Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Politika : Kako cete se izjasniti na popisu?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baka ilum, baka pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 604
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

.......

Naa mrea u svijetu raste i uvjerena sam da e ona biti jaa u budunosti.

Al Jazeera: Meu rijetkim ste usjenim osobama na globalnom planu koja otvoreno pokazuje svoj patriotizam i neustraivo se bori na polju ljudskih prava i pravde. Kako se u visokim diplomatskim krugovima, u kojima ste prisutni i uticajni, gleda na to?

Jenkins: Mislim da trebamo biti ono to jesmo i ne stiditi se svog identiteta, onda vas svi cijene. Ja sam Bonjakinja, dravljanka Bosne i Hercegovine. Borim se za sve Bosance i Hercegovce, ukljuujui Bonjake, Srbe, Hrvate, Jevreje, Rome i sve druge.

U isto vrijeme se borim protiv nepravednih, pa ko god da su i gdje god da su.

Potujem sebe i svoj narod, a potujem isto tako i druge, pa oekujem da se i mene potuje. Ne stidimo se vie ko smo, nemamo kompleks, makar ga ja nemam i dignutog ela kaem ko sam i kome pripadam. Za taj na ponos je poginulo 200 hiljada ljudi, silovane su ene, ubijana djeca, ali nismo kleknuli.

Znam da je sad popis u BiH i valjda neemo biti pognute glave. Svako u BiH treba da jasno kae ko je, a ja sam Bonjakinja i kao takva nastupam u svijetu, u Hollywoodu, u New Yorku, Washingtonu, Parizu i ne dam nikome da me gleda kao da sam manje vana.

Ako se ne stide Francuzi, Nijemci, Talijani, Malajci, Amerikanci, zato bih se ja stidila to sam Bonjakinja?

Kad se tako ponaate u visokim krugovima vas gledaju sa uvaavanjem.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/jenkins-mijenjajmo-se-da-promijenimo-bih

04-10-2013 at 20:41 | Ukljui u odgovor
Bongo
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647

Aferim Jenkins-ova,
a posebno bih ovaj dio posebno plemenitog citata izdvojio:

"Borim se za sve Bosance i Hercegovce, ukljuujui Bonjake, Srbe, Hrvate, Jevreje, Rome i sve druge.

U isto vrijeme se borim protiv nepravednih, pa ko god da su i gdje god da su".

Meni taman!!

04-10-2013 at 20:51 | Ukljui u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670

icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
neveli wrote:

.......

Naa mrea u svijetu raste i uvjerena sam da e ona biti jaa u budunosti.

Al Jazeera: Meu rijetkim ste usjenim osobama na globalnom planu koja otvoreno pokazuje svoj patriotizam i neustraivo se bori na polju ljudskih prava i pravde. Kako se u visokim diplomatskim krugovima, u kojima ste prisutni i uticajni, gleda na to?

Jenkins: Mislim da trebamo biti ono to jesmo i ne stiditi se svog identiteta, onda vas svi cijene. Ja sam Bonjakinja, dravljanka Bosne i Hercegovine. Borim se za sve Bosance i Hercegovce, ukljuujui Bonjake, Srbe, Hrvate, Jevreje, Rome i sve druge.

U isto vrijeme se borim protiv nepravednih, pa ko god da su i gdje god da su.

Potujem sebe i svoj narod, a potujem isto tako i druge, pa oekujem da se i mene potuje. Ne stidimo se vie ko smo, nemamo kompleks, makar ga ja nemam i dignutog ela kaem ko sam i kome pripadam. Za taj na ponos je poginulo 200 hiljada ljudi, silovane su ene, ubijana djeca, ali nismo kleknuli.

Znam da je sad popis u BiH i valjda neemo biti pognute glave. Svako u BiH treba da jasno kae ko je, a ja sam Bonjakinja i kao takva nastupam u svijetu, u Hollywoodu, u New Yorku, Washingtonu, Parizu i ne dam nikome da me gleda kao da sam manje vana.

Ako se ne stide Francuzi, Nijemci, Talijani, Malajci, Amerikanci, zato bih se ja stidila to sam Bonjakinja?

Kad se tako ponaate u visokim krugovima vas gledaju sa uvaavanjem.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/jenkins-mijenjajmo-se-da-promijenimo-bih

Ovo boldirano sto je rekla, kad kaze "ne stidimo se VISE ko smo", govori da se ona do sada stidila svog identiteta.

Meni je to pateticno. Postujem ljude koji se nikada ne stide svog vlastitog identiteta, kakav god da je.
04-10-2013 at 20:56 | Ukljui u odgovor
Bongo
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647

citat:
MelMel wrote:

Ovo boldirano sto je rekla, kad kaze "ne stidimo se VISE ko smo", govori da se ona do sada stidila svog identiteta.

Meni je to pateticno. Postujem ljude koji se nikada ne stide svog vlastitog identiteta, kakav god da je.

E, omaklo joj se definitivno, nikada i niko se nije stidio niti stidi svog identiteta, pa da kakav god da je.
04-10-2013 at 21:01 | Ukljui u odgovor
cupo
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024

Yugi trebao si malo doci do multietnicke i gradjanske skole sve sami Bosanci i Hercegovci i multietnicari

"Katoliki kolski centar Sv. Franjo u petak 04. 10. 2012. e proslaviti e svoj Dan kole. Program e zapoeti u 16. 30 sati sveanom koncelebrirananom sv. Misom u portskoj dvorani Centra, koju e predvoditi nadbiskup vrhbosanski Vinko kardinal Pulji.Nakon sv. Mise, u 18. 00 sati takoer u porstskoj dvorani, biti e upriliena Sveana akademija koju e izvesti najmlai uenici naega Centra."

04-10-2013 at 21:08 | Ukljui u odgovor
neveli
Baka ilum, baka pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 604

citat:
VV Cephei A wrote:
Kad Darko Brkan i ona "Bosanka" iz Beograda organizuju tribinu?

Zamisli scenu : Brkan hoda po RS-u , selima i zaseocima i dijeli letke "Bitno je biti Bosanac i Hercegovac" , a na trgovima u Banjaluci, Bijeljini, Visegradu, Trebinju itd.. pred masom odrzi javne tribine pod istim tim nazivom.. Velika slova " MI SMO BOSANCI I HERCEGOVCI!" .. Povede i Stukana da sa bine zustro izvikuje u intervalima pred masom Srba: " Ko nije Bosanac i Hercegovac pi*ka mu materina!" , "Dole Srbi,dole nacionalisti, zivjeli Bosanci i Hercegovci!"

Nije problem, mi Bosnjaci cemo namaknut lovu za te Brkanove i Stukanove turneje po RS-u!

[Edited by neveli on 04-10-2013 at 21:10 GMT]
04-10-2013 at 21:09 | Ukljui u odgovor
MelMel

Znala sam da ce Cupo kad tad na ovoj temi spomenuti KSC.

04-10-2013 at 21:11 | Ukljui u odgovor
cupo

citat:
MelMel wrote:
Znala sam da ce Cupo kad tad na ovoj temi spomenuti KSC.

Ree jedna Bosanka sa mnom ovako se ne prica ni u HR , reko ne budi netoleratna meni je portska dvorana i sve ostalo cool
04-10-2013 at 21:21 | Ukljui u odgovor
MelMel

citat:
cupo wrote:

Ree jedna Bosanka sa mnom ovako se ne prica ni u HR , reko ne budi netoleratna meni je portska dvorana i sve ostalo cool

Sta fali...nek svako prica kako mu cejf.
04-10-2013 at 21:24 | Ukljui u odgovor
cupo

citat:
MelMel wrote:

Sta fali...nek svako prica kako mu cejf.

Pa ja tako sam joj i reko , al zakasni na misu u po skole , al haj bice next time
04-10-2013 at 21:26 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 11
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: Dreadnot, ekonomistica, hexle, meri, merima, MikiMaus, monella, MR BENJAMIN BENNY BENJO, Selm@, suad, zlajACAB
FORUM : Politika : Kako cete se izjasniti na popisu? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net