Info: Ako imate neke nejasnoće, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima

FORUM : Kafić `Sunce´ : Ljubav je .....
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Tiburon
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 22-08-2006
Odgovori: 2033
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ljubav?

ah da , da se vratim na leptiriće...ja ih i sad osjetim u stomaku... kad recimo...pomislim kako smo muž i ja npr.sinoć vodili ljubav

To Mela...vraćaš nam nadu

The only way to get rid of a temptation, is to yield to it..
22-08-2007 at 08:10 | Uključi u odgovor
besmir
Nivo: Guest

icon Re: Ljubav?

L´amour, bah, oui, toujours, l´amour!!!! :2h :2h :2h :2h

Pa naravno da je ljubav održiva, ali zahtjeva posla i rada i vremena.

Ima jedna krasna knjiga o ljubavi koja se zove "Mali princ" za koju sam siguran da ste svi čitali. Lisac, kojega je Mali Princ upoznao na svojim putešestvijama po planeti zemlji, mu predlaže da ga "pripitomi." Mali Princ, naravno, ne zna ni šta znači "pripitomiti," a, Lisac mu kaže: "To je nešto većma zaboravljeno, znači ´vezivati se jedno za drugo´." Mali Princ ne zna ni šta to znači, a Lisac mu kaže: "Za mene, ti sada nisi ništa drugo nego dječak kao hiljade drugih dječaka na svijetu. I ja nemam nikakvu potrebu za tobom. A ni ti nemaš nikakvu potrebu za mnom. Ja za tebe nisam ništa drugo nego lisac, kao hiljade drugih lisaca na svijetu. Ali, ukoliko me pripitomiš, onda ćemo jedan drugom biti potrebni. Bićeš mi jedinstven na čitavom svijetu. Biću ti jedinstven na čitavom svijetu."

I tako počinje njihova balada o potrebi i o vezivanju jednog za drugog. Dok ga je učio pripitomljavanju, Lisac mu u jednom momentu kaže: "Nemoj mi dolazit bilo kada. Potrebni su nam rituali. Ritual je kada ja znam da ćeš se ti pojaviti u 4 sata, pa već u 3 sata počinjem da pripremam srce za tebe, i što se 4 sata više primiču, ja sam sve uzbuđeniji i sve zabrinutiji i sve tjeskobniji za tvojim prisustvom. Polahko ću naučiti da prepoznajem zvuke tvojih koraka od svih ostalih zvukova koraka u svijetu. A pogledaj tamo još! Vidiš li polja žita? Ja ne jedem žito, i ono mi ništa ne znači, ali ti imaš kosu boje polja žita i od sada će me boja polja žita uvijek posjećati na tebe."

I tako je Mali Princ pripitomio Lisca. I kada je došlo vrijeme da Mali Princ nastavi sa svojim putem Lisac je bio na ivici suza, a Mali Princ mu je rekao "Ali, zašto, do tebe je, sam si htio da te pripitomim. Šta si ti iz svega ovoga dobio?" Lisac mu kaže "Dobio sam mnogo toga zbog boje polja žita. Odaću ti jednu tajnu: samo se srcem dobro vidi. Sve što je bitno je očima nevidljivo."

Ja... što ti je Lisac... Idem sad na posao... Ne budi muška udavača i pusti nekom da te pripitomi, mnogo si divljačan i gledaš očima.

22-08-2007 at 08:31 | Uključi u odgovor
Tiburon

Odaću ti jednu tajnu: samo se srcem dobro vidi. Sve što je bitno je očima nevidljivo."

Lijepo rečeno...sviđa mi se..

Ja... što ti je Lisac... Idem sad na posao... Ne budi muška udavača i pusti nekom da te pripitomi, mnogo si divljačan i gledaš očima.

Ama ljudi ko je spominjao ženidbu
rano je brate...čitav život ću biti oženjen  

22-08-2007 at 09:32 | Uključi u odgovor
Inspektor
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543

Jel ovo pitanje uopsteno, ili je veazno samo za tvoj problem, posto vidim da ti pokusavas rijesiti neku svoju dilemu, a ne znas niti bi da jedes niti da pijes (ovo se malo drukcije kaze, al bi bilo cenzurisano )? Ako je prava ljubav, onda je logicno da se planiras i zeniti, a moze biti prava ljubav, a da nema veze s zenidbom ikada...Samo ti reci sta je, a forum ce da pomogne...Iskreno, meni lici ko da ti trazis zrtvu da joj malo lijes suze na ramenu, ali vidim da nije da ti fali...

;novine

22-08-2007 at 09:59 | Uključi u odgovor
momak

Registriran(a): 09-06-2006
Odgovori: 2385

Ova prica sa Malim Princom ti je trebala skrenuti paznju na jedan detalj:

mozda nemas dovoljno iskustva : ) ne onog brojcanog, vec da li si, eto recimo, dozivio da budes ostavljen a da ti nije svejedno, cak sta vise da li si patio zbog toga? Nisi? Jer nisi ni volio. Oni tvoji leptirici koje si dozivljavao kao i svi mi su najvecim dijelom rezultat mladosti, radosti, zudnje i strepnje za onim sto te ceka u susretu sa osobom koja je u istom stanju kao i ti. Kad jednom dozivis i takvo iskustvo nekako ces se "spustiti na zemlju" i u novim vezama ce lakse prepoznati ljubav i svoju prema curi i njenu prema tebi. Cjenit ces vise tu osobu i paziti da je ne povrijedis ili iznevjeris. Tad ces znati da je doslo vrijeme za zenidbu, ako Bog da.

I ne razvlaci to, kao sto rekoh sakupio si ti godina i omud(r)o si , a tih leptirica ce biti sve manje.

Nego dobro otvori oci, znam da sa radnog mjesta imas pogled na veliki protok ljudi.
Kad osjetis da ti za nekom zenskom se probude leptirici ne cekaj da prodju trci mozda ce se i isplatiti.

22-08-2007 at 10:06 | Uključi u odgovor
weasel

citat:
Tanitha wrote:

aha,i ja se tako tjesim

...ali voljela bih ,bar jos jednom u zivotu da osjetim one leptire u stomaku ...iako mi je dosad jasno da BILO S KIM nakon duzeg vremena sve ide istim tokom, tj. leptiri odlete u p.m.

nisi ti jos srela moju malenkost Da vidis leptirica! A to traje haman pa cijelu vjcnost sto ce reci bolje ga je ne sresti jer zbog ceznje,kada je nedostupan ,pocne bol i histerija...

22-08-2007 at 10:18 | Uključi u odgovor
besmir

Tiburone, zbunjeni dječače, bropletim potezima prijemčljivi dječače, sanjaru sa erekcijom neumornijom od snova: jašta si nego si udavača koja bi se udavala udavanja radi, "Udaj se za mene udavanja radi" ti izvire iz svake riječi.

Hajde, nejse, mlad si, pokvarili te popustljiviji, ego ti nabili živahniji, hići te naučili turbofolkičniji, nije zločin, nije frka, naći ću ti jednu pričicu o iluzijama i opsjeni, pa ću ti je prepričat, a zasad malo više razmišljaj o "Malom princu." Nije poenta u kraju tog mog polusažetka: pošto je ljubav proces, poenta je u čitavom sažetku. Ne može prvo kraj. Ne može prvo "samo se srcem vidi," nisi valjda Amerikanac prijemčljiv filozofijama za svako raspoloženje napisanim na poleđini karte za podzemnu?

Kreni iz početka. Prvo ide najteži dio: pripitomljavanje.

PS: Priroda pravih "leptirića u stomaku" je da ne traju samo jedno vrijeme pa prestanu, oni pravi tinjaju svo vrijeme. Osjetio si one druge, one pogrešne.

PPS: I, još nešto: ko si ti da Antoine de Saint-Exupéryju kažeš "Dobro rečeno, brate!" :lol :lol :lol Kakva sloboda! :lol :lol :lol

22-08-2007 at 10:36 | Uključi u odgovor
Tiburon

citat:
besmir wrote:
Tiburone, zbunjeni dječače, bropletim potezima prijemčljivi dječače, sanjaru sa erekcijom neumornijom od snova: jašta si nego si udavača koja bi se udavala udavanja radi, "Udaj se za mene udavanja radi" ti izvire iz svake riječi.

Hajde, nejse, mlad si, pokvarili te popustljiviji, ego ti nabili živahniji, hići te naučili turbofolkičniji, nije zločin, nije frka, naći ću ti jednu pričicu o iluzijama i opsjeni, pa ću ti je prepričat, a zasad malo više razmišljaj o "Malom princu." Nije poenta u kraju tog mog polusažetka: pošto je ljubav proces, poenta je u čitavom sažetku. Ne može prvo kraj. Ne može prvo "samo se srcem vidi," nisi valjda Amerikanac prijemčljiv filozofijama za svako raspoloženje napisanim na poleđini karte za podzemnu?

Kreni iz početka. Prvo ide najteži dio: pripitomljavanje.

PS: Priroda pravih "leptirića u stomaku" je da ne traju samo jedno vrijeme pa prestanu, oni pravi tinjaju svo vrijeme. Osjetio si one druge, one pogrešne.

PPS: I, još nešto: ko si ti da Antoine de Saint-Exupéryju kažeš "Dobro rečeno, brate!" Kakva sloboda!

Antoine i ja kolege piloti pa reko...i tnx za priču

[Edited by Tiburon on 22-08-2007 at 11:46 GMT] 

22-08-2007 at 11:35 | Uključi u odgovor
Tiburon

citat:
Inspektor wrote:
Jel ovo pitanje uopsteno, ili je veazno samo za tvoj problem, posto vidim da ti pokusavas rijesiti neku svoju dilemu, a ne znas niti bi da jedes niti da pijes (ovo se malo drukcije kaze, al bi bilo cenzurisano )? Ako je prava ljubav, onda je logicno da se planiras i zeniti, a moze biti prava ljubav, a da nema veze s zenidbom ikada...Samo ti reci sta je, a forum ce da pomogne...Iskreno, meni lici ko da ti trazis zrtvu da joj malo lijes suze na ramenu, ali vidim da nije da ti fali...

;novine

Ama vezano i za jedno i za drugo...treba da donesem jedno odluku, a ona uveliko zavisi od toga da li postoji prava ljubav...ili se na kraju sve svede na poštovanje, prijateljstvo, klince, zajedničke interese.. 

22-08-2007 at 11:37 | Uključi u odgovor
Tiburon

citat:
momak wrote:
Ova prica sa Malim Princom ti je trebala skrenuti paznju na jedan detalj:

mozda nemas dovoljno iskustva : ) ne onog brojcanog, vec da li si, eto recimo, dozivio da budes ostavljen a da ti nije svejedno, cak sta vise da li si patio zbog toga? Nisi? Jer nisi ni volio. Oni tvoji leptirici koje si dozivljavao kao i svi mi su najvecim dijelom rezultat mladosti, radosti, zudnje i strepnje za onim sto te ceka u susretu sa osobom koja je u istom stanju kao i ti. Kad jednom dozivis i takvo iskustvo nekako ces se "spustiti na zemlju" i u novim vezama ce lakse prepoznati ljubav i svoju prema curi i njenu prema tebi. Cjenit ces vise tu osobu i paziti da je ne povrijedis ili iznevjeris. Tad ces znati da je doslo vrijeme za zenidbu, ako Bog da.

I ne razvlaci to, kao sto rekoh sakupio si ti godina i omud(r)o si , a tih leptirica ce biti sve manje.

Nego dobro otvori oci, znam da sa radnog mjesta imas pogled na veliki protok ljudi.
Kad osjetis da ti za nekom zenskom se probude leptirici ne cekaj da prodju trci mozda ce se i isplatiti.

Volio jesam ( doduse sa ove vremenske distance, more bit i da je bila zaljubljenost/zaluđenost ), ostavljen od strane iste...nisam sebi dosao godinu dana
To je bilo tako davno...i nije se više desilo..pa kontam da nesh nije u redu...ili ja jednostavno nisam taj tip.. 

22-08-2007 at 11:41 | Uključi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 19
Skriveni clanovi: 0
Aktivni članovi: 0
Sretan rođendan: brownyy, jaca, jasmin811, Luna, SHeha_TZ, učo, Zilet, _irma_
FORUM : Kafić `Sunce´ : Ljubav je ..... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja forumaša u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net