Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu

Borba za život: Adis Junuzoviæ èeka kardiohirurga Voloneka

Nakon što je naš list prije nekoliko dana objavio tekst o 18-godišnjem Adisu Junuzoviæu, kojem je hitno potrebna transplantacija srca, pokrenuta je velika akcija da se ovom mladiæu spasi život.

Pomoæ naroda

Adis s majkom i bratom živi u Rakovici, a izbjegli su iz Bratunca. Šehidska su porodica pošto je Adisov otac ubijen u genocidu u Srebrenici. Kada je ovom mladiæu prije èetiri mjeseca otkriveno teško oboljenje, njegova majka pala je u oèaj jer je prije tri godine izgubila jednog sina zbog srèanih problema.

- Probudila se nada da æe Adis ipak uspjeti otiæi na operaciju. Nismo ni slutili da æe naš narod ovako reagirati i željeti da nam pomogne. Almir Èehajiæ Batko pokrenuo je humanitarnu akciju, a preko njega smo saznali da 7. decembra u Sarajevo treba doæi austrijski kardiohirurg Gregor Volonek - kaže Adisova tetka Zineta Aliæ.

Volonek bi trebao pregledati Adisa nakon èega æe znati da li æe možda u obzir doæi izmještanje na beèku kliniku. Inaèe, Junuzoviæe proteklih dana zovu brojne organizacije, mediji, graðani, ambasade.... Svi žele pomoæi Adisu.

Poziv iz ambasade

Dobili smo poziv iz Italijanske ambasade u BiH. Oni nude da nam završe papire za Adisovo izmještanje u Italiju. Rekli smo im da æemo prvo saèekati Voloneka da vidimo hoæe li s njim biti postignut dogovor. Adisovo srce kuca sa 20 posto snage i transplantacija za njega znaèi život - istièe Zineta.

Oni koji žele pomoæi Adisu mogu to uèiniti pozivom na humanitarni broj telefona 090/291-053. Uplate mogu izvršiti na žiroraèun: 1401030022198191, Volksbank BH dd, na ime Adis Junuzoviæ. Za uplate iz inozemstva: IBAN: BA39 1401030022198191, SWIFT: VBSABA22.

Koncert u Lukavcu

Lukavaèki Info-portal SodaLive organizator je humanitarnog koncerta koji æe danas biti održan u Domu kulture u Lukavcu. Naziv koncerta je "I moje srce kuca za Adisa".

U okviru ove akcije sutra æe u Lukavcu biti održana i pozorišna predstava, a sav prihod bit æe predat porodici Junuzoviæ.

03-12-2009 at 13:24 | Ukljuèi u odgovor
Aykira
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 17-05-2009
Odgovori: 2062
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu - Pomozimo porodici Vidakovic iz Lukavca

Porodica Vidakoviæ godinama jedva preživljava u skoro neuslovnoj kuæi, bez osnovnih sredstava za život, zarobljeni bolešæu, osuðeni lošim državnim ustrojem, a zaborvaljeni ljudskom ravnodušnošæu.

Na neimaštinu se nadovezala teška bolest sa kojom je Anica izgubila bitku u martu prošle godine, a nedavno je tragièno priminuo i njen suprug Radenko.

Iza njih su ostali 10-ogodišnja kæerka Dragana i 19-ogodišnji sin Danko bez ikakvih primanja, bez bliže rodbine, bez moguænosti da riješe egzistencijalne probleme.

Kako bi im se pomoglo da što lakše prezime Vijeæe uèenika OŠ Lukavac Grad koju pohaða Dragana pokrenulo je humanitarnu akciju. Prikupljena sredstava, ukupno 3.020 KM, odmah su utrošena u nabavku kuænih potrepština i ogreva.

Meðu rijetkim osobama koje su pomagale, sada pokojnu, Radenku i njenu djecu je humana porodica Pejiæ koja je svakodnevno na usluzi ne štedeæi ni vrijeme, ni novac, ni lijepu rijeè utjehe.

Priupljena pomoæ je dragocjena, ali nedovoljna. Danko, koji je završio saobraæajnu školu, je bez posla, a to osim što znaèi da nemaju sredstava za život, prepreka je i da dobije starateljstvo nad sestrom. Pomoæ im je takoðe neophodna i na ureðenju objekta koji je u prilièno ruševnom stanju.

Akcija uèenika OŠ Lukavac Grad trebala bi poslužiti kao podstrek svima koji mogu da pomognu Danku i Dragani i olakšaju njihovu, preranim gubitkom roditelja i neimaštinom, uzrokovanu tugu i vrate im osmijeh na lice bar zbog saznanja da na ovom svijetu nisu sami.



http://www.facebook.com/inbox/?ref=mb#/group.php?gid=192873629499

07-12-2009 at 21:59 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu

Hitno potrebna krv grupa A negativna

Azra Nuhiæ (1976.godište) iz Tuzle. Prije tri godine kod Azre je dijagnosticiran rak limfoma. Zbog transplantacije matiènih æelija ima pad krvne slike radi èega joj je hitno potrebna krv grupe A negativna.

11-12-2009 at 13:52 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu

Jedno pile poslalo e-mail

Adnan Becirhodzic

Zivotna mi je zelja da se najedem ovih proizvoda koje vi proizvodite i pakujete.ja sam djete rudara malaplaca imam jos 2 brata ia stalno se svadzamo oko ovih ovakvih proizvoda.mama kupi koliko moze a nama to nidokle.molim vas u koliko ste voljni ispunitemi tu zelju da se najedem ko normalno dijete da mi posaljete malo tih vasih proizvoda imojoj zelji udovoljittttttei kucni budzet malo popravite.vama to nista a meni mnogo znaci....ja se zovem adnan i zivim u kaknju moja adresa je ...ul.ALIJE IZEDBEGOVICA-L-C 72240 KAKANJ A IME I PREZIME ADNAN BECIRHODZIC. lijep vam i srdacan pozdrav i puno vas volimo sve u menpromu--extra su vam proizvodi...vas veliki lljubimac---

11-12-2009 at 13:55 | Ukljuèi u odgovor
Crni Vuk
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 06-05-2008
Odgovori: 342
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu

Na listi èekanja
Adisa Junuzoviæa od novog srca dijeli novac



Adis Junuzoviæ, 18-godišnjak iz Srebrenice, koji je obolio od kardiomiopatije i hitno mu je potrebna transplantacija srca, uvršten je na listu èekanja Eurotransplanta za ovaj organ, ali i dalje za spas njegovog mladog života treba novac.
Mole se svi koji su u moguænosti da uplate izvrše na žiro-raèun broj 1401030022198191 (za uplate u KM), Volksbank BH dd, Fra Anðela Zvizdoviæa 1, na ime Junuzoviæ Adis, Gornja mahala 24, 71210 Ilidža.

Za uplate iz inostranstva: Volksbank IBAN: BA39 1401030022198191, SWIFT: VBSABA22.

Otvoren je i humanitarni broj 090/291-053, kojim donirate 2 KM.

Adis treba hitno izmiještanje u bolnicu AKH u Beèu. Osim za operaciju, trebat æe mu i puno novca za kontrole i lijekove, a sve to treba izvesti što prije, jer svaki dan za Adisa je dragocjen.

18-12-2009 at 20:28 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon POMOC ZA PORODICU MUSLIMOVIC IZ PLANA

ovo sam nasla u novinama pa neznam da li je neko vec prije objavio:

POMOC ZA PORODICU MUSLIMOVIC IZ PLANA

Šestoèlana porodica demobilisanog borca Mirzeta Muslimoviæa iz naselja Plane
nadomak Tuzle preko noæi je ostala bez kuæe i igdje ièega. Naime, usljed požara nastalog zbog loših elektroinstalacija izgubili su sve što su imali.
Mirzet, Jasmina, te djeca Azra (19), Atifa (14), Armin(1 i Ismet (12), te Mirzetova
majka Atifa (76), veæ desetak dana žive u neuslovnoj prostoriji,koju im je privremeno
dao amidžiæ Mirsad.
- Požar nam je sve odnio.Odjeæu smo dobili od komšija a djeca veæ neko vrijeme
ne idu u školu. Sreæom,u noæi sa 8. na 9. decembar kada je požar izbio u kuæi,nisam spavao pa sam uspioprobuditi suprugu i djecu.Prošli smo bez povreda, uz
manje opekotine koje su zahvatile djecu. Nezaposlen samkao i supruga, i ostaje mi da
se nadamo da æe nam humaniljudi pomoæi – istièe Mirzet.Opæinski Crveni križ i Merhamet donirali su im dušeke i nešto hrane.Svi oni koji žele pomoæi
ovoj porodici novèanu pomoæ mogu uplatiti na:

transakcijski raèun Rajfajzen
banke br.1610250000000047,
broj raèuna 13-25-11561-4.
Za pomoæ je moguæe i kontaktirati
Mirzeta na broj telefona
066 198 469.



 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
23-12-2009 at 12:37 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu

Pomoc za Jasarevic Husu



JASAREVIC HUSO roden 30.04.1978 godine u Tuzli,otac dvoje malodobne djece(sin 6 godina i kcerka 2 godine)tesko je nastradao u saobracajnoj nesreci 31.01.2008 godine i od tada je nepokretan.Nakon teske operacije 3 mjeseca provodi na odjeljenju za ortopediju nakon cega biva prebacen na fizikalnu rehabilitaciju UKC Tuzla gdje provodi jos 5 mjeseci te se time zavrsava lijecenje u nasoj zemlji.
Nakon godinu dana odlazi u Rusiju na ubrizgavanje maticnih celija koja kosta 19 800 eura i koje sam finansira,ali ni to nije davalo nikakve znake njegovog oporavka.
Nakon par mjeseci saznaje za kliniku u Svicarskoj te njihovi lijecnici daju veoma dobre prognoze za njegovo izljecenje.To lijecenje kosta 365 000 franaka ili 450 000 KM,a buduci da je sada socijalni slucaj i da nema nikakvih primanja i da sam ne moze finansirati svoje lijecenje molimo sve ljude dobre volje da mu pomognu u njegovom oporavku i povratku normalni zivot.

Uplate mozete vrsiti kod RAIFFEISEN BANKE Broj ziro racuna:1610250000000047 Valuta KM:09250420638

Devizna valuta:19250306886 IBAN CODE:BA391612250011575733 SWIFT CODE: RZBABA2S

POZIV NA BROJ 090-292-033 DONIRAJTE 3KM


06-01-2010 at 00:14 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu

Goraždansko èudo od djeteta nema šta da jede
Vedin Klovo je jedanaestogodišnji djeèak koji s porodicom živi u izbjeglièkom naselju Belvedere nadomak Goražda. Nazivaju ga èudom od djeteta jer, iako ima tek 11 godina, do sada je veæ napisao dvije knjige, a govori i tri jezika. Njegov svijet su knjige i škola koju pohaða, meðutim maleni Vedin skoro da nema u èemu otiæi u školu. Njegova porodica je u veoma teškoj situaciji, nemaju novca ni za hranu, a još manje za zimsku odjeæu koja je prijeko potrebna Vedinu i njegovom bratu Senadu.

"Sramota me je što uopšte tražim pomoæ, ali ne znam šta drugo da uèinim. U kuæi hljeba nema danima, suprug i ja smo nezaposleni, preživljavamo od minimalne boraèke nadoknade koju primamo, ali i ona kasni. Vedin i Senad u školu idu u tankim, ljetnim majicama, uvijek istim, jer nemaju šta drugo obuæi", isprièala nam je Vedinova majka Dika Klovo.

Prièa o Vedinu, "Wunderkindu sa Belvederea", skoro da je obišla svijet. To je djeèak koji je nauèio èitati i pisati još kad je imao tri godine, a svoje prve stihove, koji su kasnije izrasli u zbirku pjesama, napisao je sa svega šest godina.

Uvidjevši vrijednost Vedadovog djela organizacija mladih iz Goražda priprema iznenaðenje malom piscu i izdaje njegovu zbirku pjesama "U svijetu mašte". Vedin je bio pozvan na promociju vlastite knjige i kada je vidio šta su ti dobri ljudi uèinili za njega nije mogao sakriti suze.

Ubrzo, nakon izdavanja te zbirke Vedin piše i svoj prvi roman inspirisan knjigama o Harryju Potteru koje je dobio na poklon.

Meðutim, od tih knjiga Vedin nije ostvario nikakvu zaradu.


A, obeæavali su mu mnogo... Djeèaka koji govori engleski, španski i francuski, koji piše knjige, djeèaka koji rado pomaže svojim prijateljima, komšijama i porodici, koji ostvaruje zavidne rezultate na takmièenjima znanja svi hvale i svi mu nešto obeæavaju. Meðutim, sve se na tome i završi.

Danas on nema u èemu otiæi u školu, no što je još tužnije u kuæi djeèaka nema ni osnovnih namirnica za život.

Živi u izbjeglièkom naselju, malenoj kuæici koju su sazidali neki dobri Italijani i na taj naèin njemu i njegovoj porodici osigurali barem krov nad glavom.

Meðutim, zima je sve oštirija, a porodici Klovo ponestaje i drva za ogrjev...

"Sramota me je", ponavlja Dika, "ali, u veoma smo teškoj situaciji. Nemamo hrane, nemamo odjeæe, ponestaje nam drva, a zima skoro da tek poèinje. Ljeti je puno lakše, suprug pronaðe neki pos'o, pa se nekako i životari, ali sada nièega nema... Sve što želim je da svojoj djeci obezbjedim hranu, da ih imam u èemu u školu poslati...", kroz suze prièa Klovo.

Ona je zamolila sve dobre ljude koji mogu donirati hranu, garderobu,obuæu, drva ili druge osnovne životne namirnice da joj pomognu kako bi i njena djeca živjela i odrastala u normalnim uslovima.

Svi koji žele i mogu pomoæi Vedinu i njegovom devetogodišnjem bratu Senadu mogu kontaktirati porodicu Klovo na broj 061/ 601-843.

10-01-2010 at 13:21 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu

Almi Hadžiæ iz Bihaæa, 1992.g. potrebna transplantacija srca. Pozivom na brojeve donirate 2 KM:
090 291 027 BH Telecom
092 890 827 HT Eronet
Do sada je skupljeno 70.000,00 eura a potrebno je 100.000,00 eura

19-01-2010 at 22:11 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu

http://www.unicef.rs/pomoc-za-decu-haitija.html

[Edited by soraya on 20-01-2010 at 11:32 GMT]

20-01-2010 at 11:31 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 57
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Tuzlarije : Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice