Info: Ovo nije bogomolja, ovo je samo forum, ovdje ne vaze pravila ponasanja kao za njih ali je uljudnost i tolerancija pozeljna. Ovdje se raspravlja o religijama i filozofiji, ali forum nije vjerski ni filozofski i ne pripada ni jednoj religiji, ni jednoj filozofiji.


FORUM : Religija i filozofija : Ateisti oprez :)
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ateisti oprez :)

citat:
Bongo wrote:




A uzeti si u tvornici ili na radnom mjestu pauzi i odtrcati do crkve ili obliznje dzamije na molitvu je stvar nemoguceg.

Osam sati se mora provesti na radnom mjestu a ostalih 16 sati moze ko koliko hoce da se gdje i na koji nacin Bogu moli.





zaboravih da se osvrnem i na ovu nebulozu od poreðenja.

mislim ono, totalno neuporedivo, jer je zapadni sistem u potpunosti prilagoðen kršæanskom naèinu života. ja ne znam i volio bih stvarno da mi neko kaže, jel' u kršæanstvu ima molitvi koje se moraju obavljati u toku dana i svakodnevno. sa druge strane, evo ovdje, da napravimo sistem u kojem je petak jedan od neradnih dana, niko više nebi nikada spomen'o izlazak sa radnog mjesta ili pokušaj da napraviš u njemaèkoj nedelju radnim danom, pa da vidimo reakcije kakve æe da uslijede.
24-12-2013 at 11:05 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ateisti oprez :)


Evidentno je da NEKIM, da ne kazem VECINI, a naglasavam ne SVIM vjernicima ateisti idu na zivce. Nikad mi to nece biti jasno, pa zar bas vjernici ne bi trebali imati toliko sirine da dozvole da ljudi ne vjeruju u nesto iracionalno, zasta ne postoji dokaz? Meni se nekad cini da ateisti mnogo bolje poznaju i postiju sve religije nego NEKI vjernici, kod kojih u neko doba, stavovi prelaze u radikalizam.

Ova tema jeste postavljena pomalo saljivo, ali je daleko od toga, i meni je zao sto se na bolji nacin ovdje ne moze razmijeniti misljenje.

A za one koji zanima Nice preporucujem "Sa one strane dobra i zla - Genealogija morala" .

27-12-2013 at 06:33 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ateisti oprez :)

ja imam osjecaj da sam, poredjenjem i pominjanjem ovog NiceTa u nekom svjetlu sveca kod ateista, pravo uvrijedio neke koji u tom poredjenju osjecaju agresivnost i mrznju.. imam osjecaj da se, dok neki pokusavaju da shvate o cemu se ovdje pise, istovremeno plete mreza diskriminacije o kojoj bi se kasnije pisalo kao o vremenu kad je ateizam proglasen sektom.. do tad ce sve biti u znaku pitanja: da li su danas, zvona na crkvi i Ezan sa munare, diskriminacija za ateiste? na ovo i jos poneko pitanje, za sad nema odgovora.. al zato ima osjecanja, instiKATa, sestih i sedmih cula i drugih obicaja..

27-12-2013 at 14:53 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ateisti oprez :)

citat:
camac wrote:
ja imam osjecaj da sam, poredjenjem i pominjanjem ovog NiceTa u nekom svjetlu sveca kod ateista, pravo uvrijedio neke koji u tom poredjenju osjecaju agresivnost i mrznju.. imam osjecaj da se, dok neki pokusavaju da shvate o cemu se ovdje pise, istovremeno plete mreza diskriminacije o kojoj bi se kasnije pisalo kao o vremenu kad je ateizam proglasen sektom.. do tad ce sve biti u znaku pitanja: da li su danas, zvona na crkvi i Ezan sa munare, diskriminacija za ateiste? na ovo i jos poneko pitanje, za sad nema odgovora.. al zato ima osjecanja, instiKATa, sestih i sedmih cula i drugih obicaja..

od kud ti ideja da je to ateisti vide kao diskriminaciju zbog cega
27-12-2013 at 14:54 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ateisti oprez :)

citat:
camac wrote:
ja imam osjecaj da sam, poredjenjem i pominjanjem ovog NiceTa u nekom svjetlu sveca kod ateista, pravo uvrijedio neke koji u tom poredjenju osjecaju agresivnost i mrznju.. imam osjecaj da se, dok neki pokusavaju da shvate o cemu se ovdje pise, istovremeno plete mreza diskriminacije o kojoj bi se kasnije pisalo kao o vremenu kad je ateizam proglasen sektom.. do tad ce sve biti u znaku pitanja: da li su danas, zvona na crkvi i Ezan sa munare, diskriminacija za ateiste? na ovo i jos poneko pitanje, za sad nema odgovora.. al zato ima osjecanja, instiKATa, sestih i sedmih cula i drugih obicaja..


evo ja cu ti reci

Zavisi o kojim "ateistima" je rijec?mada ja njih ne smatram "ateistima" vec sekularnim krscanima a primjetio sam itekako da im smeta ezan,dok protiv zvona sa crkvi nemaju nista Neki se cak smatraju i agnosticima??a svi slave i bozice i uskrse,iako nam supljiraju o ateizmu,agnosticizmu,titi i partiji...

27-12-2013 at 14:57 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ateisti oprez :)

citat:
camac wrote:
ja imam osjecaj da sam, poredjenjem i pominjanjem ovog NiceTa u nekom svjetlu sveca kod ateista, pravo uvrijedio neke koji u tom poredjenju osjecaju agresivnost i mrznju.. imam osjecaj da se, dok neki pokusavaju da shvate o cemu se ovdje pise, istovremeno plete mreza diskriminacije o kojoj bi se kasnije pisalo kao o vremenu kad je ateizam proglasen sektom.. do tad ce sve biti u znaku pitanja: da li su danas, zvona na crkvi i Ezan sa munare, diskriminacija za ateiste? na ovo i jos poneko pitanje, za sad nema odgovora.. al zato ima osjecanja, instiKATa, sestih i sedmih cula i drugih obicaja..


Nisam uopste imao zlonamjeru bilo sta poremetiti unutar mirnih forumasa sa Nietzsche-om...helem,
prvu puta da cujem da neko i na neki nacin steizam svrstava pod sektastvo....ateisti su, moderni i napredni insani a povrh toga i marljivi, prvo se oslanjaju sami na svoje sposobnosti....parazitluk im je stan i ne tolerisu sve one koji se oslone ili pokusavaju zivjeti na racun drugi.....najprije obaviti posao pa se onda kome hoces moli, a nikako obratno.

Ateistima nikakve munare ili crkvena zvona ne smetaju, a zasto bi im smetala, nisu ih oni gradili, oni imaju druge vidike i druga shvatanja o ovozemaljskom zivotu...zivot je i suvise kratak da bi gubili vrijeme na prazne price, bezvrijedne stvari, da kada se tamo preselimo, tada mozemo filozofirati do iznemoglosti...ovdje je svaki dan dragocjen.
27-12-2013 at 15:03 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ateisti oprez :)

citat:
laly wrote:

od kud ti ideja da je to ateisti vide kao diskriminaciju zbog cega

izvini laly, koji kompas ti ovdje koristis i sta znaci ovaj tvoj komentar nakon mog PITANJA? znaci, pitam a ti, ako si ateist odgovoris sa: da, predstavlja ili ne, ne predstavlja diskriminaciju, pa te ja onda pitam, da li po tvom misljenju, kod nas postoji diskriminacija ateista id strane vjernika i ako da, u cemu se ogleda, pa tako nastavimo neku normalnu konverzaciju..
mislim, ako je ovo tvoje umijece citanja izmedju redova, ustvari sposobnost da mi prisijes da sam ja rekao da ateistima smetaju zvona sa crkve, onda bi bilo dobro da te soraya- fazone prosipas nekom drugom a moje komentare procitas bar dva puta, prije nego repliciras na neki od njih.. hvala unaprijed..

sto se tice teme, da nastavim sa pitanjem: da li kod nas postoji diskriminacija ateista od strane vjernika i ako da, u cemu se ogleda?
27-12-2013 at 20:24 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ateisti oprez :)

Tema je postavljena i jasna je da jasnije ne moze biti,
Nova studija je doslovno navela 13 muislimanskih drzava gdje se ateisti moraju dobro razmisliti tamo putovati.

Dakle, Bosne i Hercegovine na toj listi nigdje i nema niti i jedne Evropske drzave, iskljucivo su muslimanske drzave, stoga mi je i suvisno postavljati pitanje dali su ateisti na bilo koji nacin u Bosni i Hercegovini ugrozeni...od koga i cega da budu kod nas ugrozeni....mi ako hocemo da budemo iskreni i nemamo nikakvog sistema, mi smo sami po sebi ugrozeni.

Ugrozeno je pola miliona nezaposlenih, ugrozeno je 80% penzionera, dakle, zar jos veca ugrozenost moze da bude...ah, ja, donedavno su bili ugrozeni u pojedinim sredinama koji ne glasaju za jednu izvjesnu stranku, sto je najgore, nisu mogli dobiti zaposljenje, u nasoj je to donedavno Tuzlanskoj sredini bilo.

Trenutno im rezu rogove i svakodnevno se hapse, sa punim pravom....., iza resetaka sa psima.

citat:
Kao uvod u temu kopiram dijelove clanka . Naslov da ateisti moraju paziti gdje putuju mislim da nije bas adekvatan, tacnije kaznjivo je bogohuljenje, a to nije isto. "Nova studija pokazala je kako, u 13 muslimanskih zemalja širom svijeta, ljudi koji otvoreno prihvataju ateizam ili odbacuju zvaniènu državnu regiju, mogu biti pogubljeni. Slièna situacija je i u nekim nemuslimanskim državama, èak i na Zapadu. I najdemokratskije vlade diskriminiraju graðane koji nisu vjernici i mogu ih smjestiti u zatvor zbog uvreda koje se smatraju bogohuljenjem, javila je Hina. Ovogodišnje istraživanje, koje je obuhvatilo sve èlanice UN-a, pokazalo je da je smrtna kazna za bogohuljenje prisutna u 13 zemalja, Afganistanu, Iranu, Maleziji, Maldivima, Mauritaniji, Nigeriji, Pakistanu, Kataru, Saudijskoj Arabiji, Somaliji, Sudanu, Ujedinjenim Arapskim Emiratima i Jemenu. "
27-12-2013 at 20:47 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 50
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Religija i filozofija : Ateisti oprez :) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice