Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu

Beskuænici sedmi mjesec

Nevoljama braènog para Nedžada Muminoviæa i Safete Beganoviæ, ne nazire se kraj. Sedam mjeseci spavaju pod otvorenim nebom zajedno sa trogodišnjom kæerkicom Suadom.



Nekada su bili nastanjeni u barakama kod Muzièke škole koje su u požaru izgorjele u temeljima i od tada do danas Nedžad, Safeta i Suada spavaju na stepenicama kod velike Zelene pijace, taènije u ulice Tabašnice.

- Obraæali smo se na razne adrese, ali za nas nisu mogli naæi rješenje. Bilo smo zadovoljni smještajem u barakama, ali su dušmani zapalili naš dom i od tada smo beskuænici. Od marta smo na ovim stepenicama. Dolazi izuzetno hladno vrijeme i zaista sam zabrinut za sudbinu svoje porodice - kaže Nedžad Muminoviæ.

No, prièa o Nedžadu i Safeti, ima drugu stranu medalje. Oni koji ih poznaju isprièali su nam kako su skloni konzumiranju alkohola.

- Znamo mi dobro ko su Nedžad i Safeta. Njihov problem se mora riješiti, ali je njih dvoje nose najveæi dio krivice zbog situacije u kojoj se nalaze - kaže nam starija gospoða koja poznaje Nedžada Muminoviæa.

(SAN)

03-11-2009 at 12:08 | Ukljuèi u odgovor
Kriticar
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 02-08-2004
Odgovori: 28
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu

Zna li neko kako je mali Faris?

04-11-2009 at 00:19 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu

Živinice: Humanitarni koncert za pomoæ Hajreti Ahmetoviæ koja ide na transplataciju bubrega

U èetvrtak, 5.oktobra, sa poèetkom u 18 èasova održati æe se humanitarni koncert pod simboliènim nazivom «Otvorimo svoja srca».Koncert se odrzava u prostorijama BKC-a Živinice, u organizaciji uèenika III- 4 razreda Gimnazije Živinice. Sredstva prikupljena ovim koncertom namjenjena su za pomoæ Ahmetoviæ Hajreti.

Ahmetoviæ (Hajrudin) Hajreta, roðena 13.09.1988. godine u Bratuncu, trenutno nastanjena u Živinicama, veæ godinama se bori za vlastiti život. Padom Srebrenice u julu 1995.godine, Hajreta je ostala bez oca i od tada živi po izbjeglièkim centrima sa majkom.Od 2005. godine ide na dijalizu, jer su joj otkazali bubrezi. Jedini spas za ovu djevojku je transplatacija bubrega u Rusiji, za što je potrebno izdvojiti 55.000 eura, što Hajretina majka nije u moguænosti.

Na humanitarnom koncertu nastupit æe:Adnan Babajiæ,Vrane,Abos-Eta,Frenkie,DJ Masta,Dirty Angels crew,Street Skills Family,ŽPS,High Berry ,te mnogobrojne vokalne i plesne grupe.Svi zainteresovani ulaznice mogu nabaviti kod uèenika III- 4 razreda i u prostorijama BKC-a na dan koncerta.

Cijena ulaznice je 2 KM.
Takoðe se nadamo da æe mladi ljudi prepoznati kvalitet i znaèaj ovog koncerta, te sljedeæi ovaj pimjer nastaviti u buduænosti sa humanitarnim akcijama.Nadamo se da æete se istom odazvati te pokazati humanost na djelu kao što je bio sluèaj u dosadašnjim akcijama./Uèenici III- 4 Gimnazije Živinice/Mreža Mladih Civitasa Živinice/

05-11-2009 at 00:14 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu

Potrebna pomoæ dobrih ljudi

Halid Selimoviæ (45), demobilisani borac iz gradaèaèkog naselja Kamberi Brdo, nalazi se u teškoj materijalnoj situaciji. Sa suprugom Jasnom i šestoro maloljetne djece žive od 310 KM socijalne pomoæi u kuæi koja prokišnjava.



- Troje djece ide u školu i dobili su besplatne knjige, mi smo kupili sveske i ostalo. Snalazimo se kako znamo i umijemo. Više nisam zdrav pa kada sam dobro odem u dnevnicu. Dobro je da znam raditi svojim rukama. Poèeli smo graditi kuæu i uspjeli smo je zahvaljujuæi dobrim ljudima dovesti do krova. Voljeli bi da je pokrijemo dok nije snijega, ali novca nemamo - kaže Halid kojeg smo zatekli kako malteriše hodnik i sobe u novoj kuæi.

Njegova supruga Jasna napominje kako su morali srušiti šupu jer nemaju ogrjeva.

Svi koji žele pomoæi Halidu i njegovoj porodici svoje donacije mogu uplatiti na žiroraèun UniCredit Bank filijala Gradaèac broj: 3386002506098174, partija: 45459201000 na ime Halid Selimoviæ.

(AVAZ)

17-11-2009 at 17:48 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu

Potrebno još finansijskih sredstava

Nastavlja se akcija „Pomozimo drugu“ Bakiæ Senaidu

U Osnovnoj školi „Sjenjak“ je pokrenuta humana akcija pod nazivom „Pomozimo drugu“ Bakiæ Senaidu.

Uèenik sedmog razreda Bakiæ Senaid ima suženje krvnih sudova prema jetri, bubrezima i crijevima. Uslijed toga pojavio se i problem visokog pritiska koji je za sada vrlo malo korigovan.



Nakon obavljenih pretraga u UKC-u Tuzla zakljuèeno je da Senaid mora obaviti tri operacije koje koštaju 21 hiljadu KM. Takva vrsta operacija se ne izvodi u Bosni i Hercegovini, tako da bi djeèak trebao da otputuje u Frankfurt. Cijena jedne operacije iznosi 7.000KM, s tim da bi se obavila prva operacija potrebno je unaprijed uplatiti novac za dvije operacije, što u konaènici iznosi 14.000KM.

Zahvaljujuæi uposlencima škole, roditeljima djece koja pohaðaju ovu školu, te ostalim graðanima za sada je skupljeno 6,700KM.

“Nadam se da æemo što prije uspjeti skupiti potreban novac. Samohrana sam majka, pored Senaida imam još jednom sina kojeg školujem. Samo da mi je da mi dijete ozdravi i da se operacije izvrši što prije” – kazala je za Tuzlarije Senaidova majka.

Sindikalna organizacija OŠ “Sjenjak” pokrenula je još jedan krug pomoæi za Senaida, tako da æe uposlenici ove škole i od slijedeæe plate izdvojiti sredstva za lijeèenje djeèaka.

Još jednom pozivamo sve ljude dobre volje da uzmu uèešæe u ovoj akciji i da spasimo jedan mladi život. Senaid je dobro dijete, vedrog duha i marljiv uèenik.

Naèin uplate sredstava:



Devizni raèun:

NLB Tuzlanska banka, filijala Tuzla
Raèun filijale: IBAN:BA 391321010260416441
Broj partije deviznog raèuna: 102604164
Ime i prezime vlasnika: Senaid Bakiæ
JMBG: 0112996180029 tj maloljetno dijete, zakoniti zastupnik Bakiæ Mirsada


Raèun u KM

NLB Tuzlanska banka
Raèun filijale: 132730000000566
Broj partije štednog raèuna: 102 604 130
Ime i prezime vlasnika: Senaid Bakiæ

(Tuzlarije.net)

23-11-2009 at 15:36 | Ukljuèi u odgovor
Kriticar
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 02-08-2004
Odgovori: 28
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu

Raja, imam dva pitanja:
Koji je Bic-kod NLB Tuzlanske banke?
Neko ko zna kako je mali Faris?

23-11-2009 at 23:51 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu

Pomoæ sedmogodišnjem Hananu Vehabu
Sedmogodišnjem Hananu Vehabu ustanovljen je non-hockin sindrom, odnosno vjerovatna maligna proliferacija limfatiènih æelija i raznovrsna grupa tumora limfnih žlijezda i limfnog tkiva.
Troškovi lijeèenja i dijagnostike iznose 13.000 eura bez troškova puta, dokumenata i smještaja za koje su roditelji veæ obezbjedili dio novca.

Svaka pomoæ je dobrodošla, a pomoæ za Hanana možete uplatiti na raèune otvorene u Intesa Sanpaolo banci, filijala Zenica, ispostava Kakanj na brojeve:

TRN:1540010000001910 poziv na broj: 869999-22-26606 - za BiH i IBAN:BA 391540010000001910 SWIFT:UP BKBA22m, poziv na broj 86 9999-22-26606 za uplate iz inostranstva.

Pozivom na broj 090 291 066 donirate 2 KM pomoæi za malenog Hanana.

24-11-2009 at 15:26 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu

Pomozimo Adisu kojem je hitno potrebna transplantacija srca

U èetvrtak, 03.12.2009. u velikoj sali Doma kulture u Lukavcu održat æe se humanitarni koncert pod nazivom “… i moje srce kuca za Adisovo“.

Na koncertu æe nastupiti: Amel Æuriæ & Band, Enver Lugaviæ – Kice, Nešto izmeðu, Full House, *S*I*N*, Acoustic Trio.

Ulaz: DOBROVOLJNI PRILOG



Medijski sponzori humanitarne akcije: SodaLIVE.ba, Radio Kameleon, RTV TK i Radio Lukavac.

Pokažimo humanost i spasimo jedan mladi život…

Humani broj: 090/29 10 53 Pozivom donirate 1KM

Žiro raèun: 1401030022198191, Volksbank banka

Osamnaestogodišnji Adis Junuzoviæ umjesto da pohaða školu i druži se sa svojim vršnjacima prikovan je za krevet zbog teškog oboljenja srca.
Adisu je, naime, dijagnosticirana kardiomiopatija zbog koje je neophodno hitno uraditi transplantaciju srca.

Nakon dijagnoze ovog teškog srèanog oboljenja jedini spas je presaðivanje srca, a problem je što naša zemlja nije ukljuèena u program Eurotransplant i ne može samostalno doæi do donora “novog” srca, zbog èega se sada traži pomoæ od svih onih koji bi Adisa mogli poslati u evropski centar da mu se uradi ova teška, ali za njegov život presudna operacija.



Adisu je uraðena kateterizacija i biopsija, ali njegovo zdravstveno stanje se svakim danom pogoršava. Adisova borba za život traje veæ nekoliko mjeseci, a zbog sliènog srèanog oboljenja je veæ izgubio brata.

“Moram pokušati da spasim svoje dijete. Jedina mi je to želja u životu. Ako ima nekog da može, molim, svakoga da nam pomogne.”, rijeèi su majke Sadete Junuzoviæ.

Porodica Junuzoviæ je iz Srebrenice. Sadeta je samohrana majka. Muž joj je poginuo tokom rata. Sve što ima na svijetu su njena djeca. Kako joj je jedan sin veæ preminuo, takoðer zbog srèane mane, strahuje za Adisa.

Adis ima samo jednu želju: “Molim sve ljekare da pomognu da ozdravim, to mi je jedina želja.”

(Tuzlarije.net)

29-11-2009 at 21:09 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu

03-12-2009 at 00:03 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu

Nova Kasaba

Alen Hadžiæ koji se bori protiv raka želi studirati, a nema novca ni za lijeèenje

Kao dvogodišnjak Alen Hadžiæ preživio je napad na Novu Kasabu i bježanje prema Srebrenici, a kao èetverogodišnjak Potoèare i sve što se vezalo za 11. juli 1995. godine. I taman u trenutku kad se pomislilo da je mukama došao kraj, 19-godišnji Alen se razbolio.



Dijagnoza ljekara UKC-a Tuzla glasila je karcinom, odnosno rak jetre. Preporuèena je terapija lijekom "neksavar" za èiju æe nabavku porodica snositi troškove, što je navedeno i u otpusnoj listi iz bolnice.

Najteži moment

Posjetili smo Alenove roditelje Havu i Ejuba Hadžiæa. Zatekli smo ih ispred njihove kuæe u Novoj Kasabi. Sjeku drva, šute i plaèu.

- Alen je ove godine završio Ekonomsku školu u Miliæima. Mi smo navikli da je on k'o èigra, vrijedan, brz, poslušan, ali kao da ga je nešto odjednom pokosilo. Kaže mi "mama, i voda mi se gadi". Hoæemo da ga vodimo u bolnicu u Zvornik, a on kaže prvo da preda dokumente za fakultet u Tuzli pa onda æe, veli nam, ljekaru. Tako i bi. Iz Zvornika nas odmah uputiše u UKC Tuzla. Ubrzo nas zovnuše doktori... Bože, ima li težeg momenta k'o kad ti neko kaže da ti dijete boluje od raka, a ti nemaš odakle da mu pomogneš - prièa kroz plaè majka Hava.

Pomoæ prijatelja

Novac za prvu terapiju lijekom "neksavar" od 8.500 KM prikupili su Alenovi roditelji i rodbina. Za drugu, koju treba poèeti primati narednih dana, u pomoæ su priskoèili prijatelji, roðaci, ljudi poput Marije i Tobijasa Varnlea (Tobias Wernle) iz Švicarske, èlanica Udruženja "Pokret majki enklava Srebrenice i Žepe".

- Sada skupljamo novac za nabavku treæe terapije. Ljekari su mu rekli da bi narednih dana trebao krenuti u Njemaèku kako bi primio neke injekcije. Kako, ne znam ni sam. A kako djetetu pred oèi stati i reæi "mi ne možemo više". Naše dvije curice, koje idu u školu u Konjeviæ-Polje, kazale su mi da im ne kupujem autobusku kartu da æe iæi pješke i školu samo kako bi ostala koja marka više za Alena - prièa Ejub.

Strepnja zbog neimaštine

Alen se trenutno nalazi kod rodbine u Tuzli kako bi bio blizu ljekara koji prate njegovo stanje. Strepi da æe zbog neimaštine morati prekinuti terapiju. Kad smo zatražili da ga fotografiramo, rekao nam je da to ne èinimo, nego da objavimo njemu dragu fotografiju s mature.

Za sve koji žele pomoæi Alenu Hadžiæu mogu to uèiniti uplatom na tekuæi raèun broj 1321002007700479 kod NLB Tuzlanske banke.

(AVAZ)

03-12-2009 at 13:18 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 33
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Tuzlarije : Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice