Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Životinje i kuæni ljubimci : Problem pasa lutalica
Strana: 1 2 3 4 5 6
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
roko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 09-12-2008
Lokacija: šiæki brod
Odgovori: 226
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

15-11-2009 at 11:59 | Ukljuèi u odgovor
Jimmy
Nivo: Forumski doajen
Auuuuuuu
Registriran(a): 16-12-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2144
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

Od svoje trece-cetvrte godine sam veliki ljubitelj pasa. Nikada ih se nisam plasio, iako su bili tada dvostruko-trostruko veci od mene. Ni dan danas ih se ne plasim.
Ali... Prije nekih 5-10 minuta me probudi lavez i mjaukanje, i izadjem na prozor, 7-8 lutalica dere macku.
Da sam imao pistolj, sve bi ih bez razmisljanja pobio. U zivotu mi nije palo na pamet takvo nesto, ali scena kako te dzukeletine vuku macku svaka na svoju stranu je totalno promjenilo sliku o coporima pasa lutalica.

22-11-2009 at 01:07 | Ukljuèi u odgovor
roko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 09-12-2008
Lokacija: šiæki brod
Odgovori: 226
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

tako ustvari i nastaju pravi problemi.covjek se iznervira i napravi glupost zbog koje kasnije se kaje cjeli zivot,uzmimo da si pobio te pse vjerovatno gladne polu divlje ,svojim postupkom bi samo amnestirao njhove vlasnike i dao im mogucnost da proizvedu nove lutalice koje bi sutra ponovo nekog slicnog iznervirale ,rjesenje je jednostavno procitaj pismo na ovom forumu pod naslovom zakon o zastiti životinja ,,,,,,

22-11-2009 at 15:12 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Problem pasa lutalica

citat:
Aidatuzla wrote:
zna li neko kome se mogu obratiti u vezi jednog psa koji danima boravi u mojoj ulici.

ne razumijem se bas u te rase ali meni se cini da je u pitanu pit bul i, po njegovom izgledu, vjerovatno je bio u nekim borbama. jadan pas je izmrcvaren, ima neke stare rane po tijelu i vjerovatno istraumiran i jako me plasi. bojim se da ne napadne nekoga (ne daj Boze dragi neko dijete!)


Komunalno.
27-04-2011 at 13:44 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Problem pasa lutalica

citat:
Aidatuzla wrote:



Hvala!

Prijavila pa ce ga valjda primiti u azil


A mozda ce ga i neka buregdzinica udomit
;hanka
27-04-2011 at 14:25 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

;hanka


U Maksimiru ga ugrizao pas, pa se fizièki obraèunao s vlasnikom



Foto: Arhiva

JUÈER oko 12,15 sati u parku u Maksimiru, 40-godišnjaka je u dva navrata ugrizao pas, nakon èega je on fizièki napao 31-godišnjeg vlasnika psa.

Policijska uprava zagrebaèka javlja kako je vlasnik psa vozilom Hitne pomoæi prevezen u Kliniku za traumatologiju, gdje je utvrðeno kako je zadobio teške tjelesne ozljede.

Osumnjièenom 40-godišnjaku lijeènièka je pomoæ pružena u istoj klinici, a ozljede su mu okvalificirane kao lakše.

1



06-06-2011 at 18:18 | Ukljuèi u odgovor
domorodac
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 15-07-2011
Lokacija: tuzla
Odgovori: 23
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

nemoze opstina tuzla da resi problem lutalica koji napdaju gradjane radi svih silnih facebook farmera i takozvanih ljubitelja zivotinja koji furaju trenutne IN trendove handreci ostali svjet glupostima kak et oni kao vole zivotinje a mi ostali et kao ne volimo
najveca retardacija je zabraniti ili ukinuti lovacki odstrel pasa lutalica posto se to resenje primjenjuje u slucajevima kada divlje zivotinje napadnu ljude ili domace zivotinje kada lovci automatski izlaze na lice mjesta i eliminisu pretnju za ljude i zivotinje bez ikakvih problema i zalbi i jos ih pohvale za to
isto se desava u slucaju napada divljih pasa lutalica po selima po istom osnovu i sa istim resenjem
i niko se ne buni
i onda se desi takva stvar u nasem gradu
e onda nastane problem
zasto nemozemo da pobijemo pse koji napadaju ljude i domace zivotinje po nasem gradu ?
fakat ne kontam ?
ako nemamo vec opciju ili sredstva da kupimo sajle i inekcije za hvatanje pasa kao i da napravimo aparaturu za humanu eutanaziju napustenih zivotinja kao na zapadu zasto onda nesmijemo da koristimo jedinu stvar koja nam je preostala da se ovaj problem resi ?
izmedju opcije da se nekome povrede osjecaji ako slucajno vidi ubijanje pasa ili vec ubijene pse i opcije da ti psi nekoga izujedaju i opet izujedaju i opet ... i tako do sudnjeg dana meni se vise svidja da ih roknu odma a za osjecaje ovih silnih ljubitelja okolokontejnerasa mozemo da doniramo lexaurine da se smire jal da im uplatimo terapiju da se ljece od poremecaja
bolje i to nego da neko do kraja zivota ostane unakazen i istraumatiziran poslije napada ovih"slatkih djukeletina"
e da
traze se ovi silni ljubitelji zivotinja da dodju u lipnicu i potraze 3 napustena steneta
preporucljivoj d a povedu svoju djecu da im pomognu u potrazi
da pokazu kako bjesnilo nije takav problem kako ovi ostali hajvani okolo pokusavaju da predoce
sa srecom

16-07-2011 at 14:13 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica


Evo kako neki rade,a i to nije baš u redu :
Pa zar se baš mora ovako.
A zašto se recimo ne pokuša sa masovnom kastracijom pasa lutalica?

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/sarajevo/75734-pas-u-naselju-cengic-vila-poliven-vrelim-uljem-foto.html

16-01-2012 at 22:58 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

sve vise vijesti kakvu je djecko postavio dolazi, nazalost, obicno ih cujemo iz sarajeva, a sigurna sam da ima i ovdje, ali je (mozda) svijest o zastiti zivotinja (pa cak i lutalica) malo manja.

nahranite zivotinjice koje nemaju nacina da nadju hranu pod debelim snjeznim prekrivacem. ako vidite stene samo, zbunjeno, izgubljeno, gladno i promrzlo, bar ga pomazite i dajte mu malo ljubavi, ako ga nemate gdje uzeti, jer ko zna koliko ce dana izdrzati tako samo.

ko ima priliku, uzmite kuce i dajte mu dom. azil nije jedino rjesenje.

umjesto da dajete pare stancerima i kupujete pse koji se radjaju u losim uslovima (incest, bolesti, neuslovnost smjestaja...), radije udomite psa. dobit cete ljubimca kojeg ste htjeli (psa), koji ce vam dati bezuvjetnu ljubav. nista ne gubite, ali cete spasiti jedan zivot.

13-02-2012 at 10:16 | Ukljuèi u odgovor
zara
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 06-01-2007
Lokacija: U mislima
Odgovori: 11515
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

Ispred Konzuma na Sjenjaku se mogu naci neke plitke kutije od stiropora, vrlo su zgodne da se pas u njih smjesti i ugrije. Jedan ljepotan zlatno-smedje dlake je preksinoc dobio ovaj topli krvetac na stanici pred trznim na Sjenjaku (Brcankoj Malti).

13-02-2012 at 14:00 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 41
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Životinje i kuæni ljubimci : Problem pasa lutalica New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice