zato su djelovali tako brzo i estoko tek na Kosovu, gdje je sve u bivoj nam dravi i poelo? Itd. itd. itd. itd.

Predlaem da ponete temu o teorijama zavjere ili kako i zato je meunarodna zajednica odreagovala u Bosni na nain na koji jeste pa u Vam opirnije odgovoriti. Ukratko ovdje, na temu Sirije i informacija... Tamo nisam, hvala dragom Allahu, a zato bih i bila. Ako ste itali ita od onog o emu sam pisala, nikad nisam podravala bilo koga ko je smatrao ili pozivao nae mladie i djevojke, pa i starije, da idu u dihad u Siriji. U Siriji prije svega nije dihad, a nije ni zavjera zapada protiv Sirije. Nije bila ni kod nas jer da jeste, onda bi nam i dan danas ovdje bili Amerikanci, kao to su neki od nas predviali da e biti. Pozivali smo se na geopolitiki znaaj Balkana i uvjeravali jedni druge kad se rat zavrio da e nam vjeno ostati. A ta se desilo? Ljudi nam dali para za obnovu privrede i infrastrukture, izgradili vojnu bazu koju danas koristimo kao aerodrom za civile (na Dubravama) i pokupili se kad su vidjeli da nam nema pomoi. (Ovo bi sve ilo pod drugu temu.) Informacije dobijam na osnovu raznoraznih izvora, to "mainstream media" kako ih nazvaste, to vjerske literature, to razgovora sa ljudima koji su od mene vie informisani o politikoj situaciji u svijetu. Zakljuke izvlaim na osnovu zdravog razuma. Ne kaem da su mi zakljuci perfektni, ali sigurno nisu zasnovani na teoraijama zavjere i nekim upljim priama koje se lako progutaju (ovo obino nastane s ciljem traenja krivice u drugom jer je to jednostavnije).
10-09-2014 at 18:47 | Ukljui u odgovor
hanumicag

icon Re: Ima li kraja krvoproliu u Siriji?

citat:
mima wrote:
Zato osoba s nick name hanumica"whatever" ne komentira najnovije dogaaje u Siriji i to zna o ivotu u Siriji prije r2revolucije"- ZNATE, UVIJEK SE NAE OSOBA KOJA E PIUI NEISTINE, NEPROVJERENE TVRDNJE, INITI USLUGU PSIMA RATA ... Voljela bih vidjeti Va komentar na ISIL, na odsijecanja glave, na injenicu da je ISIL u Siriji ve etvrtu godinu, i ini zla za koja nijedan mirovni sud nije dovoljan ... dajte, ispriajte nam - kako tumaite da su upravo ovi koljai glavni borci za VAu Siriju, koju biste Vi popravljali a nemate pojma ni kakva bijae. Nema li Bosna isuvie tuge i tereta na sebi ---- zato ne pozovete ISIL da pomogne Bosni? Neu se vie javljati jer nema smisla, ali ba bih vojljela znate tko je osobi pod spomenutim "nick"-omdao tako vane informacije i tko je, to je kreiralo njeno poimanje stanja u Siriji. Ja piem o Siriji da bi svijet konano shvatio o emu se radi, da se konano sazna istina. Dnevno sam u kontaktu s mojim Sirijcima od Damaska do Latakoje ... i moram rei da me stid ovakvih pisnija kao to ova osoba pie ...
ITATI POVIJEST SIRIJE TREBA ,OD ZENOBIE I RIMLJANA, PREKO SALADINA DO FRANCUSKOG PROTEKTORATA , ASSADA OCA DO DANAS. I vojela bih toj ososbi pokazati ljude, Sirijce koji se bore za slobodu svoje domovine, legitimne Sirijske Arapske Republike, lanice UN-a! Danas je poginuo brat moje prijateljice Lamis ... Borac Sirijske narodne Armije POGINUO JE ZA SLOBODU SIRIJE, POD ZASTAVOM SOJE DOMOVINE PROTIV ISILA? TO NA TO KAE OSOBA S UDNIM NICKom? SOURYA YA HABIBATI!

Ah! Ostaviste me skoro pa bez rijei. Prvo ste u jednom od ranijih komentara (ispravljenih nakon to sam Vam odgovorila na jedan dio), jasno stavili do znanja da ne razumijete alu (stavila sam ak i smjeka da ne bi bilo dileme), ve ne posustajete s uvredama
Prva stvar ispod svakog nivoa je to se ismijavate s mojim imenom. ak ga zovete nick)to valjda doe neki nadimak, ta li). To nije dovoljno pa zbog razliitosti miljenja (to sam rekla da je revolucija u Siriji poela mirnim protestima protiv opresije, to Vam se izgleda nikako ne dopada) pokuavate dikreditovati moju linost pa me prozivate i kao osobu. Znate, s djecom sam radila cijeli radni vijek. Ovom nainu bullinga najee pribjegavaju ona koja su predkolskog uzrasta ponekad i neto starija. injenica je da Vama nisam ni uiteljica, ni drugarica, vjerovatno ni kominica, ni niko vaan. Zato Vas molim da ovo ne shvatite kao lekciju iz lijepog ponaanja, ve savjet kako da nastavimo dalji razgovor o zemlji koja Vam je toliko draga (Sirija). Predlaem da se pridravate pravila foruma i zadrite osnove pristojnog ponaanja (po mogunosti bez emotivnih izljeva i napada kad Vam se ne svia tue miljenje)!
Na Vae pitanje o mojoj osudi Islamske drave imate odgovor u mnogim mojim komentarima na ovu temu. ak se nisam fokusirala samo na tu grupu ve i na ostale koji tvrde da neto ine u ime islama, a to je u suprotnosti s islamskim uenjem. Npr:
citat:
Islamska drava, al Nusra i ostala alkaidina pastorad odlino manipuliu ljudskim umom, priama o ugroenosti muslimana i priama o teorijama zavjera, a u tom im svjesno ili nesvjesno pomau svi koji ire njihovu propagandu.

Manipulacija spada u vid lai i obmane, a to je za svaku osudu i s vjerskog stanovita i sa stanovita svjetovnih nazora i drutva. Ako Vam treba jo decidnija osuda, bilo je i takvih:
citat:
Sljedea vana stvar koja se desila je to da je Turska nedavno proglasila Al Nusru teroristikom grupom. (Islamska Drava Irak i am je odavno u toj grupi zbog muenikog ubijanja svih koji joj ne pripadaju.) Da ih nema u Siriji, mislim da bi se rat davno zavrio. Ovako se elja sirijskog naroda vie ne uje, a stradanje miliona insana dolo u neki deseti plan.

Na pitanje zato u Bosnu ne pozovem Islamsku dravu bi bilo glupo od mene da odgovorim. Mene zanima kako Vi, koja za sebe ree u ranijim komentarima da volite i Bosnu i Siriju, skupiste hrabrosti tako ta i da pitate.

[Edited by hanumicag on 10-09-2014 at 19:26 GMT]
10-09-2014 at 19:18 | Ukljui u odgovor
daleko
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328

citat:
mima wrote:

Zato osoba s nick name hanumica"whatever" ne komentira najnovije dogaaje u Siriji i to zna o ivotu u Siriji prije r2revolucije"- ZNATE, UVIJEK SE NAE OSOBA KOJA E PIUI NEISTINE, NEPROVJERENE TVRDNJE, INITI USLUGU PSIMA RATA ... Voljela bih vidjeti Va komentar na ISIL, na odsijecanja glave, na injenicu da je ISIL u Siriji ve etvrtu godinu, i ini zla za koja nijedan mirovni sud nije dovoljan ... dajte, ispriajte nam - kako tumaite da su upravo ovi koljai glavni borci za VAu Siriju, koju biste Vi popravljali a nemate pojma ni kakva bijae. Nema li Bosna isuvie tuge i tereta na sebi ---- zato ne pozovete ISIL da pomogne Bosni? Neu se vie javljati jer nema smisla, ali ba bih vojljela znate tko je osobi pod spomenutim "nick"-om dao tako vane informacije i tko je, to je kreiralo njeno poimanje stanja u Siriji. Ja piem o Siriji da bi svijet konano shvatio o emu se radi, da se konano sazna istina. Dnevno sam u kontaktu s mojim Sirijcima od Damaska do Latakoje ... i moram rei da me stid ovakvih pisnija kao to ova osoba pie ...
ITATI POVIJEST SIRIJE TREBA ,OD ZENOBIE I RIMLJANA, PREKO SALADINA DO FRANCUSKOG PROTEKTORATA , ASSADA OCA DO DANAS. I vojela bih toj ososbi pokazati ljude, Sirijce koji se bore za slobodu svoje domovine, legitimne Sirijske Arapske Republike, lanice UN-a! Danas je poginuo brat moje prijateljice Lamis ... Borac Sirijske narodne Armije POGINUO JE ZA SLOBODU SIRIJE, POD ZASTAVOM SOJE DOMOVINE PROTIV ISILA? TO NA TO KAE OSOBA S UDNIM NICKom? SOURYA YA HABIBATI!

[Edited by mima on 06-09-2014 at 16:57 GMT]

Gospodjo,
vama samo nedostaje ugodan i lagodan zivot, plata i sve druge pogodnosti koji ste imali i uzivali dole zahvaljujuci tvrtki koja se bavila eksloatacijom nafte, a za koju ste radili.
Vas se smirivanje situacije u Siriji tice tek toliko kako bi ste se mogli vratiti u ponovno uzivati u svemu sto ste imali prije izbijanja sranja.
Glede Sirije ISILa, Shita i Sunija,
Sta vi..... pardon,
sto vi uopce znate o sektaskom nasilju u tom dijelu svijeta?
Evo ja da VI rechem, samo jednu sekvencu,
Sadam (Suni) je proganjao Shite,
Ovi docekali svojih 5 minuta dolaskom Amerikanaca i "osvetili" se zestoko Sunitima. Narocito brutalno u periodu od 2005. - 2007. Procitaj o zlocinima pocinjenim u Iraku.
Povlacenjem Amerikanaca doslo je do prevrata, na scenu stupaju ovi kako ih ti zoves krvnici i vracaju milo za drago.
i tako dalje ko zna dokle.
Zasto se javljam?
Zato sto je bilo dovoljno samo jedno kontra misljenje na ovom forumu da ti cak i bosnjake povezes sa ovim zlotvorima.
Prvo ti zao "tvojih Sirijaca" a onda i "nas" svrstavas u grupu sa ovim divljacima zbog kojih si morala napustiti super dobro placeno radno mjesto. Ako nista onda je pohvalno sto si barem rekla ono sto zaista osjecas i milis o susjedima
To je fakat,
zao je tebi para i plate a raja je onako....usput
14-09-2014 at 05:14 | Ukljui u odgovor
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785

citat:
daleko wrote:

Gospodjo,
vama samo nedostaje ugodan i lagodan zivot, plata i sve druge pogodnosti koji ste imali i uzivali dole zahvaljujuci tvrtki koja se bavila eksloatacijom nafte, a za koju ste radili.
Vas se smirivanje situacije u Siriji tice tek toliko kako bi ste se mogli vratiti u ponovno uzivati u svemu sto ste imali prije izbijanja sranja.
Glede Sirije ISILa, Shita i Sunija,
Sta vi..... pardon,
sto vi uopce znate o sektaskom nasilju u tom dijelu svijeta?
Evo ja da VI rechem, samo jednu sekvencu,
Sadam (Suni) je proganjao Shite,
Ovi docekali svojih 5 minuta dolaskom Amerikanaca i "osvetili" se zestoko Sunitima. Narocito brutalno u periodu od 2005. - 2007. Procitaj o zlocinima pocinjenim u Iraku.
Povlacenjem Amerikanaca doslo je do prevrata, na scenu stupaju ovi kako ih ti zoves krvnici i vracaju milo za drago.
i tako dalje ko zna dokle.
Zasto se javljam?
Zato sto je bilo dovoljno samo jedno kontra misljenje na ovom forumu da ti cak i bosnjake povezes sa ovim zlotvorima.
Prvo ti zao "tvojih Sirijaca" a onda i "nas" svrstavas u grupu sa ovim divljacima zbog kojih si morala napustiti super dobro placeno radno mjesto. Ako nista onda je pohvalno sto si barem rekla ono sto zaista osjecas i milis o susjedima
To je fakat,
zao je tebi para i plate a raja je onako....usput

PARA KAE, A TO TI ZNA O MOJIM PARAMA ... POLAKO DRUE, GOSPODINE ... I TI SI JEDAN OD ONIH KOJI NIJE NITA NAUIO U RATU OD RATA ... MISLI LI DA SI ME UVIRJEDIO -- NITA TI NE ZNA I BOLJE JE TAKO , ALI NIJE DOBRO TO TAKVI KAO TI GURAJU svijet u indoktriniranost, to poakzuju da to je vie mrnje to bolje, TI SI DRUE GOSPODINE SAVREN MATEIJAL ZA MANIPULACIJU ... nudim ti da obuje moje radne izmetine, obue moje radno odijelo i krene samnom put Jihara i u baraci naftakoj samnom radi, hajde samnom u pustinju, kroz 30 chec pointova od Dimaa do Tadmura, DA ZAJEDNO BROJIMO PARE ... TI POJMA NEMA NIOEM, ko biva ti konta, a zna tko je kontao - jedino Minka!!!

ALI ETO IMA FORUMA PA IMA MJESTA I ZA TAKVE --- neka se i ti oglasio,JAVI SE SUNCE MOJE PA KRENI PO PARE U SIRIJU, TKO TI BRANI? EVO, SAD, SAD MOE ZA DOBRE PARE OTII UNITAVATI MOJU DRUGU DOMOVINU ... NEKA TEBE ... nula je predivan broj, u tom broju i za tebe mjesta ima.
14-09-2014 at 10:12 | Ukljui u odgovor
daleko
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328

citat:
mima wrote:

PARA KAE, A TO TI ZNA O MOJIM PARAMA ... POLAKO DRUE, GOSPODINE ... I TI SI JEDAN OD ONIH KOJI NIJE NITA NAUIO U RATU OD RATA ... MISLI LI DA SI ME UVIRJEDIO -- NITA TI NE ZNA I BOLJE JE TAKO , ALI NIJE DOBRO TO TAKVI KAO TI GURAJU svijet u indoktriniranost, to poakzuju da to je vie mrnje to bolje, TI SI DRUE GOSPODINE SAVREN MATEIJAL ZA MANIPULACIJU ... nudim ti da obuje moje radne izmetine, obue moje radno odijelo i krene samnom put Jihara i u baraci naftakoj samnom radi, hajde samnom u pustinju, kroz 30 chec pointova od Dimaa do Tadmura, DA ZAJEDNO BROJIMO PARE ... TI POJMA NEMA NIOEM, ko biva ti konta, a zna tko je kontao - jedino Minka!!!

ALI ETO IMA FORUMA PA IMA MJESTA I ZA TAKVE --- neka se i ti oglasio,JAVI SE SUNCE MOJE PA KRENI PO PARE U SIRIJU, TKO TI BRANI? EVO, SAD, SAD MOE ZA DOBRE PARE OTII UNITAVATI MOJU DRUGU DOMOVINU ... NEKA TEBE ... nula je predivan broj, u tom broju i za tebe mjesta ima.

Kazes da ti je stalo da svijet sazna istinu o ratu u Siriji ali konstantno jednu stranu optuzujes i krivis dok istovremeno niti jednom RIJECJU nisi osudila Asada. Zasto?
Jebe se meni za njega,
ali sama cinjenica da je Bashar aminovao/blagoslovio osnivanje Shahiba milicije koja je pocinila jedan od najuzasnijih i najkrvavijih zlocina u Huli meni bi bila dovoljna ako nista barem da ne pisam hvalospjeve o obicnom supku Asadu a nekamoli da ga velicam i pozivam ga na istrebljenje njegovih neistomisljenika.
I kad se neki javio i rekao ti da malo stanes na loptu i sagledas stvari iz drugig ugla ti si ga nalijepila etiketima, meni kazes da nemam pojma, da idem ratovati za pare , da sam isti kao i "anam oni", da zovemo ISIL i sta sve ne. De molim te.
Znaci za mene si samo nostalgicar a nikako objektivni posmatrac i poznavalac situacije u Siriji, a pogotovo ne poznajes situaciju na ME.
Sto se tice poziva za setnju naftnim poljima,
zahvaljujem, ali ja prosao sito i resheto, shto offshore sto onshore, narocito u tom dijelu svijeta.
Hajd, necu te vise bihuzuriti,
nastavi blagosiljati Basara, cita on Tutzlarije redovno, sigurno ce te zvati da se vratis gdje si radila, samo da skine "anam njih" s one stvari ;hanka
15-09-2014 at 00:52 | Ukljui u odgovor
F4M1L14
Nivo: Forumski vuk
Mosnik,Mejdan,Brdo,Kula

Registriran(a): 16-05-2006
Odgovori: 457

Ko god velica Rat nabijem ga ja, a pogotov ovi ko fol sve neki vjernici a svi ubijaju zbog osvete ili necega sto se desilo prije. Ovi ISIL-ovci su papci. Tjeraju narod nazor da predju na islam (Jezidi). Ma sve je to suplja ba. Svi opet odu na kabu pa jedni do drugog klanjaju se istom alahu. Nema kraja krvoprolicu u Shamu i leventu. Vecina ljudi u tom djelu svjeta trebaju Tirante da ih vode da bi svako bio na svom mjestu. Uvjek jadan narod nastrada al eto mi se ovjek osvrcemo na ono ko je zapoceo rat. Sve su to Shabani ba.

16-09-2014 at 14:00 | Ukljui u odgovor
piknik
1010123

Registriran(a): 29-12-2011
Odgovori: 216

Nema kraja nasilju , nasilja uvijek ima i uvijek ce ga bit , kad zavrsi u siriji i bliskom istoku otpocet ce negdje drugo , mnogim "biznismenima" to odgovara jer rat je najbolji biznis.Svi danasnji ratovi se vode zbog profita .

27-09-2014 at 12:14 | Ukljui u odgovor
hanumicag

citat:
piknik wrote:
Nema kraja nasilju , nasilja uvijek ima i uvijek ce ga bit , kad zavrsi u siriji i bliskom istoku otpocet ce negdje drugo , mnogim "biznismenima" to odgovara jer rat je najbolji biznis.Svi danasnji ratovi se vode zbog profita .

Slaem se s Vama, a istovremeno pitam ko je finansirao put, trokove i ko plaa nae djevojke, momke, ene (koje ak s djecom) odu u Siriju? Kako su ih uspjeli zavesti, na osnovu koje prie, ega? Svaki musliman zna da u Siriji i Iraku nije dihad. Ako odlaze tamo pod tim ubjeenjem, zavedeni su. Ako odlaze tamo radi novca, u to i sama sve vie vjerujem, opet su zavedeni.

citat:
U Siriji poginulo 30 dravljana BiH: 150 ih je otilo u borbu za Islamsku dravu

TUITELJSTVO Bosne i Hercegovine raspolae informacijom da je trideset dravljana te zemlje do sada poginulo u Siriji borei se na strani radikalni islamistikih skupina, izneseno je na roitu na kojemu je tuiteljstvo zatrailo produenje pritvora za Bilala Bosnia i jo etiri osobe osuene za poticanje na teroristike aktivnosti, prenose lokalni mediji u BiH.

Tuitelj Dubravko ampara naveo je i podatak o 150 bosanskohercegovakih dravljana koji su do sada otili boriti se u Siriju.

Posljednji zabiljeeni smrtni sluaj povezan sa Sirijom je onaj Fatime Mahmutovi (54) iz okolice Srebrenika. Prema navodima njenog supruga Fetaha koji je novinarima potvrdio smrt, Fatima Mahmutovi je poginula tokom potrage za dvojicom sinova koji su tamo otili prije godinu i pol boriti se za radikalne islamistike ideje.

Fatima Mahmutovi u Siriju je otila jo prole jeseni, a vijest o njenoj smrti do supruga je stigla posredno preko lanova obitelji koji ive u Beu i koji su u vezi s mlaim sinom Jasminom koji i dalje ratuje u Siriji. On je obitelji i ocu poruio kako mu je mati poginula "s Kur'anom u ruci", pie u etvrtak "Dnevni avaz"...

[url=http://www.bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/txtindexhrr.php?teka www.index.hr/vijesti/clanak/u-siriji-poginulo-30-drzavljana-bih-150-ih-je-otislo-u-borbu-za-islamsku-drzavu/774923.aspx]http://www.bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/txtindexhrr.php?teka www.index.hr/vijesti/clanak/u-siriji-poginulo-30-drzavljana-bih-150-ih-je-otislo-u-borbu-za-islamsku-drzavu/774923.aspx
03-10-2014 at 16:59 | Ukljui u odgovor
piknik
1010123

Registriran(a): 29-12-2011
Odgovori: 216

---------------------------------------------
Slaem se s Vama, a istovremeno pitam ko je finansirao put, trokove i ko plaa nae djevojke, momke, ene (koje ak s djecom) odu u Siriju? Kako su ih uspjeli zavesti, na osnovu koje prie, ega? Svaki musliman zna da u Siriji i Iraku nije dihad. Ako odlaze tamo pod tim ubjeenjem, zavedeni su. Ako odlaze tamo radi novca, u to i sama sve vie vjerujem, opet su zavedeni.
--------------------------------------------

ko im je ( ako je ) platio neznam , a zasto su otisli , to oni znaju , nevjerujem da nisu bili informisani o stanju , odnosno ratu koji se tamo odvija , sto se mene tice otisli su svojom voljom , prema tome nek snose posljedice svojih odluka .
Sto se zavedenosti tice , razumnog i pametnog covjeka je tesko zavest .

05-10-2014 at 19:51 | Ukljui u odgovor
bracko
nita

Registriran(a): 01-02-2013
Odgovori: 312

Ko odlazi neka obrati panju kad treba da se vrati,u pitanju su obeanja silnih para a na kraju dobijaju metak u elo,isil su osnovali SAD da se kur taliu to veeg broja muslimana i da zavladaju sa prostorima pod naftnim poljima sutra ide tura.

08-10-2014 at 21:15 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 12
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: Dreadnot, ekonomistica, hexle, meri, merima, MikiMaus, monella, MR BENJAMIN BENNY BENJO, Selm@, suad, zlajACAB
FORUM : Politika : Ima li kraja krvoproliu u Siriji? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net