Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Nogometni/Fudbalski savez BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Sopranosi iz Ferhadije

Kada je prošle subote, bez markice marketing, Senad Hadžifejzoviæ ugostio Ahmeta Pašaliæa, istinski ljubitelji fudbala su imali dojam da se raspravlja o ustavnim reformama, a ne o finansijskim malverzacijama u Fudbalskom savezu BiH. Na potezu je sudstvo, ali neæe biti dovoljno samo kazniti od silnih raèuna mamurne Ušanoviæa i Kureša. Valja se suoèiti sa ozbiljnom kriminalnom organizacijom

Strukturirano kao prava FBI-jeva piramida zla iz saga o mafiji, vodstvo NSa/FS-a BiH je, valjda, najzatvorenija grupa u današnjem bosanskom društvu, po svemu slièna kadrovskim "halkama" stvaranim u ratnim i godinama poraæa. Podsjetimo, hronologija nakon sramnog poraza od Grèke (0:4) u Zenici izgleda ovako: nakon utakmice u kojoj se odmah moglo vidjeti da niko na reprezentaciju BiH ozbiljno ne raèuna kao uèesnika u završnici i da æe praksa po kojoj poèinjemo utakmicu sa 0:1 i penalom protiv nas biti nastavljena, izbila je tuèa (vidjeti intervju s BH Fanaticosima!) izmeðu Robijaša i navijaèa reprezentacije BiH. Fanaticosi tvrde da je tuèa izrežirana, a iz NS-a BiH nije stiglo nikakvo zvanièno obavještenje. Do danas je Ušanoviæ poslao najavu tužbe Nezavisnim novinama, a "patriotski" novinari koji se nalaze na spiskovima Saveza i o njihovom trošku putuju i "izvještavaju" s utakmica uglavnom trabunjaju o "promjenama koje su nam potrebne". Uvijek ista prièa.

Upozorenje miševima No, nešto se ipak pokrenulo. U petak, 13. oktobra, Nezavisne novine iz pera Almedina Šišiæa, jednog od najsistematiènijih kritièara politike i "rada" Saveza u proteklih nekoliko godina, objavljuju izvode iz finansijskih izvještaja koji apsolutno upuæuju na finansijske malverzacije od strane generalnog sekretara Muniba Ušanoviæa i sekretara za finansije Miodraga Kureša. Spisak onih koji su se "omrsili" u Savezu nije mali - na njemu su bivši nogometaši, "prijatelji", "novinari" i drugi. Spisak se veæ nalazi u Tužilaštvu BiH i bit æe zanimljivo pratiti sudski postupak.

Ipak, treba biti oprezan. Spisak koji je objavljen može biti i upozorenje "miševima" koji hoæe da napuste brod koji tone, a takvih je, sudeæi prema pozivima kolega koji su u ovoj prièi ostali neumrljani, sasvim dovoljno. Pašaliæ, èijih potpisa na raèunima uglavnom nema, ali koji kontroliše veæinu tokova u reprezentaciji, izbor igraèa, ugovore i menadžere, pokušava u javnosti prikazati da je situacija takva da su svi uzimali, jer su na spisku, izmeðu ostalih, novinari Topalbeæireviæ, Aliæ, Èauševiæ i to rame uz rame sa recimo Sliškoviæem, Katalinskim i Admirom Smajiæem.

Druga stvar koju Pašaliæ koristi kao argument je, zaista, groteskna: izjavio je da se neæe povuæi sve dok reprezentacija ima evropske uvjete za rad. Što se tièe sredstava, èim igrate u takmièenjima koje organizira UEFA, vaši su troškovi automatski pokriveni. Pašaliæ koji se u svemu predstavlja kao tehnièko lice "zaboravlja" da mjesto na kojem "radi" veæ deset godina u savezima širom svijeta - ne postoji! Reprezentacije Hrvatske, Slovenije i Srbije, koje su po rezultatima za nas jednako nedostižne kao Brazil ili Francuska, nemaju nešto što se zove direktor selekcija. Takvo nešto ne postoji ni u Njemaèkoj, niti u reprezentacijama skandinavskih zemalja èiji su budžeti za naše prilike basnoslovni. Jedini igraè koji je postavio pitanje Pašaliæeve "nezamjenljivosti" je Elvir Boliæ, koji je igrajuæi po svijetu i u bivšoj zemlji stekao ogromno iskustvo. Ostali su, uglavnom pognuli glave i otišli poput Salihamidžiæa ili kao Barbarez (baš kao i Avazovi "novinari") naèelno govore kako je vrijeme za promjene. Jedina najava konkretne akcije stiže od predsjednika NS-a/FS-a BiH Milana Jeliæa koji je, vjerovatno osokoljen pobjedom SNSD-a, najavio "otkaze svim selektorima, administraciji i Pašaliæu i Ušanoviæu, što je trebalo napraviti još davno, ali nije bilo podrške iz Sarajeva". To može biti pozitivno, ali valja oèekivati i protuudar.

Pašaliæ i Ušanoviæ æe, sasvim sigurno, zaigrati na "patriotsku kartu" i preko svojih satelita poslati poruku da se iz Banje Luke ruši Savez, što æe bošnjaèki dio javnosti "popušiti" skoro bez ostatka. Savez kupuje vrijeme šutnjom i troši jednu od svojih posljednjih linija odbrane - Slavicu Pecikozu, koja krèmi zadnje kapi svog ugleda koji je stekla kao Bosnina košarkašica, reprezentativka bivše Jugoslavije i radijska sportska novinarka. No, prema informacijama iz Ferhadije 30, sigurno je da tamo oèekuju najozbiljniji udar do sada.

"Ono što je u ovom trenutku najvažnije je da se stvar ne predstavlja ´politièkom´, što je bila i intencija voditelja televizijske emisije koji je u subotu onako sramno ugostio Pašaliæa, u ovoj prièi oèigledno najopasnijeg i najprepredenijeg ´igraèa´. Radi se o kriminalu što je iz finansijskog izvještaja vidljivo i što je notorna èinjenica koja se oèigledno vidi. Nerviraju me pokušaji kvazipatriotskih ´novinara´, od kojih su neki i sami umiješani u prljave rabote, da sve predstave kao nacionalno trvenje. Na linijama odbrane Sarajeva i na ostalim bosanskim ratištima proveo sam više vremena nego svi oni zajedno, tako da s njima ne vrijedi polemizirati. Neka o tome svoje kažu sudovi", kaže Danima Dino Šišiæ, urednik Nezavisnih koje su prošlog petka objavile kompletan dosje o kriminalu u FS-u/NS-u BiH.

Nedodirljivost koju su Pašaliæ, Ušanoviæ i kompanija pokazali u posljednjim godinama granièi sa fantastiènim. Sve ove godine im se nije moglo ništa: ni kad je bilo oèigledno da ekipa koja je skinula Muzuroviæa, a postavila Mušoviæa stvara kriminogeni okvir pod kojim se mogao odvijati sav ovaj galimatijas, ni kad je zbog istog razloga smijenjen Faruk Hadžibegiæ, a doveden "kooperativniji" Sliškoviæ, ni kad je iz prostorija Saveza nestala kasa (!?) sa dokumentima o finansijskom poslovanju, ni kad su iz sarajevskih i inih kafana koje nude zabavu svakovrsnih umjetnica stizale kopije raèuna o hiljadama potrošenih maraka na raèun Saveza…

Ko su ovi ljudi? Sve vrijeme - osim kvalifikacija za EP u Portugalu 2004. - rezultati su bili osrednji ili nikakvi, ali su, da se poslužimo starom metaforom, "psi lajali, a karavan prolazio". Kooptacija podobnih u tijela Saveza uèinjena je na slièan naèin na koji su nacionalne stranke instalirale svoje ljude na èela velikih firmi. Je li iko ko poznaje nogomet ili ekonomiju ikada mogao èuti za Marka Barukèiæa, inaèe nosioca liste HDZ-a u Orašju, koji bi kao šef Finansijske komisije trebao kontrolisati poslovanje? Sastav komisija je takav da, iako ste dobro informisani, rijetko nalazite ime koje vam nešto znaèi. U Komisiji Saveza za medije se nalazi šest èlanova za koje velika veæina kolega nikada nije èula.

"Èini se da je kljuè u tome", govori za Dane generalni tajnik HNS-a Zorislav Srebriæ, "da sve što se radi u okviru UEFA-e ide preko nacionalnih saveza. Ovih dana smo imali sluèaj da nam je UEFA poslala tim ´struènjaka´ koji su trebali obuèavati naše ljude u oblasti komunikacija. Na kraju je ispalo da mi njih možemo obuèavati, dobili smo certifikat i gotovo".

Stvar je jasna: brzina obraèuna s kriminalom u NS/FS BiH zavisit æe iskljuèivo od toga koliko æe se efikasno u to ukljuèiti tužilaštvo BiH.

Što se UEFA-e tièe - osim naèelne podrške koju je u raskrinkavanju svih afera izrekao jedan od njihovih pravnika Marcel Bentz "da prate šta se dogaða, i da æe istrajati na tome da se afere rašèiste" - ne treba oèekivati da æe se oni miješati. U tom smislu oni æe se ponašati upravo onako kako se ponaša meðunarodna zajednica u politièkim trvenjima u Bosni: podržat æe onoga ko pobijedi! Uostalom, preko web-sitea UEFA-e, jednog od najposjeæenijih na svijetu, jedina tri nacionalna saveza o kojima se direktno ne možete informirati su savezi BiH, Makedonije i Kipra. To je vrsta blokade koju je uspostavilo vodstvo na èelu sa Pašaliæem i njegovima: ista ekipa raèuna i na blagu nezainteresiranost za "sitnu buraniju". Primjera radi, UEFA je na ime prava prijenosa Lige prvaka ove godine podijelila 439 miliona eura. U tom smislu pronevjera od milion ili dva u Bosni ne znaèi ništa.

Eto nas, dakle, ponovo na poèetku: jedini naèin obaranja ove strukture - uz, naravno, tužilaštvo - bio bi da neko od naših proslavljenih asova, neko s vezama u meðunarodnom nogometu, nekome u UEFA-i predoèi barem dio ove tragiène situacije. No, za to treba uložiti osobni autoritet i veze. Kako se u tom smislu nisu proslavili ni naši nekadašnji nogometaši koji u inostranstvu uživaju veliki ugled, a ni igraèi reprezentacije, èini se da æe sve ostati na nekolicini novinara i BH Fanaticosima koji su najavili prosvjede u èetvrtak, 19. oktobra. Nadajmo se barem da ih policija neæe tuæi za raèun kriminalaca. S druge strane, te æe slike obiæi svijet (za to æe se osobno pobrinuti nekolicina ljudi kojoj je nogomet u duši, a muka joj je gledati ovakvu bruku) i stvar bi, konaèno, morala krenuti. Za bolju BiH.



20-10-2006 at 12:23 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Ismet Turšiæ, jedan od voða BH Fanaticosa



Pomest æemo bagru iz Saveza

Kulminacija svih nepravdi prema istinskim navijaèima naše reprezentacije desila se na izlazu sa stadiona Bilino polje kada je policajac Dž. S. brutalno špicom pendreka udario jednog od najistaknutijih BH Fanaticosa, Ismeta Turšiæa, roðenog Prijedorèanina, koji je iz Švedske govorio za Dane



DANI: Jesi li saznao ime i prezime policajca koji te onako muèki udario na utakmici Bosna i Hercegovina - Grèka?

TURŠIÆ: Nisam saznao ime dotiènog "gospodina" niti me ono previše zanima. On je samo jedan mali miš koji još uvijek živi u Titovom vremenu gdje je "milicija" bila svetinja i kada su se smjeli ponašati kako su htjeli. Bit æe bolno za njega probuditi se i shvatiti da je ovo 21. vijek i da onakve metode zastrašivanja pale još možda samo u Bjelorusiji. Ko zna, možda je u pitanju i seksualna frustracija koju lijeèi pendreèenjem navijaèa.

DANI: Hoæeš li podnijeti tužbu protiv njega, s obzirom da o tome postoji videozapis koji sve govori, a u MUP-u kažu da je veæ suspendovan?

TURŠIÆ: Tužiti ga neæu jer nije njegovo dijete krivo što mu je tata idiot. Ne želim da ijednom graðaninu BiH uzimam hljeb/kruh iz ruke bez obzira koliko bilo razloga za takvo što. Uostalom, imamo puno veæe i opasnije neprijatelje od njega tako da nam ovaj "gospodin" trenutno ne predstavlja kakav veæi problem. Njegov "potez" su vidjele sve svjetske medijske kuæe i to je najbolja "reklama" njegovog rada.

DANI: Zašto si uopæe izveden sa stadiona?

TURŠIÆ: Ne znam. A da apsurd bude veæi, to nisu znali ni policajci s kojima smo razgovarali u MUP-u. Spominjali su "narušavanje javnog reda i mira", meðutim, ubrzo je i njima bilo jasno da je to samo šuplja prièa. Namjenski smo privedeni s oèitom namjerom zastrašivanja, ne samo mene, Nizara i Damira, nego cijelog BHF-a.

DANI: Šta je prethodilo upadu specijalaca meðu BH Fanaticose?

TURŠIÆ: Oni tvrde da je neko s naše tribine bacio petardu meðu grèke navijaèe što je moguæe, mada ne mogu to potvrditi jer nisam èuo ni vidio da je išta puklo meðu njima. Znaèi, navodno, ta upotreba pirotehnike je bio povod njihovog upada. U tom sluèaju su trebali reagovati još na samom poèetku utakmice, kada je na sjeveru zapaljeno par baklji i kada su i vatrogasci morali intervenisati. S obzirom da su privoðenja bila "ciljana", više je nego jasno da su policajci radili po neèijem nalogu. Èijem, to ne znam, ali pošto se jedno veliko klupko polako poèelo razmotavati, saznat æemo i to. Naše mišljenje je da su upali meðu nas zbog transparenta o Barbarezu, zbog natpisa "Barba, progovori, obraz nacije je u pitanju!"

DANI: Da li je istina da su Robijaši napali BH Fanaticose?

TURŠIÆ: Iako nisam bio u toj gužvi iz "opravdanih" razloga (sjedio u marici), odgovorno tvrdim da to nije istina! Došlo je do nesporazuma, raja je u onom silnom razoèarenju i oèaju tražila krivca u bilo kome, a onda je došlo do prave kafanske tuèe, prvo Robijaša i BHF-a, pa onda Robijaša i BHF-a protiv policije, koja je nemilosrdno tukla sve pred sobom. Možda treba spomenuti i to da je Hare Svraka, jedan od voða Robijaša i moj daljnji roðak, lièno pomogao mojim prijateljima da bezbjedno doðu do auta.

DANI: Nakon pet-šest godina koliko postoje BH Fanaticosi, jeste li išta promijenili, odnosno kako tumaèiš èinjenicu da masa nezadovoljnih konstantno protestira a da èelnici Saveza ostaju nedodirljivi?

TURŠIÆ: Kao prvo, kada je BHF nastajao kao navijaèka grupa, uopšte nismo znali kakvi amateri sjede u našoj kuæi fudbala. Mi smo se ložili, i sad se ložimo, na èisti zdravi patriotizam, na BiH od Une do Drine, od Save do mora, ne zamaramo se previše lošim rezultatima jer smo svjesni da BiH nije Brazil. Meðutim, kada vidimo da Slovenija, repka koja se sastoji od dva Slovenca i devet fudbalera iz BiH i Srbije, ode na SP i na EP i što je najbitnije ne obruka se tamo, e onda smo se i mi zapitali u èemu je kod nas problem. Poèeli smo da "njuškamo" i nanjuškali smo. Rat Savezu je objavljen poèetkom aprila prošle godine i od tada smo napravili ogroman posao oko buðenja svijesti obiènih ljudi. Uz nas su stali i pojedini novinari dok su se neki ogradili od svega toga. Najbitnije je bilo zakotrljati tu grudvu koja æe s vremenom postati lavina koja æe "pomesti" sve amatere i kriminalce iz našeg FS-a/NS-a.

DANI: Kome služi Nogometni savez? Ahmet Pašaliæ, koji se, kako kaže, nije potpisao ni na zdravstvenu knjižicu, veli da on odgovara samo Izvršnom odboru.

TURŠIÆ: Narcisoidni nastup Ahmeta Pašaliæa u Hayatovom CD-u je samo potvrdio èinjenicu da je taj èovjek nesretno zaljubljen u samog sebe, prièa o sebi u treæem licu, tvrdi kako bi bez njega u NS-u egzistencija bh. fudbala bila dovedena u pitanje. Prièa oko potpisa i optuživanje onog jadnog pijanca Muniba Ušanoviæa je samo još jedan dokaz da je Pašaliæ spreman da žrtvuje sve i svakoga oko sebe samo da bi saèuvao svoju poziciju. Malo mi to lièi na onog jednog što je završio u Haagu, kojem nikad ne stigoše presuditi jer je Bog bio brži. Isto tako prièa o Beckhamu i McLarenu kao da ih lièno poznaje. Jako prepotentno i neozbiljno za èovjeka njegovih godina i njegove pozicije. Kome NS služi to ne znam, ali znam kome ne služi, ne služi narodu kome taj NS pripada! Nije mi mrsko ni žao provesti u busu 40 sati jer onaj iskaz poštovanja koji vidiš na licima ljudi u Rumuniji, Španiji, Litvaniji, Holandiji ili Moldaviji kada se pojavimo, znaèi puno više od ièeg drugog na svijetu!

DANI: Hoæe li protesti, koji su najavljeni za èetvrtak, išta promijeniti?

TURŠIÆ: Iskreno reèeno, ne znam da li æe ovi protesti natjerati bagru da ode, ali se nadam da æe doprinijeti dodatnom pritisku koji se ovih dana vrši sa svih strana. Konaèno imamo ujedinjen front gdje su navijaèi, struènjaci, novinari i obièni graðani BiH zajedno stali i dali im do znanja da im nema dalje! Uglavnom, tu smo da i dalje budemo noæna mora Jeliæu, Dominkoviæu, Pašaliæu i ostalim amaterima što nam uništavaju fudbal veæ godinama...






Kapiten



Nismo zadovoljni Barbinim odgovorima



DANI: Ko je autor transparenta, te jesu li BH Fanaticosi zadovoljni odgovorima Sergeja Barbareza koji je govorio o svemu pomalo, a ništa konkretno?

TURŠIÆ: Autori su momci iz BHF-a, imena njihova su u ovom momentu nebitna i ne bih želio da ih eksponiram, pogotovo nakon mog liènog iskustva prošle srijede. Barbinim odgovorima nismo zadovoljni mada ga možemo shvatiti. On je ipak napravio veliki zaokret što se njegovog stava prema NS-u tièe i zato mu ipak - hvala! Meni lièno bi još draže bilo da se Hasan Salihamidžiæ javio, jer ako su se i na kome kola lomila u bh. repki, onda je to bilo na Hasanu.






Premijer liga



Semir Tuce mi je i danas idol



DANI: Navijaš li i za jedan tim iz Premijer lige BiH?

TURŠIÆ: Pored repke ne navijam ni za jedan tim, a prije rata sam obožavao Velež i Semira Tucea, koji mi je i dan-danas idol. Godinama sam nosio broj 11, plakao sam u polufinalu kupa kada je u Prijedoru Rudar zamalo izbacio Veleža i kada je 10.000 ljudi skandiralo: "Semire, pederu!", a od amidže sin nosi Semirovo ime èemu sam naravno ja kumovao. Nažalost, rat je uèinio svoje, našu ligu ne pratim dovoljno dobro da bih opet mogao onako iz srca navijati za neki tim. U Švedskoj ostajem još neko vrijeme dok ne završim školu, a poslije æu vidjeti, možda mi novi predsjednik Republike Srpske zabrani ulazak u domovinu, ko zna. Volio bih da pokuša...




20-10-2006 at 12:24 | Ukljuèi u odgovor
weasel
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Èelnici N/F saveza BiH pronevjerili 400.000 KM, utajili 600.000 KM poreza



SARAJEVO - Èelnici Nogometnog/Fudbalskog saveza BiH od poèetka 2001. do kraja 2004. godine pronevjerili su oko 400.000 KM, a državi nisu platili oko 600.000 KM poreza, stoji u izvještaju finansijskog vještaka, koji je uraðen za potrebe istrage Tužilaštva BiH.

U obimnoj dokumentaciji finansijskog vještaèenja o pronevjerama u N/FS BiH, koju "Nezavisne" ekskluzivno objavljuju, utvrðeno je da su pojedinci raspolagali novcem kako su htjeli, te da veæinu finansijskih transakcija nièim nisu pravdali.

Predistražne radnje o kriminalu u N/FS BiH Tužilaštvo BiH je pokrenulo još u oktobru 2004. godine, a nakon nedavnog zvaniènog otvaranja istrage glavnoosumnjièeni su generalni sekretar Saveza Munib Ušanoviæ, sekretar za finansije Miodrag Kureš, te direktor svih reprezentativnih selekcija Ahmed Pašaliæ. Prema saznanjima "Nezavisnih", Tužilaštvo BiH tražiæe odgovornost još nekolicine fizièkih lica, vodeæih ljudi Saveza u to vrijeme, kao i blagajnica N/FS BiH. Takoðe, kako saznajemo, Državno tužilaštvo krivièno æe goniti i Savez, kao pravno lice.
NEMA TRAGOVA GDJE JE NOVAC

Prema izvještaju vještaka, bezbroj je naèina kako je novac poreskih obveznika nemilice dijeljen i trošen, a u veæini sluèajeva nisu naðeni nikakvi dokazi da su isplate vršene. Tako je, primjera radi, 11. maja 2001. godine u N/FS BiH formiran blagajnièki izvještaj broj 42, sa izlazom iz blagajne u iznosu oko 40.000 KM, namijenjenih "kao nagrade fudbalerima za postignute rezultate". Meðutim, taj izvještaj niko nije potpisao, niti je vještak našao na bilo kakve dokaze da su igraèi dobili taj novac! Od 22. do 26. novembra iste godine, iz kase je podignuto ukupno 29.000 KM, takoðe namijenjenih za "nagrade fudbalerima". Vještak je utvrdio da je podizanje tog novca neèitkim potpisom odobrio Ušanoviæ, a da je Kureš takoðe neèitkim potpisom podigao taj novac. Meðutim, vještak ponovo nije našao dokaze da su igraèi novac i dobili.

Šta je sve bilo moguæe u Savezu, potvrðuje i dogaðaj od 31. maja 2001. godine. Jusuf Pušina, kao tadašnji predsjednik Saveza, Munibu Ušanoviæu odobrio je iz kase blagajne "dizanje beskamatnog kredita za individualnu stambenu izgradnju" od 30.000 KM, s rokom vraæanja od tri godine. Meðutim, vještak nije našao dokaze da je kredit ikada vraæen.

Èelnici Saveza dijelili su novac i za vjerske praznike i sliène dogaðaje masovnog veselja. Tako je vještak utvrdio da je Ušanoviæ 18. decembra 2001. godine ponovo neèitkim potpisom odobrio dizanje iz blagajne 12.400 KM namijenjenih "radnicima N/FS BiH", kao "pomoæ za bajramske, božiæne i novogodišnje praznike".

Kontrolišuæi 2001. godinu, vještak je zabilježio da postoje razlièiti podaci o bruto bilansu za ovu godinu. Sve te podatke potpisao je i ovjerio peèatom N/FS BiH Miodrag Kureš. Vještak je takoðe utvrdio da nema nikakvih dokaza da je Savez u 2001. godini platio porez na plate zaposlenih i za "nagrade" koje je dijelio fudbalerima, što je bio dužan po Zakonu o porezu na plate.
UŠANOVIÆ SAM SEBI ODOBRAVAO ISPLATE

U izvještaju finansijskog vještaka za 2002. godinu utvrðeno je da nije bilo poèetnog blagajnièkog stanja (ukupan ulaz i izlaz gotovine iz blagajne bio je 1.310.642 KM). Vještak je zabilježio da je "izlaz" iz blagajne bio za razne namjene, izmeðu ostalog, i za isplate pomoæi zaposlenim i vanjskim saradnicima, isplate troškova za konzumiranje jela i piæa, kao i isplate troškova raznih namjena?!

U toku 2002. godine, N/FS BiH formirao je 131 blagajnièki dnevnik, a blagajna je voðena neažurno. Sve blagajnièke izvještaje neèitko je potpisivao Miodrag Kureš, utvrdio je vještak.

Kao jedan od primjera, zabilježeno je da je u ovoj godini iz kase uzeto 5.000 KM "za licenciranje trenera", ali vještak nije našao tragove gdje je novac završio. Takoðe, kao primjer navodi da je Blažu Sliškoviæu (aktuelnom selektoru A reprezentacije BiH) isplaæena akontacija od 1.000 KM, te da je takoðe isplaæeno 1.779 KM bez ikakvih tragova gdje je taj novac završio. Vještak je utvrdio da je isplate odobrio Ušanoviæ.

U blagajnièkom dnevniku broj 44 zabilježeno je da je iz kase N/FS BiH isplaæena 31.000 KM kao nagrada igraèima "prema priloženom spisku". Meðutim, vještak nije našao nikakav prilog uz spisak, tako da je nepoznato gdje je ovaj novac završio, odnosno ko ga je uzeo! Dnevnik je potpisao Munib Ušanoviæ, navodi vještak. U blagajnièkom dnevniku 34 piše da je na teret N/FS BiH Ušanoviæu bez odluke isplaæeno 2.000 KM. Zanimljivo je da je Ušanoviæ sam sebi odobrio isplatu ovog novca, a vještak je utvrdio da novac u kasu nikada nije vraæen. U nizu primjera vještak navodi da je 2002. godine Ušanoviæ, opet neèitkim potpisom, odobrio dizanje 9.900 KM iz kase Saveza, kao pomoæ "povodom praznika".

I u ovoj godini kao i u 2001. vještak je utvrdio da postoje razlièiti podaci o bruto bilansu, a sve ih je potpisao i ovjerio peèatom N/FS BiH Miodrag Kureš.

(Sutra: Malverzacije u 2003. i 2004. godini)
Ušanoviæ i Kureš na "neogranièeno vrijeme"

Ušanoviæ i Kureš su osam, odnosno 10 godina, generalni sekretar i sekretar za finansije N/FS BiH. Obojicu ih je imenovao bivši predsjednik Saveza Jusuf Pušina (Kureš imenovan 1. marta 1996., a Ušanoviæ 27. oktobra 1998. godine). Prema izvještaju finansijskog vještaka, njih dvojica imali su gotovo neogranièenu moæ raspolaganja i rasporeðivanja para Saveza, a veæinu aktova o finansijskim transakcijama, koje gotovo nikada nisu opravdane, potpisivali su neèitko.
Ko je sve 2001. i 2002. godine dobio novac

Prema izvještaju vještaka za finansije za 2001. godinu, N/FS BiH je isplatio akontacije za devetnaest osoba, a veliki dio tok isplaæenog novca nikada nije opravdan ili vraæen. U Savezu nema pisanih tragova o tome ko je vratio novac. Na ovom spisku je, izmeðu ostalih, i sportski novinar BHT1 Sabahudin Topalbeæireviæ, koji je 2001. godine od Saveza dobio 3.500 KM. Više od njega dobili su Murat Jaha (12.500 KM), Medžid Gvozden (6.400 KM) i Blaž Sliškoviæ (6.000 KM). Ahmet Pašaliæ, direktor svih reprezentacija, uzeo je 3.000 KM, a Salem Proliæ 2.000 KM. Fuad Keèo dobio je 1.860 KM, Bajro Baèiæ 1.000, Sejfudin Tica 750, Josip Katalinski i Siniša Zrniæ po 600 KM. Mladen Dugonjiæ dobio je 490 KM, Amir Kreso 400, a po 300 KM: Admir Kapo (bivši novinar Radija BiH), Aziz Efendiæ, i Davor Mujagiæ. Ademu Džipi isplaæeno je 200 KM. I u 2002. godini nastavljena je praksa isplaæivanja akontacija koje nikada nisu opravdane. Pare je dobilo 20 osoba, a na spisku su: Josip Katalinski (koji je dobio 15.168 KM), Murat Jaha dobio je 14.289, Blaž Sliškoviæ 6.333, a Salem Proliæ 4.693 KM. Bajro Baèiæ dobio je 3.500 KM, Fuad Keèo 3.050 KM, a Jasmin Bakoviæ (bivši novinar, sada sekretar A reprezentacije) 2.936 KM. Medžid Gvozden dobio je 2.200 KM, Admir Smajiæ 1.955, Velid Imamoviæ 1.173, Mehmed Spaho 1.564 KM, a Edin Hodžiæ 1.466 KM. Amir Kreso dobio je 600 KM, rahmetli Enver Èauševiæ 586, a direktor Ahmet Pašaliæ 548 KM. Nijaz Merdanoviæ dobio je 300, Mirsad Ibrišimbegoviæ 250, bivši predsjednik Jusuf Pušina 234 KM, a Adem Džipa 150 KM.
SIPA izuzimala dokumentaciju

Nakon što je dobio nalog Tužilaštva BiH da izvrši vještaèenje finansijskog poslovanja N/FS BiH, vještak je naišao na opstrukcije u Savezu. U izvještaju navodi da su èelni ljudi N/FS BiH usmeno pristali da predaju originalnu dokumentaciju o poslovanju, te odredili Kureša kao kontakt osobu. Meðutim, kako dalje navodi u izvještaju, Kureš kao i cijeli Savez uspkos obeæanju izbjegavali su predati dokumentaciju, nakon èega je intervenisala Državna agencija za istrage i zaštitu BiH (SIPA), èiji su službenici izuzeli akte o finansijskom poslovanju iz Saveza, te ih predali Tužilaštvu BiH, odnosno finansijskom vještaku.

20-10-2006 at 15:42 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Nezavisne: Nista od najavljenih promjena

Na sastanku u hotelu "Doldervald hous" koji je održan u nedjelju uvece donesen je zakljucak da se uz pomoc relevantnih komisija utvrdi prijedlog konkursa kojim ce se formirati strucni štabovi naših reprezentacija, ali i ostalih mjesta u administraciji, a o svemu tome ce odlucivati Izvršni odbor. Tako su vodeci ljudi F/NS BiH opet "lopticu prebacili" na "fudbalsku vladu", cime su još jednom nagradili neuspješan rad pojedinaca na adresi sarajevske ulice Ferhadija 30, ali i podržali sve ružne stvari koje se dešavaju u i oko F/NS BiH.

"Na sjednici Izvršnog odbora koju smo zakazali za 3. novembar u 10 sati izmedu ostalog bice govora o uslovima pod kojima kandidati mogu da konkurišu za strucne štabove. Takode, na ovoj sjednici bice podneseni i izvještaji s posljednjih reprezentativnih susreta. Do kraja godine planirano je da bude održana i posebna tehnicka sjednica IO N/FS BiH na kojoj ce se raspravljati o funkcionisanju svih elemenata Saveza, posebno u segmentu administracije", istakao je Munib Ušanovic, generalni sekretar F/NS BiH.

Delegacija F/NS BiH u kojoj su pored clanova Predsjedništva i generalnog sekretara bili još Rodoljub Petkovic, generalni sekretar FS RS, te Borislav Railic i Bogdan Ceko imala je i sastanak s predstavnicima UEFA i FIFA, Marselom Bencom i Žeromom Šampanjom u vezi sa usaglašavanjem Statuta sa istim aktima evropske i svjetske kuce fudbala.

"Postignut je kompromis i sve odluke su donesene jednoglasno kada je u pitanju tekst Statuta F/NS BiH. Do 5. novembra buduci statut cemo prevesti i poslati u Švajcarsku da bi UEFA i FIFA mogle da reaguju ako to bude potrebno, ali moram istaci da su predstavnici ovih organizacija bili iznenadeni zajednickim stavom svih clanova naše delegacije. Tacno je precizirano koje odluke se donose natpolovicnom vecinom, koje dvotrecinskom, a koje trocetvrtinskom i na kojim sjednicama. O svemu ovome raspravljace i IO, a definitivno usvajanje uskladjenog statuta sa aktima UEFA i FIFA je planirano na sjednici Skupštine Saveza izmedju 15. i 17. decembra", istakao je Ušljanovic.

Na sastanku u Švajcarskoj Predsjedništvo F/NS BiH je raspravljalo i o ostalim stvarima kao što je sistem licenciranja klubova, prijedlog izmjena i dopuna Pravilnika o registraciji, statusu i transferu igraca, ali i zahtjev FK Borac iz Banjaluke za ponavljanje disciplinskog postupka oko naknada za treniranje igraca. O svemu ovome ce takodje raspravljati IO naše "kuce fudbala (kriminala)".

Na sastanku u Cirihu predstavnike F/NS BiH su posjetili Jozef Sep Blater i Urs Linzi, predsjednik i generalni sekeretar FIFA.



[Edited by Abulafija on 24-10-2006 at 08:38 GMT]

24-10-2006 at 08:32 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Jelic i dalje zagovara promjene

"Na zadovoljstvo svih, usaglasili smo tekst buduceg statuta i to je u ovom momentu najvažnije jer cemo dva do tri mjeseca nakon njegovog usvajanja moci da se obratimo UEFA i FIFA za pomoc svih vrsta. Kada su u pitanju promjene u Savezu, i dalje stojim pri stavu da su one neophodne i da na narednim sastancima Izvršni odbor i nadležne komisije moraju da pronadju prava rješenja u administraciji i u strucnim štabovima. Potrebna je sistematizacija radnih mjesta i veca odgovornost u narednom periodu kako bismo otklonili djecje bolesti i kako se neke stvari ne bi ponavljale", istakao je Jelic.



Ukratko, i dalje nam mazu oci

24-10-2006 at 08:40 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

NESTO SE IPAK DESAVA


Ekskluzivno: Necemo igrati dok ne odu Jelic, Dominkovic, Colakovic i Pašalic

Dosta nam je optužbi za kriminal, dosta nam je neznanih igraèa kojima se pokušavaju pronaæi angažmani, dosta nam je da iz reprezentacije prije vremena odlaze naši najbolji igraèi, stoji u pismu

Petnaest fudbalera nogometne reprezentacije BiH objavili su da više neæe nastupati za državni tim ukoliko se iz vrha Nogometnog saveza ne povuku èlanovi Predsjedništva Milan Jeliæ, Iljo Dominkoviæ i Sulejman Èolakoviæ, te direktor reprezentativnih selekcija BiH Ahmet Pašaliæ.
Naša redakcija sinoæ je dobila pismo iza kojeg, kako nam je potvrdilo njih nekoliko, stoji 13 fudbalera reprezentacije BiH. Pismo objavljujemo u cjelini:

Srozan ugled

"S obzirom na sve dogaðaje koji se u posljednjih nekoliko sedmica dešavaju oko nogometne reprezentacije BiH, mi, fudbaleri koji se na terenu borimo za državni grb, osjeæamo potrebu da se oglasimo i javnosti prenesemo naše stavove.
Duboko smo pogoðeni posljednjim rezultatima koji su razoèarali cijelu našu naciju i oduzeli nam sve želje o ispunjenju višegodišnjeg sna. Ne bježeæi od svog dijela odgovornosti, spremni smo suoèiti se s propustima koje smo naèinili na terenu, ali smo naivno oèekivali da i vrh Nogometnog saveza BiH uèini to isto.
Meðutim, umjesto da njegovi èelnici ispolje makar malo morala i pokušaju pronaæi prave uzroke loših rezultata i prava rješenja, stièe se dojam da se i pored sramotne situacije našeg reprezentativnog fudbala, u buduænosti osim selektora Sliškoviæa ne misli ništa mijenjati i da niko nema namjeru ponuditi svoju udobnu fotelju nekom drugom ko bi s ovim timom mogao postiæi više od njih.
Zgražavamo se komentarima èlanova Predsjedništva NSBiH upuæenim na naš raèun, a u kojima se niti jedan od njih nije usudio progovoriti o ostavci, kao što se u sluèaju neuspjeha to radi u civilizovanim zemljama, veæ su s osmjesima prièali o svojim zaslugama u razvoju tima. Ta ista gospoda ne želi pogledati istini u oèi i priznati sebi šta su to oni uèinili za ekipu, osim što su srozali ugled selekcije i svojim prljavim radnjama konstantno narušavali odnose meðu nama i atmosferu unutar tima.

Kriminal i pronevjere

Dosta nam je takvih ljudi. Dosta nam je optužbi za kriminal i pronevjere novca. Dosta nam je neznanih igraèa kojima se preko reprezentacije pokušavaju pronaæi angažmani. Dosta nam je toga da iz reprezentacije prije vremena odlaze naši najbolji igraèi. Dosta nam je toga da èlanovi Predsjedništva Milan Jeliæ, Iljo Dominkoviæ i Sulejman Èolakoviæ, kao i direktor reprezentacije Ahmet Pašaliæ kroje sudbinu našeg fudbala i reprezentacije.
Ogorèeni ovakvim stanjem, a ohrabreni gestovima Sergeja Barbareza i Elvira Boliæa, želimo našoj javnosti reæi da za dobrobit fudbala u BiH, NEÆEMO više prihvatati pozive za reprezentaciju dok su ovi ljudi na svojim funkcijama, u nadi da æe naš gest predstavljati prvi korak ozdravljenja razgranatog bolesnog tkiva u našem fudbalu i novi, zdrav poèetak selekcije za koju kucaju naša srca! HAJMO BOSNO I HERCEGOVINO!"

Zatvorena vrata legendama

"Vrata Saveza našim legendama davno su zatvorili i predstavili ih državnim neprijateljama, bez obzira na to što oni svojim uspjesima pronose ime Bosne i Hercegovine po cijelom svijetu, za razliku od nedodirljivih i u evropskim krugovima neznanih èelnika Saveza za koje fudbal predstavlja samo unosan posao i naèin da se u našoj osiromašenoj zemlji zaradi dodatni prljavi novac", stoji u pismu.

CUVARI OBRAZA NACIJE KOJI STOJE IZA PISMA:

Iza pisma koje smo dobili stoje sljedeæi fudbaleri reprezentacije BiH: ZLATAN BAJRAMOVIC, SASA PAPAC, EMIR SPAHIC, NINOSLAV MILENKOVIC, KENAN HASAGIC, ALMIR TOLJA, DZEMAL BERBEROVIC, VLADAN GRUJIC, ZVJEZDAN MISIMOVIC, MIRKO HRGOVIC, MLADEN BARTOLOVIC, IVICA GRLIC I MIRSAD BESLIJA, ELVIR BOLIC I SERGEJ BABRBAREZ!

Avaz

31-10-2006 at 08:42 | Ukljuèi u odgovor
Soko
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 18-09-2006
Lokacija: Austria
Odgovori: 588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Bez komentara

[Edited by Soko on 26-11-2006 at 16:34 GMT]

03-11-2006 at 15:57 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

sinoc je prikazana emisije koja je nosila naslov "stanje u nogometnom savezu" emisija koja je trebala da nam malo vise pojasni i da nas priblizi st ae to stvarno desava u nogometnom savezu.Svi su tu bili prisutni izuzev Jelica i Pasalica pa je se sve obrusilo na Pasalica kao sto to uvjek biva na onog ko ga nema tu.Niko nije odgovorijo na pitanje sta te ljude veze da ostanu u nogometnom savezu [novac] valjda ijako se sva javnost obrusila na celnike nogometnog saveza.Emisija je vise licila na politicku onu kad se Dodik i Terzic prepiru oko federacije i republike srpske.Spominjane su neke premije od 10 000 km kao i neki luksuzni hoteli al se nije spominjalo kad ce se nesto promjenuti i sta ce se desiti sa 13 igraca koji su i sinoc barem neki od njih potvrdili da nece igrat za reprezentaciju sve dok neki ljudi sjede u savezu.Jadno nam je kako nam se selektor bira kao neki tender konto sam i ja da se prijavim pa mozda i prodjem ,znaci jedan Bazdarevic koji se najvise spominje ovi dana prijavi na taj tender pa hajde ako ga izvuku jedan Halihodjic,Musemic,Bajevic,Kranjcar pa i Susic i neki drugi stvarno smjesno da smjesnije ne moze biti.Ne znam sta ce se desavat al po onom sinoc moglo se zakljucit da oni i ne pomisljaju napustit nogometni savez kiti ce se dresovima i zastavama susjedni zemalja bodrit njih a nas gurat na samo dno i jako smo to vec blizu.Nek nam je sami bog na pomoci samo najvise radi ovog ce najvise ispastat navijaci koje su policajci tukli samo radi transparenata i samo radi onog sto ljudi zele jasno da kazu
uprava napolje  


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
17-11-2006 at 23:08 | Ukljuèi u odgovor
ledo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 22-03-2005
Odgovori: 1294
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Igraèi malonogometne ekipe Bosna-Kompred Tuzla, višestruki prvaci BiH, sinoæ plakali u Banoviæima.

Utakmica u Banoviæima prekinuta, uz sukob igraèa i policajaca u Banoviæima.

Igraèi naj fer ekipe u MNS BIH, igraèi èija je najbolja odlika fer i poštena igra prekinuli utakmicuu Banoviæima, iz razloga što su na "nevjerovatan" naèin bili pokradani dužinom cijele utakmice.

Uprava ekipe, èiji èlanovi su bili do sada i u predsjedništvu BiH saveza u malom nogometu najavili istupanje iz takmièenja.

[Edited by ledo on 20-11-2006 at 20:06 GMT]

20-11-2006 at 19:59 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Intervju sa Jelicem
Covjek bi rekao, kako nam u savezu sve same moralne gromade sjede

24SI - Predsjednik N/FSBiH dr. Milan Jeliæ proteklih nekoliko sedmica nije želio komentarisati posljednja dešavanja u bh. nogometu.

Nakon sjednice Izvršnog odbora bh. kuæe fudbala, koja je održana poèetkom mjeseca, Jeliæ je izdao saopštenje za štampu, a nakon velikog broja pokušaja uspjeli smo dobiti nekoliko izjava od predsjednika N/FSBiH, koji nam je bez dlake na jeziku otkrio posljednja dešavanja oko i u bh. kuæi fudbala, odnosno bh. reprezentaciji.

Kako komentarišete pismo bh. reprezentativaca u kojem se traži smjena troèlanog Predsjedništva i direktora reprezentativnih selekcija Ahmeda Pašaliæa?

“Stvorila se bespotrebna ujudurma, koja u sebi ima dosta prljavog, što nema veze sa civilizovanim pristupom problemima. Najveæi problem je, zapravo, to što nemamo rezultata, a to nije problem nas koji vodimo Savez, jer smo igraèima stvorili sve preduslove za dobar rezultat. Odsjedali su u najboljim hotelima, letili èarterima, trenirali na najboljim stadionima, plaæali im premije samo za nastupe, a da se nikada nisu nigdje plasirali”.

Otkud onda nezadovoljstvo reprezentativaca?

“To je kulminacija cinizma i svi navedeni razlozi su izmišljeni”.

Reprezentativci traže konkretno Vašu smjenu i zamjeraju Vam neke izjave u medijima? Da li vi kao politièar mješate politku sa sportom?

“Mene štite svi èlanovi Izvršnog odbora N/FSBiH. Izabrali su me ljudi iz bošnjaèkog i hrvatskog korpusa, upravo zato što sam uvijek radio korektno i na najbolji moguæi naèin. N/FSBiH je i nastao zahvaljujuæi meni. Kada sam došao u Savez malo toga je bilo posloženo. Potegao sam pitanje odgovornosti pojedinaca u N/FSBiH i da li ti ljudi, zapravo, mogu odgovoriti zahtjevima koje su pred nas postavili FIFA i UEFA”, kaže nam Jeliæ i dodaje kako je simptomatièno da se pismo pojavilo kada su èelni ljudi N/FSBiH stigli na korak do usvajanja Statuta.

“Sada kada smo sve doveli pred cilj neko želi napraviti kako ništa ne valja, što nije taèno”.

Osim reprezentativaca, nezadovoljni su i navijaèi!?

“Navijaèi mogu negodovati zbog loših rezultata, ali utakmice ne igraju èlanovi Predsjedništva i probleme sa kojima se susreæemo ne može i ne smije rješavati ulica. Pojedinci ne znaju elementarne principe i nemaju pojma o tome kako je naša država ustrojena. Ako ode Milan, doæi æe drugi Milan, ako ode Sulejman, doæi æe Mujo...”

Prema Vašim saznanjima, ko je zapravo pisao pismo? U saopštenju koje ste poslali medijima naveli ste kako znate imena naruèioca pisma!

“Znam”.

I oni su?

”To su snage èije vrijeme je prošlo i koje su prevaziðene. Sa tim pismom vjerovatno su imali namjeru da nekog sruše. Nakon serije poraza osjetili su kako je povoljan trenutak za njih, ali znate li vi uopšte koliko zemalja, sa mnogo veæom tradicijom nego BiH, nikada nije otišlo na EP ili SP. U kojim segmentima društvenog života je BiH uopšte uspješna i kako neko može oèekivati da jedna reprezentacija koja postoji tek nekoliko godina ode na neko veliko takmièenje”.

Kažete da su pismo poslale "prevaziðene snage". Koje?

“Neæu vam reæi, ali koliko ja znam ti potpisi ne postoje. N/FSBiH nikad nije dobio autorizaciju tog pisma, a koje je montirano u Sarajevu. Neki ljudi misle da mogu sistemom sile rušiti legalno izabrane organe vlasti. Prevarili su se. Pismo je naruèeno i znam ko ga je naruèio, a ti isti navijaèi koji sada traže smjenu troèlanog Predsjedništva u San Marinu su skandirali Sliškoviæu ustašo, a sada im je Sliškoviæ dobar. Znam ko ih je platio da tako navijaju. To su plaæenici, kojima se manipuliše, oni vrijeðaju sve po redu i daleko su od patriota kakvim se predstavljaju”.

Ima li dr. Milan Jeliæ favorita u utrci za selektora?

“Vjerujte da nemam. Samo æu reæi: nek je Bog na pomoæi onom selektoru koji bude izabran. Imali smo jednu sjajnu generaciju igraèa, koji su bili uèenici jugo-škole i ti momci su bili kvalitet. Sada, jednostavno nemamo taj kvalitet, a bilo ko da preuzme A selekciju, biæe mu jako teško da postigne rezultat. Šanse za odlazak na EP su nikakve”, kaže Jeliæ, koji dodaje kako se itekako dobro razumije u fudbal i da je ljubav prema sportu jedan od osnovnih razloga zašto se, uz sve obaveze koje ima, bavi i najvažnijom sporednom stvari na svijetu.

“Bio sam odlièan fudbaler i odlièno poznajem taktiku i formacije u kojima igramo, ali nikad nisam sugerisao kako æe ko igrati, pa èak ni u Modrièi. Nikome nisam nametao da igra ovaj ili onaj. Jedino što sam znao reæi je da sam vidio nekog dobrog mladog igraèa, kojeg bi preporuèio trenerima u Modrièi. To je svo moje uplitanje. U Savezu sam napravio ambijent da se stvari rješavaju kompromisom i dogovorom, a onda se pojave namontirani reketaši koji žele sve srušiti. E pa, ne ide to tako”, istièe na kraju dr. Milan Jeliæ, predsjedink N/FSBiH, predsjednik Modrièa Maksime i predsjednik RS.


Patriote, ali nakon uplate na raèun


Èlan Predsjedništva Sulejman Èolakoviæ kazao je da pojedini igraèi nisu htjeli igrati bez premija za BiH?!

“Istina je. Pojedini reprezentativci, koji se predstavljaju patriotima, nisu htjeli nastupiti za reprezentaciju ukoliko im se nastupi ne plate. Neki su tražili i po 10.000 KM. Jesu li to patriote? Mislim da nisu, a u javnosti se predstavljaju tako”.

(oslobodjenje.ba)

21-11-2006 at 10:31 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 56
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Sport : Nogometni/Fudbalski savez BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice