Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Životinje i kuæni ljubimci : Problem pasa lutalica
Strana: 1 2 3 4 5 6
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
zara
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 06-01-2007
Lokacija: U mislima
Odgovori: 11515
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

"Bijesni" psi u gradu Sarajevu!
by Paunoviæ Jelena on Utorak, Februar 21, 2012 u 3:47poslije podne ·

Danas je 19-i dan kako susreæem i hranim (a ni sama ne znam zašto!) èopore „agresivnih“ pasa. Nisu promrzli, nisu gladni, nisu im oèi tužne. Samo napadaju iz èista mira! Ne smijem više ulicom proæi bez straha. Uvijek sam na oprezu. Iza svakog æoška vreba po jedan „bijesan“ pas. Situacija u gradu je alarmantna -psi napadaju, graðani“ se boje!



Èesto naiðem na penzionere koji psima, od svojih „velikih“ primanja, kupuju hranu. Kažu da to rade da bi manje ujedali. U tome baš i ne vidim poentu, ali O.K.



Ne mogu vam opisati strah na licu žene koja sa malim djetetom pokušava zaobiæi psa koji ih želi napasti. Tuga živa! U takvim situacijama ne reagujem, veæ se samo sklonim. Pustim „graðane“ da psuju i gaðaju pse grudvama ili bilo èime što im padne pod ruku. I ja se bojim!



Danas smo Melina Mely i ja, ni sama ne znam kako ni zašto, hranile neke pse na Bašèaršiji. Jedan „graðanin“ nam se sa strahom obratio i rekao da ih ne hranimo tu jer postoji moguænost da æe mu, tako „bijesni“, polomiti staklo na radnji i uæi unutra. Èim je to rekao, prestale smo hraniti pse! Mislim, NARAVNO da æeš prije vjerovati „èovjeku“ nego „agresivnom“ psu! Sa teškom mukom smo se, kroz èopor „bijesnih“ pasa, probile do tramvaja. Psi su ostali da laju na sred ulice. To nam nije bilo važno. Važno je da je živa glava na ramenima!



Ima li potrebe da vam prièam o „agresivnom“ štenetu koje je, ZAMISLITE, željelo da spava na našoj torbi? Zamislite taj bezobrazluk! Napolju uopšte nije hladno, snijeg ne pada i ne topi se, a ono bezobrazno leglo na NAŠU torbu! Sigurno je to uradilo zato što je bijesno! Danas sam kontala to prijaviti inspekciji i zamoliti urednika Sarajevske hronike u Dnevnom avazu da to objavi.



Vidjele smo nas dvije danas i jednu „agresivnu“, kao, bolesnu kuju. Naravno, èim nas je vidjela da dolazimo sa vodom i hranom -krenula je u napad! Ne znam kako smo živu glavu izvukle! A da tek vidite njene agresivne štence! Ma, sve je to „bijesno“! Neka bezobraznica od žene im je napravila sklonište. Èak im i hranu odnosi. Nije mi fakat jasno zašto kada oni služe samo da napadaju! Kada su nas vidjeli, Melini su pojeli kaput, a meni torbu. Brže-bolje smo otrèale sa mjesta „napada“ da nam se ne bi nešto gore desilo.



O svim„napadima“ i „ujedima“ o kojima pišem smo obavjestile nadležne organe. Rekli su nam da su „psi zaštiæeniji od ljudi“. Bile smo razoèarane tom izjavom! Kasnije smo se malo informisale i saznale da „poludjele“ pse štiti Zakon o zaštiti i dobrobiti životinje. Èudan neki Zakon! Propisuje to da kao uzoran „graðanin“ sela pored Kušiæa ne možeš gradom proæi kao „èovjek“ a da te psi ne napadaju! Pa, gdje je tu logika?



Ponavljam da nije zima, da nije sezona parenja, da se kastracije i sterilizacije provode uredno, da psi nisu gladni i promrzli, da im oèi nisu tužne... Zna li iko šta im je kad tako „napadaju“?

21-02-2012 at 16:25 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

Problem pasa lutalica u nasem drustvu nije moguce rijesiti. Kao prvo nema novca za tako nesto. Zbog toga na svakom koraku mozemo vidjeti pse lutalice. U Sarajevu se izlezavaju po ulicama. Medju njima ima i sugavih.
Broj lutalica je toliko velik da nismo u mogucnosti sve smjestiti u azil, cak i da imamo azil u svakom gradu i malom gradicu. Ljudi nemaju potrebu da usvajaju napustene pse. Na Zapadu je to malo drukcije. Ljudi su usamljeni i to maksimalno, a u BiH nije takav slucaj. Uvijek se moze neko susresti na ulici, a onda na zajedno na kahvu. Na Zapadu toga nema.
problem nije moguce rijesiti.

09-09-2012 at 02:07 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

Ove bosanske cuke ne piju kahvu.Ne znam zašto

09-09-2012 at 09:05 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

Ako cuki ponudis bijelu kahvu, on ce je sigurno probati, a lutalice bez hrane polokati do kraja. Mislim da bi bilo slicno i sa rakijom, samo nema ko da im to ponudi.

12-09-2012 at 02:11 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Problem pasa lutalica

citat:
Dajdza wrote:
Ako cuki ponudis bijelu kahvu, on ce je sigurno probati, a lutalice bez hrane polokati do kraja. Mislim da bi bilo slicno i sa rakijom, samo nema ko da im to ponudi.


jok ba Dajdza, mozda je to tako u AmeriKi, nece kod nas, ni da ih motkom tjeras.. nadju oni sebi neku kost uvijek.. dal ljudsku, kao onaj u Srebrenici od prije neki dan, ili neku jagnjecu, to zavisi od mjesta do mjesta i do doba godine..
12-09-2012 at 11:53 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

Probaj, nemoj biti tako kategorican. Nema nista od kosti, a osim toga pas ne bi smio lomiti i grickati sve kosti, kao pilece npr.

13-09-2012 at 01:16 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Problem pasa lutalica

citat:
Dajdza wrote:
Probaj, nemoj biti tako kategorican. Nema nista od kosti, a osim toga pas ne bi smio lomiti i grickati sve kosti, kao pilece npr.


ne bi smjeli, slazem se, al valjda ih nuzda natjera.. ne bi oni, da znaju da to ne valja.. al opet, hajd ti to njima objasni, kad to nisu skolovane lutalice, moj onaj ti Dajdza..
13-09-2012 at 15:25 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

Psima ne mozes objasniti sta valja a sta ne valja. Ljudima mozes, ali ljudi opet piju alkohol, puse cigarete, jedu brzu hranu itd.
Pilece kosti, a sve mi se cini i ovcije kosti nisu preporucljive za pse, jer se prilikom drobljenja stvaraju sitne ostre koscice, koja nakon gutanja ostecuju stomak, pa je potrebna intervencija veterinara.

13-09-2012 at 16:52 | Ukljuèi u odgovor
Chili
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

Zašto Tuzlarije pišu neistine, da li tako zbog dobijenih novaca od Opštine opravdavaju nerad i nebrigu gradskih vlasti? E što svako sebe naziva novinarom, svašta.

Konkretno, komentar sa naslovne strane kaže:

- - - - - - -
Psi lutalice, po ko zna koji put

....Zakon o zaštiti životinja je usvojen, ubijanje osim u izuzetnim situacijama nije dozvoljeno. S druge strane azili za trajni prihvat životinja su preskupi, toliko da ne postoje nigdje pa ni u najbogatijim državama. ...

S.M.
- - - - - - - - - -
Ovo nije prvi put da Tuzlarije po zadatku pravdaju nsposobnost gradskih vlasti, a djecu æe da nam napadaju izgladnjeli psi.

27-11-2012 at 20:02 | Ukljuèi u odgovor
admin
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 10-09-2000
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1966
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Problem pasa lutalica

citat:
Chili wrote:
Zašto Tuzlarije pišu neistine, da li tako zbog dobijenih novaca od Opštine opravdavaju nerad i nebrigu gradskih vlasti? E što svako sebe naziva novinarom, svašta.

Konkretno, komentar sa naslovne strane kaže:

- - - - - - -
Psi lutalice, po ko zna koji put

....Zakon o zaštiti životinja je usvojen, ubijanje osim u izuzetnim situacijama nije dozvoljeno. S druge strane azili za trajni prihvat životinja su preskupi, toliko da ne postoje nigdje pa ni u najbogatijim državama. ...

S.M.
- - - - - - - - - -
Ovo nije prvi put da Tuzlarije po zadatku pravdaju nsposobnost gradskih vlasti, a djecu æe da nam napadaju izgladnjeli psi.

Sta je neistina?
28-11-2012 at 11:14 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 41
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Životinje i kuæni ljubimci : Problem pasa lutalica New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice