Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da potuju forumska pravila.

FORUM : Sport : Musicarenje (komentari dozvoljeni)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Odgovori: 19786
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Musicarenje (komentari dozvoljeni)

Pa ja nisam ni znala sta je ovo musicarenje

Abulafija, da ti ne kvarim temu, ti si jedna velKaki emotivac , ne mozes ni sakriti

21-08-2013 at 23:04 | Ukljui u odgovor
Abulafija

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

Jesam mlada, znam ja to godinama
Emotivac, nego sta
Cuj Aide, mislila muzika

22-08-2013 at 09:08 | Ukljui u odgovor
Abulafija

Upoznao sam ga u lokalnom Bosanskom klubu.
Valjda mu je bilo dosadno, penzioner, pa je doao i poeo nam spremati hranu u improvizovanoj kuhinji.
Pozvao me u ribolov, kae da je muiar. Malo sam skeptian, prema naim, kad kau da tako love. Obino su svatari, ako ne radi muica, vrlo brzo se nau sa blinkerom ili plovkom u ruci, a meni to obino smeta. Nisam nikakav muiarski istunac, al mi nekako pokvare ejf, pa mi se obino ne lovi sa ljudima koji nisu muiari. Znam, do mene je, ters ojk
Al hajde, ne mogu ga ba odbiti, kad me lijepo pozvao i jo mi obeao potok, za koji ne znam ni da postoji, a ni na karti ga ne nalazim. Jo kad mi ree da je cijena jednodnevne dozvole oko 3 eura!!!
U vedskoj!!
Nemogue!
U ovoj zemlji za toliko para, skoro da ne moes ni muhu kupiti u prodavnicama ribarske opreme, a kamo li ta drugo. Al hajde, ako lae, nee biti ni prvi ni poslednji put da me neko slagao, ali to e mu biti prvi i poslednji put da ide samnom u ribolov.
Jo mi kae, da ne moramo ni raniti, dovoljno je da se na potoku pojavimo oko 9, kupimo dozvole i moemo lagano krenuti sa lovom.
Dobro, rekoh, a sve u sbi govorim, to meni sve ovo treba, nije meni 16 godinica, pa da mi ljudi mogu priati bajke
Naosmo se na nekakvoj benzinskoj pumpi, prebacismo moju opremu u njegovo auto i polako krenusmo. Stotinu i pedeset kilometara u jednom, pravcu. Nije blizu. Doduse, nije ni daleko, gledano vedskim oima. Otkako sam ovdje znao sam i po hiljadu prevaliti za dobar ribolov. Tako da mi ovih stopedeset, doe kao manji izlet, djeija igra.
Stigli smo pred nekakav golf klub, tu se kae, kupuju dozvole. Kakva je ovo rijeka i kakvo ribarsko udruenje, sa respektom prema samom sebi prodaje ribolovne dozvole u golf- klubu? Moram priznati da mi je sve ovo djelovalo sve manje i manje ohrabrujue. Al, hajde, kad sam ve doao, mogu i ovo pretrpiti. Potoka jos nigdje ni zglave ne vidim, a ovaj to prodaje dozvole nas gleda kao da smo sa druge planete. A onda se sjeti, da imaju oni te nekakve dozvole za neto
Nakon jedno 10 minuta intenzivne potrage po ladicama, i policama, konano pronae sveanj kartonia bijele boje, i dade nam da na njih upiemo imena. Stvarno kotaju 3 eura za cijeli dan. Nevjerovatno, ali istinito.
Nakon to mu izbrojasmo siu, pokupismo se, uosmo ponovo u auto, i zaputismo se negdje, valjda starina nije potpuno osenilio i zna gdje nas vodi Nakon jos pet minuta vonje stigosmo na odredite. Mala vodenica, na potoiu, koji definitivno mogu preskoiti, sa malo boljim zaletom E ako ovdje i ima pastrmke, ovakav trapavko poput mene, je sigurno nece uhvatiti nikad. Uz svu ovu au, granje, visoku travu. Nema anse.
Ne urim, umjesto da se spakujem i pripremim za ribolov, vadim sendvi. Starina je ve spakovan i na vodi, vidim ga kako mae malim utim loop-ovim tapiem, i moram priznati da znalaki rukuje priborom, ne mogu mu nai zamjerke, naprotiv. Odlazim malo nizvodno, jedem sendvi uz vodeniku branu, posmatram vodu, pokuavajuci kroz njenu povrinu razaznati obrise ribe. Ne vidim nita, uprkos polarizacionim naoalama.
Nakon pojedenih sendvia, sklapam tap, veem malog strimeria, i vidim starinu kako se unja kroz visoku travu. NIje daleko, maksimalno desetak metara od mene.
- Ima li ta, javlja li se?
-Ima, dvije manje sam uhvatio, al ima jedna velika, pobjee mi gore uzvodno, pa odoh za njom.
-Svaka ast, samo naprijed, govorim mu a u sebi mislim, uhvatio si ti. Ma nije vazno sta sam dalje pomislio.
Spustam se nizvodno, pokusavam pronai mjesto sa kojeg bih mogao zabaciti. Potoi je skoro potpuno sakriven, sitnim raslinjem, granjem, i visokom travom, ostalom jo od lani.
Zabacujem tamo gdje mogu, nikavu reakciju ne osjeam, ribu ni ne primjeujem da se javlja, u stvari poinje mi ve biti dosadno, a nisam estito ni poeo.
Kafa, cigareta..
Onda na nekavom malom proirenju, ispod kamenog mostia, bacam nimfu nizvodno, i skoro odmah osjetih lagani trzaj. Hm..
Na sledeem zabacivanju zakaih malu potoaru, od nekih dvadesetak centimetara. Vrlo interesantno.. Potona pastrmka je vrlo rijetka u ovom dijelu vedske, ja uopte ne znam ni jednu rijeku gdje je ima. Ljudi se ponekad pohvale da su je uhvatili, al porijetko. Ovdje se lovi morska pastrmka, losos, ak i tuka, ali potona pastrmka je pravi raritet.
Za nju je potrebno otii gore na sjever, daleko
Dva zabaaja kasnije na tapu ponovo imam ribu, od nekih 25cm, to je i dozvoljena mjera, za ponijeti kui. I jo na dozvoli pie, da ne preporuuju noenje, vie od tri ribe dnevno?? Mislim halooo!!
Da mi je neko rekao a u za jedan dan, na jugu vedske, moi uhvatiti 3 pastrmke, ja bih mu vjerovatno odgovorio da nije normalan, kakve crne tri pastrmke, ja to ni vidio nisam za jedan dan, a kamo li ulovio. I to jo na vodi, koja se moe nazvati potoiem, al samo uz puno dobre volje. Ovo je vise neki ne znam, kanali, jarak, to bi u mojoj mahali rekli.
Eto moe.
I jo jedna se zakai!
Pa ih nekoliko spade (nemam kontrakuke na udicama).
Starina me obilazi, ispituje o ulovu, ja ga gledam, i ne mogu da vjerujem ni sebi ni njemu, mora da ja ovo sanjam.
Sjedamo u auto i vodi me na drugi dio, potok krivuda poljanom, obraslom gustom travom, voda je malo dublja neg ona mjestu na kojem smo prije bili
On na stapu ve ima ribu!!
Uskoro i ja.
Ludnica. Potok je PREPUN potoare 15-30 cm!!
April je mjesec ljudi, i to u vedskoj a riba po povrini kupi sitnu muhu!!
Pokuavam, na suhu ali ne ide, pojma nemam ime se riba hrani, ne vidim nita na povrini.
Ponovo stavljam nimfu, malo kasnije opet rezultat, opet mala pastrmkica.
Starina kae da idemo dole nie, do sela, tamo na jednom dijelu ima krupne pastrmke.
Odlazimo, razilazimo se, on ode uzvodno a ja nizvodno. Zabacujem, maem, mijenjam muhe, uivam u sunanom danu, tako rijetkom za ovo doba godine, uivam u ribolovu, kao rijetko kad. I ne mogu da vjerujem, da ovakva voda postoji, ovdje I da za nju nisam znao.
MIlina.
Jo sam jednom sa udice otkaio ribu, te obeane velike, nisam, moram priznati, a nije ni on.
Ipak, par sati kasnije, na putu kui bio sam presretan.
Hvala starino, na pokazanoj vodi i odlinom danu.

PS.
Vi to ivite na jugu vedske, a igrom sluaja ste ovo proitali, nemojte uzalud, nema anse da vam otkrijem

08-04-2014 at 14:09 | Ukljui u odgovor
Abulafija

08-04-2014 at 14:14 | Ukljui u odgovor
Abulafija

Ovdje ja ribolovim obicno, ovo je "moja voda"
I srecem ovog Steffana vrlo cesto.
Danac koji zivi u Svedskoj.

10-12-2014 at 08:50 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 9
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: Che.Guevara, desertrose, ekonomstica, fazanfazan, kalesija taxi 15-25, nike007, nobody, onakva, PADOBRANACC, Parad0x, Posmatrac 5
FORUM : Sport : Musicarenje (komentari dozvoljeni) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net