Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Apeli za pomoæ (svi na jednom mjestu)

Hvala sefice ma uvijek su skoro podaci nepotpuni pa onda naknadno saznajemo i dopunjavamo hebiga....

U medjuvremenu (za one koje su me pitali) saznao sam da se Mahirov otac zove Aliæ Elvis a njihova adresa stanovanja je Bokaviæi bb, Lukavac 75300

15-01-2009 at 17:45 | Ukljuèi u odgovor
Bosanac50
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 15-01-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Apeli za pomoæ (svi na jednom mjestu)

pozdrav svima!!!
Evo mala pomoc za naseg malog Mahira Alica,iz Kompanije MC NICHOLS-CHICAGO,ZA LIJECENJE TESKE BOLESTI!



1.Mustafa C.-20$
2.Mustafa L.-20$
3.Safet O.-20$
4.Sacir S.-10$
5.Senad D.-10$
6.Hasim J.-20$
7.Ekrem M.-20$
8.Mss.Kim -20$
9.Nedzad H.-5$
10.Eldin D.-20$
11.Hasan M.-50$



12.DZumali -20$
13.Dino K.-20$


Sto iznosi 255$


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Humanitarna akcija «100 poklona za decu BiH»
15-01-2009 at 19:08 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Apeli za pomoæ (svi na jednom mjestu)

Merhamet, Regionalni odbor Tuzla i Asocijacija mladih SDA TK

Posjeta porodici Kuloviæ iz Graèanice

Merhamet, Regionalni odbor Tuzla i Asocijacija mladih SDA TK posjetili su desetoroèlanu porodicu Kuloviæ koja živi u veoma teškim uslovima u selu Buk nadomak opæine Graèanica.

Braèni par Kuloviæ Ibrahim (5 i Medina (53) jedva preživljavaju u trošnoj kuæi sa sedmero djece, pet sinova i dvije kæeri i sa unukom Elvisom od najstarijeg sina Ramiza.

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/tznews/kulovici2.JPG

Niko od njih nije zaposlen a od primanja jedino imaju 120 KM socijalne pomoæi. Ibrahim boluje od šeæerne bolesti veæ 15 godina. Ljekari su mu prije dvije godine amputirali jednu nogu a prošle godine i drugu. Ibrahimova supruga Medina takoðer boluje veæ šest godina od stomaènih bolesti.

- Kao što vidite kuæa u kojoj živimo je neuslovna, zidovi se raspadaju, plašim se da bi ne daj Bože plafon pao na koje od nas. Ne znamo šta da radimo zima je, a nemamo kud i ovo malo para sto dobijemo potrošimo na hranu...— rijeèi su skromne Medine.



Prilikom posjete ovoj porodici koju je organizirao Merhamet RO Tuzla i AM SDA TK Tuzla uruèen im je skroman novèani prilog i paket sa prehrambenim artiklima te im je obeæan razgovor sa nadležnim institucijama Opæine Graèanica i Vlade TK s ciljem da se obezbjede ortopedska pomagala za Ibrahima ali i sagleda moguænost za boljim smještajem ove porodice.

Hrustan Noæiæ

20-01-2009 at 17:44 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Apeli za pomoæ (svi na jednom mjestu)

Hladan beton zamijenio toplom sobom

Nedavno smo pisali o Ibrahimu Ibriæu (80) iz Memiæa kod Kalesije, koji sam, bez igdje ikoga, spava na betonu, na spratu kuæe koja je još u izgradnji, bez prozora i vrata. Po najveæoj hladnoæi Ibrahim je na beton stavio spužvu, pokrivao se sa dvije deke i sklupèan pokušavao zaspati. Njegova muka je bila tim veæa jer je prije 20-ak dana operisan u tuzlanskoj bolnici. Uz sve to, skoro nikako ne èuje a i slabo vidi.



Nakon teksta o Ibrahimu Ibriæu, za ovog èovjeka pobrinuo se Safet Šahmanoviæ iz kalesijskog Crvenog križa, koji ga je smjestio kuæicu u kolektivnom smještaju, u kojoj veæ živi Šaban Mehidiæ sa svojom suprugom.

- Privremeno æe Ibrahim biti ovdje, dok se ne naðe neko drugo rješenje. Najvažnije je da je u toplom i da mu ko ima skuhati èaj - istièe Šahmanoviæ.

Ibrahim je presretan. Kad smo ga ponovo posjetili, osmijeh mu nije silazio s lica. Sjedio je na krevetu u blizini peæi. Zahvaljuje svima koji su mu pomogli.

- Ovdje mi je prelijepo, kao da sam se ponovo rodio - rekao nam je Ibriæ.

21-01-2009 at 08:03 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Apeli za pomoæ (svi na jednom mjestu)

Haris uz epilepsiju obolio i od tumora na mozgu

Devetogodišnjem Harisu Hodžiæu iz Kladnja, koji boluje od epilepsije i hidrocefalusa, sarajevski ljekari nedavno su pronašli i tumor krvnih sudova na mozgu. Predložili su lijeèenje u Turskoj, gdje bi mu, buduæi da se ne smije izvesti klasièna operacija, spržili oboljelo mjesto.

Hodžiæi: Amira se nada da æe uspjeti sakupiti novac



Meðutim, troškovi odlaska, lijeèenja i boravka na klinici iznose 13.000 eura kojih njegova samohrana majka Amira nema.

- Juèer sam predala dokumente za pasoš i nadam se da æemo na vrijeme sakupiti novac za odlazak u Tursku - kaže nam Amira.

Ovu porodicu posjetili smo u podstanarskom stanèiæu u Sarajevu gdje su se preselili kako bi bili blizu Škole za gluhonijemu djecu koju pohaða Harisov brat blizanac Faris, koji je roðen gluhonijem.

- Volio bih da idemo u istu školu. Kada smo kuæi, uvijek se zajedno igramo. Farisova omiljena igraèka je Spajdermen, a moja Betmen. Nekada smo ih imali sve dok nam se nisu pokvarile - kazao nam je Haris, inaèe uèenik treæeg razreda.

Govori da mu nedostaje sport jer su mu ljekari zabranili da trèi, ali su mu obeæali, istièe, da æe poslije lijeèenja moæi igrati nogomet i košarku.


Raèun za pomoæ

Novac za pomoæ Harisu može se uplatiti na ime Amira Hodžiæ na raèun Tuzlanske banke: 1322600311457713 broj štednog raèuna: 101867064. SWIFT code: TBTUBA 22xxx IBAN BA 391 322 61 01 867 06 449.

22-01-2009 at 15:10 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Apeli za pomoæ (svi na jednom mjestu)

Prièa o djevojèici Amri Hodžiæ

Èetverogodišnjoj djeviojèici Amri Hodžiæ iz sela Gornje Vukovije, opæina Kalesija prije 6 mjeseci dijagnosticiran je maligni tumor mozga. Prošla je jednu operaciju, zraèenja i kemoterapiju nakon èega se tumor istih dimenzija ponovno vratio. Djevojèica je trenutno smještena u UKC-u Tuzla gdje èega drugu operaciju. Kako bi pomogli porodici Hožiæ, aktivisti CK opæine Kalesija odluèili su pomoæi koliko mogu.



Aktivisti CK opæine Kalesija došli su na ideju organiziranja humaniternog koncerta.
Cijena koncerta iznosila bi simboliènih 3 KM. Sav prihod od ulaznica biæe namjenjen za lijeèenje male Amre. Otac oboljele djevojèice imao je samo rijeèi hvale aktivistima CK.Aktivisti CK opæine Kalesija u Gornje Vukovije pristigli su i sa paketima hrane i higijenskih potrebštima jer porodica Hodžiè osim nesreæe koja ih je zadesila veoma teško živi.Kako bi ova prièa imala sretan ishod, ovim putem molimo da pomognu svi oni koji žele vidjeti nasmješeno lice èetverogodišnje Amre.sredstva možete uplatiti na raèun u NLB Tuzlanskoj banci: 1321402005189517.

(Ivana F.)

24-01-2009 at 17:36 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Apeli za pomoæ (svi na jednom mjestu)

Apel za pomoæ Alisi Bektiæ

Zovem se Alisa Bektiæ. Roðena sam 19.09.1982. godine u Tuzli gdje sam i završila osnovnu školu i srednju Uèiteljsku, kao i Razrednu nastavu na Filozofskom fakultetu.

Majka sam sedamnaestomjeseènog djeèaka, zaposlena u DOO "ROAD" Lipnica Tuzla kao administrativni radnik od 2005. godine. Muž mi je nezaposlen i nalazi se na Birou za zapošljavanje u Tuzli.

Poèetkom 2007. godine, u trudnoæi mi je otkrivena bolest pod dijagnozom karcinom grliæa maternice. U martu 2008. godine operisana sam na UKC-u Tuzla. Nakon operacije uraðen je i histopatološki nalaz i ustanovljeno je da se bolest proširila i zahvatila druge organe. Preporuèena mi je hemoterapija KT - Cisplatin i Etoposid koju sam primila na UKC- u u Tuzli.

Poslije primljenih hemoterapija uraðen je CT snimak koji je pokazao da primjena terapija niije dala željene rezultate, te mi je usmeno saopšteno od strane onkološkog konzilija da bih trebala lijeèenje nastaviti u nekoj veæoj zdravstvenoj ustanovi. Zbog blizine i jednostavnije procedure, lijeèenje sam nastavila u Beogradu. Do sada sam primila tri ciklusa hemoteraopije i veoma dobro sam ih podnijela. Nakon toga uraðen je kontrolni nalaz MSCT abdomena i male karlice koji je pokazao da je bolest stabilna.

Po preporuci ljekara iz Beograda lijeèenje bih trebala nastaviti sa novim terapijama koje koštaju preko 21.000 maraka.

Sve troškove do sada sam snosila sama, ali zbog teške finansijske situacije nisam u moguænosti nastaviti lijeèenje (veæ sam jedan ciklus terapije propustila) te sam prisiljena novèana sredstva za dalje lijeèenje tražiti apelom za pomoæ.

U ime moje porodice i moje ime zahvaljujem se svim dobrim ljudima koji prepoznaju moju potrebu za pomoæ i odazovu se.

Uplate se mogu vršiti na žiroraèun:

KM RAÈUN: 13 273 000 000 00 566

EUR RAÈUN : IBAN: BA 39 132 101 022 564 50 45

24-01-2009 at 17:37 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Apeli za pomoæ (svi na jednom mjestu)

Apel za pomoæ porodici Ðiliæ

Nekadašnji borac Armije BiH Aljo Ðiliæ osam godina vodi borbu za život. Rane koje je su nastale braneæi zemlju još nisu zarasle, a rijetki su oni koji su znali prepoznati probleme ovog èovjeka i pomoæi mu.

Meðutim to nije bilo dovoljno da Aljo nastavi sa ljeèenjem. Rijeèima da je njen muž život dao braneæi BiH i da su vrata onih kojima se obratila za pomoæ uvijek bila zatvorena, zapoèinje prièu Refija Ðiliæ.

Ova porodica živi od 52KM koje èekaju i po tri mjeseca, što ni u kom sluèaju nije dovoljno za život dostojan èovjeka. Kuæu u kojoj su prije živjeli morali su prodati da bi obezbjedili novac za Aljino ljeèenje. Ova, u kojoj sada žive kako kažu a u što smo se i mi uvjerili nije uslovna za stanovanje.

Aljo je više pua bio operisa i njegovo stanje iz godine u godinu se pogoršava, što zahtjeva dalje ljeèenje.Na proljeæe bi ponovo trebao na operaciju, ali za to nema novca.

Ovim putem porodica Ðiliæ moli sve dobre ljude koji mogu da im pomognu, jer svaki vid pomoæi ovoj porodici dobro bi došao, a novèana sredstva možete uplatiti na ime Aljo Ðiliæ. Broj žiro raèuna 45181514000.

(RTV SLON)

02-02-2009 at 18:20 | Ukljuèi u odgovor
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9833
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Apeli za pomoæ (svi na jednom mjestu)


04-02-2009 at 08:42 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Apeli za pomoæ (svi na jednom mjestu)

Mumin Huremoviæ: ½Bez Merhametove pomoæi moj život bi bio nezamisliv½

Uz pripremu obroka zd oko 3580 korisnika Narodne kuhinje Imaret u Tuzli, Tuzlanski Merhamet ima i projekat kuæne dostave hrane starim i iznemoglim osobama. Posjetili smo jednog korisnika ove usluge.



U skromnom stanu u tuzlanskoj Ulici Armije RBiH živi pedesetpetogodišnjak Mumin Huremoviæ teški invalid od roðenja, majka Alija, koja je bila potpuno slijepa i gluha, umrla mu je prije dvije godine .

Svoj ovodunjaluèki život su živjeli od 168 KM penzije. Prema rijeèima ovog teškog invalida bilo bi puno teže bez Merhametovog ruèka. Mumin je skoro potpuno nepokretan i kako kaže, nije u stanju bilo šta uraditi ili pripremiti.

Pitali smo ga kako je došao do Merhametove usluge.

- Prije dvije i pol godine telefonski sam se obratio direktoru Merhameta Adil ef. Pezeroviæu gdje sam ga pozvao da doðe i upozna stanje moje nemoæne majke i mene. Adil ef je drugi dan došao i kada je zatekao u stanu nas dvoje invalida odmah nam je obeæao kuænu dostavu hrane iz Imareta, tako da to traje evo preko dvije i pol godine, objasnio je Mumin.

- Bez Merhameta ne znam šta bi bilo, svakog dana mi donose skuhano i toplo jelo koje mi je dovoljno za cio dan, kaže Mumin i dodaje da mu je neophodna pomoæ i u spremanju stana.

- Moji problemi su olakšani uz pomoæ Merhameta na èelu sa Adil ef Pezeroviæem i njegovim saradnicima, i puno sam im na tome zahvalan, bile su rijeèi Mumina Huremoviæa, jednog od korisnika Narodne kuhinje Imaret u Tuzli.

04-02-2009 at 17:53 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 39
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Re: Pomoc malom Farisu Redžiæu New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice