Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.

FORUM : Sport : Nogometni/Fudbalski savez BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Preneseno sa BHF stranice:

Clan IO NSBIH: Sve dok je Pašalić tu, uzalud mijenjamo selektore

Raščić je kazao kako eventualno nepovjerenje selektoru, koje nije isključeno, ne bi bilo rješenje.

Lično smatram da je Ahmet Pašalić ključni krivac. Nije me strah ni sramota to. Zna to još dosta ljudi u NS BiH, nisam ja otkrio ništa spektakularno, ali će to rijetko ko javno kazati. Da li što ga se boje ili što neće da se zamjeraju sa njim, ja to ne znam. Jer koji god selektor da dođe, vrlo brzo padne pod njegov uticaj.

Ipak, kako kaže Raščić, to ne opravdava Fuada Muzurovića. Očekuje da će bitna stavka selektorova izvještaja biti i finansije.

Vidim svi pišu da je selektorova plaća 10.000 KM. Nisam ja siguran da je to tako. Nabere su tu dnevnica, putnih troškova, svega pomalo, mislim da to mjesečno izađe mnogo više. Selektor treba da putuje, da odmah razumijemo, nisam protiv toga. Ali, bar meni, nije jasno kako selektor može otići na nekakav malonogometni turnir dijaspore, na kojem igraju naše izbjeglice i to o trošku Saveza. Koga je tamo išao gledati? U novinama sam mogao pročitati da je selektor išao u inostranstvo gledati treninge nekih ekipa! E to još nigdje čuo nisam.

Raščić tvrdi da je na Izvršnom odboru postavljao pitanje ko sastavlja ekipe bh. selektorima, ali kako kaže odgovora nije dobio.

Pitat ću opet. To je moje pravo. Jer, ako se ja imalo razumijem u fudbal, naša skoro čitava ekipa sjedi na klupi u svojim klubovima. Ta mi praksa ne ide u glavu. Znam ja da se selektoru ne treba miješati u ekipu, u redu, nećemo se miješati, ali onda nek objasni kada ekipa koja je njegov izbor, ako je njegov, može onako da se obruka - kazao je na kraju Dino Raščić, član Izvršnog odbora NS BiH.

Opstrukcija odluka

Očito da se odavno u NS BiH ne zna ko pije a ko plaće. Raščić nam je kazao kako je Izvršni odbor napravio još prije godinu dana prijedlog zajedničke, Kvalitetne omladinske lige BiH. Međutim...

Čuo sam se sa kolegom Mijom Jelićem, i on mi je kazao kako smo uzalud radili taj prijedlog, da je neko okrenuo po svome i da nam to neće proći. Sve ide po starom. Ko, šta i kako ne znam. Zvuči smiješno, ali izgleda da smo u totalnom mraku - kazao je Raščić.

25-09-2007 at 10:20 | Uključi u odgovor
Abulafija

Korupcija u NS BiH: Saslušani Ušanović i Kureš

Munib Ušanović, generalni tajnik Nogometnog saveza BiH, i tajnik za financije Miodrag Kureš prije nekoliko dana dali su iskaz u Tužiteljstvu BiH kao glavnoosumnjičeni za kriminal i korupciju, saznaju ...

... "Nezavisne". Tužiteljstvo BiH će nakon gotovo dvogodišnje istrage uskoro podići optužnicu protiv nekolicine čelnika NS BiH, osumnjičenih da su od početka 2001. do kraja 2006. godine iz blagajne Saveza pronevjerili oko 430.000 KM, te utajili više od 2,3 milijuna KM po raznim osnovama za poreze i doprinose.

"Istraga protiv nekolicine čelnika Nogometnog saveza pri samom je kraju i bila je jedna od najobimnijih u Tužiteljstvu BiH u posljednje vrijeme. U svakom pravosudnom procesu tužitelj saslušava osumnjičene neposredno pred podizanje optužnice i tako treba biti i ovaj put", kaže sugovornik blizak ovom tužiteljstvu.

"Nezavisne" su ranije objavile da je financijski vještak, kojeg je za potrebe istrage angažiralo Tužiteljstvo BiH, nakon višemjesečne provjere utvrdio da manjak gotovine u NS BiH u razdoblju od 1. siječnja do kraja 2005. godine iznosi čak 430.000 KM. Prema istim nalazima, NS BiH je od 1. siječnja 2001. do 31. prosinca 2005. godine manje obračunao, prijavio i uplatio oko 360.000 KM poreza na promet proizvoda i usluga.

Također je utvrdio da su u istom razdoblju čelnici NS BiH utajili oko 97.000 KM poreza na plaće, te čak oko 900.000 KM poreza na dodatna primanja.

U opsežnoj dokumentaciji vještak je upozorio i na izbjegavanje plaćanja doprinosa državi po raznim osnovama. Tako je utvrdio da najodgovorniji ljudi u Savezu od početka 2001. do kraja 2006. godine nisu uplatili oko 600.000 KM doprinosa za PIO, a u istom razdoblju i oko 300.000 KM doprinosa za zdravstvo. Također, od siječnja 2001. do listopada 2006. godine NS BiH je državi izbjegao platiti i oko 80.000 KM doprinosa za nezaposlene.

Vještak je naveo desetine primjera o financijskim malverzacijama. Na listi osoba koje su dizale akontacije iz blagajne Saveza i od kojih većina nikada nije vraćena su i sudci, izbornici i treneri, sportski radnici, administrativci NS BiH, te pojedini sportski novinari i ljudi bliski Savezu.

Prema saznanjima "Nezavisnih", neizvjesno je hoće li državni tužitelj Ahmet Halebić podići optužnicu i protiv direktora svih reprezentativnih selekcija Ahmeda Pašalića, iako je on, prema ocjenama bh. javnosti i izjavama bivših reprezentativaca, bio "mozak" operacija i svih događanja u i oko Saveza. Sugovornik blizak istrazi objašnjava da to ovisi najprije od rezultata saslušanja.

"Sve zavisi od izjava svjedoka. U opsežnoj dokumentaciji koju je pregledao finansijski vještak gotovo na svakom dokumentu o financijskim transakcijama su potpisi Ušanovića i Kureša, bili oni čitki ili teško prepoznatljivi", objašnjeno je.

19-10-2007 at 11:18 | Uključi u odgovor
Nadimak
Nivo: Forumski doajen
šta ćeš tako ti je

Registriran(a): 11-10-2007
Odgovori: 1082

Smjena i kraj ovo je hurvaluk na račun ugleda BiH
Dok se ne sredi stanje treba  

ne razlikuijem č,ć,đ,dž
24-10-2007 at 09:34 | Uključi u odgovor
Abulafija

Preneseno iz BHDANI

Optužnica za Pašalića, Ušanovića i Kureša

Tužilaštvo Bosne i Hercegovine će do kraja ovog mjeseca podići optužnice protiv pojedinih čelnika Nogometnog saveza BiH, saznaju Dani iz dobro obaviještenih izvora. Nakon završenog finansijskog vještačenja i nedavnog zvaničnog otvaranja istrage, glavnoosumnjičeni su generalni sekretar Munib Ušanović, sekretar za finansije Miodrag Kureš, te direktor svih reprezentativnih selekcija Ahmed Pašalić

"U Tužilaštvu BiH postoji predmet, odnosno istraga o finansijskom poslovanju Nogometnog saveza. Istraga se odnosi na više osoba, a o detaljima i imenima ne možemo govoriti. U okviru te istrage rađena su i obimna finansijska vještačenja finansijske dokumentacije Saveza i to je sve što u ovom trenutku možemo kazati", rekao je za Dane Boris Grubešić, glasnogovornik Tužilaštva BiH.

Još prije tri godine frapantne podatke o kriminalu u bh. kući nogometa objavile su banjalučke Nezavisne novine. Predistražne radnje o kriminalu u N/FSBiH Tužilaštvo BiH je pokrenulo još u oktobru 2004. godine. Nakon završenog finansijskog vještačenja i nedavnog zvaničnog otvaranja istrage, glavnoosumnjičeni su generalni sekretar Munib Ušanović, sekretar za finansije Miodrag Kureš, te direktor svih reprezentativnih selekcija Ahmed Pašalić.

Naknadni potpisi Tužilaštvo BiH ih tereti da su od početka 2001. do kraja 2006. utajili oko 2,3 miliona KM po raznim osnovama za poreze i doprinose, te u istom periodu pronevjerili oko 430.000 KM! Čelnici Nogometnog/Fudbalskog saveza BiH, od početka 2001. do kraja 2004, pronevjerili su oko 400.000 KM, a državi nisu platili oko 600.000 KM poreza, stoji u izvještaju finansijskog vještaka, koji je urađen za potrebe istrage Tužilaštva BiH.

U obimnoj dokumentaciji finansijskog vještačenja o pronevjerama u

N/FSBiH utvrđeno je da su pojedinci raspolagali novcem po vlastitim željama, ne polažući nikome račune, pa tako većinu finansijskih transakcija ničim nisu pravdali. Tužilaštvo BiH tražit će odgovornost još nekolicine fizičkih lica, vodećih ljudi Saveza u to vrijeme, kao i blagajnica N/FSBiH. Također, kako saznajemo, Državno tužilaštvo krivično će goniti i Savez, kao pravno lice.

Mnogo je primjera kako su pojedinci iz N/FSBiH dijelili novac iz blagajne. Vještak je, recimo, utvrdio da je u maju 2001. evidentiran izlaz iz blagajne oko 40 hiljada KM namijenjenih "za nagrade nogometašima". Iznos nagrade nije sporan, međutim, radi se o izvještaju koji niko nije potpisao, a niti je vještak našao dokaze da su reprezentativci dobili taj novac?!

Još jednom je iz kase podignuto 30 hiljada KM, i to u novembru 2001. zbog isplate nagrade nogometašima. Isplatu je, prema nalazu vještaka, nečitkim potpisom odobrio Ušanović, a novac je podigao Kureš. Vještak opet nije našao dokaze da su reprezentativci dobili taj novac. Premda, saznajemo u Savezu, pojedini su bivši reprezentativci - koji su u međuvremenu odbili nastupati za državni tim - retroaktivno potpisali izjave da su primili novac na ime premija, kao i selektor, direktor, te članovi Predsjedništva.

Jedan od niza primjera finansijskih malverzacija je iz 2003. godine, kada je iz kase N/FSBiH "za troškove kvalifikacijskih utakmica" Rumunija - BiH i Luksemburg - BiH u dva navrata isplaćeno oko 40 hiljada KM, ali vještak ponovo nije našao tragove gdje je novac završio. I tako je na identičan način iz blagajne Saveza u oktobru 2003. nestalo blizu 50 hiljada, a u decembru čak 96 hiljada KM!

Finansijski vještak, kojeg je Tužilaštvo angažiralo, nekoliko mjeseci je provjeravao poslovanje Saveza. Navodno su utvrđeni veliki propusti u poslovanju, ali i milionski manjak u kasi. Slučajno ili ne, u svim finansijskim transakcijama spominju se generalni sekretar Ušanović i finansijski sekretar Kureš. Saznajemo iz izvora bliskih Tužilaštvu da je vještak u prethodnom periodu čak tri puta tražio dokumente koje mu iz Saveza nisu htjeli dati, nakon čega je intervenirala Državna agencija za istrage i zaštitu (SIPA), čiji su pripadnici izuzeli većinu dokumentacije o poslovanju Saveza i predali je Tužilaštvu BiH.

Nakon višemjesečne provjere vještak je utvrdio kako manjak novca u N/FSBiH, u periodu od 1. januara do kraja 2005. godine, iznosi 430 hiljada KM. Prema istim nalazima, Savez je od 1. januara 2001. do 31. decembra 2005. manje obračunao, prijavio i uplatio oko 360 hiljada KM poreza na promet proizvoda i usluga. U istom periodu u Savezu su utajili oko 97 hiljada KM poreza na plaće, te čak oko 900 hiljada KM poreza na dodatna primanja!

U obimnoj dokumentaciji finansijski vještak upozorava Tužilaštvo BiH i na izbjegavanje plaćanja doprinosa državi po raznim osnovama. Tako je utvrdio da najodgovorniji ljudi u Savezu, od početka 2001. do kraja 2006, nisu uplatili oko 600.000 KM doprinosa za PIO, a u istom periodu i oko 300.000 KM doprinosa za zdravstvo. Također, od januara 2001. do oktobra 2006, N/FSBiH je državi izbjegao platiti i oko 80.000 KM doprinosa za nezaposlene, objavile su Nezavisne novine.

Isplate za Sliškovića Na koje su sve načine čelni ljudi Saveza trošili ogroman novac potvrđuje i dio izvještaja u kojem je navedeno da su tokom 2005. iz kase Saveza isplaćivana i sredstva za konzumaciju jela i pića, kao i za razne namjene! Vještak je utvrdio da se ostale isplate u 2005. odnose na nagrade i premije, pomoć uposlenicima i saradnicima, naknade Upravnom odboru i komisijama, te akontacije za službeni put.

Vještak je zabilježio da je u februaru 2005. u kasi evidentiran polog pazara od 61 hiljadu KM, koji je odobrio Ušanović. Novac je primio Kureš. U dnevniku blagajne evidentiran je polog pazara, kao ulaz gotovine. Međutim, u dnevniku blagajne je storniran ulaz oko 95 hiljada KM, te po tom osnovu umanjen iznos gotovine u kasi! Vještak je utvrdio da je generalni sekretar nepravilno stornirao ulaz oko 28 hiljada KM gotovine, te da je za taj iznos umanjeno stanje u blagajni.

Brojne su nepravilnosti o isplati novca za nekadašnjeg selektora A reprezentacije Blaža Sliškovića. U primjeru iz maja 2005. godine vještak je utvrdio da je u dnevniku blagajne evidentirana isplata 5.000 KM kao "naknada po ugovoru za maj Blažu Sliškoviću", koju je odobrio Ušanović, a kontrolirao Kureš. Međutim, vještak nije našao nikakav dokaz da je Slišković taj novac i dobio. U Savezu je poznato da je Sliškoviću vrlo često isplaćivan novac za ugovor, plaću, premije, akontacije za putovanja mimo svih "pravila". Znalo se desiti da se Sliškoviću isplaćuje novac za odlazak na put u Njemačku, kako bi obišao reprezentativce, a boravio je privatno u Švedskoj (?!).

Na listi osoba koje su dizale akontacije iz kase Saveza (od kojih većina nikada nije vraćena) su i sportski radnici, sudije, selektori i treneri, novinari, administrativci N/FSBiH i ljudi bliski Savezu. Iako je prije nekoliko dana revizorska kuća koju je angažirala UEFA-a, a koja je boravila u Savezu, pohvalila poslovanje N/FSBiH, kako stvari stoje, Pašalić, Ušanović i Kureš će svoju nevinost morati dokazivati na sudu!

Proces

Bolić svjedok Tužilaštva?

Elvir Bolić, bivši proslavljeni reprezentativac i najbolji strijelac našeg državnog tima svih vremena, mogao bi biti jedan od svjedoka Tužilaštva BiH ukoliko dođe do suđenja čelnicima Saveza, saznaju Dani iz dobro obaviještenih izvora.

Bolić je, naime, kao dugogodišnji svjedok dešavanja u reprezentaciji, javno, prvo u dnevnim novinama San, a onda i u Hayatovom Centralnom dnevniku, rekao da je u Iranu "gledao svojim očima kako direktor reprezentacije Ahmed Pašalić u hotelu u Teheranu broji novac i dijeli ga s nepoznatim čovjekom". Ovaj podatak navodno je bio dovoljan da Tužilaštvo uvrsti Bolića na spisak onih koji će svjedočiti u eventualnom procesu. Da li će to otvoriti novu stranicu rada struktura Nogometnog saveza, odnosno jednog od segmenata, a to su zastupnici igrača, ostaje otvoreno pitanje. Jer, ono što Bolić, ali i drugi igrači mogu kazati, njihove informacije bi bile od neprocjenjive koristi kako bi se sprega menadžera, trenera i nogometaša konačno raskrinkala.

Munib Ušanović, generalni sekretar

Političke podvale

DANI: Gospodine Ušanoviću, već više od tri godine traje istraga o navodnim kriminalnim radnjama u Savezu?

UŠANOVIĆ: To je stara priča, a sve je počelo tako što je isti dan u martu 2004. ukradena kasa iz Saveza, te podnijeta krivična prijava protiv mene, ali i protiv nekolicine uposlenika Saveza. Po osnovu te prijave, Tužilaštvo pokušava pronaći neke dokaze za nečasne radnje. Što se Saveza tiče, mi smo poduzeli maksimalno što smo mogli, u skladu s kadrovskim mogućnostima, da dokažemo nevinost i pomognemo Tužilaštvu. Sve što je od nas traženo, mi smo dali i mislim da ni po kojem osnovu nije učinjeno ništa od onoga što se priča, a pogotovo piše. Nikada nije utajena niti jedna marka poreza, niti je potrošena marka poreskih obveznika, građana, s obzirom da mi kao Savez i nemamo takvih prihoda. Definitivno nije izvršen niti bilo kakav vid pronevjere.

DANI: Kako onda objašnjavate nalaze vještaka o sumnjivim radnjama, nečitkim potpisima, uzimanju novca iz blagajne bez dokaza gdje je završio…?

UŠANOVIĆ: Naravno da ima jako puno problema oko kolizije zakonske, ali na to mi ne možemo utjecati. Evo vam jedan primjer, a ima ih jako puno: trebamo platiti 30 posto poreza za isplatu premija igračima od 2000. do danas, pa su nam uračunali i kamate, jer u zakonu jasno piše "prema mjestu prebivališta", a kod nas 95 posto igrača ima mjesto prebivališta u inozemstvu. I nikada nismo uspjeli dobiti tumačenje niti od jedne entitetske vlade, iako smo slali upite i tražili da nas posavjetuju, odnosno da nam protumače kako da uradimo.

DANI: Dakle, Vi ne negirate da je bilo nepravilnosti, odnosno sumnjivih poslovanja u Savezu?

UŠANOVIĆ: Volio bih vidjeti bilo koji subjekt u zemlji koji ima takav uspjeh, a ovdje se sve prikazuje crno. Ne vjerujem da će ikada biti podignuta optužnica ili da ima osnove za tako nešto. Ali ako i bude podignuta iz nekih političkih ili drugih razloga, definitivno neće biti nikakve osnove.

DANI: Da li zaista mislite da možete dokazati nevinost, ne Vi kao pojedinac nego Savez, u slučaju podizanja optužnice?

UŠANOVIĆ: Jasno da možemo i u tom smislu ćemo ići do kraja. Mi (N/FSBiH op.a.) imamo svog advokata i učinit ćemo sve da dokažemo kako su sve te priče bez osnova i bez dokaza. Isto tako, podnijet ćemo prijave protiv svih onih koji su iznosili neistine, pisali protiv Saveza pozivajući se na nekakve izvore. Inače, mislim da je cijela ova haranga pokrenuta nakon slabih rezultata reprezentacije. Što se nikako ne može podvesti pod rad Saveza ili mene kao generalnog sekretara. Nemam ništa s reprezentacijom, ne pozivam igrače, niti sastavljam ekipu, niti u konačnici igram na terenu. Država nam je takva, na svakom zidu piše "prijavite policiji kriminal", a zna se da i tu postoje veliki problemi.

DANI: Ne razumijem, kakvi problemi?

UŠANOVIĆ: Pa, izašli su studenti Fakulteta kriminalističkih nauka sa studijom, odnosno analizom da je svaki drugi policajac korumpiran. Pa, kome onda da se prijave kriminalne radnje...

Almedin Šišić, urednik Nezavisnih novina u Sarajevu

Nije riječ o sportu već o kriminalu

DANI: Iz Saveza su najavili da će podnijeti prijavu protiv tebe zbog pisanja u posljednje tri godine.

ŠIŠIĆ: Mene to zaista ne zanima. Neka se iz Saveza obrate na adresu Kraljice Jelene 88, odnosno na Tužilaštvo BiH, pa tamo mogu dobiti sve odgovore. Profesionalac sam i zaista ne bih pisao ono što nije provjereno iz više izvora i više puta. Dakle, finansijski vještak je dokumentirao na stotine stranica finansijskih malverzacija. Ovdje nije riječ o sportu, nego o kriminalu. Pojedinci pokušavaju da zamjene teze i kažu kako je riječ o političkim igrama, ali to nema veze s istinom. Činjenica je da su pojedinci u Savezu radili nezakonito i da su pronevjerili stotine hiljada KM. Znači, vještak je utvrdio da je iz kase Saveza nestalo više od 400 hiljada KM i za to neko mora odgovarati. Nečitki potpisi, nestajanje novca, a uvijek su tu Ušanović i Kureš.

DANI: Iz Saveza uzvraćaju da je ovo haranga na reprezentaciju.

ŠIŠIĆ: To je ta zamjena teza. Ovo nema nikakve veze s reprezentacijom. Ja sam rođen ovdje, u Sarajevu, patriota sam i volim svoju domovinu, kao i reprezentaciju, i zaista su notorne gluposti i laži da bilo ko od medija želi srušiti državni tim. Krajnje je vrijeme da oni koji to mogu - a čini se da je to samo pravosuđe - odstrane karcinom iz Saveza i da konačno u fotelje zasjednu zaslužni i priznati ljudi, čija su imenu svima poznata.

09-11-2007 at 12:51 | Uključi u odgovor
Rodjeni

Registriran(a): 30-11-2006
Odgovori: 8284

icon Süd Afrika 2010

Tabelle Europa, Gruppe 5 Rang Verein Sp S U N T TD P
1 Spanien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Türkei 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Belgien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Bosnien-Herzegowina 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Armenien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Estland

25-11-2007 at 18:09 | Uključi u odgovor
Rodjeni

icon Re: Süd Afrika 2010

Opet s turcima pa onda da vratimo spancima za one produzetke a i belgijancima smo ostali duzni za 4:1

25-11-2007 at 18:10 | Uključi u odgovor
Rodjeni

Tabelle Europa, Gruppe 1 Rang Verein Sp S U N T TD P
1 Portugal 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Schweden 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Dänemark 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Ungarn 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Albanien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Malta 0 0 0 0 0:0 0 0

Stand: Sonntag, 25.11.2007, 17:55 Uhr

Der Gruppensieger ist für die Endrunde qualifiziert. Die 8 besten Gruppenzweiten bestreiten Play-off-Spiele um 4 freie Plätze.

--------------------------------------------------------------------------------
Tabelle Europa, Gruppe 2 Rang Verein Sp S U N T TD P
1 Griechenland 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Israel 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Schweiz 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Moldawien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Lettland 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Luxemburg 0 0 0 0 0:0 0 0

Der Gruppensieger ist für die Endrunde qualifiziert. Die 8 besten Gruppenzweiten bestreiten Play-off-Spiele um 4 freie Plätze.

--------------------------------------------------------------------------------
Tabelle Europa, Gruppe 3 Rang Verein Sp S U N T TD P
1 Tschechien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Polen 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Nordirland 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Slowakei 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Slowenien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 San Marino 0 0 0 0 0:0 0 0

Tabelle Europa, Gruppe 4 Rang Verein Sp S U N T TD P
1 Deutschland 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Russland 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Finnland 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Wales 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Aserbaidschan 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Liechtenstein 0 0 0 0 0:0 0 0

Stand: Sonntag, 25.11.2007, 17:56 Uhr

Tabelle Europa, Gruppe 5 Rang Verein Sp S U N T TD P
1 Spanien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Türkei 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Belgien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Bosnien-Herzegowina 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Armenien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Estland 0 0 0 0 0:0 0 0

Tabelle Europa, Gruppe 6 Rang Verein Sp S U N T TD P
1 Kroatien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 England 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Ukraine 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Weißrussland 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Kasachstan 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Andorra 0 0 0 0 0:0 0 0

Tabelle Europa, Gruppe 7 Rang Verein Sp S U N T TD P
1 Frankreich 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Rumänien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Serbien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Litauen 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Österreich 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Färöer 0 0 0 0 0:0 0 0

Tabelle Europa, Gruppe 8 Rang Verein Sp S U N T TD P
1 Italien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Bulgarien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Irland 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Zypern 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Georgien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Montenegro 0 0 0 0 0:0 0 0

Tabelle Europa, Gruppe 9 Rang Verein Sp S U N T TD P
1 Niederlande 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Schottland 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Norwegen 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Mazedonien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Island 0 0 0 0 0:0 0 0

25-11-2007 at 18:12 | Uključi u odgovor
Neidhardt

Registriran(a): 16-06-2007
Odgovori: 1596

Mozemo ih sve proci, samo ce sa Spancima biti teze. Ocekivao sam malo drukciju grupu a ne opet iste ekipe koje smo imali i u prethodnim kvalifikacijama.

25-11-2007 at 20:31 | Uključi u odgovor
Abulafija

Ja bih volio da prvu ili drugu utakmicu igramo sa Spancima, mislim da ih mozemo iznenaditi, a onda je sve moguce.

26-11-2007 at 07:56 | Uključi u odgovor
laf
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 10-02-2007
Odgovori: 932

Bem ti više i te Špance , dosta su se izvlačili. Vrijeme je da ih konačno poderemo.

26-11-2007 at 12:04 | Uključi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 13
Skriveni clanovi: 1
Aktivni članovi: 0
Sretan rođendan: Behar1, djurdja1963, huska74, lav76, Mr Lion, Rufous, Soljanin
FORUM : Sport : Nogometni/Fudbalski savez BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata