Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Nogometni/Fudbalski savez BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Jedan od nas za sve vas kojih se ovo tice

Doveden pred sve neminovnosti, porazen po stotinu puta, ja ne znam vise da li sam covjek, il’ sam nesto sto tjeraju da im se skloni s puta. Natjerali su me da prihvatim, sve. Sve je onako kako su oni htjeli a ja sam kriv, sto sam ziv i gledam, I sto im ne dam, da barem s ovo malo moje duse vladaju. Jer to je zadnji poraz, prije nego sto me nabiju na kolac i okrenu na raznju zaborava, prije nego sto nestanam, da im halalim i poljubim ruku za sve ucinjeno do sad. Djubrad. Dosao je dan kad zidu okrenutih ledja doci ce mi svi pusi kurci u susret. Taj dan cekam i njemu se nadam. Dan kad nece biti bitna cijena, vec ce biti bitno da vam sakom vratim sve, neka nije 1% onog bola koji ste vi meni nanijeli, al’ ce biti moj poklon vama.

Bio sam najbolji za vas, nikome previse zla, i svakome zelio dobro. Pristupao svemu s razumjevanjem, bio je i rat, pa poratnog vrijeme, pa vrijeme zemlje u tranzitu i sve tako u krug. Ali ja snage vise, da sutim i gledam nemam, a sabura koji imam, koliko imam nije dovoljno. Vas se dobrotom ne tjera gospodo. Samo vasim sejtanskim metodama. E pa, dosao je moment kad vise sve sto imam ne vrijedi mi jer tjerate me da izgubim sebe. Na kraju krajeva ovo nije nikada bilo o vama. Ovo je bilo o meni. Ovo je bilo degradiranje mene, ovo je bilo kompromiranje mojih vrijednosti gospodo. Ovo je bilo spustanje mene na vas nivo. Na kojem ste uvijek sposobni i vece od mene poraziti. Ali ja da gubim sebe za vas? Kao stih iz one pjesme: “popusite mi k****, podplacena djubrad”. Nikad se predati. Nikad stati. Znaj da sve bude i sve prodje pa tako i ovo. Sabura nemam, ali saburu se nadam. Radi vas, ne radi sebe. Meni se vise nista lose ne moze dogoditi. Osjecaj boli je dobrosao u meni, da barem znam da nesto osjecam, jer i to je bolje, nego da sve u meni zamre, bolje za vas gospodo ne za mene, za vas jer kad I ako se to desi da u meni zamre svaki osjecaj i otupe sve moralne skrupule, sta god da bude nece se dobrim pisati za Vas. NIkada vise od mene vama, rahatluka biti nece. Nikad vise merhametom. Rusicu vas s istim zarom s kojim ste se zidali, s kojim ste se gradili, s kojim ste u meke kozne garniture fotelja svoje guzove uvaljivali. I da sam jedini na svijetu ostao, i da uz mene vise nema nikoga bilo ih je dovoljno prije mene da su me obavezali, svim onim sto je covjeku sveto da predati se ne necu, vec ne mogu. Jer voljeo bih i ja da sam vama gotivan simpatizer i samom sebi bih bolji bio, al da nema nesto jace u meni, nesto jace i od mene, ali i vece od vas. To budite i s tim posla imate. A to nije pametno.

Pricate mi o zakonu, o tome kako ovo nije pravi nacin. Nema u Bosni pravih nacina. Nema u Bosni zakona osim za one koji su ih pisali da ih stite. Zakon je sila jaceg. Nacin je da mi vas legalno pljackamo onako kako ste vi nas ilegalno dok se niste nakrali da vam vise i ne treba nista osim fotelje i mjesecne plate, te posla kojeg s kravatom obavljate, za koji nikad kvalifikovani bili niste i koji imate jer sluzite politickoj vlasti iz sjene, koja vas tu drzi u pricuvi i u zastiti. Mozete im i zatrebati jednog dana za jos vece zadatke. Naravno protiv mene. Jer sve do sada je bilo protiv mene, e pa necu jos i ja sam okrenuti se na sebe. Ne, ne. Prevarili ste se.

Klin se klinom izbija, I kad je mogla vasa mafija da pljacka, krade, laze, falsifikuje, podmicuje, da od nas pravi kriminalce, huligane i necije placenike tu I u tom momentu sva gospoda koja je dozvolila da to cujed od vas o nama i dozvolila da dozivi svaki momak koji je na tribinu otisao, stati s nekim koga nije znao a ko mu je brat, tu i tada je prestao za mene da znaci ista vas glas, bijednika moralnih. Il ‘ si s nama il’ si protiv nas. Jer vidite gospodo ne treba komplikovati. Pojednostaviti i rasclaniti. Na jednu stranu, dojucersanji nikojevici, drugorazredni novinari i trecerazredni komunisticki operativci, potrcka koja zakonom legitimiraju svoje kradje, i lopovluke i koja se tim istim zakonom i tom drzavom brane od mene omladinca koji je potekao iz BiH, kojeg je ta Bosna svega kostala, samo jos glave nije a pitanje je koliko i ta nakon svega ovoga vise vrijedi. I to ne moja Bosna. Vasa Bosna gospodo. Vasa. Jer je nemam nikakvih prava, nemam nikakvog nacina da do njih dodjem, ako I dodjem nekam nikakvih dokaza koji su relevantni, sve o cemu govorim sam izmislio i umislio, sve je to tako ali zapitajte se samo jedno. Zbog cega onda sam spreman da idem ovoliko daleko? Sta ja imam od vas? I sta vi primate od svakog Bosanca i Hercegovca, koji zaveden vasim prepredenim vazom, koji vase lice nije upoznavao i iznova vidjao, nalozen nekim laznim patriotizmom, dodje na stadion i kupi kartu. Ja vise nemam ni drzave, ni himne, ni sugradjana, ni sunarodnika, ni nacije, ni vise od 2 stadiona na kojima igra moja zemlja ni vise od 2-je zemlje gdje mogu otici bez vize. Ali imam BHF. Koji je docekao da ono sto istrici na teren nije nasa Bosna opet, nego vasa. Niste mogli ni to da mi dozvolite ni dopustite, da barem jedna stvar od svih ostane i bude nasa, bude zajednicka, da je gradimo i s travnjaka i sa tribine. Morali ste mi i nju uzeti, i okrenuti je protiv mene, da mi bude kako god mi se primi, i kako god mi vi gospodo skrojite kapu po ko zna koji put.

Samo, bice da ste se prevarili u samo jednom. Nece biti po ko zna koji put. Vec je bilo i ostat ce po zadnji put. Od kojega suocen s okolonistima u kojima smo mi nemamo druge metode, drugog nacina, od onog za koji nas svi osporavaju, svi kojima ne znacimo nista i koji misle da ovakvo sjeme kao sto je nase klija u Bosni svaki dan. Mozda je to tako gospodo. Ali nemojte se zavarati pa nas podcjeniti. Mozete nas tjerati, mozete nas pljuvati, mozete nas osporavati i zatvarati ako vam sve to cast dopusti i dva prsta obraza iznad brade. Ali samo jedno nikad nemojte si priustiti a to je da podcjenite BHF. Mirno mi spavajte gospodo i znajte, nas je malo ali smo g***a najveca.

Copyright by www.BHFanaticos.com/Red baron

06-06-2007 at 10:45 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Preneseno iz BHDANA:



BiH ponovo ima državni tim

Nacionalni tim Turske predvoðen Fatihom Terimom umjesto sa oèekivana tri boda otišao je sa Koševa sa tri gola u mreži. Bila je to pobjeda koja je trebala ne samo fudbalskoj BiH. Što se tièe ekipe koju je vodio Zvjezdan Misimoviæ, pokazalo se da je Fuad Muzuroviæ èudotvorac: napravio je novu selekciju BiH kojoj su se prošle subote odškrinula i vrata Eura 2008.



Koševo više nije "ukleto mjesto" kako je govorio Blaž Sliškoviæ
Fuku Muzuroviæa, mi novinari izgleda nismo razumjeli. Neke je zbunio jer nije arogantan poput Mušoviæa, jer ne petlja poput Sliškoviæa, jer nije toliko miran kao Smajloviæ, ne "šarmira" novinare kao Hadžibegiæ... Sumnjali smo da mu Pašaliæ sastavlja ekipu i, budimo iskreni, malo ko je vjerovao u njegov projekat. Ipak, Muzuroviæ je "skuckao" dobru reprezentaciju koja je - nakon podviga u Norveškoj - na Hasetovom stadionu s tri gola u mreži ispratila "braæu" Turke kuæi.

Muzuroviæ nije "progutao" udicu koju mu je prije meèa "zabacivao" Fatih Terim. Ekipa s Bosfora došla je u Sarajevo, a da je prije polaska "zakopala sjekiru" razmišljajuæi u stilu "lahko æemo". Trupe Fuada Muzuroviæa toliko su iznervirale Turke da smo pomislili kako æemo, nakon prva dva gola bh. tima, gledati "boj na Koševu". Kada je Rustu podletio i izgubio orijentaciju, a veæ narednog trenutka Adnan Æustoviæ trèao u zagrljaj saigraèima, bilo je jasno da smo napravili èudo.

Adnan Gušo, golman, povratnik u reprezentaciju, najbolje je oslikao ovu sadašnju generaciju reprezentativaca. "Možda ovdje nema velikih imena kao prije, možda neki nisu kvalitet jednog Barbareza, Boliæa, Baljiæa, Salihamidžiæa, Konjiæa, Hibiæa, ali definitivno je jasno da ova reprezentacija ima dušu i srce i da ovi momci igraju jedan za drugog. Ima i inata i prkosa. Što se mene tièe, ovdje sam zbog Muzuroviæa. Boli me briga za Nogometni savez. Ja to imam pravo da kažem, jer su me prekrižili bez veze, samo da Piplica može produžiti ugovor u Bundesligi", kaže Gušo za naš list.

Pokazalo se da je Rahimiæ ovoj reprezentaciji možda i najveæi dobitak do sada, da je Damjanoviæ izrastao u pravog "buldožera" na sredini terena, da Maletiæ može biti novi Bešlija, a Muslimoviæ novi, možda i bolji Boliæ. Reprezentacija po prvi put nema lidera poput Sergeja Barbareza, ali ima, èini se, pobjednièki mentalitet "na kvadrat" veæi od one generacije.

Koševo više nije "ukleto mjesto" kako je govorio Blaž Sliškoviæ. Pobjedom nad Turskom naša reprezentacija je opet pokazala da æe se ovdje igrati nogomet i da æemo, nakon dugo vremena (perioda kada je Muzuroviæ prvi put vodio državni tim) imati kult reprezentacije. Minus ide, ne selektoru i igraèima, veæ rukovodstvu Saveza i direktoru, jer su dozvolili motanje kojekakvih likova oko igraèa, koji su u pojedinim trenucima davali sebi za pravo da i novinarima objasne kako æe raditi svoj posao. Neke stvari se, oèito, neæe nikada promijeniti.





Fudbal: Fuad Muzuroviæ, selektor



Nadam se plasmanu na Euro 2008.

Emir Deliæ

Tvorac nove reprezentacije BiH za Dane govori o utakmici protiv Turske, smjeni fudbalske generacije u državnom timu, Mundijalu 2010. i šansama za plasman BiH na Euro 2008.



DANI: Selektore, jeste li oèekivali pobjedu protiv Turaka?

MUZUROVIÆ: Onako intimno, jesam! Zašto da ne pobijedimo? Ipak, od igraèa sam samo tražio da igraju bez pritiska, da se bore, da pokažu karakter. Važno je da odigraju tako da jedni drugima nakon utakmice mogu pogledati u oèi. To sam im rekao i pred Norvešku. Turci jesu bili favoriti, ali su na Koševo došli bez nekoliko vrlo važnih igraèa. Iznenadio me je Terim sa Basturkom, koji je ušao s klupe.

DANI: Da li Vam se uèinilo da su nas Turci potcijenili?

MUZUROVIÆ: Ne bih ulazio u procjene da li su nas potcijenili ili ne, ali jasno je da su bili iznenaðeni. Sigurno je i to da su oni bili kvalitetniji kada se uzme u obzir cijela utakmica. Mi smo imali dozu sreæe, ali zna se da sreæa prati hrabre. Moji igraèi su bili veoma hrabri, borbeni i to im se vratilo.

DANI: Koga bi ste izdvojili u velikoj pobjedi?

MUZUROVIÆ: Ne volim nikoga izdvajati, jer je ekipa bitna. Džeko je dao taj gol koji je preokrenuo tok meèa. Muslimoviæ je odigrao sjajno, baš kao i Rahimiæ koji je pokazao da smo puno dobili s njim. Odigrao je utakmicu rutinerski. Šteta što ga ranije nismo imali. Hrgoviæ i Misimoviæ su iskustvom davali dozu samopouzdanja ostalima. Æustoviæ je odluèio golom meè, a Zeba unio svježinu u sredini terena.

DANI: Malo ko Vam je davao ikakve šanse kada ste preuzeli reprezentaciju nakon dva debakla protiv Maðarske i Grèke. Ipak, stvorili ste ekipu za svaki respekt.

MUZUROVIÆ: Bilo je i kod mene straha, jer nisam znao s èim raspolažem. Odlazak su najavili igraèi koji su èinili okosnicu reprezentacije. Meðutim, nakon razgovora sa kandidatima za reprezentaciju, nakon što sam obišao mnoge klubove, išao u Antalyu na pripreme, gdje sam, recimo, nenadano sreo Adnana Gušu, sve se promijenilo. Zajedno sa svojim saradnicima Ištukom, Sredojeviæem i Prljaèom uèinio sam ono što sam jedino mogao - podmladio ekipu, napravio smjenu generacija, jer sam bukvalno bio primoran na to.

DANI: Èesto ste isticali kako Vam Predsjedništvo Saveza nije postavilo nikakav imperativ, kako nemate pritisaka. I Vi ste govorili kako želite praviti tim za Mundijal 2010. godine. Da li sada, ipak, potajno, razmišljate i o plasmanu na Euro naredne godine?

MUZUROVIÆ: Sada su se mnoge stvari promijenile u odnosu na period pred utakmicu sa Norveškom. Ostvarili smo dvije važne pobjede protiv jakih ekipa Norveške i Turske i misli o plasmanu na Euro se nameæu same po sebi. Realno, bit æe jako teško, jer nas oèekuju meèevi sa Grcima i Maðarima na strani, a ovdje smo im olako dali bodove. Ipak, ljudski se nadati. Izvršni odbor Nogometnog saveza nam je dao podršku da pravimo tim za, ipak, daleku buduænost. A, mi smo pokazali da veæ sada imamo tim buduænosti!

DANI: Pozvali ste neke mlaðe igraèe - Vranèiæ, Šoliæ, Jovanoviæ, Zeba, Ibiševiæ, Džeko, Pandža, Èoviæ... a nekima ste dali priliku veæ na startu. Hoæete li i dalje vjerovati mladima?

MUZUROVIÆ: Nema razloga da tako ne bude. Imamo sjajne mlade igraèe i zašto im ne pružiti priliku. Imamo mi još dobrih igraèa širom Evrope, kojih se ne smijemo odreæi.

DANI: Jeste li se odrekli èuvenih "potpisnika"?

MUZUROVIÆ: Sa onima, za koje mislim da mi trebaju, razgovarao sam. Znaju oni dobro o kome se radi (Bešlija, Bajramoviæ, Papac, Hasagiæ op.a.). Pozvao sam ih, ono su rekli da ne žele dok su neki ljudi u Savezu na svojim funkcijama. Mene to ne zanima. Više ih neæu zvati, dok se oni meni ne jave i kažu da žele igrati za reprezentaciju svoje države.






Potezi



Rahimiæ platio autobus Živinièanima



Elvir Rahimiæ, ikona CSKA iz Moskve, došao je na okupljanje sa velikom tremom koja se kod njega mogla primijetiti pri svakom susretu. Novinare, koji su oštrili pera i èekali da mu "oderu kožu", razoružao je iskrenim pristupom korektnog èovjeka. Pokazao je jednu crtu svog karaktera kada je svojim sugraðanima i prijateljima iz Živinica platio autobus i karte kako bi gledali njegov debi u A selekciji.

"Došao sam da igram za svoju državu. To što je bilo prije, zaboravio sam. Nisam se ranije odazivao, jer je sve to izgledalo licemjerno. Sada, nakon korektnih razgovora sa Muzuroviæem, gdje me je uvjerio da ozbiljno raèuna na mene, da me ne želi, da tako kažem, ´uvaliti´, prihvatio sam poziv. U poèetku meèa sa Turskom imao sam tremu, ali je kasnije sve bilo kako treba", kazao je sjajni vezista.






Portret



Edin Džeko, strijelac eurogola



Kada je išao u Èešku, vrijedio je 50 hiljada. Njegova sadašnja cijena je preko tri miliona eura. Edin Džeko je veæ sada jedan od najboljih mladih napadaèa Evrope. I nova uzdanica bh. nacionalnog tima.

Mladi je golgeter sa 19 godina stigao u Èešku, a veæ sa 20 postao standardni prvotimac Teplica. Nekada velika nada FK-a Željeznièar, u Èeškoj je proglašen za najboljeg stranog igraèa lige.

Na trenutak se vratio u prošlost, u vrijeme provedeno na Grbavici.

"Zahvalan sam Amaru Osimu koji je vjerovao u mene i prikljuèio me prvoj ekipi. Ipak, kljuèni podsticaj dao mi je Plišek. On mi je na kraju i predložio da doðem u Èešku. Mnogi bi odbili, ali ja sam bio svjestan da u BiH ne mogu više napredovati, jer ovdje, nažalost, mladi igraèi stagniraju. Prihvatio sam ponudu i otputovao u nepoznato."

Èinjenica da su ga iz èeškog saveza zvali i nudili mu državljanstvo i nastup u reprezentaciji dovoljno pokazuje koliko ga cijene.

"Meni je zaista u mislima bila samo reprezentacija BiH! Èešku sam odbio, jer sebi nikada ne bih oprostio da sam zaigrao za njih. Ovako mi je srce puno, jer igram za svoju zemlju."

Protiv Norveške je bio na tribinama, a veæ protiv Turske u prvoj postavi.

"Nije mi bilo svejedno. Ipak, ja sam bio najmlaði igraè na terenu, tek sam napunio 21 godinu. Kasnije sam se oslobodio, a gol je stigao kao kruna mog truda. Bio sam van sebe od sreæe, jer sam dao svoj veliki doprinos pobjedi, a uz to, gol je bio zaista sjajan. Velika je stvar što je ova mlada generacija pokazala da možemo zamijeniti starije i iskusnije. Imamo sada ogromno samopouzdanje i žalim što nismo od poèetka kvalifikacija igrali u ovom sastavu. Garantujem da bi bili prvaci u grupi. Krasi nas zajedništvo, borbenost i veliko drugarstvo."

Njemaèki Verder i Koln, turski Fenerbahce, Bešiktaš i Galatasaray, èeška Sparta i beèka Austrija su samo neki od klubova koji prate talentovanog napadaèa. Rahimiæ mu je prenio informaciju iz prve ruke: Jevgenij Giner, vlasnik CSKA iz Moskve, lièno se raspitivao za Džeku. Ipak, Edin je skroman, pa tako ne želi da govori o mnogobrojnim kontaktima i ponudama. Kada bi se on pitao, karijeru bi nastavio u - Španiji.

"Mislim da je vrijeme da odem. Gdje? Ne znam, niti se mnogo optereæujem. Samo želim da me zdravlje posluži", kazao je Džeko.






Savez



Jeliæ neæe na utakmicu, ali hoæe u hotel



Prvi èovjek bh. saveza i manjeg entiteta Milan Jeliæ nije se pojavio na utakmici BiH - Turska. Tužno i skandalozno u normalnim zemljama, ne i u Bosni i Hercegovini. Saznajemo da je Jeliæ najavio na sjednici Izvršnog odbora održanoj 21. maja da neæe gledali duel sa Turskom, jer bi to bilo "loše po Savez i reprezentaciju". Navodno, nije želio da doživi zvižduke i vrijeðanja jer - poput svog mentora Milorada Dodika - nalazi se na èelu organizacije države koju niti voli niti priznaje.

No, s ushiæenjem velikih pobjednika, u utorak - 5. juna - nogometne reprezentativce posjetili su Milan Jeliæ, prvi èovjek Saveza i manjeg bh. entiteta i njegov stranaèki kolega, predsjedavajuæi Predsjedništva BiH Nebojša Radmanoviæ. Uz škripu guma, ispred hotela Radon plaza zaustavila se kolona od sedam automobila, a iz jednog od Audija sa zatamnjenim staklima, ruku pod ruku izašli su Milan Jeliæ i Ahmet Pašaliæ.Jeliæ je cinièno se smijuæi išao od igraèa do igraèa, koji su zbog ove posjete, skoro sat vremena èekali na ruèak. Nastao je opæi metež u holu hotela, gdje su nervozni bh. reprezentativci jedva èekali odlazak u restoran. Inicijator ove posjete bio je direktor reprezentacije Ahmet Pašaliæ, koji je svog zaštitnika Jeliæa, pokušao "oprati" pred bh. sportskom javnosti. Prvi èovjek bh. saveza veæ dugo ne prati reprezentaciju, niti se brine o kuæi na èijem je èelu. Indikativno je da reprezentativce nisu posjetili oni koji navijaju za državni tim - preostala dva èlana Predsjedništva, Haris Silajdžiæ i Željko Komšiæ. Još jedna naoko uspješna vratolomija visprenog "žonglera" Pašaliæa.

Pratnja Jeliæa i Radmanoviæa bukvalno se "sledila" kada je iz hotela izašao komandant odbrane Srebrenice, Naser Oriæ.




08-06-2007 at 12:26 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Nezavisne: Pronevjereno 400 000 KM, utanjeno 600 000 KM za tri godine!!

Posljednji poraz od reprezentacije Moldavije, koji apsolutno nije bitan na sportskom planu, koliko je pokazao u kakvom je jednom stanju ozracje u i oko reprezentacije (prazne tribine, ogorcena javnost, drugorazredni reprezentativci i bahata nezainteresiranost celnika Saveza), vratio nas je u realnost i postavio stvari na svoje mjesto. Jer, riba smrdi od glave.

Kriminalni vrh N/FS BiH, na celu sa direktorom svih reprezentacija Ahmetom Pašalicem (izmišljenom funkcijom koja ne postoji bilo gdje drugdje u svijetu), generalnim sekretarom Munibom Ušanovicem, sekretarom finansija Miodragom Kurešom i ostalom korumpiranom bratijom, za deceniju koliko vlada uništio je sve što je dotakao. "Princip je isti, sve su ostalo nijanse", rekao bi Balaševic, ciji stihovi svoje utjelovljenje mogu pronaci upravo u postavci funkcioniranja N/FS BiH. Pašalic je mijenjao selektore, stotine i stotine igraca, ali rezultata nikada nije bilo. Razlog je jednostavan. "Upala mu kašika u med", kao predratnom drugorazrednom novinaru. Jer koga briga za ugled države i sportski uspjeh kada je moguce decenijama vladati, krkati po restoranima od para Saveza i puniti džepove raznim valutama. I za sve to nikome ne odgovarati.

Pašalic i bratija pokupovali su mnogo toga. Drugorazredne "reprezentativce", sportske novinare, clanove Izvršnog odbora, ugostitelje i administrativne štetocine. Više od decenije traje diktatura sportske javnosti. Više od decenije Pašalic i kriminalna bratija vedre i oblace u Savezu. Više od decenije niti jedan jedini put nije selektirana najbolja jedanaestorka iz jednostavnog razloga što svaki ciklus izmisle nove kloceve (trecerazredne igrace) koje prodaju kroz nastupe za reprezentaciju. Istovremeno, za sve to vrijeme, velikanima bh. fudbala: Ivici Osimu, Dušanu Bajevicu, Vahidu Halilhodžicu, Aleksandru Risticu, Safetu Sušicu, Mehmedu Baždarevicu ne daju ni da prismrde Savezu. Razlog je isti kao prethodno navedeni.

Vecina bh. sportskih novinara, cast casnim izuzecima, pak su prica za sebe. On i Ušanovic mnoge su kupili za tanjur corbe i nekoliko pica, a kada su apetiti prevazišli novinarska ushicenja zbog druženja s guzonjama u sarajevskim i inim kafancugama, pojedincima je pokoji put "regulisano" s gostovanjem reprezentacije. Sve to, dakako, iz kase Saveza.

I opet smo poceli citati i gledati novinske "izvještaje" o tome kako nam je ponovo sreca okrenula ledja, kako nas sudija mrzi jer smo mala i nevažna država, ili kako bi sve bilo drugacije "da nekolicina antidržavnih novinara" ne podriva atmosferu u reprezentaciji (bože me oprosti!) i ne radi protiv Saveza i države!

Stoga, gospodo, možete koliko hocete, ali ne možete dokle hocete! Možete hajcati policiju da batina bh. navijace, "Fanatikose" i ostale kojima su reprezentacija i država svetinja, za razliku od vas. Možete preko korumpiranih novinara porucivati vrhunskim bh. igracima (Zlatanu Bajramovicu, Elviru Bolicu, Sergeju Barbarezu, Saši Papcu, Mirsadu Bešliji, Emiru Spahicu, Kenanu Hasagicu, Ivici Grlicu... ), kojima se gadite i nece više da vas gledaju, da su "izdajnici" i da ne trebaju ovoj državi. Možete i nastaviti hapati pare.

Ali vaše vrijeme istice. Tužilaštvo BiH privodi kraju istragu koja je došavši do pola vec pokazala da ste samo od pocetka 2001. do kraja 2004. godine pronevjerili oko 400.000 KM, a državi niste platili oko 600.000 KM poreza na plate!

Lijepo ce Vas onda biti vidjeti, Pašalicu, kako se znojite pred kamerama. I Vas, Ušanovicu, dok nervozno pušite cigaretu i odgovarate na pitanja tužilaca gdje su nestali milioni.

17-09-2007 at 14:11 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Optužnica protiv Pašaliæa, Ušanoviæa i Kureša

Tužilaštvo BiH, nakon gotovo dvogodišnje istrage, uskoro æe podiæi optužnicu protiv nekolicine èelnika Nogometnog/Fudbalskog saveza BiH, osumnjièenih za kriminal i korupciju, saznaju Nezavisne novine.


Glavnoosumnjièeni su direktor svih reprezentativnih selekcija Ahmet Pašaliæ, generalni sekretar Saveza Munib Ušanoviæ, sekretar za finansije Miodrag Kureš i nekolicina saradnika, a Tužilaštvo BiH ih tereti da su od poèetka 2001. do kraja 2006. godine utajili oko 2,3 miliona KM po raznim osnovama za poreze i doprinose, te u istom periodu pronevjerili oko 430.000 KM!

Banjaluèki list saznaje da je finansijski vještak, kojeg je Tužilaštvo angažovalo nakon višemjeseène provjere, utvrdio velike propuste u poslovanju i milionski manjak u kasi Saveza, a u gotovo svim finansijskim transakcijama pominju se Ušanoviæ i Kureš. Da su èelnici Saveza na sve naèine nastojali da prikriju kriminal, potvrðuje i podatak da je vještak u prethodnom periodu èak tri puta tražio dokumente koje mu iz Saveza nisu htjeli dati, nakon èega je intervenisala Državna agencija za istrage i zaštitu (SIPA), èiji su pripadnici izuzeli veæinu dokumentacije o poslovanju Saveza i predali je Tužilaštvu BiH.

Vještak je nakon višemjeseène provjere utvrdio da manjak gotovine u NS BiH u periodu od 1. januara do kraja 2005. godine iznosi èak 430.000 KM. Prema istim nalazima, NS BiH je od 1. januara 2001. do 31. decembra 2005. godine manje obraèunao, prijavio i uplatio oko 360.000 KM poreza na promet proizvoda i usluga. U istom periodu, èelnici NS BiH su utajili oko 97.000 KM poreza na plate, te èak oko 900.000 KM poreza na dodatna primanja!

U obimnoj dokumentaciji finansijski vještak Tužilaštvo BiH upozorava i na izbjegavanje plaæanja doprinosa državi po raznim osnovama. Tako je utvrdio da najodgovorniji ljudi u Savezu od poèetka 2001. do kraja 2006. godine nisu uplatili oko 600.000 KM doprinosa za PIO, a u istom periodu i oko 300.000 KM doprinosa za zdravstvo. Takoðe, od januara 2001. do oktobra 2006. godine NS BiH je državi izbjegao platiti i oko 80.000 KM doprinosa za nezaposlene.

Praveæi finansijski izvještaj za potrebe istrage Tužilaštva BiH, vještak je utvrdio da je za sve godine knjigovodstvena dokumentacija u Savezu voðena neuredno, te da je neažurna i nepotpuna. Takoðe je utvrdio da Ušanoviæ i društvo nadležnoj poreskoj upravi nisu dostavljali potrebne obrasce, iako su to bili dužni èiniti.

Na koje su sve naèine èelni ljudi Saveza trošili ogroman novac, potvrðuje i dio izvještaja u kojem je navedeno da su tokom 2005. godine iz kase Saveza isplaæivana i sredstva za konzumaciju jela i piæa, kao i za razne namjene! Vještak je utvrdio da se ostale isplate u 2005. godini odnose na nagrade i premije, pomoæ uposlenicima i saradnicima, naknade Upravnom odboru i komisijama, te akontacije za službeni put.

Vještak je i u ovoj kao i za prethodne godine naveo niz primjera o finansijskim malverzacijama Pašaliæa, Ušanoviæa, Kureša i saradnika. Tako je zabilježio da je u februaru 2005. godine u kasi evidentiran polog pazara od 61.000 KM, koji je odobrio Ušanoviæ, a novac je primio Kureš. U dnevniku blagajne evidentiran je polog pazara, kao ulaz gotovine, ali je u dnevniku blagajne storniran ulaz oko 95.000 KM, te po tom osnovu umanjen iznos gotovine u kasi! Vještak je utvrdio da je Ušanoviæ nepravilno stornirao ulaz oko 28.000 KM gotovine, te da je za taj iznos umanjeno stanje u blagajni.

Navodeæi primjer iz maja 2005. godine, vještak je utvrdio da je u dnevniku blagajne evidentirana isplata 5.000 KM "kao naknada po ugovoru za maj Blažu Sliškoviæu" (bivšem selektoru Nogometne reprezentacije BiH), koju je odobrio Ušanoviæ, a kontrolisao Kureš. Meðutim, vještak nije našao nikakav dokaz da je Sliškoviæ taj novac i dobio.

Nezavisne su u oktobru prošle godine objavile serijal tekstova o nalazima vještaka o kriminalu u Nogometnom savezu BiH od 2001. do kraja 2004. godine, te desetine primjera o finansijskim malverzacijama. Na listi osoba koje su dizale akontacije iz kase Saveza (od kojih veæina nikada nije vraæena), su i sportski radnici, sudije, selektori i treneri, administrativni radnici NS BiH, te pojedini sportski novinari i ljudi bliski Savezu. Gotovo sve finansijske transakcije kojima vještak (ogromnoj veæini) nije mogao uæi u trag odobravao je Ušanoviæ, a isplaæivao Kureš, u veæini sluèajeva neèitkim potpisima.

Kako je novac nestajao

Kako su èelnici NS BiH dijelili novac iz blagajne, potvrðuje niz primjera vještaka iz nekoliko prethodnih godina. Tako je utvrðeno da je u maju 2001. godine evidentiran izlaz iz blagajne oko 40.000 KM namijenjenih za nagrade fudbalerima. Meðutim, taj izvještaj niko nije potpisao, niti je vještak našao dokaze da su fudbaleri dobili taj novac! U novembru iste godine iz kase je podignuto oko 30.000 KM, takoðe za nagrade fudbalerima, isplatu je neèitkim potpisom odobrio Ušanoviæ, a Kureš je podigao novac. Vještak opet nije našao dokaze da su reprezentativci dobili taj novac.

Jedan od niza primjera finansijskih malverzacija je iz 2003. godine, kada je iz kase NS BiH za troškove utakmica Rumunija - BiH i Luksemburg - BiH u dva navrata isplaæeno oko 40.000 KM, ali vještak ponovo nije našao tragove gdje je novac završio. Na slièan naèin je iz blagajne Saveza u oktobru 2003. godine nestalo oko 50.000, a u decembru èak 96.000 KM
 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
19-09-2007 at 11:30 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Sefe, napisi odakle si skinuo ovaj clanak, tek da narod ne bi rekao da izmisljamo

PS. Nadam se da ce ih konacno pohapsiti, makar Pasalica, Usanovica i ovog Kuresa.
Mislim da bi onda bilo lakse maknuti i onu trojicu lopova.

19-09-2007 at 12:04 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

citat:
Abulafija wrote:
Sefe, napisi odakle si skinuo ovaj clanak, tek da narod ne bi rekao da izmisljamo

PS. Nadam se da ce ih konacno pohapsiti, makar Pasalica, Usanovica i ovog Kuresa.
Mislim da bi onda bilo lakse maknuti i onu trojicu lopova.

pa pise nezavisne novine a sa sporitin-a je
dabogda dobili zatvora po 100 godina a kakva su to djubrad ne bi me cudilo da zive 300 godina 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
19-09-2007 at 12:53 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

citat:
asmir wrote:
dabogda dobili zatvora po 100 godina a kakva su to djubrad ne bi me cudilo da zive 300 godina


19-09-2007 at 13:25 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

IMPERIJA UZVRACA

Iljo, Suljo i Milan uzvraæaju udarac
(Datum: 19.09.2007. 22:46)

Juce je u Modrièi održana sjednica Predsjedništva N/FS BiH na kojoj...
je Predsjedništvo N/FS BiH odluèilo da se krene u borbu protiv novinara koji prema njihovu mišljenju pišu (ne)istinu o lopovluku u Fudbalskom savezu BiH.

Na sjednici Predsjedništva jednoglasno je zauzet stav da se pokrene odgovarajuæi postupak protiv novinara koji su u proteklom periodu neprimjereno optuživali èlanove Predsjedništva zbog rezultatskog neuspjeha A reprezentacije, te protiv svih fudbalskih radnika koji su putem medija komentarisali voðenje takmièenja u Premier ligi, prejudicirajuæi odluke takmièarskih organa.

Takoðer, zazuzet je stav da se putem advokata Saveza pokrene postupak protiv novinara Nezavisnih novina i ostalih medija koji su iznijeli netaène informacije o navodnim kriminalnim radnjama pojedinih uposlenika Saveza.


20-09-2007 at 10:42 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

ma nisu oni krive,krivi su im roditelji  


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
20-09-2007 at 10:49 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Odgovorne pred sud
Bakir Tiro

19.09.2007 20:40

SARAJEVO - Ukoliko se utvrdi bilo èija odgovornost, odgovarat æe pred sudom, izjavio je juèe Iljo Dominkoviæ, potpredsjednik Nogometnog/Fudbalskog saveza BiH, komentarišuæi istragu Tužilaštva BiH protiv èelnih ljudi Saveza o utaji 2,3 miliona KM po raznim osnovama za poreze i doprinose, te pronevjeri 430.000 KM u poslovanju Saveza.


Tužilaštvo BiH privodi kraju dvogodišnju istragu o poslovanju N/FS BiH od 2001. godine do kraja 2006. godine koja æe uskoro rezultirati optužnicama, a prvoosumnjièeni za kriminal i korupciju su Munib Ušanoviæ, generalni sekretar, Miodrag Kureš, sekretar za finansije, Ahmed Pašaliæ, direktor reprezentacija, i nekolicana njihovih saradnika.

"Godinama istražni organi vrše odreðene radnje unutar Nogometnog saveza BiH. Nemamo pravo miješati se u taj proces. Dok se ne dokaže za bilo koga da je kriv, on je nevin i to je tako u pravosuðu", rekao je Dominkoviæ.

Sulejman Èolakoviæ, drugi potpredsjednik N/FS BiH, juèe nije želio da odgovori na konkretna pitanja, kao i svih prethodnih godina.

"Ne mogu komentarisati, jer nisam proèitao tekst u vašim novinama. To bi bilo nekorektno i zbog digniteta funkcije koju obnašam", rekao je Èolakoviæ.

Nakon što smo ga upoznali sa sadržajem teksta o nalazima finansijskog vještaka koji su "Nezavisne novine" juèe objavile, Èolakoviæ je ponovio da vjeruje samo u ono što lièno vidi i proèita.

"Jedino što mogu kazati je da utaja nije kriminal! Pa, 15.000 firmi u BiH još nije platilo kompletan porez... Možda sutra, ili drugi dan, nazovite pa æemo možda opširnije prièati na tu temu", kaže Èolakoviæ.

"Nezavisne" su objavile serijal tekstova o nalazima vještaka o kriminalu u N/FS BiH od 2001. do kraja 2004. godine, navodeæi desetine primjera o finansijskim malverzacijama. Na listi osoba koje su dizale akontacije iz kase Saveza, od kojih veæina nikada nije vraæena, su i sudije, selektori i treneri, sportski radnici, administrativci N/FS BiH, te pojedini sportski novinari i ljudi bliski Savezu. Gotovo sve finansijske transakcije kojima vještak nije mogao uæi u trag odobravao je Ušanoviæ, a isplaæivao Kureš, u veæini sluèajeva neèitkim potpisima.

"Istraga" i FIFA i UEFA
"Redovne financijske revizije poslovanja Saveza svake godine rade i neutralne agencije. Ovih dana i FIFA i UEFA uz pomoæ svojih ljudi pregledaju financijsko stanje i poslovanje Saveza. Transparentni smo prema svim službama koji se bave istraživanjima zakonitostima rada poslovanja N/FS BiH", kaže Dominkoviæ.

Navijaèi podržali Tužilaštvo
Najvatreniji navijaèi reprezentacija Bosne i Hercegovine, popularni "Bh. fanatikosi", podržali su istragu Tužilaštva BiH o kriminalu i korupciji u N/FS BiH.

"Svi iskreni navijaèi BiH jedva èekaju dan kada u Savezu više neæe biti Pašaliæa, Ušanoviæa, Kureša, ali i èlanova Predsjedništva Jeliæa, Dominkoviæa i Èolakoviæa. Svi vjerujemo da æe Tužilaštvo efikasno i brzo obaviti posao, te da æe konaèno ljudi koji uništavaju naš fudbal otièi iz Saveza, tamo gdje im je mjesto! Naš transparent koji smo nebrojeno puta isticali na stadionima ´Danas u Savezu, sutra u kavezu´, oslikava stvarno stanje u N/FS BiH, a nadamo se da æe tako na kraju i biti, i ne samo na transparentu", istakli su voðe navijaèke grupe BHF.

"Bez obzira na istragu Tužilaštva nastaviæemo ´rat Savezu´ sve dok u njemu ne budu naši proslavljeni fudbaleri, a ne korumpirane osobe i politièari", kazalo je Bengal, jedan od voða "Bh. fanatikosa".* ANTR

Top tema na internet forumima
"Ruke se pozlatile onom ko podigne optužnicu", "Svaka èast ´Nezavisnim´ kada pišu o ovome", samo su neki od više stotina komentara èitalaca internet veb sajta "Sportin.ba".

Ogroman broj posjetilaca mnogih bh. i sajtova susjednih država, na kojima je juèe top tema bila istraga Tužilaštva BiH o kriminalu u Savezu, komentarišuæi posljednja dešavanja u našem fudbalu redom su podržali tekstove "Nezavisnih" o kriminalu u Savezu


"Jedino što mogu kazati je da utaja nije kriminal!"

[Edited by Abulafija on 20-09-2007 at 12:25 GMT]

20-09-2007 at 12:24 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 18
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Sport : Nogometni/Fudbalski savez BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice