Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Vjeène teme : Vlasenica ratni zloèini i ukop civilnih žrtava
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vlasenica ratni zloèini i ukop civilnih žrtava

14.09.2009.

Svjedoèenje o logoru Sušica

Silovao je tražeæi da mu "uzvraæa ljubav i vrišti"

Zaštiæena svjedokinja A6 je Tužilaštvu BiH danas rekla da ju je Goran Viškoviæ više puta silovao dok je bila zatoèena u logoru Sušica na podruèju Vlasenice.
“Ja sam sigurna da sam u dva mjeseca, koliko sam bila zarobljena, izvedena 50 puta na silovanje, dok nisam 2. augusta odvedena na razmjenu”, stoji u iskazu svjedokinje A6.

Njena, kao i izjava Muške Šestoviæ proèitane su u sudnici uprkos protivljenju odbranâ. Vijeæe je odobrilo èitanje nakon što su sudije saslušale nalaz i mišljenje Alme Bravo-Mehmedbašiæ, vještakinje neuropsihijatrice, koja je na osnovu medicinske dokumentacije svjedokinja utvrdila da nisu u stanju svjedoèiti pred sudom zbog “teških psihièkih oboljenja i opasnosti od retraumatizacije”.

Odbrane su tvrdile da obje imaju “teška psihièka oboljenja”, te da su “sugestibilne i nepouzdane”, ali je Vijeæe dozvolilo da se njihovi izkazi dati tokom istrage u Tužilaštvu uvrste u sudski spis. Prema navodima optužnice, Predrag Bastah Car, bivši pripadnik rezervne policije u Vlasenici, i Goran Viškoviæ Vjetar, nekadašnji pripadnik Vojske Republike Srpske (VRS), od aprila do kraja septembra 1992. sudjelovali su u napadu na nesrbe s podruèja opæine Vlasenica te njihovom zatvaranju u logor Sušica i druge logore na podruèju tog grada.

Viškoviæ se tereti da je izmeðu juna i jula 1992. godine u više navrata silovao osobu pod pseudonimom A6, koju je izvodio iz logora i dovodio u kuæu u neposrednoj blizini logora, gdje ju je silovao i zlostavljao, tražeæi da mu “uzvraæa ljubav i vrišti”.

Svjedokinja A6 je tokom istrage rekla da je uhapšena u Vlasnici u junu 1992. i odvedena u logor Sušica.

“Mogu se sjetiti bola. Izvoðena sam iz hale i prostora u kojem sam držana. Izvodila me osoba pod nadimkom Vjetar. Ne znam kako se zove, ali taj nadimak odjekuje u meni”, kazala je svjedokinja.

Silovanja su, rekla je svjedokinja, posmatrali drugi pripadnici vojske i policije i vikali: “To, Vjetre, to, Vjetre!” “Dok me silovao, tjerao me da mu uzvraæam ljubav i da vrištim. Morala sam da vrištim jer me grizao i tukao”, dodala je svjedokinja A6.

Ova svjedokinja je rekla i da ju je silovala osoba koju poznaje po nadimku “Basta”, te da je i to silovanje trajalo “po nekoliko dana”.

U iskazu Muške Šestoviæ stoji da ju je Goran Viškoviæ uhapsio u njenom domu u Vlasenici u julu 1992. godine te odveo u policijsku stanicu na ispitivanje.

“Došli su u predveèernjim satima Goran Vjetar i milicionar Sokanoviæ iz Sarajeva. Meni su naredili da sjednem u auto i odveli me u policijsku stanicu. Reèeno mi je da sam ulazila u srpske kuæe i da sam pljaèkala, što sam negirala, pa su me pustili”, kazala je svjedokinja Šestoviæ tokom istrage.

Šestoviæ je isprièala i da je Viškoviæa vidjela nekoliko dana kasnije kako na ulici tuèe njenu komšinicu Ramizu Handžiæ “kundakom od puške po leðima”.

Handžiæ je prethodno svjedoèila na ovom suðenju.

“Nakon toga sam pobjegla i vidjela kako neki vojnici tjeraju Muslimane da pužu po asfaltu. Kada su me vidjeli, i mene su natjerali da radim isto. Tada sam èula da dolazi Goran Viškoviæ... On me nabio nogom, a potom mi stavio cijev od puške na leða. Ja sam mu rekla da su mi djeca na sigurnom i da æe me osvetiti. On nije ništa odgovorio, samo su nas strpali u kombi i odveli u Sušicu”, stoji u iskazu svjedokinje Šestoviæ. Nastavak suðenja je 5. oktobra, javio je BIRN BiH - Justice Report.

(FENA)

14-09-2009 at 17:40 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vlasenica ratni zloèini i ukop civilnih žrtava

17. godišnjica stradanja Bošnjaka u logoru Sušica

Manifestacije obilježavanja 17. godišnjice stradanja Bošnjaka u logoru "Sušica" održat æe se 26. septembra u Vlasenici.
Cilj manifestacija je odavanje poèasti žrtvama i podsjeæanje na zloèine koji su poèinjeni od Vojske RS-a i Policije RS-a nad Bošnjacima Vlasenice, te animiranje svih meritornih aktera za brže privoðenje i procesuiranje svih osoba odgovornih za poèinjeni zloèin radi zadovoljavanja pravde kao preduvjeta za izgradnju povjerenja i toleranicije meðu narodoma u BiH.

Planirani program manifestacije æe se održavati na sljedeæim lokacijama: Trasa puta od 20-ak kilometara "Marš povratka - putem spasa" od naselja Turaliæa opæina Kladanj - Debelo brdo - Sušica (posjeta lokaciji ekshumirane sekundarne masovne grobnice Ogradice) - plato ispred i prostorije Hajrija džamije u Vlasenici - vjerski dio - Vlasenica ulice Svetosavska i Svetog Petra i Pavla, putem prema Sušici, kroz koju æe proæi povorka uèesnika mirnom šetnjom od Hajrija džamije do Sušice - prostor i prostorije logora "Sušica" - gdje æe se održati centralni dio manifestacije uz prigodan program - Kompleks "Šehidsko mezarje Rakita" u Vlasenici

Oèekuje se dolazak najviših zvaniènika iz politièkog i vjerskog života iz BiH i inostranstva.

Procjenjuje se da æe manifestaciji prisustvovati veliki broj preživjelih zatoèenika logora "Sušica", èlanova porodica ubijenih žrtava, predstavnici udruženja i organizacija koje okupljaju i pružaju pomoæ porodicama žrtava iz cijele BiH, humanitarne i druge organizacije iz BiH i inozemstva.

23-09-2009 at 14:57 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vlasenica ratni zloèini i ukop civilnih žrtava

Program

- 07:30 - Okupljanje uèesnika "Marš povratka - putem spasa" Vlasenica - 2009 u mjestu Turaliæi opæina Kladanj,
- 08:00 - Ispraèaj i polazak kolone uèesnika marša, relacijom: Turalici - Debelo brdo - Jarèev kamen - Jelovaèka èesma - Sušica - Vlasenica,
- 13:00 - Klanjanje tevhida stradalim žrtvama logora "Sušica" - "Hajrija" džamija Vlasenica,
- 12:45 - Doèek zvanica i gostiju ispred "Hajrija" džamije u Vlasenici,
- 14:30 - Formiranje i kretanje povorke-kolone uèesnika do "Hajrija" džamije do lokacije logora "Sušica", pravcem ulica Svetosavska i ulica Svetog Petra i Pavla - putem prema naselju Susica,
- 15:00 - Docek i spajanje uèesnika "Marša povratka - putem spasa" sa povorkom uèesnika koja je krenula ispred džamije, polaganje cvijeæa i uèenje fatihe žrtvama ubijenih Bošnjaka u prostorijama u kojim je bio lociran logor "Sušica"
- 15:30 - Program sa prigodnim obraèanjima organizatora i gostiju,
- 15:45 - Zajednièka posjeta svih uèesnika manifestacije memorijalnom kompleksu "Šehidsko mezarje Rakita"
- 16:30 - Zatvaranje manifestacije

Zainteresovani koji žele uèestvovati u maršu "Marš povratka - putem spasa" Vlasenica 2009, moraju biti fizicki spremni i ispunjavati zdravstvene uslove kako bi mogli nesmetano dužinu od 20-ak kilometara preèi piješice.
Svi uèesnici u maršu povratka - putem spasa, moraju biti predhodno prijavljeni i evidentirani, moraju se pridržavati i postivati po upustvimaa koja dobiju od organizatora i redara, ne skretati sa trase, održavati vizuelni kontakt red i disciplinu u koloni, odmor i pauze koristi iskljuèivo na mjestima koje je organizator preporuèio, voditi raèuna i strogo se paziti ujeda zmija i drugih otrovnih insekata, zabranjena je upotreba alkohola i dr. narkotièkih sredstava, uèesnicima je dozvoljeno noèenje majica, kapa, i sl. sa natpisom i obilježjem organizacije, institucije, grada, udruženja i sl. ispred kojeg dolaze, uèesnicima Marša dozvoljeno je nošenje iskljuèivo zvaniènih državnih zastava i obilježja zemlje iz koje dolaze, te zastave i grbovi Republike BIH ( Ljiljani).

Svi uèesnici "Marša povrata - putem spasa" da se strogo prdržavaju kodeska ponašanja, upustava i preporuka organizatora a sve u cilju sigurnosti uèesnika i dostojanstva memorijalne manifestacije.

Prijave uèesnika mogu se obaviti kod predstavnika organizatora, i u prostorijama MIZ Vlasenica tel. 056-733-361, Udruženja "Porodice žrtava rata Vlasenica 92-95" Tuzla, Tržni centar Senjak br. 7A, tel. 061-134-894

23-09-2009 at 14:57 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vlasenica ratni zloèini i ukop civilnih žrtava

23.09.2009

Svjedok o ratnim strahotama i opomena generacijama

Predsjednik Medžlisa Islamske zajednice Vlasenica i predsjednik Opæinskog odbora SDA Srebrenica Mujo Hadžiomeroviæ i Sadik Ahmetoviæ juèer su u Memorijalnom centru Zaklopaèa, opæina Miliæi, otkrili spomen-ploèu za 76 šehida te mjesne zajednice.



Izgradnju spomen-ploèe najviše su pomogli predstavnici Medžlisa IZ Vlasenica i Edin Mušiæ, minister za izbjegla i raseljena lica. Ukupna vrijednost ploèe je 10.000 KM.
Brojni èlanovi porodica žrtava su potom uz prisustvo predstavnika vjerskog i javnog života, uèenjem Fatihe i Jasina odali poèast svojim sinovima, braæi, oèevima, majkama, kæerima, sestrama kao i svim šehidima BiH.

Prvih 59 žrtava Zaklopaèe ubijeno je polovinom maja 1992. godine. Do 1995., padom Srebrenice i Žepe stradalo je još 17 mještana.

- U Zaklopaèi je svoj vjeèiti smiraj našlo ukupno 55 naših šehida. Današnjim okupljanjem svjedoèimo da oni nisu mrtvi, oni su živi. Sjeæanje na njih naša je obaveza dok smo živi jer oni su dali svoje živote za našu slobodu. Zato im podižemo ovu ploèu, koja æe uz brojne podignute u Podrinju svjedoèiti o ratnim strahotama i opominjati buduæe generacije - kazao je Dževad Mahmutoviæ, inicijator za izgradnju spomen-ploèe.

(AVAZ)

23-09-2009 at 19:04 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vlasenica ratni zloèini i ukop civilnih žrtava

26.09.2009

Vlasenica

17 godina od stradanja u logoru Sušica

U Vlasenici i BiH danas se obilježava 17. godišnjica stradanja Bošnjaka u logoru Sušica. Tim povodom, prvi put se organizuje pohod od Kladnja do Vlasenice, putem kojim su ljudi tražili spas 1992. godine, bježeæi iz okupiranih gradova.



Iz Turaliæa u opæini Kladanj æe na 20 km dug put krenuti oko 100 uèesnika kolone sjeæanja na ubijene, protjerane i muèene, a svoj put završit æe u logoru Sušica, u kojem je stradalo

Program obilježavanja ukljuèuje okupljanje uèesnika Marša povratka u Turaliæima u 7:30 sati, odakle su krenuli u 8 sati. U 13 je klanjanje tevhida stradalim žrtvama logora Sušica u džamiji Hajrija u Vlasenici, a u 14:30 povorka prema logoru u naselju Sušica. Tu æe se uèesnici Marša sastati sa povorkom koja je krenula ispred džamije, te æe biti uprilièeno obraæanje organizatora i gostiju, a nakon toga i posjeta memorijalnom kompleksu Šehidsko groblje Rakita.

26-09-2009 at 14:01 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vlasenica ratni zloèini i ukop civilnih žrtava

26.09.2009

Odgovorni za stradanje Bošnjaka srednjeg Podrinja još uvijek slobodno šetaju Vlasernicom

Prigodnim programom danas je u Vlasenici obilježena 17. godišnjica od stradanja Bošnjaka u logoru "Sušica".

Osnovna poruka manifestacije je, kazao je za Fenu èlan Organizacionog odbora Hazim Mujèinoviæ, animiranje nadležnih institucija za privodjenje i procesuiranje odgovornih za ubistvo više od 2.700 Bošnjaka koji su bili zatoèeni u ovom logoru.

"Kroz logor je prošlo više od 8.000 Bošnjaka, a oni koji su odgovorni za zloèine poèinjene nad Bošnjacima srednjeg Podrinja još uvijek slobodno šetaju Vlasenicom i BiH", izjavio je Feni Mujèinoviæ.

Organizacioni odbor manifestacije u program je uvrstio i "Marš povratka - putem spasa" u kojem je uèestvovalo više od stotinu preživjelih, ali i èlanova porodica nastradalih u ovom logoru, kao i svi oni koji su željeli odati poèast Bošnjacima ubijenim u ovom logoru.

Program obilježavanja stradanja Bošnjaka srednjeg Podrinja obuhvatio je klanjanje tevhida stradalim žrtvama logora "Sušica" koje je obavljeno u džamiji "Hajrija" u Vlasenici.

Uèesnici manifestacije æe u popodnevnim satima posjetiti i memorijalni kompleks "Å ehidsko mezarje Rakita" te položiti cvijeæe u prostorijama nekadašnjeg logora.

Organizatori manifestacije su Medžlis Islamske zajednice Vlasenica, Udruženje "Porodice žrtava rata Vlasenica 1992-1995.", Regionalni odbor SDA "Srednje Podrinje", Organizacija šehida i poginulih boraca opštine Vlasenica, Organizacija demobilisanih boraca ARBiH - opštine Vlasenica, Opštinski odbor SDA Vlasenica, Preporod - Vlasenica te Merhamet - Vlasenica.

(Fena)

26-09-2009 at 18:36 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vlasenica ratni zloèini i ukop civilnih žrtava

27-09-2009 at 14:02 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vlasenica ratni zloèini i ukop civilnih žrtava

27-09-2009 at 14:25 | Ukljuèi u odgovor
Crni Vuk
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 06-05-2008
Odgovori: 342
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Vlasenica ratni zloèini i ukop civilnih žrtava

Dzamdzici ( Vlasenica ) 11 juli 2001 - Ubistvo Melihe Duric

27-09-2009 at 20:52 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vlasenica ratni zloèini i ukop civilnih žrtava

VLASENICA,SEDAMNAEST GODINA NAKON ETNICKOG CISCENJA

Prije sedamnaest godina u septembru mjesecu 1992. godine iz Vlasenice je protijeran ili ubijen i poslednji Bošnjak. Zamisao bolesnog ljudskog uma da nasilno osvojeni prostor opstine Vlasenica , izvrsen okupacijom 21.04.1992 godine, od stane regularnih jedinica JNA (Novosadskog korpusa ) i paravojnih formacija predstavljanih kao rezervni sastav JNA, potpuno etnicki ociste od Bosnjaka u potpunosti je izvrsena do kraja septembra 1992. godine.

Za pet mjeseci koliko je trajao projekat etnickog ciscenja, rezultirao je katsatrofalnim gubitcima za Bosnjacku populaciju. Od peko 18. hiljada Vasenicana koji su se na poslednjem popisu stanovnista iz 1991. godine izjasnili kao Bosnjaci, njih cca. 1300 je nestalo i ubijeno u prvih 5 mjeseci realizacije "oslobadjanja" Vlasenice. Oko 16. hiljada Bošnjaka je protijerano sa svojih imanja, koja su opljaèna i popaljena. Oko 8 hiljada je protivpravno liseno slobode i proslo torture kroz logor "Sušicu" od kojom jos i danas nije rijesena sudbina i nisu pronadjena njihova tijela. Dio protijeranih Vlasenicana pronašao je spas u Cerskoj , koja je na poèetku 1993 godine etnicki ociscena od Bosnjaka koji su u njoj i ranije zivjeli na svojim pradjedovskim ognjistima, dio je ubijen a dio koji je uspio izbjeci smrt od gladi i krhotina granata od svakodnevnih granatiranja, jedini spas je bio put prema Srebrenici, koja je naknadno od stane UN proglašena zasticenom zonom. Sigurnost UN je bila toliko sigurna da je u julu 1995. godine zauzimanjem enklave Srebrenica ubijeno cca 8.300 muskaraca, medju kojim je i 986. Bosnjaka cije je poslednje mjesto prebivalista iz 1991. godine bila opstina Vlasenica. Bilans etnickog ciscenja Vlasenice od Bosnjka i ostalog nesrpskog stanovnistva je smrt cca. 2600 u periodu 1992- 95 .godina.

Ljubav prema svom gradu ,volja za povratkom i neodricanje svog identiteta dovela je do toga da se dans u Vlasenici ponovo nalaze odvazni i ponosni Bosnjaci. Promjene opstinskih granica voljom vladajucih politickih struktura tog vremena (bez prisustvaBosnjackih predstavnika), podjeljena su teritorijalno Bosnjacka naselja novim granicama izmedju opstine Vlasenica i novoformirane opstine Milici, cime je smisljeno umanjena procentualna zastupljenost Bosnjacke populacije u zakonodavnim i izvrsnim organima opstinskih struktura teritorijalnih jedinica Vlasenice i Milica.

Odvazni i hrabri povratnici mladi Bosnjaci i Bosnjakinje , njih 153. ( 87. u OS Vlasenica, 48. u Podrucnoj OS Cerska i 18. u Srednjoj skoli u Vlasenici), danas pohadja skolu u Vlasenici, iako je svim ranijim Bosnjackim uciteljima i nastavnicima oduzeto pravo na rad. Danas osim nastavnika Islamskog vjeronauka g-dina Nurdina Grahica nema Bošnjackih nastavnika i ucitelja. Uslovi u kojim djeca povratnika pohadjaju skole su jako teski, bez prevoza do skole, roditeljima je oduzeto pravo na rad, izvore za zivot obezbijedjuju radeci u poljoprivredi, uslovima bez organizovanog otkupa i plasiranja proizvenih poljoprivrednih viskova, lose ili nikako uredjeni infrastrukturalni objekti ruralnih podrucja iz kojih najvecim dijelom dolaze ucenici pijesaceci destke kilometara od kuce do skole u uslovima cestilh losih klimatskih uslova koji odrazavaju sliku jeseni i zima Vlasenickog podrucja.. Nisu rijetki oni koji su povratnici a posjeduju rodbinu u Federaciji BiH, svoju djecu salju kod rodbine da bi pohadjali skole, cime dodatno opreteciju i onako skromne budzete svojih porodica.
Pisustvo kampanje koju je moguce cuti samo u medijima, takozvani projekat "Odrzivi povratak" na podrucju Vlasenice ovaj projekat se s pravom moze zvati "Odrzivi zivot". Naime ovakvi projekti imaju za cilj samo da odrze u zivotu povratnike a nikako da ekonomski ojacaju i obezbijede zaposlenje. Nepostojanje programa ekonomske opravdanosti odredjenih projekata koji se mogu realizovati na podrucju Vlasenice, dovoljno govori koliko se brine o povratnicima i budzetskim sredstvima. Ekonomska kriza koja je ostavila trag na privrede i budzete najbogatijih zemalja koje su izdvajale pozamasne sume za projekte "Odrzivog zivota" se svakim danom smanjuju, tako da je upitan i "odrzivi zivot" povratnika. Ovakvo stanje na terenu rezultira strahom za buducnost i ako se tome doda nerijesena proslost, neizostavno je pitanje : koliko jos dugo se moze izdrzati i opstati?
Cinjenica je, da za ubista i nestanke cca 2.600 Bosnjaka Vasenicana, logorske torture, silovanja, progoni i etnicko ciscenje, ogromna i ne-procijenjena materijala razaranja Bosnjacke imovine, rusenje svih 25 vjerskih objekata na podrucju opstine Vlasenica, skrnavljenje i unistnje mezarja, za samo jedan mali dio nabrojanih djela do sada je samo jedna osoba - Dragan Nikolic zv. Jenki - komadant obezbjedjenja logora "Susica", zbog pocinjenih ubistava i zlostavljanja Bosnjka, kao direktni izvrsilac je pravomocno osudjen. Pitanje koje iz ovakvih konstatacija moze proisteci, jeste: Kakvi su to zakoni, po kojim rade Tuziloci i Policija u Republici Srpskoj , koja je sastavni dio medjunarodno priznate drzave Bosne i Hercegovine , kada je sve nabrojano pocinjeno nad jednim , (po Ustavu BIH i RS ) od konstitutivnih naroda, a da niti jedan Tuzilac iz RS , ni 17. godina poslije ne pokrene niti jednu istragu po ovom pitanju. Jesu li zakoni jednaki za sve gradjane, znaju li Parlamentarci BIH koji cine najvisi zakonodavni organ drzave za nerad i neprimjenu zakona o utvrdjivanju cinjenica za ovoliki broj ubijenih i neprocenjena materijala razaranja imovne. Sigurno znaju, ali sto nista ne poduzimaju da se ovakav odnos prema porodicama zrtava ne promjeni.

Koliko prezivjeli Vlasenicani trebaju jos davati odgovore na postavljena pitanja, od strane uposlnika raznih institucije od opstinskih, kantonalnih, entitetskih i drzanvnih nivoa, i pojasnjavati svaku rijec iz ranije date izjave, ubjedjivati tog svakon novog uposlenika da se to uistinu desilo licno, da tjela ubijene djece, roditelja, rodbina i komsija jos uvijek nisu pronadjena i identifikovana. Dokle..
Vrijeme je da se probudimo i organizujemo, okrenemo list i pocnemo mi da postavljamo pitanja i trazimo odgovore i pojasnjenja ,za nerad, nebrigu i krsenje nasih prava da znamo sta se desilo, gdje su tjela nasih zrtava , zasto se pocinioci pocinjenih zlocina neprocesuiraju.

Izvor: www.vlasenica92-95.ba

[Edited by cupo on 29-09-2009 at 01:43 GMT]

29-09-2009 at 01:43 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 19
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Vjeène teme : Vlasenica ratni zloèini i ukop civilnih žrtava New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice