Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Umjetnost : FILMOVI
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Anna
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 03-06-2004
Odgovori: 7792
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: filmovi

"Sometimes in April" u HBO produkciji.
Film je o gradjanskom ratu u Rwandi, napravljan veoma realno sa dosta cinjenica nepoznatih siroj javnosti. Potresan i u neku ruku slican nekim stvarima iz naseg rata (mjesani brakovi).
U ovom ratu je za 100 dana ubijeno 1 milion ljudi .

28-03-2005 at 16:02 | Ukljuèi u odgovor
*grofica*
Nivo: Forumski doajen
Deista od glave do pete..

Registriran(a): 11-04-2004
Lokacija: nidjeland
Odgovori: 22335
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: filmovi

ko voli naucnu fantastiku i horor onako nije los Constantine sa Keanu Reeves. Odlican mi je film Misticna rijeka sa Sean Pennom. Kazu da film Mi nismo andjeli nije cemu a to mi je potvrdilo naj manje 20 ljudi nesto mi zao

03-04-2005 at 20:19 | Ukljuèi u odgovor
RideHard
Nivo: Forumski vuk
YEAH BABY KEEP ON ROLLING

Registriran(a): 21-02-2005
Odgovori: 521
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: filmovi

posto sam ljubitelj motora i na tu temu su mi najbolja dva filma koja vise nikako ne mogu da nadjem po nasim videotekama a to su "SJENKA SMRTI" sa Charli Shinom i "HLADAN KAO KAMEN" ali samo 1. dio! slomio sam se trazeci ali nigdje nema a rado bi imao ta dva filma u svojoj kolekciji!!!  




faster and faster until the thrill of speed overcomes the fear of death

04-04-2005 at 00:46 | Ukljuèi u odgovor
igginho
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: filmovi

Sopranos

Nije Film al je najbolja serija sto je ikad napravljena.

Najbolja sezona je 3.

08-04-2005 at 13:16 | Ukljuèi u odgovor
avlijanerka
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: filmovi

citat:
Anna wrote:
"Sometimes in April" u HBO produkciji.
Film je o gradjanskom ratu u Rwandi, napravljan veoma realno sa dosta cinjenica nepoznatih siroj javnosti. Potresan i u neku ruku slican nekim stvarima iz naseg rata (mjesani brakovi).
U ovom ratu je za 100 dana ubijeno 1 milion ljudi .

Jos jedan, odlican film o Rwandi je "Hotel Rwanda" sa Don Cheadle. Nominiran covjek za Oscara bio prosle godine.
Film otkida, pravo. Vrlo je objektivno snimljen, a i puno podsjeca na sta se desilo kod nas u Bosni. Posebno odnosi UNPROFOR-a prema situaciji.
Skroz su me nasikirali.
03-05-2005 at 16:32 | Ukljuèi u odgovor
Mirza
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 28-09-2001
Lokacija: svoj mali raj ...
Odgovori: 916
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User ICQ
icon Re: Re: filmovi

citat:
m-v wrote:
i da ne pricam cijelu pricu,dok se neki ljudi bore i rade i zalazu da kako treba rode i odgoje dobru i zdravu djecu,drugi kote kopilad i misle da posjeduju svijet.i sta da radi insan...


zestoka odnosno ruzna izjava "kote kopilad"...

M.
 


.... su ovce ....
23-08-2005 at 21:47 | Ukljuèi u odgovor
m-v
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 28-06-2005
Odgovori: 3229
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: filmovi

citat:
Mirza wrote:

zestoka odnosno ruzna izjava "kote kopilad"...

M.


ruznim ljudima stoji ruzna izjava .zapravo,ovo je uvreda zivotinjama.kopile je zna se sta,"bastard",kuckin sin,covjek kojeg se ne moze opisati pristojnim ni normalnim rijecnikom.izvor ovakvih rijeci je savrseno nevazan i nerelevantan i nema nikakve veze sa njihovim znacenjem.njihovo znacenje dolazi sa okolnostima i intonacijom.
svaki dan ja i milioni roditelja radimo sve u nasoj moci da svoju djecu naucimo ispravnom razmisljanju i ponasanju i saosjecanju,kako da ispostuju i druge i istovremeno se izbore za sebe.svaki dan kazemo stotine i hiljade rijeci,potrosimo vise energije nego sto potrosimo i na sta drugo u zivotu,damo vise ljubavi nego sto je moguce opisati.svaki dan milioni roditelja kaznjavaju djecu koju vole vise nego ista na svijetu zbog loseg ponasanja i misli i djela,i ponekad otplacemo na glas ili u sebi jer tu i tamo napravimo gresku prema najvoljenijima za dobro svih.izmedu sebe se jako razlikujemo kao ljudi,ali jedan damir,jedna cutie,jedna anna,jedna sunce,jedan admin,itd itd... posvecuju cijele svoje zivote,svoju sustinu i daju dio svoje duse nesebicno da bismo njih(bez obzira je li to jedno,troje ili petoro djece,i jesmo li ih mi rodili ili usvojili) stavili na noge i naucili kako treba.
s druge strane postoje hiljade i milioni ljudi koji radaju djecu bez da dvaput razmisle o tome sta rade,i pustaju ih da rastu ko korov,i jos gore,uce ih s predumisljajem suprotnom ,uce ih mrznji kad im ne daju ljubav,uce ih mrznju kad ih uce kako je neko drugi bezvrijedan,uce ih mrznji kad im pokazu kroz djelo da to sto rade nije u redu,al da ce ih oni zastititi,i koji mogu i platiti da ih zastite,i ih da sila vlada,i sebicnosti,i da imaju pravo da rade sta hoce.svako dijete ce probati biti sebicno,probati povuci za kosu,udariti,ugristi drugo.ali kad mi pustimo da se stvari odvijaju,i ne samo dozvolimo,nego tolerisemo ili podsticemo takva ponasanja,mi odgajamo ljude koji se nikad nece nauciti postovati zivot(jer se star konj ne potkiva)."kocenje kopiladi" je kad pomislim na takve roditelje je zaista uvreda zivotinjama.velika uvreda.izinite psi i macke!
procitaj na pr.post suncetov na kutku o djeci "kakva je ovo materesina". postoji li zaista ruzan izraz za muskarca koji siluje i ubije dijete od 3 godine,i majku koja mu to dijete da da joj to uradi?tesko,mirza.tesko.
to sto sam ja tebi antipaticna zato sto na pr.necu skocit kad mi mcdonnalds,pepsi i hersheys kazu "hop", i sto mislis da sam ostra na jeziku, to je tvoje pravo,ali je cinjenica da je to toliko mala stvar u odnosu na ljude koji su spremni povrijediti,uzeti tuda prava i slobode,muciti,ubiti da totalno izgubi znacenje.
ja sam spomenula u postu da kao majka imam poteskoca da gledam taj film,bas kao sto kao majka imam problema da vidim snimke iz srebrenice,ili iz ruande(s tom razlikom naravno sto film mogu malo otplakati i ugasiti,a realnost ne mogu).htjela sam da spomenem ovaj film,jer je realan i jer priblizava svijet i situaciju nadam se drugaciju nego sto ce iko od nas morati dozivjeti.u pitanju je kvalitetna psiholoska drama.ne znam imas li ti djece,ali mi se cini da nemas.moguce je da zato nisi prokomentarisao,a mozda zbog brzog citanja ni uvidio sustinu poruke,nego prokomentarisao detalj.
23-08-2005 at 23:38 | Ukljuèi u odgovor
Anna
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 03-06-2004
Odgovori: 7792
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: filmovi

Jedno sam vrijeme samo pucala po dokumentarcima, da bih skontala da se nasekiram toliko jer mi je nemoguce nesto gledati a ne ufurati se u pricu, pa kakva god ona bila.

Zato u zadnje vrijeme gledam samo komedije, trilere, horore i si-fi
Evo kratkog spiska:
Meet the Fockers (smijesan ali ne bolji od prvog "Meet the parents")
Stuck on you (komedija, nije losa, onako lagana)
Hide and seek (triler sa Robert De Nero i malom Dakota Fanning, super)
Scarface (Al Pacino, stari film, al´ dobar)
Million Dollar Baby (super film, nije dzaba oskara dobio)
Cellular (triler sa Kim Basinger, nije los)
I, robot (ludi Will Smith, si-fi akcija, zabavna)

01-09-2005 at 14:48 | Ukljuèi u odgovor
Sevdalija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-01-2004
Lokacija: Zabokrecina
Odgovori: 2457
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: filmovi

Ispod crte- hrvatski film

10-09-2005 at 02:25 | Ukljuèi u odgovor
KlOn
Nivo: Forumski doajen
Bošnjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Lokacija: Candy Shop
Odgovori: 8528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: filmovi

mojne æirilice ba..

10-09-2005 at 02:34 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 23
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Umjetnost : FILMOVI New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice