Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Ženski minder : Jeste li se udale za ljubav svog zivota???
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Jeste li se udale za ljubav svog zivota???

citat:
Dajdza wrote:

Znao sam ja da ce moj komentar kod nekih izazvati nedoumiu pa i ljutnju. To sto se vi ljutite, nije moj nego vas problem. Naime, to je psiholoska problematika koju treba razumjeti.Evo jedan skolski primjer iz literature, a vi izvucite zakljucak.
Dijete ne uci i u skoli i dobije jedinicu. Otac ga zbog toga ostro ruzi, a dijete pocinje da tvrdi kako njega nastavnik mrzi, i tako u pokusaju da ubijedi oca, on ubjedjuje sebe.
Tako i zena koja nije ostvarila svoje snove, vezano za udaju, pocinje isticati neke druge osobine svoga muza, naravno uopstene,kao npr. "jest da nije lijep ali je simpatican".
Ja navedoh ovu uopstenu tvrdnju,a takvih uopstenih tvrdnji ima punu, koje zene, pa i muskarci koriste, i pricaju drugima,nastojeci ubijediti druge u istinitost svoje tvrdnje, i na kraju malo koga ubijede, izuzev sebe.
Ja se ni malo ne cudim sto to nisi shvatila, jer to je problematika ponasanja, koja tebe ranije nije zanimala.Pokusaj nesto procitati na tu temu. Tada vjerovatno nece biti onih tvrdne, koje pocinju sa glasom "S" sa kvacicom.
Ja nigdje nisam tvrdio da je ona "jadnica" poslije 10 promijenjenih momaka nasla onog pravog. Uopsteno receno tesko je govoriti o onom "pravomo ili pravoj", a evo zasto.
Roditelji imaju dvije kceri ili dva sina. Oboje kcerke su od istih roditelja, odrasle su uz iste rodtelje, pa i u istom ambijentu-okruzenju uslovno receno, jer isto ne postoji.
Medjutim, one se razlikuju po fizickom izgledu (problematika nasledja), ali se razlikuju i po ponasanju, pogledima na zivot drustvo, odnose medju ljudima itd. Sta sve na ovo utice da ne razglabamo, jer to zahtijeva vrijeme i detaljije objasnjenje.
Dakle, razlika medju sestrama postoji, iako su roditelji isti, uslovi zovota u kojem odrastale itd. Kakva je tek onda razlika izmedju djevojke i mladica, koji poticu od drugih roditelja, koji su odrastali u drugom okruzenju itd.
Kroz druzenje-zabavljanje, momak i djevojka priblizavaju svoje stavove i poglede na zivot i drutvo, medjusobene odnose itd.(ovo je slozena problematika i tesko je sve kratko kazati). Tesko je ocekivati da ce bilo kada pribliziti 100%. Od toga koliko uspiju pribliziti svoje stvova i poglede na zivot, drustvo, medjusobne odnose itd, zavisi kakav ce kasnije biti njihov brak. Oni koji su uspjeli pribliziti svje stvove imat ce uspjesniji brak i obrnuto.

Izvinjavam se, imam problema sa kompjuterom, najvjerovatnije ce morati ici na popravak. Ako se sutra ne javim, ili kompjuter popravljam ili razmisljam koji drugi da kupimi.Inace o ovom problemu pisao bih malo opsirnije, ali i ovo je dosta za one koji komentar smatraju dobronamjernim, a ne sovinistickim, jer sve sto sam kazao, kazao sam iskljucivo u dobroj namjeri.

Napomena:Kad startujem kompjuter, pojave se kose linije nagnute na desno ili vodoravno, i tako stoji dok ga ponovo ne ugsim. Danas sam ga nasilno gasio najmanje 5 puta, tri puta sam automatski obnavljao sistem, da bih mogao procitati novine. Sta ce biti kad ga ugasim, Bog sami zna. Najvjerovatnije put u servis.
Pozdrav Dajdza.


[Edited by Dajdza on 30-09-2012 at 02:59 GMT]


I na kraju bajke još jedan razlièit kraj ....ovaj put si èak pomenuo i muškarce koji ubjedjuju sve i svakog ...ma bravo!!! Ona odlika sa glasom "S"sa kvaèicom je dobila svoj konaèni oblik .....
Dajdže, tvoja dobronamjernost je toliko licemjerna da se pitam, ono što te je èini mi se neko i pitao "ko li je tebe u životu nagazio, pa si ovako krut i cinièan"...
U pravu si, ranije me rijetko zanimalo ova tematika, posebno zato što su se njome uglavnom zanimali oni koji su vodjeni "S" (sad znamo o kojoj je odlici rijeè)...a ti si taj koji je kopententan , pa sebi daješ za pravo èak da polemišeš o èemu ja jesam ili nisam èitala, pored onih za koje kažeš kako ubjedjuju druge u nešto....aferim!!
Ali nejse evo ti ona koju kod nas zovu sikteruša i ovdje mene što se tièe naša komunikacija završava, jer dvoliènost i licemjerstvo su za mene dvije najgore odlike ljudi!!
30-09-2012 at 10:26 | Ukljuèi u odgovor
ljubavnica
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 21-09-2012
Odgovori: 267
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Jeste li se udale za ljubav svog zivota???

citat:
arnie_returns wrote:


naci ljubav svog zivota u '40 godinama, do'nekle bi mozda i bilo opravdano gubljenje vremena, ili ipak nebi jer si fakticki vise od 20 godina sebicnosti cekala ili trazila tu "superiornu" ljubav (ili cekao)

medjutim traziti ili cekati ljubav u '50 i '60 je totalni apsurd i trosenje zivota uzalud,
vecina ljudi u tim godinama imaju unucad i ako se nisu nikad udali/ozenili ipak imaju izgradjene zivote,
trazenje ljubavi u tim godinama je olicje narcisiodnosti, sebicnosti i ne brige za porodicom i familijom, ako je ima ikako,

obicno ljubavni susreti u poznim godinama stvaraju vise loseg nego dobrog

efekti ljubavi na licnost i njenu okolinu stvaraju razlicite rezultate,
zavisi u kojoj dobi zivota te "odalami"
sto kasnije, to je rezultat komplikovaniji i bolniji a ponekad i tragican...

covjece,shvati jednu stvar:ljubav se ne trazi,ona se dogodi.a ti ne biras kad ce se dogoditi.
a vidim da si od onih koji bi se naljutili na oca i mater kad bi oni u poznim godinama sebi nekog nasli.ja bih svoju mater podrzala da sad nadje sebi nekog,da nije sama.nije u pitanju sex,nego cinjenica da pored dvije kcerke u njemackoj,zena nema s kim popit kafu.iako ima unuke,ne vidim kakve komplikacije,bol ili tragediju moze donijeti njena nova ljubav.
30-09-2012 at 10:35 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Jeste li se udale za ljubav svog zivota???

citat:
ljubavnica wrote:

covjece,shvati jednu stvar:ljubav se ne trazi,ona se dogodi.a ti ne biras kad ce se dogoditi.
a vidim da si od onih koji bi se naljutili na oca i mater kad bi oni u poznim godinama sebi nekog nasli.ja bih svoju mater podrzala da sad nadje sebi nekog,da nije sama.nije u pitanju sex,nego cinjenica da pored dvije kcerke u njemackoj,zena nema s kim popit kafu.iako ima unuke,ne vidim kakve komplikacije,bol ili tragediju moze donijeti njena nova ljubav.


S ovim se slazem, mislim da djeca i nemaju pravo da se puno mjesaju roditeljima u zivot ako su udovci/udovice, razvedeni i sl.

Sebicno mi je kada djeca "brane" da im se roditelji ponovo za nekoga vezu. Puno je cesce da oni koji su decenijama s nekom zivjeli pa ostali sami padaju u depresiju nego da se lose zavrsava jer su nasli nekoga novog.

Sto se tice teme, mislim da mnogi kada se udaju i zene misle da je to bas to, i da se udaju iz ljubavi i za nekoga ko je bas prava osoba.

Druga je tema sto neki u zaljubljenosti ne vide dobro ili sto neki jednostavno nisu jedno za drugo. Sve je razumljivo, sve ljudski, i razvodi i hladjenja, i nova zaljubljivanja i neka svako zivi kako misli da treba.


30-09-2012 at 11:21 | Ukljuèi u odgovor
ljubavnica
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 21-09-2012
Odgovori: 267
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Jeste li se udale za ljubav svog zivota???

citat:
sunce wrote:


Sve je razumljivo, sve ljudski, i razvodi i hladjenja, i nova zaljubljivanja i neka svako zivi kako misli da treba.




i zakljuci ti temu
30-09-2012 at 11:26 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Jeste li se udale za ljubav svog zivota???

Eo nešto od Samsona:


PRAVA LJUBAV NIKAD NE UMIRE


Na kraju jednog polja stajaše Ljubav i Samoæa i posmatraše mladi zaljubljeni par. Samoæa reèe Ljubavi:

- Kladim se, da æu ih rastaviti.

Ljubav uzvrati:

- Saèekaj samo malo! Daj mi šansu da provjerim samo jednu stvar kod njih, a poslije toga možeš da odeš kod njih koliko god hoæeš puta.

Samoæa se složi sa tim. A Ljubav se približi zaljubljenima, dodirnu ih, pogleda ih u oèi i spazi u njima sjaj.

Vrati se nazad i reèe Samoæi:

- Hajde, sada je red na tebe!

- Ne, – odgovori Samoæa – Sada ništa ne mogu da napravim, sada su njihova srca ispunjena ljubavlju. Doæi æu malo kasnije.

Proteèe neko vrijeme i Samoæa navrati pokraj kuæe onog zaljubljenog para i vidje mladog oca i mladu majku sa novoroðenom bebom. Samoæa se bila nadala, da æe ih do tada napustiti ljubav i nestrpljivo išèekujuæi, prekoraèi preko njihovog praga. No pogledavši im u oèi, ona vidje samo Zahvalnost.

Okrenu se nazad i reèe:

- Doæi æu kasnije…

Proteèe još dosta vremena i Samoæa se pojavi ponovo pred njihovim vratima i zaèu djeèiju vrisku. Otac se tek vratio sa posla umoran, a majka je uspavljivala djecu. Samoæa se opet ponada, da æe ovog puta moæi da ih rastavi, jer kako reèe:”Prošlo je toliko vremena i Ljubav i Zahvalnost bi dosad veæ trebali da napuste njihova srca.” No pogledavši im u oèi, ona sada spazi u njima Poštovanje i Razumijevanje.

- Doæi æu kasnije, reèe i ovog puta i okrenu se i ode.

Proteèe opet mnogo vremena. I Samoæa se, po obièaju, još jednom pojavi pred domom zaljubljenih. Primjeti sada da su im djeca veæ bila porasla. Sijedi otac je nešto objašnjavao sinovima, a majka je pripremala veèeru u kuhinji. Zagledavši im se u oèi, Samoæa se još jednom razoèara, vidjevši ovaj put u njima Povjerenje.

Proteèe najviše vremena od tada. I Samoæa još jednom svrati u isti dom. Zapazila je sada da unuèad odlaze od kuæe, a da kraj kamina ostade da sjedi rastužena i onemoæala starica.
Samoæa je pogleda i slavodobitno reèe:

- To je to, došao je konaèno i moj trenutak!
Htjede zatim da joj pogleda u oèi i da se uvjeri, no istog trena starica ustade i izaðe iz kuæe. Samoæa krenu za njom. Uskoro, nekada mlada djevojka, a sada stara žena, stiže do groblja i sjede pored jednog groba. Bješe to grob njenog supruga.

- Izgleda, da sam ipak zakasnila – reèe Samoæa. – Vrijeme je dovršilo ono što je bio moj zadatak.

Tek tada se Samoæa zagleda u rasplakane oèi starice, i u njima vidje po prvi put USPOMENU: Uspomenu na Ljubav, Zahvalnost, Poštovanje, Razumijevanje i Povjerenje.

________________

Pa Shiva

Ruža


U davna vremena živjela je jedna prelijepa djevojka. Bila je kæerka jednog
vladara i bila je tako lijepa da se o njenoj ljepoti prièalo. Kad je došlo
vrijeme za njenu udaju, dolazili su prosci sa svih strana. Bili su to sinovi
kraljeva, veziri i bogati trgovci, ali djevojci se niko od njih nije sviðao.
Nakon toga je došao jedan lijep i zgodan mladiæ, ali pošto je bio siromašan i
njega je odbila. Mladiæ tako razoèaran, ode u drugu zemlju i poèe vrijedno da
radi. Nakon mnogo godina postane veoma bogat i odluèi da se vrati u svoju zemlju
i ponovo vidi tu djevojku. Nakon što se raspitao o njoj, rekli su mu da se
udala, pa odluèi da je posjeti i vidi kakvog je èovjeka izabrala.
Kad je došao blizu kuæe, ugleda kako iz nje izaðe jedan ružan i star èovjek.
Mladiæ nije mogao vjerovati da se tako lijepa djevoka udala za tako ružnog
èovjeka. Bio je zbunjen i odluèi da je upita zašto je baš njega izabrala.
Pokucao je na vrata i nakon nekoliko trenutaka, vrata se otvoriše i na njima se
pojavi žena. Iako je prošlo mnogo godina, još je bila lijepa. Prepoznala je
mladiæa i lijepo ga pozdavi. Mladiæ i nju pozdravi pa je upita:

”…Zašto si se udala za tako ružnog èovjeka kad si mogla da biraš koga si
hjela?…”

Djevojka ga uze za ruku, pa uvede u prelijep vrt iza kuæe. Bio je pun ruža, sve
ljepša od ljepše, pa mu reèe:

”…Donesi mi najljepšu ružu u ovm vrtu ali pod jednim uvjetom, da dok budeš išao,
ne smiješ se vraæati nazad…”

Mladiæ krene i baš kad pomisli da je vidio najljepšu ružu, ugledao bi malo dalje
drugu koja je bila još ljepša. Kad bi došao do te i pružio ruku da je ubere,
ugledao bi drugu koja mu se èinila još ljepšom. Hodajuæi tako, doðe do kraja
vrta, a natrag nije smio. Ispred njega je stajala jedna uvela i ružna ruža.
Shvati da nema izbora pa je ubra i donese je djevojci. Kad je djevojka ugledala
tu ružu u mladiæevim rukama, reèe:

”…Sad si shvatio zašto sam izabrala onog èovjeka!!!…”


30-09-2012 at 11:38 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Jeste li se udale za ljubav svog zivota???

I da...naziv teme upuæuje na iskustva èitateljki, a ne na psihoanalizu ženske populacije i to necertificiranog samoprozvanog psihoanalitièara muškog roda...

Ja iskreno nikada nisam razmišljala niti tražila "ljubav svog života" Svaka moja ljubav je životna i sjeæanja vrijedna. Možda mislimo da se prve ljubavi te ljubavi ... pa ne znam, ako je to, onda se nisam udala za ljubav svog života
A ovu koju sad imam kraj sebe, trudim se da hranim, njegujem, i svakim danom oblikujem i velièam....valjda se to tako zove "ljubav mog života", jer odluèila sam ga maltretirat svojim prisustvom, sve dok jedno od nas ne prestane disati

[Edited by andjela on 30-09-2012 at 12:11 GMT]

30-09-2012 at 12:08 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Jeste li se udale za ljubav svog zivota???

Hvala Djecko na sugestiji. Ja ne znam u cemu je problem. Danas sam startao laptop, i sve radi normalno. Imam besplatnu antivirus zastitu. Stalno me upozoravaju da kupim anti-virus program. Mozda mi oni i prave ove probleme. Kupio sam Kaspersky antivirus program. Stare besplatne moram obrisati i onda ovaj instalirati, ali ozbiljno razmiljam o kupovini novog kompjutera.
Hvala na sugestiji, Dajdza

Ne znam, da li na ovom Podforumu ima ribara. Kad se sastanu ribari, oni odmah pocinju pricati, koji je mamac najbolji za koju od riba: pastrmku, stuku, mrenu, soma itd, jer svaka riba ne ide na isti mamac.
Na ovom Podfiorumu ja sam se postavio kao ribar. Bacio sam udicu sa specijalin mamcem. Mnoge "ribe" - forumasice obilazile su oko mamca, nisu ga htjele ni taknuti, ali se samo neke upecase, jer je to bio mamac na koji one idu. Mislim, da nece biti tesko pogoditi zasto.
Dajdza je onaj dobri ribar, koji uhvacenu ribicu ponovo pusti u vodu. Poucena iskustvom, valjda se drugom prilikom nece lahko upecati.


[Edited by Dajdza on 01-10-2012 at 01:49 GMT]

01-10-2012 at 01:45 | Ukljuèi u odgovor
arnie_returns
Nivo: Forumski vuk
when the time comes

Registriran(a): 23-08-2012
Lokacija: treca munara lijevo
Odgovori: 747
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Jeste li se udale za ljubav svog zivota???

citat:
ljubavnica wrote:

covjece,shvati jednu stvar:ljubav se ne trazi,ona se dogodi.a ti ne biras kad ce se dogoditi.
a vidim da si od onih koji bi se naljutili na oca i mater kad bi oni u poznim godinama sebi nekog nasli.ja bih svoju mater podrzala da sad nadje sebi nekog,da nije sama.nije u pitanju sex,nego cinjenica da pored dvije kcerke u njemackoj,zena nema s kim popit kafu.iako ima unuke,ne vidim kakve komplikacije,bol ili tragediju moze donijeti njena nova ljubav.

to ce reci onaj koji je ostavio svog roditelja samog...
ne mora tragediju ali komplikacije ce sigurno donijeti,
zato se mladji pobrinu svim sredstvima da starijima osiguraju alternativni smiraj,
ti ili si vrlo mlada ili bas i nisi shvatila neke stvari u zivotu ili ipak samo trazis neko opravdanje,
da se ti brines o toj jadnoj zeni (kako je opisa) mozda joj ta sramota u poznim godinama nebi trebala, i onako je vec sramota sto sama pije kafu pored vas

to se u normalnim familijama ne dogadja, stariji su dobro zbrinuti i ne pada im na pamet takve gluposti
01-10-2012 at 10:44 | Ukljuèi u odgovor
ljubavnica
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 21-09-2012
Odgovori: 267
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Jeste li se udale za ljubav svog zivota???

citat:
arnie_returns wrote:

to ce reci onaj koji je ostavio svog roditelja samog...
ne mora tragediju ali komplikacije ce sigurno donijeti,
zato se mladji pobrinu svim sredstvima da starijima osiguraju alternativni smiraj,
ti ili si vrlo mlada ili bas i nisi shvatila neke stvari u zivotu ili ipak samo trazis neko opravdanje,
da se ti brines o toj jadnoj zeni (kako je opisa) mozda joj ta sramota u poznim godinama nebi trebala, i onako je vec sramota sto sama pije kafu pored vas

to se u normalnim familijama ne dogadja, stariji su dobro zbrinuti i ne pada im na pamet takve gluposti

joj jesi glup,brate dragi
01-10-2012 at 11:37 | Ukljuèi u odgovor
ljubavnica
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 21-09-2012
Odgovori: 267
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Jeste li se udale za ljubav svog zivota???

citat:
MelMel wrote:
joj zene carice, kratko i jasno - pravo u kost.

znas sta,ne znam hocu li dobiti ban zbog vrijedjanja,mozda bih trebala,ali nisam mogla da odolim...
hajd reci da nije glup
cuj u normalnim porodicama.....cuj zbrinuta....
to samo zena od 60 godina ako nema sta jest,nadje sebi prijatelja.ove zbrinute jok
01-10-2012 at 11:48 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 48
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Ženski minder : Jeste li se udale za ljubav svog zivota??? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice