Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu

Uz humanu akciju SDA, prijatelja i komšija, Suada Suljiæ uskoro æe imati novi krov nad glavom

U Mjesnoj zajednici Šiæki Brod, naselju Podšiæi, ovih dana privodi se kraju izgradnja nove kuæe Suade Suljiæ a sa izgradnjom kuæe nièe i prièa o ljudskoj dobroti i humanosti.



Suada Suljiæ je nezaposlena, samohrana majka jednog ženskog djeteta, odliène uèenice 3 razreda Srednje medicinske škole u Tuzi. Živjela je sa kæerkom u staroj porodiènoj kuæi kojoj je krov propao a novu kuæu grade joj dobri ljudi iz SDA Tuzla, komšije i prijatelji.

Stara kuæa


„Ne mogu im se dovoljno zahvaliti“, sa suzama u oèima prièa Suada. Ako sve bude po planu završetak radova oèekuje se za 20 dana.

„Suada je imala staru porodiènu kuæu koja više nije u upotrebi. Kada joj se krov srušio pritekli smo joj u pomoæ. SDA Tuzla, njeni istaknuti èlanovi dali su svoju podršku i evo stigli smo do krova nove kuæe. Molim sve dobre ljude da se odazovu akciji i pomognu da porodica Suada i njena kæerka dobiju novi dom“, kazao je Husein Suljiæ, Suadin komšija koji je meðu prvima pokrenuo ovu humanu akciju.



„Više nam neæe biti hladno zimi a kiše se više ne moramo bojati. Moje dijete i ja napokon æemo imati predivni dom od dobrih i èestitih ljudi“, kazala je Suada uz oèekivanje da æe Bajram doèekati u novoj kuæi.

Svi koji žele da pomognu humanoj akciji mogu se obratiti na broj telefona 061/ 041-671–kontakt osoba Husein Suljiæ.

(Tuzlarije.net)

21-08-2010 at 15:47 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu



Ponovo o porodici Kurahoviæ. Ko može neka pomogne!




Adis, Asmir, Nermina

Umrla Nermina (11), djevojèica sa slike iz porodice Kurahoviæ, za koju je skupljana humanitarna pomoæ i na Tuzlarijama. Vijest je, od prije nekoliko dana, objavljena na više portala.



citat:
Mukama porodice Kurahoviæ iz Tuzle nema kraja.

Posljednja u nizu je bolna i tragièna. Jedanestogodišnja Nermina, najmlaði èlan porodice Kurahoviæ, umrla je ovih dana od hepatitisa B.


- Moja Nermina žalila se na bolove u stomaku još prije èetiri mjeseca. Otišla sam u Klinièki centar gdje su mi rekli kako je sve u redu. Njeno zdravstveno stanje se iz dana u dan pogoršavalo. Ponovo sam otišla u Klinièki centar i tada su Nerminu ostavili na lijeèenju jer je imala žuticu. U bolnici je bila 11 dana. Umrla je, a ljekari su rekli kako je uzrok hepatitis B - kroz plaè prièa 40 - godišnja Mirzeta Kurahoviæ, majka èetvoro djece koja živi u oronuloj baraci kao iz horor filmova.



Bez vode i kupatila...

Djevojèica je pokopana uz pomoæ Islamske zajednice. Od smrti je proteklo 15 dana, a Mirzeta s nevjericom gleda u Nermininu fotografiju. Oplakuje je svaki dan!

- Gdje god da sam išla ona je bila uz mene. Vidite i sami gdje živimo. U baraci nema najminimalnijih uslova za život dostojan èovjeka. Nemamo struje, nemamo vode, nemamo kupatila... Vodu donosimo s gradilišta. Rekli su nam da je èista! Poslije Nerminine smrti niko, ama baš niko nije došao da vidi gdje je ta djevojèica živjela. Pa, ni iz njene škole niko nije došao! - kaže Mirzeta Kurahoviæ.



U trošnoj baraci Mirzeta živi sa kæerkom Admirom (16), i sinovima Adisom (13) i Asmirom (12), dok je najstarija kæerka udata. Nevolje za Mirzetu i njenu djecu uslijedile su poslije njenog razlaza sa suprugom.

- Bila sam 20 godina u braku sa Nedžadom Kurahoviæem. Meðutim, kad sam vidijela da me vara odluèila sam da ga napustim. Moja i djeèija golgota traje 3.5 godine. Najprije smo živjeli u kontejneru u Rasovcu kod Tuzle, potom u napuštenoj školi, a od prošle zime u barakama kod stadiona Tušanj. Morala sam iz Rasovca doseliti ovdje, jer mi djeca idu u školu. Dok sam bila u Rasovcu morali su pješaèiti po 8 kilometara, a kada pada kiša ili snijeg nisu mogli iæi u školu - kaže ojaðena majka.



Kaže kako se otac rijetko kada brine o djeci. Ona svakodnevno odlazi u Narodnu kuhinju, gdje dobije èetiri kutlaèe hrane. Za svakog po jedna!

- Kada je Nermina umrla moj suprug je kupio djeci po patike i majicu. I to je sve! Mi se nikada nismo sudski razveli. On je tražio da djeca idu kod njega, ali djeca neæe. Kažu mu: „Gdje si bio kad smo živjeli u kontejneru? Nisi nas ni pogledao".


Preprodaje robu. Kako prezimiti?

Primicanje zime ledi krvi u žilama Mirzeti Kurahoviæ, koja se krajnjim naporima bori za preživljavanje svoje porodice.

- Idem na pijacu. Preprodajem polovnu robu, ali rijetko kada šta zaradim. Posla se ne plašim, ali ga nema. Strah me je od same pomisli na zimu, mraz, led, snijeg... Nemam ni ogreva, a ni peæi! Šta æe biti sa djecom? Hoæemo li se pomrznuti? Nemam odgovora na ta pitanja, ali me kao èovjeka boli totalna nebriga nadležnih institucija. Ne mogu vjerovati da ih ne zanimaju socijalno ugrožene porodice. Ponavljam kako se 3.5 godine potucam od nemila do nedraga. Sa djecom živim u objektima bez struje, vode, kupatila, šporeti... Pa je li moguæe da niko neæe i ne želi prstom da mrdne kako bi nam pomogao- govori ona.Za djecu kaže da je slušaju. Dobri su uèenici –„ne propadaju“ - kaže ona.

Upravo zbog djece apeluje na sve dobre ljude.

- Znam da je teška situacija, da je vrijeme neimaštine. Ipak, pozivam sve dobre ljude da mi pomognu koliko i kako mogu. U Tuzli svi znaju gdje su barake kod stadiona Tušanj. Dolazi Bajram, a moja djeca æe biti gladna! Ako možete - pomagajte! Hrana i ogrijev su nam najpreèi - vapajima kaže Mirzeta Kurahoviæ.



Ojaðena Mirzeta Kurahoviæ kaže kako se obraæala Centru za socijalni rad, ali niko nije pomogao da ona prevaziðe životne nevolje.

- U Centru za socijalni rad, službenik Milan mi je rekao da idem raditi, a da djecu pošaljem da prose. Nikada neæu zaboraviti njegove rijeèi. I danas kad se sjetim odmah bi zaplakala. Nikada nisam bježala od posla. Ne bježim ni sada. Ali gdje da radim? - pita se Mirzeta Kurahoviæ.

Ona traži on nadležnih institucija da je posjete i da se uvjere gdje i kako živi. Nada se da æe poslije toga dobiti drugi krov nad glavom. Ne zbog sebe. Zbog djece!



13-09-2010 at 08:45 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu

Obracam vam se sa molbom za pomoc,imam dvoje djece 100%invalida,kcerka cirak marizela je rodjena otvorene kicme ima 2 god. i nehoda,taj slucaj vam je mozda i poznat bili smo na svim tv stanicama isli u italiju i tamo imamo zakazane dvije operacije u novembru,moj sin ima 6 god.i ima asmu epilepsiju i secer.ja neradim a muz je radio u remontmontazi 7 god.a sad je na cekanju vec godinu dana,zivimo u izbjeglickim kucicama u lipnici jer je muz izbjeglica iz okoline zvornika.imamo malu kucicu 6.5x6.5 u mramoru ozidano prizemlje,ubacena stolarija imamo na placu struju i vodu,medjutim nedostaju nam sredstva za unutarnje radove kako bi moja djeca iz ovih kuca punih vlage preselili u svoju kucicu do zime.
molim vas ako mozete vi pomoci ili znate nekog ko bi mogo da pomognete
za sve gore navedena zdrastvena stanja djece imam dokumentaciju a mozete doci i licno se uvjeriti
unaprijed hvala
s postovanjem
tanja cirak tel.062 416 336

17-09-2010 at 11:38 | Ukljuèi u odgovor
Bina52
Nivo: Forumski doajen
Brcanka

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: USA
Odgovori: 1038
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon TANJA CIRAK - MOLI ZA POMOC !

Dragi moji komsije!

Ja u USA dobih ovu poruku na pp od osobe po imenu Tanja Cirak u kojoj opisuje svojeu situaciju i moli za pomoc.

Pa evo poruke:


Tanja Cirak. Oktobar 8 u 11:33 prije podne Prijavi
sto sam cula da ste jako humani obracam vam se sa molbom za pomoc,imam dvoje djece 100%invalida,kcerka cirak marizela je rodjena otvorene kicme ima 2 god. i nehoda,taj slucaj vam je mozda i poznat bili smo na svim tv stanicama isli u italiju i tamo imamo zakazane dvije operacije u novembru,moj sin ima 6 god.i ima asmu epilepsiju i secer.ja neradim a muz je radio u remontmontazi 7 god.a sad je na cekanju vec godinu dana,zivimo u izbjeglickim kucicama u lipnici jer je muz izbjeglica iz okoline zvornika.imamo malu kucicu 6.5x6.5 u mramoru ozidano prizemlje,ubacena stolarija imamo na placu struju i vodu,medjutim nedostaju nam sredstva za unutarnje radove kako bi moja djeca iz ovih kuca punih vlage preselili u svoju kucicu do zime.
molim vas ako mozete vi pomoci ili znate nekog ko bi mogo da pomognete
za sve gore navedena zdrastvena stanja djece imam dokumentaciju a mozete doci i licno se uvjeriti
unaprijed hvala
s postovanjem
tanja cirak tel.062 416 336
ziroracun rajfajzen banke 1610250000000047
stedni racun 19250332973-za cirak marizelu-za devizne uplate
a za uplate u km
ziroracun rajfajzen banke 1610250000000047
stedni racun 09250394391-za cirak marizelu
molim odgovor


Da li je iko upoznat sa situacijom ove porodice i moze li iko pomoci oko zaposljenja ili vracanja na posao tog oca dvoje djece.
nam da je CUPO REPORTER i glavni krivac za kojekakve humanitarne pa bi molila da im se nekako pomogne.
Voli Vas Bina52

08-10-2010 at 21:21 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu



25-10-2010 at 09:31 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu

Pomozimo Amili Dzinovic


30-10-2010 at 19:06 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu

Mirza Isakoviæ, Slaven Ostojiæ i Emir Aganoviæ....Pjesma za Amilu Džinoviæ...



(Tuzlarije.net)

02-11-2010 at 11:25 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu

28-godišnja Samira Beèiæ iz Tuzle stavljena na popis èekanja za novi kadaverièni bubreg



28-godišnja Samira Beèiæ iz Tuzle treba pomoæ. Prije 11 godina otkazala su joj oba bubrega i od tada je na dijalizi. Za presaðivanje bubrega u Beèu potrebno joj je najmanje 20.000 eura. Klinika u Beèu je obavijestila Samiru da je uvrštena na popis èekanja za novi kadaverièni bubreg, jer je jedan njezin organizam ranije odbacio. Sve koji žele pomoæi Samiri Beèiæ mogu to uèiniti uplatom na brojeve žiro-raèuna otvorene kod Raiffeisen banke u Tuzli.

RAÈUN U KONVERTIBILNIM MARKAMA
transakcijski raèun
1610250000000047
raèun
09250448814

DEVIZNI RAÈUN
transakcijski broj
1610250000000047
raèun
19250331206

HUMANITARNI BROJ
090 292 067
cijena poziva 3 KM

ftv

29-11-2010 at 20:33 | Ukljuèi u odgovor
Kriticar
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 02-08-2004
Odgovori: 28
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu - Uplate za Maidu Cemkic

Cupo, ili neko drugi, mozete postaviti broj racuna za uplate iz inostranstva za malu Maidu.

08-12-2010 at 08:00 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu

Nema racuna haman za inostranstvo, ovo je sve sto imam.





08-12-2010 at 13:06 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 30
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Tuzlarije : Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice