Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Životinje i kuæni ljubimci : Problem pasa lutalica
Strana: 1 2 3 4 5 6
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
lena
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 06-08-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 167
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

sta mislite da li bi pomogla neka peticija, tako nesto? il da se dogovorimo da svi bombardiramo opcinu pismima pa da vidim sto nece rjesit taj problem pred izbore..

a te organizacije sto se bore za zastitu zivotinja svaka cast.. al ako one propagiraju zivot pasa lutalica ispred zivota djeteta i ljudi opcenito, onda ih treba likvidirat.. nek skupe donacije pa naprave kako treba azil il nek nadju one neko rjesenje, od bla bla nema nista.. ovako mi idu dzaba na zivce..

sramota da je nekad neko morao pisat bilo kakav dopis na tu temu a da ne pricam sto se jos nista nije uradilo.. "svaka cast" odgovornima

29-08-2008 at 15:28 | Ukljuèi u odgovor
Dadek
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 66
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

Šta je sa onom djecom koja se boje jutarnje pucnjave šintera, i cviljenja pasa. U moje 43 godine nikad me nije napao pas lutalica. Živim u Slavinoviæima i svako malo neko donese èopor malih psiæa. U normalnom svijetu je to davno riješeno i bez šinterske pucnjave. A kad sam ja bio mali, Joldo šinter nije smio priæi mojoj zgradi jer je bio gaðan svim i svaèim. Baš me interesuje kako bi bilo da neko u zapadnoj Europi upuca bilo kakvu životinju i to u pola grada,ispod neèijeg prozora.

02-09-2008 at 20:51 | Ukljuèi u odgovor
Luna
Nivo: Novi forumaš
:)

Registriran(a): 25-10-2008
Lokacija: VK
Odgovori: 10
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

Kod nas pse lutalice rijesavaju tako da na jednom TV programu jutro kad ljudi krenu na posao a djeca u skolu obavijeste da ce ubijati pse, uopste se ne raspravlja o drugim mogucnostima. Pse ubijaju i u skolskom dvoristu, ali pozitvna strana je to sto ih sada pokupe tako da djeca kada izadu na odmor da jedu bar ne zateknu svog ljubimca.. Znali su ubiti psa na kucnom pragu, na otiracu za noge!!!!  


Predem pa ogrebem...
25-10-2008 at 20:38 | Ukljuèi u odgovor
zara
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 06-01-2007
Lokacija: U mislima
Odgovori: 11515
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

Mozemo li ista uraditi za te jadne zivotinje u azilu a i ove na ulicama, KONACNO nesto uraditi. Da vidite kako lijepih cuka ima na ulici,jucer sam dio puta do kuce setala sa predivnom kerusom, izuzetno krupna, crna mjesanka izmedju boksera i labradora. U blizini zgrade je neko ostavio malog terijera, zuto-bijeli, neodrezanog repica, i jos gomila carsijanera, cuka sa ulice. Ne mozemo svi uzeti po psa ili macku kuci, ali zar bas ne mozemo traziti od gradske uprave da na human nacin rijesi ovaj problem. Ja sam za to da pokrenemo akciju prikupljanja za tu suhu hranu koju su im ukrali. I nije mi jasno ko je to gore krao, . Molim samo da mi ne pisete replike tipa- nemaju ljudi sta da jedu a ti bi hranila pse. Ko ima, ko moze i zeli da pomogne.

18-01-2009 at 22:21 | Ukljuèi u odgovor
lola
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-12-2003
Lokacija: Slo&CH
Odgovori: 9851
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

Možda bi i bilo novaca da se uvede porez na kuæne ljubimce.U Švicarskoj kako i u Njemaèkoj postoji kantonalni i "opæinski" porez na kuæne ljubimce.

porez na ljubimce u NJemaèkoj,
http://www.tiervermittlung.de/hundesteuer.shtml

.


[Edited by lola on 19-01-2009 at 17:25 GMT]

19-01-2009 at 17:24 | Ukljuèi u odgovor
nikondude
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-09-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 118
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

Drzava i vlast slabo funkcionisu i sa normalnim porezima. Ovaj na zivotinje bi samo punio necije dzepove. Nije problme u parama, vec u mentalitetu.
Jer zasto bi se itko mucio kada mozete jednostavno ubiti.

19-01-2009 at 17:34 | Ukljuèi u odgovor
Greta
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 21-01-2009
Lokacija: laibach
Odgovori: 19
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

Nevjerovatno kakvih ljudi ima.


Ne znam kada ce jednom biti jasno da se problem pasa lutalica ne moze rijesiti njihovim ubijanjam jer je normalno i logicno da ih nikad ne mozes sve smaknuti! I da ce onda za sest mjeseci situacija biti ista i tako dalje...i tako dalje..pa dokle?

Grad se uljepsava,fontanice,slapovi a u 2009 godini se na ulicama mucki puskama ubijaju psi! I onda kao mi bi u Evropu..Propagiramo turizam..


Jedino rjesenje je sterilizacija pasa, troskovi za materijal i anesteziranje i sam poseg su minimalani, dnevno bi veterinar (ma cak i apsolventi veterine) mogao uraditi 100 kastracija i ovariektomija i problem bi bio rjesen!
Kada se steriliziraju onda polako poceti s udomljavanjem, stvarno lijepih pasa ima i vjerujem i nadam se da ima jos ljubitelja zivotinja u gradu (ili u kantonu)koji bi bili voljni uzeti ponekog psa..

Normalno, ne mislim da bi i grad i njegovi gradjani (sudeci prema komentarima) trebali da se organizuju zbog samih pasa nego evo vec kad se bunite (a smisla ima, normalno) zbog svoje djece i samih sebe!

Sad ce normalno poceti price kako ima ljudi koji nemaju jesti i slazem se i vjerujem da ih ima i zalosno je ali je jos zalosnije sto mislim da ce ih kod nas biti i za deset godina da ne kazem i uvjek a ovom problemu bi se ako se odma krene moglo stati jednom i zauvjek na kraj!





[Edited by Greta on 21-01-2009 at 11:53 GMT] 


Devil's night radio
21-01-2009 at 11:51 | Ukljuèi u odgovor
roko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 09-12-2008
Lokacija: šiæki brod
Odgovori: 226
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

sluèajno sam nabasao na ovu temu èak i na forum,uglavnom sam zauzet oko svojih i tuðih pasa pa ne stižem komentarisati po forumima ,Vidio sam ovu temu i moram se ukljuèiti sa predlozima koje postavljam po forumima i na tv.kad god imam priliku ...Lutalice ..HM.Volio bih vidjeti èovjeka koji nije mješanac ili lutalica ....evo konkretno sta treba uraditi.
1.donjeti odluku da se svi psi registruju (tetoviraju ili mikro èip ugraditi)
2postaviti zamke orginalne za hvatanje u noènim satima kad te prizore ne bi djeca posmatrala i te pohvatane pse kastrirati.
3.staviti u hranu sredstvo za kontracepciju zenki i ostaviti hranu pored kontenera ..jedan period
4.stare teško bolesne koji šire bolest uspavati ako nemogu prezivjeti...
5. na tv pokrenuti video stranicu koju ce opstina placati ..o udomljavanju pasa koji bi bili oèišceni od parazita vakcinisani...
6.od sredstava iz registracije izdvojiti sredstva za sluzbu koja ce kupiti zgažene pse po putu...
7.upravo su mi došli neki drugovi i moram pobjec nastavak slijedi.....puno pozdrava roko..

04-03-2009 at 20:41 | Ukljuèi u odgovor
Crocs
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 08-02-2009
Lokacija: Tuzla, BiH
Odgovori: 17
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

Bravo Roko, podrzavam te u potpunosti  


Ako ne napreduješ, nazaduješ.
05-03-2009 at 13:48 | Ukljuèi u odgovor
roko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 09-12-2008
Lokacija: šiæki brod
Odgovori: 226
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

Evo me ponovo sam tu hvala Cros da dodam još malo na ovo od malo prije
8.trebale bi tv ove barem lokalne ovo je sad njima prijedlog da pokušaju pronaæi neke emisije o psima kao sto su obuka pasa za voðenje slijepih,pa onda kako psi pronalaze ljude u lavinama ,pa onda kako traze zatrpane u jamama pa kako sluze za resocijlizaaciju ljudi koji su na teškoj robiji pa kako pomazu u socijalizaciji djece ,i svega da baš sve teme ne nabrajam kao i da psi mogu otkriti rak prijje nego ijedan instrument. E Drage televizije da se napravi program koji bi ovim ne ljudima makar odgojio djecu da ne budu ko i oni,
9.obavezno da se u školama uveda sat ili èas da djeca imaju kontakt sa životinjama da registrovani odgaivaèi dovedu pitome pse i pojasne djeci kako se snac u kontaktu sa psima maèkama i drugim domacim životinjama ...
danas su djeca pobjegla od prirode i nije ni èudo kad kažu da je krava ljubièaste boje....
nemogu a da ne spomenem da naši opštinari žele da naprave šljakište na jednom prirodnom staništu na kojem su fazani zeèevi èak i srne se znaju naæi zašto? neko na ovom djelu ne napravi ogrðeni park za sve ove životinje i da se djeca proštaju kroz pravi ambijent i vide kako se ptice legu i kako je sve živo oko njih a ne samo buljit u ovo èudo tehnike.
izvinjvam se malo sam odlutao od teme al nisam mogao da ne napomenem o kakvoj je ljepoti rijec u ostalom na ovoj stranici www.bistrobih.ba je to pojašnjeno u slici kao i peticja kojm mozete spasit dio našeg blaga ...hvala

[Edited by roko on 07-03-2009 at 00:36 GMT]

07-03-2009 at 00:29 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 25
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Životinje i kuæni ljubimci : Problem pasa lutalica New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice