Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorkama (samo nemojte pitati kako se prave djeca)


FORUM : Roditelji i djeca : Savjetovaliste
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Lija-lisica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-10-2006
Lokacija: Topli dom!
Odgovori: 10902
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Savjeti iskusnih roditelja +greske na kojima ucimo

Ja se sva raznjezi kad procitah vase komentare

10-02-2010 at 07:09 | Ukljuèi u odgovor
skorpija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-05-2006
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1806
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Savjeti iskusnih roditelja +greske na kojima ucimo

Ja nesto nisam previse naucila na starim greskama
Stariju kcer sam u pocetku dojila po sat, sat i po, sto je naravno previse Ovu mladju sam dojila samo pola sata, po 15 min. bude na svakoj.Sad vec podoj traje samo 10-15 minuta, jer jace "potegne"
Sa nosanjem ne pretjeruj, jer se toga neces moci rijesiti nikako. Ako ikako mozes pokusaj da ga ne uspavljujes nosanjem odose ledjaPodoji,malo ce se i sam tako uspavati i u krevetic. Ako zaplace, pusti ga, prestace. To pokusavaj nekoliko puta, nece ti odmah uspjeti, ali se isplati,vjeruj mi, nego satima nosati. Nocni podoj bi se trebao ukinuti kad beba navrsi sest mjeseci, mojoj ce sad sedam i jos doji nocu
Najbolje je da beba ima neki ustaljeni ritam, da je kupanje i odlazak na spavanje u isto vrijeme(mada ja bas ne robujem strogim formalnostima, ali eto, bolje je za bebu).
Sto se tice lezaljkica za bebu, ja koristim baunser sa muzikom i vibracijom i mislim da je to najbolja stvar koju sam nabavila za bebu i moze se dosta dugo koristiti


11-02-2010 at 18:34 | Ukljuèi u odgovor
stvor
Nivo: Forumas sa iskustvom
majka dva divna sina

Registriran(a): 10-03-2009
Lokacija: moja oaza mira
Odgovori: 180
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Savjeti iskusnih roditelja +greske na kojima ucimo

Mila moja za ta sva tvoja pitanja nepostoji škola niti i jedna patronažna sestra koja æe ti dat ekstrea savjet .-Svako djete je prièa za sebe.Ja imam dva sina i vjeruj da su ko bebe jako razlièiti.Jednom je trenutno 8 mjeseci i još uvjek jede noæu. Nije mi mrsko ustati ,za moje malo sunce dajem sve u životu.Neka jede noæu kolko hoæe,prestat æe i to kad se najmanje nadaš.

12-02-2010 at 11:16 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Savjeti iskusnih roditelja +greske na kojima ucimo

nisam iskusna, samo 14.5 godina, jedno moje i drugo skoro pa moje

najbitnija stvar za sretan zivot jeste da si ti, majka, sretna... ako ti nisi sretna, sve oko tebe ide naopako - dijete place, to tebe dodatno nervira, onda ono jos vise place, pa se majka jos vise nervira...

dakle, jedna stvar koju su meni savjetovali je da dijete tretiras kao svog prijatelja, kao sebi ravno, razumno bice... pricaj mu, voli ga, ali u svakom slucaju misli i na sebe... vodi se svojom logikom, intuicijom i osjecajem i ne zaboravi da dijete razumije, da mu se moze (i treba) objasniti, a ne zabranjivati...

12-02-2010 at 11:33 | Ukljuèi u odgovor
Drugarica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-11-2005
Lokacija: BiH
Odgovori: 19687
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Savjeti iskusnih roditelja +greske na kojima ucimo

citat:
Denci wrote:
tu stolicu obavezno kupi,ja sam je svugdje nosila sa sobom jos ako vibrira,znas kako ih smiri ko bubice ;hanka



cuj vibrira jadno dijete ko da je asfalt busio
15-02-2010 at 22:25 | Ukljuèi u odgovor
Denci
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 28-08-2006
Lokacija: daleko
Odgovori: 24424
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Savjeti iskusnih roditelja +greske na kojima ucimo

citat:
Drugarica wrote:

cuj vibrira jadno dijete ko da je asfalt busio

ja bona,ukljucis vibraciju,maksimum 10 minuta oduzme se a tih deset munta sebi nogama stima muziku  


Keep your eyes on the stars and your feet on the ground.
15-02-2010 at 22:29 | Ukljuèi u odgovor
Denci
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 28-08-2006
Lokacija: daleko
Odgovori: 24424
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Savjetovaliste

Ima li neko dijete koje ne prestaje da pricabice mi lakseNa pocetku mi je bilo slatko ali nekad bi sjela i plakala,fino mi udari u mozak Kad ide u obdaniste i nekako ali ovako vikendom,ne prestaje nikakoDok jede,gleda tv,sad evo vozio biciklosto puta skrene s puta jer gleda u mene i meljeAko ne prica onda pjeva al usta po cijeli dan ne zatvara.Dekoncentrise me totalno nekad ne znam jesam li dosla il sam posla,narocito kad sam u kuhinji,hoda za mnom po kuci i nesto pita,objasnjava,ne kontam kako se ne umoriSvakih 15 sekundi pocinje sa Mama....  


Keep your eyes on the stars and your feet on the ground.
11-04-2010 at 19:18 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Savjetovaliste

citat:
Denci wrote:
Ima li neko dijete koje ne prestaje da pricabice mi lakseNa pocetku mi je bilo slatko ali nekad bi sjela i plakala,fino mi udari u mozak Kad ide u obdaniste i nekako ali ovako vikendom,ne prestaje nikakoDok jede,gleda tv,sad evo vozio biciklosto puta skrene s puta jer gleda u mene i meljeAko ne prica onda pjeva al usta po cijeli dan ne zatvara.Dekoncentrise me totalno nekad ne znam jesam li dosla il sam posla,narocito kad sam u kuhinji,hoda za mnom po kuci i nesto pita,objasnjava,ne kontam kako se ne umoriSvakih 15 sekundi pocinje sa Mama....





imam i ja jednu takvu a najbolja je dok vozim , a ona prièa bez prestanka , još kad kaže "de se okreni da ti pokažem" il prièa pa prièa , a ja se valjda u momentu iskljuèim , a ona nešto pita . a ja pojma nemam šta , a mala carica još kaže "e joj mama sad moram ponovo"
12-04-2010 at 00:29 | Ukljuèi u odgovor
sanelina
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 16-03-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 119
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Savjetovaliste

citat:
andjela wrote:





imam i ja jednu takvu a najbolja je dok vozim , a ona prièa bez prestanka , još kad kaže "de se okreni da ti pokažem" il prièa pa prièa , a ja se valjda u momentu iskljuèim , a ona nešto pita . a ja pojma nemam šta , a mala carica još kaže "e joj mama sad moram ponovo"

kraljica moja  


Bolje je biti malo glup, nego malo pametan
12-04-2010 at 14:00 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Savjetovaliste

Aida, prvo da ti kazem da ti je dijete preslatko.

Nema ti druge, nego da modifikujes kolica. Napraviti jedan prozorcic, pa da beban kad vec lezi na stomaku da ima i kroz sta gledati.

26-05-2010 at 11:03 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 35
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Roditelji i djeca : Savjetovaliste New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice