Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : A H1N1
Strana: 1 2 3 4 5 6 7
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon A H1N1

sta cemo sad ljudi, nas zdravstveni sistem je nula bodova, ovi iz epidemioloskog nista bolji od ostalih doktora, ne daj boze samo da se razbolimo ni sa parama ne mozes dobit potreban tretman....  


"OTPOR STOKO, OTPOR"
24-07-2009 at 10:20 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: A H1N1

ne znam iskreno sta da ti kazem...po mom misljenju se digla hampa ni oko cega...700 mrtvih NA CIJELOM SVIJETU(treba vidit prvo koje su to osobe umrle: vec bolesni, stari ljudi...) a cifra 700 nije nista da bi se ta gic-gic gripa (sto rece Mrv. ) nazvala cak pandemijom...oeeeeeeeeee... Vise ih umre od naprezanja u wc-u , da izvinete.
Ipak stoji cinjenica da je ovdje (navodno) pripremljeno 50.000.000 vakcina -pa hocemol se vakcinisat il cekat da pocnemo groktat Nejasno.
Po apotekama nema sanse da se nadje neki anti-virusni lijek, sto ga jednom na pocetku svega ovog spomenuse na Dnevniku...i to i bi. Ljudi poceli kupovati zalihe hrane i vode...
Sve to na pocetku, sad... cim mediji prestanu pricat o tome, nestace ko magijom odnesen (kako ono bi sa kravljim ludilom, piletinom itd... ).
Prosla sam sad skoro jednim od najvecih aerodroma -Fiumicino (Rim) ...nit ko nosi one maske, nit ko koga pregleda ...dodushe , tamo na carinskoj stoji kutija sa hirurskim maskama...pa ko hoce nek izvoli. Vidim ja ne nose ih ni oni policajci ni ostalo osoblje koje radi na aerodromu...pa ne uzeh ni ja za sebe i djete
Jedino cega sa JA LICNO plasim je (sace sovuljaga , da opet ne bude frke, moram naglasiti da je to SAMO moje misljenje) mjsanje i mutacija tog vec postojeceg H1N1 virusa sa onim obicnim "zimskim" koji je svake godine novi= puno novih vakcina za farm. industriju
Eh...ta kombinacija moze , a i ne mora , da se prosiri i postane potencijalno opasna, to niko ne moze predvidjeti.

Ko prezivi , pricace

29-07-2009 at 18:36 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: A H1N1

Ja mislio vi prichate o sihirima.

31-07-2009 at 19:43 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: A H1N1

citat:
Tanitha wrote:
ne znam iskreno sta da ti kazem...po mom misljenju se digla hampa ni oko cega...700 mrtvih NA CIJELOM SVIJETU(treba vidit prvo koje su to osobe umrle: vec bolesni, stari ljudi...) a cifra 700 nije nista da bi se ta gic-gic gripa (sto rece Mrv. ) nazvala cak pandemijom...oeeeeeeeeee... Vise ih umre od naprezanja u wc-u , da izvinete.
Ipak stoji cinjenica da je ovdje (navodno) pripremljeno 50.000.000 vakcina -pa hocemol se vakcinisat il cekat da pocnemo groktat Nejasno.
Po apotekama nema sanse da se nadje neki anti-virusni lijek, sto ga jednom na pocetku svega ovog spomenuse na Dnevniku...i to i bi. Ljudi poceli kupovati zalihe hrane i vode...
Sve to na pocetku, sad... cim mediji prestanu pricat o tome, nestace ko magijom odnesen (kako ono bi sa kravljim ludilom, piletinom itd... ).
Prosla sam sad skoro jednim od najvecih aerodroma -Fiumicino (Rim) ...nit ko nosi one maske, nit ko koga pregleda ...dodushe , tamo na carinskoj stoji kutija sa hirurskim maskama...pa ko hoce nek izvoli. Vidim ja ne nose ih ni oni policajci ni ostalo osoblje koje radi na aerodromu...pa ne uzeh ni ja za sebe i djete
Jedino cega sa JA LICNO plasim je (sace sovuljaga , da opet ne bude frke, moram naglasiti da je to SAMO moje misljenje) mjsanje i mutacija tog vec postojeceg H1N1 virusa sa onim obicnim "zimskim" koji je svake godine novi= puno novih vakcina za farm. industriju
Eh...ta kombinacija moze , a i ne mora , da se prosiri i postane potencijalno opasna, to niko ne moze predvidjeti.

Ko prezivi , pricace


nisam ja toliko zabrinut zbog bolesti koliko zbog naseg zdravstvenog sistema, neki dan u domu zdravlja za predskolski uzrast, jedna doktorica, puna cekaonica, ne zna se kad je otisla na pauzu a jos manje kad ce se vratit' kad dodje nikad pocet radit, helem i da mi je dijete bilo zdravo tu bi fasovalo od nekog. kad dodjoh na red upitah kako izdrzi ona s ovolikim pacijentima sama, gdje su ostale kolegice i na kraju kad sam pitao za djetetov lisaj, kaze eto dobro je prolazi samo i dade mi neku kremu vitaminsku od koje mozda nokti otpadaju ali da je za to nesto sto je bilo dijagnoza prolazi samo nije sigurno...jadni li smo, ne daj boze da nam sta dodje, bice eto nije umrlo koliko je moglo dobri smo pravo, moglo je bit i gore, vidi kako je u africi i slicna opravdanja...
 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
04-09-2009 at 21:25 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Moderator podforuma
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: A H1N1

Interesuje me jel' ko od vas primio ovu vakcinu ? Naime ovi na poslu hoce da nas vakcinisu za svaki slucaj pa bi volio cuti vasa iskustva ..Negdje procitah da to fol i nije toliko zdrava opcija ....

[Edited by fijubriju on 08-10-2009 at 22:47 GMT]

08-10-2009 at 21:47 | Ukljuèi u odgovor
Remzi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Dr.Vejsil Hetjimitj
Registriran(a): 01-03-2007
Odgovori: 166
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: A H1N1

citat:
fijubriju wrote:
Interesuje me jel' ko od vas primio ovu vakcinu ? Naime ovi na poslu hoce da nas vakcinisu za svaki slucaj pa bi volio cuti vasa iskustva ..Negdje procitah da to fol i nije toliko zdrava opcija ....

[Edited by fijubriju on 08-10-2009 at 22:47 GMT]


ako si debeo vakcinisi se odmah! Inace ako vec imas mogucnost da se vakcinises,uradi to odmah.


ko nema mogucnost .... vjerojatno,nas 99% ce ipak doci u kontakt s virusom. Sam kontakt nije toliki problem - veci je problem sprijeèiti ga da oživi u tijelu i uèini nas bolesnima!!
Vrata na koja virus ulazi u naše tijelo su nosnice i usta. Dok ste još uvijek zdravi i nemate nikakvih simptoma infekcije H1N1 virusom, kako biste sprijeèili njegovu aktivnost i pojavu simptoma i razvoj sekundarnih infekcija, možete poduzeti neke izuzetno jednostavne korake o kojima se ne govori dovoljno u službenim uputama. Korisnost preventive naglašava se, nažalost, puno manje a to je zapravo veoma bitno!!


Dakle:

1. Èesto perite ruke (o tome se dovoljno govori, ali nije na odmet ponoviti).

2. Hands-free pristup. To jest, suzdržite se napasti da dirate bilo koji dio lica. Pokušajte što manje ruke prinositi licu (naravno osim kad jedete, perete se ili spavate).

3. Promuckajte u ustima i grgljajte dva puta dnevno toplu vodu u koju ste stavili malo soli. Naime, virusu H1N1 treba dva do tri dana od prvotne infekcije grla ili nosa da zaživi u tijelu i poène pokazivati karakteristiène simptome. Obièno grgljanje stvarno može sprijeèiti razvoj bolesti. Nemojte podcjenjivati ovaj jednostavan, jeftin i mocan naèin prevencije bolesti.

4. Slièno kao što to treba èiniti s ustima, èistite barem jednom svakoga dana nosnice s otopinom tople slane vode. Ne morate biti vješti kao praktikanti Yoge kojima je ovaj postupak rutina, ali snažno ispuhavanje nosa i brisanje (tj. struganje) obje nosnice smotuljcima vate koje ste umoèili u slanu vodu lako je uèiniti i vrlo je uèinkovito.

5. Dajte poticaj prirodnom imunitetu hranom koja je bogata C vitaminom. Prvenstveno se to odnosi na citrièno voce. Ako uzimate C vitamin u tabletama, pazite da uzimate onaj pripravak koji ima cinka kako bi poboljšali apsorpciju.

6. Pijte što vece kolièine toplih napitaka (èajeva, kave, kakaa). Pijenje toplih napitaka ima jednak uèinak kao i grgljanje, samo u suprotnom smjeru. Ono ispire živuce viruse iz grla u želudac gdje ne mogu preživjeti i uèiniti nas bolesnima.



02-11-2009 at 08:59 | Ukljuèi u odgovor
Remzi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Dr.Vejsil Hetjimitj
Registriran(a): 01-03-2007
Odgovori: 166
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: A H1N1

dijabeticari,plucni bolesnici,gojazni ljudi bi trebali biti vakcinisani.Kao i trudne zene.To je najrizicnija grupa prije koje bi ipak trebala doci grupa osoba zaposlenih u zdravstvu,kao grupa od vitalnog znacaja za drzavu i zdravlje ostalih ljudi o kojim brinu

02-11-2009 at 09:01 | Ukljuèi u odgovor
sejla
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 04-05-2007
Lokacija: Svedska
Odgovori: 801
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: A H1N1

Ovde su poceli sve redom vakcinisati. Najprvo su krenuli od medicinskog osoblja, trudnica i djece. A nastavljaju sa mladjim odraslim i osobama slabog imuniteta.
Misljenja su razlicita, dosta njih se plasi od protivdjelovanja vakcine navodno da su dvije osobe umrle nakon sto su primili vakcine mada niko negovori o tome u kakvom su zdravstvenom stanju bili prije primanja.
Neko svako za sebe procjeni da li je potrebno primiti tu vakcinu.

[Edited by sejla on 05-11-2009 at 20:30 GMT] 


9.mart.2008
02-11-2009 at 09:37 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: A H1N1

znaci,ostale su tolike zalihe vakcina da nisu znali sta snjima,a da ih ne bace...
posto su tu milijarde u pitanju,naravno da je poslje picjeg gripa izbio svinjski...

03-11-2009 at 15:23 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: A H1N1

Mafija - farmaceutska...nista novo.

[Nova gripa ubija, vakcine sumnjive!



U Bosni i Hercegovini, prema zvaniènim podacima, registrovana su 64 sluèaja oboljenja od gripe AH1N1 – u Federaciji BiH 52, a u Republici Srpskoj 12 s tim što se za sedam oboljelih, za koje se sumnja da su dobili svinjsku gripu, èekaju zvanièni rezulatati pretraga iz beogradskog instituta „Torlak“. Pet sumnjivih sluèajeva je u Banjaluci, a po jedan u Doboju i Istoènom Sarajevu.

Razlièite tvrdnje

Inaèe, virus svinjske gripe hara i u Svjetskoj zdravstvenoj organizaciji kažu je njime zaraženo na milione ljudi. Do sada je nova gripa bila kobna za više od 5.000 ljudi, a eksperti istièu da æe broj mrtvih biti daleko veæi i da je njihov broj nemoguæe prognozirati. U Italiji su od posljedica nove gripe umrlle 32 osobe, u Turskoj osam, u Srbiji pet, Hrvatskoj dvije...

I dok se virus širi i napada, struène rasprave o kvalitetu vakcine protiv svinjske grupe doživljavaju vrhunac. Protivnici vakcina trvde da one sadrže otrovne materije opasne po život ljudi, a njihovi zagovornici da je vakcina jedini naèin odbrane i da nije opasna. Prema priznanju struènjaka iz švicarske kompanije „Novartis“ koja proizvodi vakcinu „focetrija“ kažu da je taèno da ona sadrži „tiomersal“ – sastojak na bazi žive, ali u kolièini žive koja nije opasna po ljude. Takoðer, iz te farmaceutske tvrtke, na pitanje da li vakcina sadrži „skvalen“ koji se povezuje s izazivanjem nekoliko teških bolesti, kazali su da u njoj ima „dodatka MF59u kome ima „skvalena“, a više od 60 klinièkih ispitivanja na 33.000 ljudi pokazali su visok sigurnosni profil i da ga dobro podnose i djeca i starije osobe“.

Rijeè je o - zavjeri

Zanimljivo je da Poljska, prema rijeèima ministrice zdravlja Eve Kovaè, nije kupila vakcine protiv svinjske gripe i to æe uèiniti tek kada se završe svi testovi na trudnicama i djeci.

Preporuèujem ljekarima da trudnicama i djeci ne daju vakcine protiv svinjske gripe, jer je rizik veæi od koristi – izjavio je Mihael Koen, predsjednik Društva za opštu i porodiènu medicinu Njemaèke.

Ruski akademik Sergej Kolešnjikov izjavio je da je kupovina vakcina protiv nove gripe bacanje para i da histerija koju šire mediji ide na ruku samo farmaceutskim kompanijama. U Èeškoj je poèela obavezna vakcinacija svih zdravstvenih radnika, ali mnogi od njih odbijaju da se vakcinišu dok se ne završe svi testovi. Rauni Kaune, bivša ministrica zdravlja Finske, izjavila je da je èitava prièa o epidemiji svinjske grupe zapravo „zavjera, a vakcina protiv virusa H1N1 je jako opasna po zdravlje ljudi i ne treba je primiti“. Po njenim rijeèima, iza svega stoji moæna „farmako-mafija“. Zanimljivo je da protivnici vakcine kao argument navode podatak da je u svijetu od svinjske gripe do sada umrlo 5.000 ljudi, a da od obiène gripe svake godine umre oko 40.000 ljudi.
S.V. – M.A.

(SAN)
http://www.san.ba/index.php?id=9115

09-11-2009 at 06:34 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 45
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Zdravlje : A H1N1 New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice