Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Nogometni/Fudbalski savez BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Preneseno sa BHF stranice:

Clan IO NSBIH: Sve dok je Pašaliæ tu, uzalud mijenjamo selektore

Rašèiæ je kazao kako eventualno nepovjerenje selektoru, koje nije iskljuèeno, ne bi bilo rješenje.

Lièno smatram da je Ahmet Pašaliæ kljuèni krivac. Nije me strah ni sramota to. Zna to još dosta ljudi u NS BiH, nisam ja otkrio ništa spektakularno, ali æe to rijetko ko javno kazati. Da li što ga se boje ili što neæe da se zamjeraju sa njim, ja to ne znam. Jer koji god selektor da doðe, vrlo brzo padne pod njegov uticaj.

Ipak, kako kaže Rašèiæ, to ne opravdava Fuada Muzuroviæa. Oèekuje da æe bitna stavka selektorova izvještaja biti i finansije.

Vidim svi pišu da je selektorova plaæa 10.000 KM. Nisam ja siguran da je to tako. Nabere su tu dnevnica, putnih troškova, svega pomalo, mislim da to mjeseèno izaðe mnogo više. Selektor treba da putuje, da odmah razumijemo, nisam protiv toga. Ali, bar meni, nije jasno kako selektor može otiæi na nekakav malonogometni turnir dijaspore, na kojem igraju naše izbjeglice i to o trošku Saveza. Koga je tamo išao gledati? U novinama sam mogao proèitati da je selektor išao u inostranstvo gledati treninge nekih ekipa! E to još nigdje èuo nisam.

Rašèiæ tvrdi da je na Izvršnom odboru postavljao pitanje ko sastavlja ekipe bh. selektorima, ali kako kaže odgovora nije dobio.

Pitat æu opet. To je moje pravo. Jer, ako se ja imalo razumijem u fudbal, naša skoro èitava ekipa sjedi na klupi u svojim klubovima. Ta mi praksa ne ide u glavu. Znam ja da se selektoru ne treba miješati u ekipu, u redu, neæemo se miješati, ali onda nek objasni kada ekipa koja je njegov izbor, ako je njegov, može onako da se obruka - kazao je na kraju Dino Rašèiæ, èlan Izvršnog odbora NS BiH.

Opstrukcija odluka

Oèito da se odavno u NS BiH ne zna ko pije a ko plaæe. Rašèiæ nam je kazao kako je Izvršni odbor napravio još prije godinu dana prijedlog zajednièke, Kvalitetne omladinske lige BiH. Meðutim...

Èuo sam se sa kolegom Mijom Jeliæem, i on mi je kazao kako smo uzalud radili taj prijedlog, da je neko okrenuo po svome i da nam to neæe proæi. Sve ide po starom. Ko, šta i kako ne znam. Zvuèi smiješno, ali izgleda da smo u totalnom mraku - kazao je Rašèiæ.

25-09-2007 at 10:20 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Korupcija u NS BiH: Saslušani Ušanoviæ i Kureš

Munib Ušanoviæ, generalni tajnik Nogometnog saveza BiH, i tajnik za financije Miodrag Kureš prije nekoliko dana dali su iskaz u Tužiteljstvu BiH kao glavnoosumnjièeni za kriminal i korupciju, saznaju ...


... "Nezavisne". Tužiteljstvo BiH æe nakon gotovo dvogodišnje istrage uskoro podiæi optužnicu protiv nekolicine èelnika NS BiH, osumnjièenih da su od poèetka 2001. do kraja 2006. godine iz blagajne Saveza pronevjerili oko 430.000 KM, te utajili više od 2,3 milijuna KM po raznim osnovama za poreze i doprinose.

"Istraga protiv nekolicine èelnika Nogometnog saveza pri samom je kraju i bila je jedna od najobimnijih u Tužiteljstvu BiH u posljednje vrijeme. U svakom pravosudnom procesu tužitelj saslušava osumnjièene neposredno pred podizanje optužnice i tako treba biti i ovaj put", kaže sugovornik blizak ovom tužiteljstvu.

"Nezavisne" su ranije objavile da je financijski vještak, kojeg je za potrebe istrage angažiralo Tužiteljstvo BiH, nakon višemjeseène provjere utvrdio da manjak gotovine u NS BiH u razdoblju od 1. sijeènja do kraja 2005. godine iznosi èak 430.000 KM. Prema istim nalazima, NS BiH je od 1. sijeènja 2001. do 31. prosinca 2005. godine manje obraèunao, prijavio i uplatio oko 360.000 KM poreza na promet proizvoda i usluga.

Takoðer je utvrdio da su u istom razdoblju èelnici NS BiH utajili oko 97.000 KM poreza na plaæe, te èak oko 900.000 KM poreza na dodatna primanja.

U opsežnoj dokumentaciji vještak je upozorio i na izbjegavanje plaæanja doprinosa državi po raznim osnovama. Tako je utvrdio da najodgovorniji ljudi u Savezu od poèetka 2001. do kraja 2006. godine nisu uplatili oko 600.000 KM doprinosa za PIO, a u istom razdoblju i oko 300.000 KM doprinosa za zdravstvo. Takoðer, od sijeènja 2001. do listopada 2006. godine NS BiH je državi izbjegao platiti i oko 80.000 KM doprinosa za nezaposlene.

Vještak je naveo desetine primjera o financijskim malverzacijama. Na listi osoba koje su dizale akontacije iz blagajne Saveza i od kojih veæina nikada nije vraæena su i sudci, izbornici i treneri, sportski radnici, administrativci NS BiH, te pojedini sportski novinari i ljudi bliski Savezu.

Prema saznanjima "Nezavisnih", neizvjesno je hoæe li državni tužitelj Ahmet Halebiæ podiæi optužnicu i protiv direktora svih reprezentativnih selekcija Ahmeda Pašaliæa, iako je on, prema ocjenama bh. javnosti i izjavama bivših reprezentativaca, bio "mozak" operacija i svih dogaðanja u i oko Saveza. Sugovornik blizak istrazi objašnjava da to ovisi najprije od rezultata saslušanja.

"Sve zavisi od izjava svjedoka. U opsežnoj dokumentaciji koju je pregledao finansijski vještak gotovo na svakom dokumentu o financijskim transakcijama su potpisi Ušanoviæa i Kureša, bili oni èitki ili teško prepoznatljivi", objašnjeno je.

19-10-2007 at 11:18 | Ukljuèi u odgovor
Nadimak
Nivo: Forumski doajen
šta æeš tako ti je

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1082
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Smjena i kraj ovo je hurvaluk na raèun ugleda BiH
Dok se ne sredi stanje treba  


ne razlikuijem è,æ,ð,dž
24-10-2007 at 09:34 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nogometni/Fudbalski savez BiH

Preneseno iz BHDANI


Optužnica za Pašaliæa, Ušanoviæa i Kureša

Tužilaštvo Bosne i Hercegovine æe do kraja ovog mjeseca podiæi optužnice protiv pojedinih èelnika Nogometnog saveza BiH, saznaju Dani iz dobro obaviještenih izvora. Nakon završenog finansijskog vještaèenja i nedavnog zvaniènog otvaranja istrage, glavnoosumnjièeni su generalni sekretar Munib Ušanoviæ, sekretar za finansije Miodrag Kureš, te direktor svih reprezentativnih selekcija Ahmed Pašaliæ



"U Tužilaštvu BiH postoji predmet, odnosno istraga o finansijskom poslovanju Nogometnog saveza. Istraga se odnosi na više osoba, a o detaljima i imenima ne možemo govoriti. U okviru te istrage raðena su i obimna finansijska vještaèenja finansijske dokumentacije Saveza i to je sve što u ovom trenutku možemo kazati", rekao je za Dane Boris Grubešiæ, glasnogovornik Tužilaštva BiH.

Još prije tri godine frapantne podatke o kriminalu u bh. kuæi nogometa objavile su banjaluèke Nezavisne novine. Predistražne radnje o kriminalu u N/FSBiH Tužilaštvo BiH je pokrenulo još u oktobru 2004. godine. Nakon završenog finansijskog vještaèenja i nedavnog zvaniènog otvaranja istrage, glavnoosumnjièeni su generalni sekretar Munib Ušanoviæ, sekretar za finansije Miodrag Kureš, te direktor svih reprezentativnih selekcija Ahmed Pašaliæ.

Naknadni potpisi Tužilaštvo BiH ih tereti da su od poèetka 2001. do kraja 2006. utajili oko 2,3 miliona KM po raznim osnovama za poreze i doprinose, te u istom periodu pronevjerili oko 430.000 KM! Èelnici Nogometnog/Fudbalskog saveza BiH, od poèetka 2001. do kraja 2004, pronevjerili su oko 400.000 KM, a državi nisu platili oko 600.000 KM poreza, stoji u izvještaju finansijskog vještaka, koji je uraðen za potrebe istrage Tužilaštva BiH.

U obimnoj dokumentaciji finansijskog vještaèenja o pronevjerama u

N/FSBiH utvrðeno je da su pojedinci raspolagali novcem po vlastitim željama, ne polažuæi nikome raèune, pa tako veæinu finansijskih transakcija nièim nisu pravdali. Tužilaštvo BiH tražit æe odgovornost još nekolicine fizièkih lica, vodeæih ljudi Saveza u to vrijeme, kao i blagajnica N/FSBiH. Takoðer, kako saznajemo, Državno tužilaštvo krivièno æe goniti i Savez, kao pravno lice.

Mnogo je primjera kako su pojedinci iz N/FSBiH dijelili novac iz blagajne. Vještak je, recimo, utvrdio da je u maju 2001. evidentiran izlaz iz blagajne oko 40 hiljada KM namijenjenih "za nagrade nogometašima". Iznos nagrade nije sporan, meðutim, radi se o izvještaju koji niko nije potpisao, a niti je vještak našao dokaze da su reprezentativci dobili taj novac?!

Još jednom je iz kase podignuto 30 hiljada KM, i to u novembru 2001. zbog isplate nagrade nogometašima. Isplatu je, prema nalazu vještaka, neèitkim potpisom odobrio Ušanoviæ, a novac je podigao Kureš. Vještak opet nije našao dokaze da su reprezentativci dobili taj novac. Premda, saznajemo u Savezu, pojedini su bivši reprezentativci - koji su u meðuvremenu odbili nastupati za državni tim - retroaktivno potpisali izjave da su primili novac na ime premija, kao i selektor, direktor, te èlanovi Predsjedništva.

Jedan od niza primjera finansijskih malverzacija je iz 2003. godine, kada je iz kase N/FSBiH "za troškove kvalifikacijskih utakmica" Rumunija - BiH i Luksemburg - BiH u dva navrata isplaæeno oko 40 hiljada KM, ali vještak ponovo nije našao tragove gdje je novac završio. I tako je na identièan naèin iz blagajne Saveza u oktobru 2003. nestalo blizu 50 hiljada, a u decembru èak 96 hiljada KM!

Finansijski vještak, kojeg je Tužilaštvo angažiralo, nekoliko mjeseci je provjeravao poslovanje Saveza. Navodno su utvrðeni veliki propusti u poslovanju, ali i milionski manjak u kasi. Sluèajno ili ne, u svim finansijskim transakcijama spominju se generalni sekretar Ušanoviæ i finansijski sekretar Kureš. Saznajemo iz izvora bliskih Tužilaštvu da je vještak u prethodnom periodu èak tri puta tražio dokumente koje mu iz Saveza nisu htjeli dati, nakon èega je intervenirala Državna agencija za istrage i zaštitu (SIPA), èiji su pripadnici izuzeli veæinu dokumentacije o poslovanju Saveza i predali je Tužilaštvu BiH.

Nakon višemjeseène provjere vještak je utvrdio kako manjak novca u N/FSBiH, u periodu od 1. januara do kraja 2005. godine, iznosi 430 hiljada KM. Prema istim nalazima, Savez je od 1. januara 2001. do 31. decembra 2005. manje obraèunao, prijavio i uplatio oko 360 hiljada KM poreza na promet proizvoda i usluga. U istom periodu u Savezu su utajili oko 97 hiljada KM poreza na plaæe, te èak oko 900 hiljada KM poreza na dodatna primanja!

U obimnoj dokumentaciji finansijski vještak upozorava Tužilaštvo BiH i na izbjegavanje plaæanja doprinosa državi po raznim osnovama. Tako je utvrdio da najodgovorniji ljudi u Savezu, od poèetka 2001. do kraja 2006, nisu uplatili oko 600.000 KM doprinosa za PIO, a u istom periodu i oko 300.000 KM doprinosa za zdravstvo. Takoðer, od januara 2001. do oktobra 2006, N/FSBiH je državi izbjegao platiti i oko 80.000 KM doprinosa za nezaposlene, objavile su Nezavisne novine.

Isplate za Sliškoviæa Na koje su sve naèine èelni ljudi Saveza trošili ogroman novac potvrðuje i dio izvještaja u kojem je navedeno da su tokom 2005. iz kase Saveza isplaæivana i sredstva za konzumaciju jela i piæa, kao i za razne namjene! Vještak je utvrdio da se ostale isplate u 2005. odnose na nagrade i premije, pomoæ uposlenicima i saradnicima, naknade Upravnom odboru i komisijama, te akontacije za službeni put.

Vještak je zabilježio da je u februaru 2005. u kasi evidentiran polog pazara od 61 hiljadu KM, koji je odobrio Ušanoviæ. Novac je primio Kureš. U dnevniku blagajne evidentiran je polog pazara, kao ulaz gotovine. Meðutim, u dnevniku blagajne je storniran ulaz oko 95 hiljada KM, te po tom osnovu umanjen iznos gotovine u kasi! Vještak je utvrdio da je generalni sekretar nepravilno stornirao ulaz oko 28 hiljada KM gotovine, te da je za taj iznos umanjeno stanje u blagajni.

Brojne su nepravilnosti o isplati novca za nekadašnjeg selektora A reprezentacije Blaža Sliškoviæa. U primjeru iz maja 2005. godine vještak je utvrdio da je u dnevniku blagajne evidentirana isplata 5.000 KM kao "naknada po ugovoru za maj Blažu Sliškoviæu", koju je odobrio Ušanoviæ, a kontrolirao Kureš. Meðutim, vještak nije našao nikakav dokaz da je Sliškoviæ taj novac i dobio. U Savezu je poznato da je Sliškoviæu vrlo èesto isplaæivan novac za ugovor, plaæu, premije, akontacije za putovanja mimo svih "pravila". Znalo se desiti da se Sliškoviæu isplaæuje novac za odlazak na put u Njemaèku, kako bi obišao reprezentativce, a boravio je privatno u Švedskoj (?!).

Na listi osoba koje su dizale akontacije iz kase Saveza (od kojih veæina nikada nije vraæena) su i sportski radnici, sudije, selektori i treneri, novinari, administrativci N/FSBiH i ljudi bliski Savezu. Iako je prije nekoliko dana revizorska kuæa koju je angažirala UEFA-a, a koja je boravila u Savezu, pohvalila poslovanje N/FSBiH, kako stvari stoje, Pašaliæ, Ušanoviæ i Kureš æe svoju nevinost morati dokazivati na sudu!





Proces



Boliæ svjedok Tužilaštva?



Elvir Boliæ, bivši proslavljeni reprezentativac i najbolji strijelac našeg državnog tima svih vremena, mogao bi biti jedan od svjedoka Tužilaštva BiH ukoliko doðe do suðenja èelnicima Saveza, saznaju Dani iz dobro obaviještenih izvora.

Boliæ je, naime, kao dugogodišnji svjedok dešavanja u reprezentaciji, javno, prvo u dnevnim novinama San, a onda i u Hayatovom Centralnom dnevniku, rekao da je u Iranu "gledao svojim oèima kako direktor reprezentacije Ahmed Pašaliæ u hotelu u Teheranu broji novac i dijeli ga s nepoznatim èovjekom". Ovaj podatak navodno je bio dovoljan da Tužilaštvo uvrsti Boliæa na spisak onih koji æe svjedoèiti u eventualnom procesu. Da li æe to otvoriti novu stranicu rada struktura Nogometnog saveza, odnosno jednog od segmenata, a to su zastupnici igraèa, ostaje otvoreno pitanje. Jer, ono što Boliæ, ali i drugi igraèi mogu kazati, njihove informacije bi bile od neprocjenjive koristi kako bi se sprega menadžera, trenera i nogometaša konaèno raskrinkala.






Munib Ušanoviæ, generalni sekretar



Politièke podvale



DANI: Gospodine Ušanoviæu, veæ više od tri godine traje istraga o navodnim kriminalnim radnjama u Savezu?

UŠANOVIÆ: To je stara prièa, a sve je poèelo tako što je isti dan u martu 2004. ukradena kasa iz Saveza, te podnijeta krivièna prijava protiv mene, ali i protiv nekolicine uposlenika Saveza. Po osnovu te prijave, Tužilaštvo pokušava pronaæi neke dokaze za neèasne radnje. Što se Saveza tièe, mi smo poduzeli maksimalno što smo mogli, u skladu s kadrovskim moguænostima, da dokažemo nevinost i pomognemo Tužilaštvu. Sve što je od nas traženo, mi smo dali i mislim da ni po kojem osnovu nije uèinjeno ništa od onoga što se prièa, a pogotovo piše. Nikada nije utajena niti jedna marka poreza, niti je potrošena marka poreskih obveznika, graðana, s obzirom da mi kao Savez i nemamo takvih prihoda. Definitivno nije izvršen niti bilo kakav vid pronevjere.

DANI: Kako onda objašnjavate nalaze vještaka o sumnjivim radnjama, neèitkim potpisima, uzimanju novca iz blagajne bez dokaza gdje je završio…?

UŠANOVIÆ: Naravno da ima jako puno problema oko kolizije zakonske, ali na to mi ne možemo utjecati. Evo vam jedan primjer, a ima ih jako puno: trebamo platiti 30 posto poreza za isplatu premija igraèima od 2000. do danas, pa su nam uraèunali i kamate, jer u zakonu jasno piše "prema mjestu prebivališta", a kod nas 95 posto igraèa ima mjesto prebivališta u inozemstvu. I nikada nismo uspjeli dobiti tumaèenje niti od jedne entitetske vlade, iako smo slali upite i tražili da nas posavjetuju, odnosno da nam protumaèe kako da uradimo.

DANI: Dakle, Vi ne negirate da je bilo nepravilnosti, odnosno sumnjivih poslovanja u Savezu?

UŠANOVIÆ: Volio bih vidjeti bilo koji subjekt u zemlji koji ima takav uspjeh, a ovdje se sve prikazuje crno. Ne vjerujem da æe ikada biti podignuta optužnica ili da ima osnove za tako nešto. Ali ako i bude podignuta iz nekih politièkih ili drugih razloga, definitivno neæe biti nikakve osnove.

DANI: Da li zaista mislite da možete dokazati nevinost, ne Vi kao pojedinac nego Savez, u sluèaju podizanja optužnice?

UŠANOVIÆ: Jasno da možemo i u tom smislu æemo iæi do kraja. Mi (N/FSBiH op.a.) imamo svog advokata i uèinit æemo sve da dokažemo kako su sve te prièe bez osnova i bez dokaza. Isto tako, podnijet æemo prijave protiv svih onih koji su iznosili neistine, pisali protiv Saveza pozivajuæi se na nekakve izvore. Inaèe, mislim da je cijela ova haranga pokrenuta nakon slabih rezultata reprezentacije. Što se nikako ne može podvesti pod rad Saveza ili mene kao generalnog sekretara. Nemam ništa s reprezentacijom, ne pozivam igraèe, niti sastavljam ekipu, niti u konaènici igram na terenu. Država nam je takva, na svakom zidu piše "prijavite policiji kriminal", a zna se da i tu postoje veliki problemi.

DANI: Ne razumijem, kakvi problemi?

UŠANOVIÆ: Pa, izašli su studenti Fakulteta kriminalistièkih nauka sa studijom, odnosno analizom da je svaki drugi policajac korumpiran. Pa, kome onda da se prijave kriminalne radnje...






Almedin Šišiæ, urednik Nezavisnih novina u Sarajevu



Nije rijeè o sportu veæ o kriminalu



DANI: Iz Saveza su najavili da æe podnijeti prijavu protiv tebe zbog pisanja u posljednje tri godine.

ŠIŠIÆ: Mene to zaista ne zanima. Neka se iz Saveza obrate na adresu Kraljice Jelene 88, odnosno na Tužilaštvo BiH, pa tamo mogu dobiti sve odgovore. Profesionalac sam i zaista ne bih pisao ono što nije provjereno iz više izvora i više puta. Dakle, finansijski vještak je dokumentirao na stotine stranica finansijskih malverzacija. Ovdje nije rijeè o sportu, nego o kriminalu. Pojedinci pokušavaju da zamjene teze i kažu kako je rijeè o politièkim igrama, ali to nema veze s istinom. Èinjenica je da su pojedinci u Savezu radili nezakonito i da su pronevjerili stotine hiljada KM. Znaèi, vještak je utvrdio da je iz kase Saveza nestalo više od 400 hiljada KM i za to neko mora odgovarati. Neèitki potpisi, nestajanje novca, a uvijek su tu Ušanoviæ i Kureš.

DANI: Iz Saveza uzvraæaju da je ovo haranga na reprezentaciju.

ŠIŠIÆ: To je ta zamjena teza. Ovo nema nikakve veze s reprezentacijom. Ja sam roðen ovdje, u Sarajevu, patriota sam i volim svoju domovinu, kao i reprezentaciju, i zaista su notorne gluposti i laži da bilo ko od medija želi srušiti državni tim. Krajnje je vrijeme da oni koji to mogu - a èini se da je to samo pravosuðe - odstrane karcinom iz Saveza i da konaèno u fotelje zasjednu zaslužni i priznati ljudi, èija su imenu svima poznata.




09-11-2007 at 12:51 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Süd Afrika 2010

Tabelle Europa, Gruppe 5 Rang Verein Sp S U N T TD P
1 Spanien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Türkei 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Belgien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Bosnien-Herzegowina 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Armenien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Estland

25-11-2007 at 18:09 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Süd Afrika 2010

Opet s turcima pa onda da vratimo spancima za one produzetke a i belgijancima smo ostali duzni za 4:1

25-11-2007 at 18:10 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Süd Afrika 2010

Tabelle Europa, Gruppe 1 Rang Verein Sp S U N T TD P
1 Portugal 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Schweden 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Dänemark 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Ungarn 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Albanien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Malta 0 0 0 0 0:0 0 0

Stand: Sonntag, 25.11.2007, 17:55 Uhr

Der Gruppensieger ist für die Endrunde qualifiziert. Die 8 besten Gruppenzweiten bestreiten Play-off-Spiele um 4 freie Plätze.


--------------------------------------------------------------------------------
Tabelle Europa, Gruppe 2 Rang Verein Sp S U N T TD P
1 Griechenland 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Israel 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Schweiz 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Moldawien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Lettland 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Luxemburg 0 0 0 0 0:0 0 0

Stand: Sonntag, 25.11.2007, 17:55 Uhr

Der Gruppensieger ist für die Endrunde qualifiziert. Die 8 besten Gruppenzweiten bestreiten Play-off-Spiele um 4 freie Plätze.


--------------------------------------------------------------------------------
Tabelle Europa, Gruppe 3 Rang Verein Sp S U N T TD P
1 Tschechien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Polen 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Nordirland 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Slowakei 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Slowenien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 San Marino 0 0 0 0 0:0 0 0

Stand: Sonntag, 25.11.2007, 17:55 Uhr

Der Gruppensieger ist für die Endrunde qualifiziert. Die 8 besten Gruppenzweiten bestreiten Play-off-Spiele um 4 freie Plätze.


--------------------------------------------------------------------------------
Tabelle Europa, Gruppe 4 Rang Verein Sp S U N T TD P
1 Deutschland 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Russland 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Finnland 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Wales 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Aserbaidschan 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Liechtenstein 0 0 0 0 0:0 0 0

Stand: Sonntag, 25.11.2007, 17:56 Uhr

Der Gruppensieger ist für die Endrunde qualifiziert. Die 8 besten Gruppenzweiten bestreiten Play-off-Spiele um 4 freie Plätze.


--------------------------------------------------------------------------------
Tabelle Europa, Gruppe 5 Rang Verein Sp S U N T TD P
1 Spanien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Türkei 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Belgien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Bosnien-Herzegowina 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Armenien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Estland 0 0 0 0 0:0 0 0

Stand: Sonntag, 25.11.2007, 17:56 Uhr

Der Gruppensieger ist für die Endrunde qualifiziert. Die 8 besten Gruppenzweiten bestreiten Play-off-Spiele um 4 freie Plätze.


--------------------------------------------------------------------------------
Tabelle Europa, Gruppe 6 Rang Verein Sp S U N T TD P
1 Kroatien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 England 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Ukraine 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Weißrussland 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Kasachstan 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Andorra 0 0 0 0 0:0 0 0

Stand: Sonntag, 25.11.2007, 17:56 Uhr

Der Gruppensieger ist für die Endrunde qualifiziert. Die 8 besten Gruppenzweiten bestreiten Play-off-Spiele um 4 freie Plätze.


--------------------------------------------------------------------------------
Tabelle Europa, Gruppe 7 Rang Verein Sp S U N T TD P
1 Frankreich 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Rumänien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Serbien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Litauen 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Österreich 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Färöer 0 0 0 0 0:0 0 0

Stand: Sonntag, 25.11.2007, 17:56 Uhr

Der Gruppensieger ist für die Endrunde qualifiziert. Die 8 besten Gruppenzweiten bestreiten Play-off-Spiele um 4 freie Plätze.


--------------------------------------------------------------------------------
Tabelle Europa, Gruppe 8 Rang Verein Sp S U N T TD P
1 Italien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Bulgarien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Irland 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Zypern 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Georgien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Montenegro 0 0 0 0 0:0 0 0

Stand: Sonntag, 25.11.2007, 17:56 Uhr

Der Gruppensieger ist für die Endrunde qualifiziert. Die 8 besten Gruppenzweiten bestreiten Play-off-Spiele um 4 freie Plätze.


--------------------------------------------------------------------------------
Tabelle Europa, Gruppe 9 Rang Verein Sp S U N T TD P
1 Niederlande 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Schottland 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Norwegen 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Mazedonien 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Island 0 0 0 0 0:0 0 0

Stand: Sonntag, 25.11.2007, 17:56 Uhr

Der Gruppensieger ist für die Endrunde qualifiziert. Die 8 besten Gruppenzweiten bestreiten Play-off-Spiele um 4 freie Plätze.

25-11-2007 at 18:12 | Ukljuèi u odgovor
Neidhardt
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 16-06-2007
Lokacija: Wien
Odgovori: 1596
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Süd Afrika 2010

Mozemo ih sve proci, samo ce sa Spancima biti teze. Ocekivao sam malo drukciju grupu a ne opet iste ekipe koje smo imali i u prethodnim kvalifikacijama.

25-11-2007 at 20:31 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Süd Afrika 2010

Ja bih volio da prvu ili drugu utakmicu igramo sa Spancima, mislim da ih mozemo iznenaditi, a onda je sve moguce.

26-11-2007 at 07:56 | Ukljuèi u odgovor
laf
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 10-02-2007
Lokacija: ovdje
Odgovori: 932
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Süd Afrika 2010

Bem ti više i te Špance , dosta su se izvlaèili. Vrijeme je da ih konaèno poderemo.

26-11-2007 at 12:04 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 48
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Sport : Nogometni/Fudbalski savez BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice