Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

A staj' to bilo u Siriji??

08-10-2014 at 23:02 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

citat:
tuba wrote:
A staj' to bilo u Siriji??

puca se
08-10-2014 at 23:20 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

citat:
laly wrote:

puca se


Hajd' ba, pucaloj' se i Unas ;)
08-10-2014 at 23:21 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

citat:
tuba wrote:


Hajd' ba, pucaloj' se i Unas ;)


ma vamo se haman ne zna ko puca
08-10-2014 at 23:26 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

citat:
laly wrote:


ma vamo se haman ne zna ko puca


Upravo, tako su i za nas 90-ih godina govorili
08-10-2014 at 23:44 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

citat:
tuba wrote:


Upravo, tako su i za nas 90-ih godina govorili



Smatram da barem kad je u pitanju pucanje, nema paralele izmedju situacije kod nas i u Siriji (u Siriji se stvarno puca sa svih strana). Kod nas su se i mudžahidske grupe stavile pod kontrolu Armije Bosne i Hercegovine dok u Siriji nema organizovanog otpora opozicije. Razne grupe vode svoje ratove i imaju svoje ciljeve. To im je zajednièko. Ovo što provode Islamska država i al Nusra je užasna sramota i grozota za Sirijski narod. Revoluciju i razloge zašto i kako je krenula niko ne spominje. Sve što znamo je da sve ove grupe koriste religiju da zauzmu busjenje na raèun naroda kojem je rata preko glave.
09-10-2014 at 17:07 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

citat:
hanumicag wrote:


Predlažem da poènete temu o teorijama zavjere ili kako i zašto je meðunarodna zajednica odreagovala u Bosni na naèin na koji jeste pa æu Vam opširnije odgovoriti. Ukratko ovdje, na temu Sirije i informacija... Tamo nisam, hvala dragom Allahu, a zašto bih i bila. Ako ste èitali išta od onog o èemu sam pisala, nikad nisam podržavala bilo koga ko je smatrao ili pozivao naše mladiæe i djevojke, pa i starije, da idu u džihad u Siriji. U Siriji prije svega nije džihad, a nije ni zavjera zapada protiv Sirije. Nije bila ni kod nas jer da jeste, onda bi nam i dan danas ovdje bili Amerikanci, kao što su neki od nas predviðali da æe biti. Pozivali smo se na geopolitièki znaèaj Balkana i uvjeravali jedni druge kad se rat završio da æe nam vjeèno ostati. A šta se desilo? Ljudi nam dali para za obnovu privrede i infrastrukture, izgradili vojnu bazu koju danas koristimo kao aerodrom za civile (na Dubravama) i pokupili se kad su vidjeli da nam nema pomoæi. (Ovo bi sve išlo pod drugu temu.) Informacije dobijam na osnovu raznoraznih izvora, što "mainstream media" kako ih nazvaste, što vjerske literature, što razgovora sa ljudima koji su od mene više informisani o politièkoj situaciji u svijetu. Zakljuèke izvlaèim na osnovu zdravog razuma. Ne kažem da su mi zakljuèci perfektni, ali sigurno nisu zasnovani na teoraijama zavjere i nekim šupljim prièama koje se lako progutaju (ovo obièno nastane s ciljem traženja krivice u drugom jer je to jednostavnije).


Èuj teorije zavjere
A vala nisam ni rekao da podržavaš teroriste, koji kažu da ipak jeste džihad. Pišu i glavni svjetski mediji o njima kao džihadistima. E sad kome vjerovat, tebi koja kažeš da nije ili svima njima koji kažu da jeste?

I jesu li ovo dovoljno pouzdani mediji za tvoj kriterij?
- http://www.spiegel.de/politik/ausland/amerikaner-trainieren-syrische-rebellen-a-887873.html
- http://www.washingtonpost.com/posteverything/wp/2014/08/18/the-terrorists-fighting-us-now-we-just-finished-training-them/
- http://www.reuters.com/article/2013/03/10/us-syria-crisis-rebels-usa-idUSBRE9290FI20130310


I šta misliš je l' ova laže?


Ili je ovaj lud pa ovako lupa? http://www.youtube.com/watch?v=aY4CQOC3rY0&feature=youtu.be&t=11m40s
Cijeli razgovor u kojem još govori osim o Siriji, Turskoj, NATO i o nama, EU, nacionalizmu i patriotizmu....


Šta misliš je l' ovaj novinar laže sada kada priznaje da je obmanjivao narod, i on i kolege mu iz zapadnih medija? Je li laže kada priznaje da su ga obuèavali kako da laže, šta da piše ... itd? http://www.washingtonsblog.com/2014/10/leading-german-journalist-admits-cia-bribed-leaders-western-press.html


Èuj teorije zavjere...e svašta!



[Edited by bdirlija on 13-10-2014 at 15:41 GMT]
13-10-2014 at 15:36 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

citat:
hanumicag wrote:
....A šta se desilo? Ljudi nam dali para za obnovu privrede i infrastrukture, izgradili vojnu bazu koju danas koristimo kao aerodrom za civile (na Dubravama) i pokupili se kad su vidjeli da nam nema pomoæi. (Ovo bi sve išlo pod drugu temu.) Informacije dobijam na osnovu raznoraznih izvora, što "mainstream media" kako ih nazvaste, što vjerske literature, što razgovora sa ljudima koji su od mene više informisani o politièkoj situaciji u svijetu. Zakljuèke izvlaèim na osnovu zdravog razuma. Ne kažem da su mi zakljuèci perfektni, ali sigurno nisu zasnovani na teoraijama zavjere i nekim šupljim prièama koje se lako progutaju (ovo obièno nastane s ciljem traženja krivice u drugom jer je to jednostavnije).


http://bs.wikipedia.org/wiki/Me%C4%91unarodni_aerodrom_Tuzla

Prije svega ostavili su nam Daytonski sporazum i Republiku Srpsku. A pod zapad ne spada samo Amerika, ima ih još.
I ne moraju ni biti ovdje, imaš 1000 kilometara granice s NATO paktom, s druge strane imaš prijateljsku Srbiju. Imaš 49 % teritorije dobronamjerne RS i Hercegovinu koju plaho zaboli za državom.

I baš me zanima koji su to konkretno mediji koji po tvom kriteriju ne pišu "šuplje" nego pišu sve razumno. Ja se satra da ih naðem i nikako ne mogu.

13-10-2014 at 16:19 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

Drugovi moji,ni zapad nije ko sto je nekad bio.....i mi smo zapad srbiji i kosovu

13-10-2014 at 23:01 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

😍

[Edited by Dilber on 13-10-2014 at 17:05 GMT]

13-10-2014 at 23:02 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 38
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Ima li kraja krvoproliæu u Siriji? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice