Info: Ako imate neke nejasnoće, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima

FORUM : Kafić `Sunce´ : Ljubav je .....
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
klima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 20-06-2007
Odgovori: 640
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ljubav?

citat:
Tiburon wrote:
Jedno pitanje za sve vas koji su u dugim vezama, a naročito dugo u braku. Da li ljubav koja proizađe iz početne zaljubljenosti, traje...odnosno da li postoji uprkos protoku vremena, ili sve manje više postane navika, prijateljstvo, poštovanje...zajednički interesi.
Da li ste uvijek 100% sigurni u vašu ljubav prema partneru....ili je tako nešto nemoguće...
Ja ili ne mogu da se zaljubim...ili jednostavno nisam naletio na pravu osobu...
Ajmo da vas čujem...naročito one vječno zaljubljene..zna se ko su na forumu

moguli i oni koji znaju o cemu pricas?

Ajde ako ne mogu,...onda da ti kazem...da nisi nasao pravu osobu....
21-08-2007 at 09:51 | Uključi u odgovor
Tiburon
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 22-08-2006
Odgovori: 2033

icon Re: Re: Ljubav?

citat:
klima wrote:

moguli i oni koji znaju o cemu pricas?

Ajde ako ne mogu,...onda da ti kazem...da nisi nasao pravu osobu....

Al zato ti jesi , baš ste slatki zajedno  

The only way to get rid of a temptation, is to yield to it..
21-08-2007 at 09:59 | Uključi u odgovor
Lion_1

Registriran(a): 15-03-2003
Odgovori: 2221

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage

Ja mislim da je to sve od osobe do osobe, ja licno ne gotivim duge veze, mislim da to postane navika. Dok brak s druge strane po meni nikad nije dosadan, uvijek se nesto nadje, neka tema za razgovor, nesto za radit.... Opet kazem sve je od osobe do osobe, neko se lako zaljubi neko malo teze, neko naprimjer kad se zaljubi nikad se ne odljubi, neko se pak i odljubi, tako nastaju razvodi zar ne,,, Ja licno sam u braku jos malo pa cetiri godine i jos uvijek sam sretan i volim suprugu i uvjeren sam da i ona mene voli. Nadam se da ce tako i ostat naravno
A ti drug, vjerovatno nisi naletio na pravu nije to da se ne mozes zaljubit, nego jednostavno ne godi ti drustvo neke osobe, a kad dodje prava, vjeruj mi osjetit ces itekako... Eto nadam se da nisam previse pametovo i da sam ti bar malo pomogao, iako si me zivciro nekoliko posljednjih dana al ja sam uvijek spreman pomoc koliko je u mojoj moci ...
haj sad naguli na kafi i otvori cetvere oci ...  

21-08-2007 at 10:09 | Uključi u odgovor
klima

citat:
Tiburon wrote:

Al zato ti jesi , baš ste slatki zajedno

heheh..hvala....

NEgo druze, to sto si napisao, ima neki smisao, i ako te iko proglasi za klovna, neka jede g***a ;hanka

znaju partizani koga ja citiram.... cetnika jednog...ali dobar mu je ovaj stih, kao i mnogi drugi...nego da ne idem previse

To za ljubav, po mom misljenju....Ljubav traje vjecno, ukoliko se dvoje vole. Ukoliko jedno voli vise, ili barem misli da tako voli, to nerazumijevanje ili nedostatak te ljubavi, dovodi do toga da tu nema prave ljubavi...ima je, ali ne moze doci do izrazaja...zato kazem, nisi nasao pravu osobu...sve je u tome da se dvije osobe nadju i zavole iskreno, onako kako bog zapovijeda...

da se paze, da se maze, da si odgovaraju i psihicki i fizicki...da mogu jedno drugome biti i prijatelj i prijateljica i muz i zena i brat i sestra....tek onda sve cvjeta i sve je na mjestu...

Ljubav kazu s vremenom predje u naviku...u stvari nije to navika, ja bih prije rekao da je to u stvari prava ljubav, ceznja, osjecaj, i sve ono sto te cini sretnim...mora te ciniti sretnim i kada moras uciniti nesto najmrze da bi usrecio svoju partnericu, isto kao i ono sto ces s ljubavlju uraditi...
Ne mislim ovdje da ces raditi sada stvari cijeli zivot koje ne volis da radis, samo zbog nje...nego govorim o onim trenutcima kada ces morati svoj ego malo kontrolisati i uciniti ono sto je u trenutku potrebno za srecu...to je ljubav...

KAze....

Friend in need is a friend in deed!

Isto ti je tako i sa ljubavi...samo sto su horizonti mnogo siri...
21-08-2007 at 10:12 | Uključi u odgovor
Tiburon

citat:
Lion_1 wrote:
Ja mislim da je to sve od osobe do osobe, ja licno ne gotivim duge veze, mislim da to postane navika. Dok brak s druge strane po meni nikad nije dosadan, uvijek se nesto nadje, neka tema za razgovor, nesto za radit.... Opet kazem sve je od osobe do osobe, neko se lako zaljubi neko malo teze, neko naprimjer kad se zaljubi nikad se ne odljubi, neko se pak i odljubi, tako nastaju razvodi zar ne,,, Ja licno sam u braku jos malo pa cetiri godine i jos uvijek sam sretan i volim suprugu i uvjeren sam da i ona mene voli. Nadam se da ce tako i ostat naravno
A ti drug, vjerovatno nisi naletio na pravu nije to da se ne mozes zaljubit, nego jednostavno ne godi ti drustvo neke osobe, a kad dodje prava, vjeruj mi osjetit ces itekako... Eto nadam se da nisam previse pametovo i da sam ti bar malo pomogao, iako si me zivciro nekoliko posljednjih dana al ja sam uvijek spreman pomoc koliko je u mojoj moci ...
haj sad naguli na kafi i otvori cetvere oci ...

Ako se ne slažemo na Politici, ne znači da ne moramo i ovdje...
A šta ako mi godi društvo jedne osobe, i to pravo, priča je super i sve to...ali je razlika u intenzitetu osjećaja...tj. ja nisam siguran u svoje..
Valjda bi čovjek da voli nekoga bio siguran...ili voliš ili ne voliš... 

21-08-2007 at 10:20 | Uključi u odgovor
Lion_1

Registriran(a): 15-03-2003
Odgovori: 2221

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage

citat:
Tiburon wrote:

Ako se ne slažemo na Politici, ne znači da ne moramo i ovdje...
A šta ako mi godi društvo jedne osobe, i to pravo, priča je super i sve to...ali je razlika u intenzitetu osjećaja...tj. ja nisam siguran u svoje..
Valjda bi čovjek da voli nekoga bio siguran...ili voliš ili ne voliš...

Ma politika je qrva
Nego da se vratimo na temu, koliko se ja razumijem u medicinu, ti ne znas sta bi
kako mislis godi ti osoba a nisi siguran u svoje osjecaje, kako ti godi, kao drug s kim se mozes ispricat o svemu i svacemu, ili ti godi kao osoba koju bi mogao zavolit tako da ne mozes da provedes nijedan trenutak bez te osobe... kad se probudis, razmisljas o toj osobi ili je nazoves samo kad ti padne na pamet. Haj budi malo opsirniji da znas dje smo....  

21-08-2007 at 10:28 | Uključi u odgovor
Lija-lisica

Registriran(a): 07-10-2006
Odgovori: 10902

Drug , moj!Koliko se ja i ti ono znamo .... Poprilicno dugo Da tebi tvoja druga nesto kaze ...Ljubav je trenutna, to i tice na grani znaju, par mjeseci i to je to,a sve ostalo dolazi kao postovanja, navika, pa i panika, kada se odlucis za nesto vishe ...Analazirati ljubav, ne mozemo,bar ja ne mogu,a i ti si odmah iza mene! Drug moj, ako se desilo nekada a znas ti kada, ti leptirichi u stomaku, desice se opet, kad bude pravo vrijeme za to, do tada, ljubi druge, uzivaj koliko ti se da i mozes, nemoj puno analizirati, nemoj sebi zivot komplikovati ....Ljubav postoji , ima je i tamo negdje cuci i ceka na nas

21-08-2007 at 11:13 | Uključi u odgovor
weasel
Nivo: Guest

citat:
Tiburon wrote:
Jedno pitanje za sve vas koji su u dugim vezama, a naročito dugo u braku. Da li ljubav koja proizađe iz početne zaljubljenosti, traje...odnosno da li postoji uprkos protoku vremena, ili sve manje više postane navika, prijateljstvo, poštovanje...zajednički interesi.
Da li ste uvijek 100% sigurni u vašu ljubav prema partneru....ili je tako nešto nemoguće...
Ja ili ne mogu da se zaljubim...ili jednostavno nisam naletio na pravu osobu...
Ajmo da vas čujem...naročito one vječno zaljubljene..zna se ko su na forumu

Ljubav pripada dusi i kao takva je vjecna i neunistiva kategorija,jedino moze prelaziti iz jednog oblika u drugi...Sta hocu rijet?Ono sto se moRe desit´ jeste da pod uticajem izvjesnih okolnosti promjeni predznak i postane negativna,hocu rec´ da predje u mrznju-> sto dalje moze voditi u ravnodusnost...

Ali kod ljudi "velikog srca" ljubav je vjecna i neunistiva i uvjek pozitivnog predznaka..
21-08-2007 at 11:23 | Uključi u odgovor
Tiburon

citat:
Lion_1 wrote:

Ma politika je qrva
Nego da se vratimo na temu, koliko se ja razumijem u medicinu, ti ne znas sta bi
kako mislis godi ti osoba a nisi siguran u svoje osjecaje, kako ti godi, kao drug s kim se mozes ispricat o svemu i svacemu, ili ti godi kao osoba koju bi mogao zavolit tako da ne mozes da provedes nijedan trenutak bez te osobe... kad se probudis, razmisljas o toj osobi ili je nazoves samo kad ti padne na pamet. Haj budi malo opsirniji da znas dje smo....

Ma godi mi kao osoba koju bih mogao zavoliti...i mislio sam da ce tako i biti...ali nakon 7-8 mjeseci to se nije desilo...i sada je pat pozicija 

21-08-2007 at 11:39 | Uključi u odgovor
klima

Sminka je jedno, a prava ljubav drugo!

Furaj dok se ne zaljubis i to je to. Ljubi ljubi, al glavu ne gubi!

21-08-2007 at 11:40 | Uključi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 10
Skriveni clanovi: 0
Aktivni članovi: 0
Sretan rođendan: Blue, Dobreponude, enes safety, hrabar, Insanic, JacaaMinaj, josma, MAK iti, momaktz, nikola55, Scarlett, semelkoricko, topala, tuzlak_XX
FORUM : Kafić `Sunce´ : Ljubav je ..... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja forumaša u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net