Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Izdavanje biometrijskih dokumenata
Strana: 1 2 3 4 5 6 7
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Izdavanje biometrijskih dokumenata

citat:
Bambi wrote:
Koja je svrha rodnog lista, ako mi vec na licnoj pise kad sam rodjena i u kojoj opstini?!


Odgovor na to pitanje smo veæ dali - svrha je da tete imaju manje-više zagarantovan posao dok ne umru. Džaba što je lièna über evropska i najmodernija taj plemeniti komad papira zauzima posebno mjesto u našoj državi. Taj, i Uvjerenje o državljanstvu. I PBA-1 obrazac CIPS-a. I uvjerenja o nekažnjavanju, nevoðenju kriviènog postupka, pi**e materine...
25-06-2013 at 20:03 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Izdavanje biometrijskih dokumenata

Vidim niko ne pominje ovjeravanje kopija dokumenata (ili mi je promaklo?)...

25-06-2013 at 20:05 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izdavanje biometrijskih dokumenata

citat:
Aidatuzla wrote:

to je posebna prica a najbolje je znaju oni koji se svake godine javljaju na konkurse u vise skola (neki cak u 30tak skola) sve te kopije ovjeri i plati masne pare


Yes' Yes',

meni je crnjak kad onom službeniku daš "original" na uvid da ti ovjeri kopije. Kad mi je ovjerio sve to ja ga pitam ti to meni kingu sve ovjerio, a kako znaš da mi je diploma original, mislim da nije fejk? Kaže on "eh koliko sam ih samo ovjerio, kako ne bih znao"........ Hau Jes No!!

I hardver i Softver sve na kamaru
25-06-2013 at 22:16 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izdavanje biometrijskih dokumenata

citat:
yugi wrote:
Ne znam kakva su vaša iskustva al danas je malo falilo da yebenu seljanèuru izvuèem sa sve pultom i da joj se nayebem familije
Èekamo u redu nekih sat i po vremena i seljanèura mrtva hladna u 15 i 45 zatvori šalter i kaže gotovo za danas
Pa pleme im yebem hohštaplersko ako stoji da je radno vrijeme do 16 sati valjda treba da rade do tad Il da makar tuka glupa ustane i kaže,molim vas ne èekajte džaba u redu jer neæu stiæi sve odraditi Pitam ko ti je šef ovco nepismena kaže ona Azur Sijerèiæ on je u MUP-u!I odem ja do tog hairlije veli on ne mogu ja tu ništaImal ko reko iznad tebe kome se može žaliti kaže bilmez nema niko
E pa neæe baš biti da nema imbecilu yebeni!!!!Da ne prièam o tome kako se na jednom šalteru danas i predavalo za liène karte a na istom su se i podizale one koje su veæ uraðene!!!


evo sa slona èlanak :

Tuzla: Incident prilikom vaðenja liène karte!
Srijeda, 17 Juli 2013 13:27 | Autor Edita Jakovljeviæ
cips tuzlaSupružnici Ramiza i Mirza Spreèiæ iz Tuzle danas su se obratili redakciji informativnog programa RTV Slon kako bi nas upoznali sa incidentom koji se juèer dogodio u Centralnoj pošti u Tuzli prilikom vaðenja liènih dokumenata.

Kako istièe Spreèiæeva, zajedno sa mužem, stojala je u redu od 10:00 do 15:00 sati kako bi promijenili liènu kartu. Tek po dolasku na red službenica na šalteru joj je kazala da dokumenti kojima raspolaže, a koji su joj potrebni za vaðenje liène, nisu svježi te da iste treba izvaditi u Matiènom uredu Opæine Tuzla. Kako kaže, odmah je izrazila svoje nezadovoljstvo jer nigdje ne postoji šalter samo za informacije niti je vidno istaknuto šta treba od dokumenta u pojedinim sluèajevima izuzev natpisa da za novu liènu kartu treba uplatnica i stara lièna.
Nakon što je izvadila nove dokumente, Spreèiæeva je, kako tvrdi, došla ponovo u Poštu u 15:30. Kako istièe, službenica nije htjela da je primi pod obrazloženjem da su aparati kojima je trebaju slikati veæ ugašeni iako je radno vrijeme do 15:45. Takoðer dodaje da je ista službenica nastavila primati druge osobe koje su stojale u redu iza nje. Nakon što se pobunila zbog takvog postupka, službenica poziva zaštitara koji potom zove policajca Zuhdiju Babajiæa da interveniše u nastalom incidentu. Babajiæ ih je, kako kažu Spreèiæi, naglo poèeo èupati i izvlaèiti prema vratima a Mirzu je, navodno, nekoliko puta udario u predjelu grudi te njegovu suprugu u naguravanju povrijedio u predjelu ruku. Spreèiæa su priveli u prostorije policije sa lisicama na rukama a dva sata nakon toga pušten je na slobodu. Kako istièu supružnici, Babajiæa su prijavili Jedinici za profesionalne standarde MUP-a TK a podnijeæe i privatnu tužbu jer su, kako istièu, pretrpjeli poniženje i fizièki napad.

Navode ove prièe provjerili smo i u Ministarstvu unutrašnjih poslova TK odakle su nam saopštili da se osoba inicijala M.S. tereti za narušavanje javnog reda i mira zbog drskog ponašanja prema službenici i da je protiv iste osobe podnesena prekršajna prijava. Iz MUP-a su potvrditi da je Spreèiæ bio na razgovoru u jedinici za Profesionalne standarde a ukoliko podnese prijavu, sve okolnosti æe se ispitati. Po svemu sudeæi, sluèaj dobija sudski epilog.
17-07-2013 at 20:54 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 44
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Tuzlarije : Izdavanje biometrijskih dokumenata New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice