Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Nogometni/Fudbalski savez BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Nadimak
Nivo: Forumski doajen
šta æeš tako ti je

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1082
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Ima li gdje na vidiku Sergeja u ns BiH  


ne razlikuijem è,æ,ð,dž
19-12-2007 at 10:01 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

citat:
Nadimak wrote:
Ima li gdje na vidiku Sergeja u ns BiH

nije njemu jos vrjeme za repku,a i pokazalo je se da igrac koji zavrsi karijeru i nakon toga odma postane trener u ovom slucaju selektor nije bas pametan potez,
on jos igra i zabija golove i neka tako ostane za sad,imamo mi hadjibegica,bazdarevica i dr. za sad 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
19-12-2007 at 10:35 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Pašaliæ: Bilo je vrijeme da odem

Ahmet Pašaliæ, koji je nakon devet godina rada kao direktor reprezentacija BiH podnio ostavku na svoju funkciju, kaže da je bilo logièno da se povuèe.


Logièno je bilo da dam ostavku, nakon što je Izvršni odbor smijenio sve selektore. Iako to mnogi misle, nisam èuvao svoj položaj, kaže Pašaliæ.

Skoro, deset godina sam direktor reprezentacije i mislim da je došlo vrijeme za odlazak. Bilo je ružnih, ali bilo je i lijepih trenutaka. Savezu sada trebaju novi ljudi, novi entuzijazam da krene naprijed, smatra Pašaliæ
 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
19-12-2007 at 10:49 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Èeko želi Amara Osima ili Sušiæa

Nakon istorijskih odluka, kako ih je nazvao èlan Predsjedništva N/FS BiH Sulejman Èolakoviæ, Izvršnog odbora bh. kuæe nogometa naša nogometna selekcija ostala je bez selektora A tima, zatim U21 i U19 selekcije, te malonogometne reprezentacije. Takoðer, ostalo je upražnjeno mjesto direktora reprezentativnih selekcija.


Dosadašnji direktor Ahmet Pašaliæ je nakon devet godina ponudio ostavku, koja je jednoglasno prihvaæena. Nakon njega, saznajemo, ova funkcija vjerovatno više neæe ni postojati u N/FS BiH, što æe se, pak, naknadno odluèiti.

Prijedlozi kandidata
Ipak, ono što je u ovom trenutku važnije je izbor selektora, koji se ovaj put neæe birati konkursom, veæ æe èlanovi Predsjedništva Iljo Dominkoviæ, Bogdan Èeko i Sulejman Èolakoviæ predložiti nekoliko kandidata Izvršnom odboru, koji æe na sjednici zakazanoj za 28. decembar odluèiti o nasljednicima Muzuroviæa, Nikiæa, Kneževiæa i Æorluke.

Sad æemo razgovarati sa svim kandidatima koji žele biti selektori, pa æemo izaæi sa imenima kandidata pred IO, kaže Èolakoviæ, koji nema svoj prijedlog za selektora BiH, ali je želio nešto reæi o sjednici IO.

Do sada smo tek neke periferne odluke donosili jednoglasno, a ovo je prvi put da se o ovako bitnim stvarima svi složimo. Moram reæi, Pašaliæ je naèinio veliko djelo svojom ostavkom. To je u tom trenutku bilo zaista jedino afirmativno. Podnio je ostavku na mjesto direktora i ona je jednoglasno prihvaæena, ako æe biti selektor, tek æemo vidjeti. Mora se raditi transparentno, mnogi se nude, ali neæe onda da rade za bosansku platu, veæ traže 100.000 eura. Vidjeæemo, kaže Èolakoviæ.

Za razliku od njega, Bogdan Èeko je bio malo otvoreniji:

Sjednica je bila izuzetno teška, kao uostalom i svaka kada se raspravlja o sudbini ljudi. Kandidati? Moja želja je da Izvršnom odboru ponudimo desetak imena, a ja lièno preferiram nekog mlaðeg kandidata, koji ima profi licencu i koji æe biti rješenje na duže staze. Nešto slièno što Hrvatska ima u Slavenu Biliæu, kaže Èeko i nastavlja: Neæu insistirati da se selektor zove ovako ili onako. Sasvim je nebitno iz kojeg æe naroda biti, ali mora biti najbolje rješenje. Bitan je kvalitet, a mi imamo dovoljno momaka koji mogu biti selektori. Postoje i neke varijante da na kormilo doðe stranac, ali ja nisam za to. Mi smo siromašan savez i ne bismo mogli podnijeti financijski taj izazov. Naravno, volio bih da imamo više vremena za razgovore i donošenje odluke, ali za dva tri dana æemo imati malo jasniju situaciju.

Mladi i perspektivni
Èeki smo nabrojali nekoliko kandidata koji spadaju u njegovo viðenje mlaðih i perspektivnih: Plišek, Baždareviæ, Hadžibegiæ, Osim...

Plišek nije moj izbor i mislim da on ne bi bio dobar selektor. Pratio sam njegov rad u Željeznièaru i ne bih glasao za njega. Mana Mehmeda Baždareviæa je što se stalno nalazi u krugu kandidata za selektora, baš kao i Faruk Hadžibegiæ. Ima tu i Safet Sušiæ, zašto ne bi bio on!? Ne eksponira se previše, a sjajan je struènjak ili, recimo, Amar Osim. On je tip mog trenera, kazao je za Osloboðenje Bogdan Èeko, èlan Predsjedništva N/FS BiH
 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
19-12-2007 at 15:11 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Hadžibegiæ preuzeo Dijon

Faruk Hadžibegiæ poznati bh. trener postao je novi šef struke francuskog drugoligaša Dijona.


Hadžibegiæ, koji se proteklih dana isticao kao jedan od kandidata za novog selektora bh. reprezentacije, potpisao je ugovor sa Dijonom do 2010. godine.

-Imao sam otvorene ponude Mouscrona i Gaziantepa, ali iz Dijona su bili najkonkretniji i odluèio sam da preuzmem klub. Èeka me puno posla, ekipa igra slabo. Nalazimo se na 16. mjestu na tabeli, s pet bodova više od onih ekipa koje su u zoni ispadanja kazao je Hadžibegiæ.

Hadžibegiæ je još jednom vješto, manevarski, iskoristio kampanju za izbor selektora, kako bi okrenuo dobar dio javnosti na svoju stranu, a onda je tu istu javnost razoèarao i okrenuo im leða. Javno je poruèio da bi radio za pet hiljada eura mjeseènih primanja, otvoreno se nudio, a u konaènici se odluèio za drugu ponudu.

Bivši selektor je jasno pokazao da ne zavrijeðuje ni trenutak pažnje i da su njegove opservacije tek puko mahalanje i pucanj u prazno. Njegov je interes za reprezentaciju poèinjao i završavao na pametovanju iz Pariza
 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
23-12-2007 at 04:10 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

BHF: Pašaliæ još uvijek u igri

Na našu e-mail adresu pristiglo je saopštenje za javnost navijaèke skupine BH Fanaticos-a koje vam prenosimo u cijelosti.


Svjedoci smo bili spektakularne sjednice IO N/F Saveza BiH, na kojoj su, po ocijeni nekih, donesene veoma važne odluke, od kojih je svakako najvažnija smjena "vjeèitog" direktora svih bh. reprezentacija Ahmeta Pašaliæa.

Taman kada je kompletna javnost pomislila da je došao kraj noæne more našeg fudbala, kraj kriminala i basnoslovne zarade pojedinaca na raèun reprezentacije, BHFpress saznaje da je Pašaliæ još uvijek "u igri" i da ga se neæemo olako riješiti. Naime, mi smo iz veoma dobro obavještenih izvora saznali da Pašaliæ uz pomoæ èlana predsjedništva F/NS BiH Dominkoviæa planira dovesti Cicu Kranjèara za selektora Bosne i Hercegovine. Kako tvrdi izvor BHFpress-a Kranjèar bi samo prividno bio zadužen za spiskove i odabir igraèa dok bi glavnu rijeè opet vodio (iz sjene) Ahmet Pašaliæ. Na ovaj naèin je potvrðena naša konstatacija da Pašaliæ ima "rezervni plan" i da æe se veoma teško odreæi basnoslovno velikog izvora prihoda. Takoðe, oèito je da Ahmet u svojim poslovima nije bio usamljen i da se sada vrlo lako mogu prepoznati svi oni koji su zajedno sa njim odraðivali poslove. Ako to nije sluèaj onda zašto niko ozbiljno ne razmatra vraæanje Hadžibegiæa koji je jedino pravo riješenje u ovom trenutku? Pa razlog je dosta jednostavan, jer on osim što je prizanti strènjak ima i dosta jasan stav prema kriminalcima i holštaplerima koji su "nakotili" oko reprezentacije.

Najžalosnije u èitavom spletkarenju je isticanje "nacionalnog kljuèa" u izboru selektora, ali i nekih ostalih funkcija. Ako je to uistinu sluèaj onda je krajnje vrijeme da na sve važnije funkcije konaèno budu izabrani oni koji se najprije izjašnjavaju kao Bosanci i Hercegovci, a ne oni koji se izjašnjavaju kao predstavnici tri, Ustavom zaštiæena i priznata, naroda.

Valjda vam je do sada svima postalo jasno da BHF neæete moæi prevariti. Nama neæete moæi "zamazati" oèi. Ukoliko nastavite sa ignoriranjem i obmanjivanjem bh. javnosti i ako se nastavi sa spletkarenjem bivšeg direkrota reprezentacije, BHF neæe snositi odgovornost za svoje postupke.

Odluka je samo vaša.

OVAJ PUT NEMATE PRAVO NA GREŠKU...

BHF
 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
23-12-2007 at 10:35 | Ukljuèi u odgovor
smor
Nivo: Forumski doajen
imenevazno2.wordpress.com
Registriran(a): 06-02-2006
Lokacija: youtube imenevazno2
Odgovori: 1967
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Ja na sta se spalo od onolike slave...


Mateus prihvatio platu od 10.000KM
Bakir Tiro (Nezavisne)

25.12.2007 19:34

Lotar Mateus prisato je biti novi selektor BiH i to za platu od 10.000 KM, ukoliko bi bio izabran na narednoj sjednici Izvršnog odbora N/FS BiH, koja æe se održati u petak.


U pismenoj formi njemaèki struènjak juèe je odgovorio na ponuðene uslove bh. saveza.

"Matues nam je napisao da prihvata uslove koje je imao nedavno smijenjeni Fuad Muzuroviæ. Potom sam obavio razgovor s njim iskljuèivo na ekonomskoj osnovi. Sve smo se naèelno dogovorili, ali konkretnije možemo prièati, što sam mu i rekao, tek nakon petka i sjednice IO. Logièno, ukoliko 14 èlanova IO odabere drugog trenera za buduæeg selektora ´A´ reprezentacije naše države, nemam šta ponovo razgovarati s Mateusom! Ako on bude naš izbor, za ´pet minuta´ moæi æemo napraviti ugovor. Lièno, mislim da bi bio pravo riješenje za BiH jer bi to bio i marketinški isplativ potez", rekao je Bogdan Èeko, potpredsjednik N/FS BiH.

Èeko kaže i kako je Mateus naveo da odlièno poznaje situaciju u našem reprezentativnom fudbalu kao i bh. igraèe koji nastupaju u inostranstvu.

"Pitao me da li smo se dogovorili s reprezentativcima u štrajku i hoæe li se vratiti igranju u dresu sa državnim grbom, pošto je IO posljednjim smjenama udovoljio njihovim zahtjevima. Rekao sam i Matusu i sada govorim bh. javnosti, 300 posto naši najbolji fudbaleri æe igrati opet za BiH, naravno, ako uz njih budu pravi ljudi koji æe voditi reprezentaciju bez ikakvog liènog, a samo u svrhu državnog interesa", istièe Èeko, naglasivši:

"Dovoðenjem Mateusa, pored njegovim struènih kvaliteta, Savez bi mogao i finansijski profitirati, te dio novca transparentno usmjeriti u razvoj našeg fudbala. Prema dogovoru, Mateusa bismo, ukoliko ga izaberemo za selektora, finansirali od marktinške zarade, èiji bi dio i on sam obezbijedio."

U svakom sluèaju, ukoliko IO ne izabere selektora u petak, to bi i prema juèerašnjim najavama iz N/FS BiH trebalo da uèini najkasnije do 8. januara, kada æe u Barseloni biti održan sastanak o rasporedu utakmica kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2010. godine.

"Imaš veæu platu od predsjednika"
Èeko tvrdi i kako mu je Mateus rekao da nije imao korektniji razgovor oko preuzimanja nekog od poslova, a "pao je na foru" da æe imati veæu platu nego što je ima predsjednik BiH.

"Kada sam mu rekao da znam da to nije neki novac za profil trenera kakave je on, ali da æe biti plaæeniji od predsjedavajuæeg Predsjedništva BiH, nasmijao sa i rekao: OK, onda smo se dogovorili! Na potezu je sada vrh bosanskog saveza", kroz smijeh prièa Èeko.

26-12-2007 at 08:46 | Ukljuèi u odgovor
Neidhardt
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 16-06-2007
Lokacija: Wien
Odgovori: 1596
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

I neka mu ne zaborave spremit koju zensku, jer koliko znam, Matthäus se u svakon zemlji gdje je radio kao trener ozenio nekom domacom ljepotom.

26-12-2007 at 09:56 | Ukljuèi u odgovor
Nadimak
Nivo: Forumski doajen
šta æeš tako ti je

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1082
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Dajte nam Osima pa makar iz bolnice da komanduje.On jedini može sjebat ludi bosanski mentalitet. osime osime  


ne razlikuijem è,æ,ð,dž
28-12-2007 at 10:42 | Ukljuèi u odgovor
da to sam ja
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 07-12-2007
Odgovori: 25
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Sinoc rekose da je Meho Kodro novi trener reprezentacije, pa neka mu je sa srecom

29-12-2007 at 08:19 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 39
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Sport : Nogometni/Fudbalski savez BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice