Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : Pushaci svih zemalja-ujedinite se!
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
sarita
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 26-11-2008
Odgovori: 68
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pushaci svih zemalja-ujedinite se!

slika je prava

26-11-2008 at 12:35 | Ukljuèi u odgovor
diwna
Nivo: Forumski doajen
***

Registriran(a): 17-05-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 3577
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pushaci svih zemalja-ujedinite se!

Europljani najviše puše



Naime, Europljani su najstrastveniji pušaèi, s najveæim brojem popušenih cigareta na godinu.

Uvjerljivo su ‘potukli’ stanovnike drugih kontinenata, pa od 20 prvih mjesta Europljani zauzimaju èak 18.

Prema istraživanju kompanije ERS, najveæi pušaèi su Grci, koji su u prosjeku po osobi u 2007. godini popušili 3000 cigareta.

(METRO)




14-09-2009 at 11:43 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pushaci svih zemalja-ujedinite se!

citat:
samson wrote:
Healthy issue


Ovu pepeljaru sam poklonila muzu.
Kad se stavi cigerata, pepeljara kaslje kao starac sa tuberkulozom. Grozna je bacila sam je vani.
15-09-2009 at 10:49 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pushaci svih zemalja-ujedinite se!

citat:
Shiva wrote:

Ovu pepeljaru sam poklonila muzu.
Kad se stavi cigerata, pepeljara kaslje kao starac sa tuberkulozom. Grozna je bacila sam je vani.


Napokon sam bacila i cigarete, vec dva mjeseca.

16-04-2010 at 15:06 | Ukljuèi u odgovor
stvor
Nivo: Forumas sa iskustvom
majka dva divna sina

Registriran(a): 10-03-2009
Lokacija: moja oaza mira
Odgovori: 180
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pushaci svih zemalja-ujedinite se!

citat:
samson wrote:
kreativno oslikan plafon jedne pushacke prostorije




Gluho bilo........... Ma da mi bi baciti to sranje od cigare.Al neznam šta æu s rukama...
16-04-2010 at 21:24 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pushaci svih zemalja-ujedinite se!

ISTRAŽIVANJE POKAZALO DA AMERIÈKE CIGARETE SADRŽE TRI PUTA VIŠE KANCEROGENIH TVARI
09:44 / 04.06.2010.

Podaci amerièkih centara za kontrolu i prevenciju bolesti pokazuju kako cigarete proizvedene u toj zemlji sadrže do 3 puta više snažnih kanceroganih kemikalija, pišu amerièki mediji. Istraživaèi su usporeðivali koncentraciju kancerogenih spojeva iz skupine TSNA u cigaretama proizvedenima u SAD, Australiji, Kanadi i Velikoj Britaniji.

Znanstvenici dobivene nalaze objašnjavaju razlikama u vrstama duhana koje se koriste u razlièitim zemljama, kao i varijacijama u njegovoj obradi.

Po njihovim rijeèima, uz TSNA cigarete sadrže i niz drugih toksina, pa nije uputno cigarete proizvedene izvan SAD smatrati zdravijima.

(Biznis.ba / Fena)

04-06-2010 at 09:55 | Ukljuèi u odgovor
madam
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 08-12-2007
Odgovori: 4023
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pushaci svih zemalja-ujedinite se!

Sta mislite da se ovdje upisemo svi koji bi volili, imaju zelju, karakter, i bla,bla da prestanu pusit, i naravno oni koji su vec prestali pusit. Da nam pisete kako je izgledala prva kafa, prvo sijelo s pusacima, sex i sl. Ako ste prestali, pa ponovo pocinjali, zasto i kako? Postoji li blazi nacin prestanka sem bolesti?
Moj prijatelj (strastveni nikotinoman) je prije 2 mjeseca prestao pusit, a prije toga jedno 6 mjeseci je smanjio skroz, mozda 5 cigara na dan. Ujutro je obavezno pio mlijeko, i navece, i kaze da poslije njega nema sanse da bi zapalio. Vremenom kaze osjetis kako je lijepo ne buditi se s bolom u plucima, i poceo sam osjecati koliko cigara smrdi, odnosno svi koji puse.
Helem, da i meni bi tako
Ne znam kako na vas djeluje, ali na mene ima pozitivan ucinak uspjeh drugoga, odmah zazelim isto
Eto

02-12-2010 at 11:26 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pushaci svih zemalja-ujedinite se!

citat:
madam wrote:
Sta mislite da se ovdje upisemo svi koji bi volili, imaju zelju, karakter, i bla,bla da prestanu pusit, i naravno oni koji su vec prestali pusit. Da nam pisete kako je izgledala prva kafa, prvo sijelo s pusacima, sex i sl. Ako ste prestali, pa ponovo pocinjali, zasto i kako? Postoji li blazi nacin prestanka sem bolesti?
Moj prijatelj (strastveni nikotinoman) je prije 2 mjeseca prestao pusit, a prije toga jedno 6 mjeseci je smanjio skroz, mozda 5 cigara na dan. Ujutro je obavezno pio mlijeko, i navece, i kaze da poslije njega nema sanse da bi zapalio. Vremenom kaze osjetis kako je lijepo ne buditi se s bolom u plucima, i poceo sam osjecati koliko cigara smrdi, odnosno svi koji puse.
Helem, da i meni bi tako
Ne znam kako na vas djeluje, ali na mene ima pozitivan ucinak uspjeh drugoga, odmah zazelim isto
Eto


Ja sam dva puta prestajao i dva puta pocinjao iz istog razloga. ZAO MI BILO OSTAVITI CIGARE.
Zvuci glupo, al je tako bilo.
Sto kaze jedan moj jaran: Sjedim ljetos u kaficu, predamnom odlicna kafa, novine, cvike, sunce, i kontam, eh sto bi sad bilo lijepo zapaliti cigaru, kad ne poce plakati sto sam presto
Tako je i kod mene otprilike bilo.
02-12-2010 at 11:30 | Ukljuèi u odgovor
madam
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 08-12-2007
Odgovori: 4023
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pushaci svih zemalja-ujedinite se!

citat:
Abulafija wrote:


Ja sam dva puta prestajao i dva puta pocinjao iz istog razloga. ZAO MI BILO OSTAVITI CIGARE.
Zvuci glupo, al je tako bilo.
Sto kaze jedan moj jaran: Sjedim ljetos u kaficu, predamnom odlicna kafa, novine, cvike, sunce, i kontam, eh sto bi sad bilo lijepo zapaliti cigaru, kad ne poce plakati sto sam presto
Tako je i kod mene otprilike bilo.


I zvuci glupo
Ja sam tako pocela pusit, u zenama koje puse sam vidjela neku opustenost za razliku od onih koje s rukama nizase
To su stvarno glupi razlozi i onda kontam nije to nikakva ovisnost, jer kad je moralo, znala sam ne pusit po 10 dana, bolest i sl.
Plus, cigare na posklupljuju, ozbiljno razmislite o ovome
02-12-2010 at 11:38 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pushaci svih zemalja-ujedinite se!

Ja sam dva puta prestajala i to su bile pauze od po dvije godine. Pocela ponovo bez ikakvog razloga...ako ne racunamo sikiraciju

Nemam bas savjet kako da se prestane. I prvi i drugi put ja sam samo prestala. Nije mi falila cigara. Ali, sad ide ono ali ja nikad nisam bila neki pusac...5 cigara dnevno...

Eh sad u zadnje vrijeme je 10 i ponekad zasmrdi kad neko drugi zapali. Pa eto, kontam opet prestati

Ja sile i pusaca

02-12-2010 at 11:40 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 47
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Zdravlje : Pushaci svih zemalja-ujedinite se! New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice