Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : A H1N1
Strana: 1 2 3 4 5 6 7
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Denci
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 28-08-2006
Lokacija: daleko
Odgovori: 24424
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: A H1N1

glupost cista gripa ko gripa,ni po cemu sw ne razlikuje od ove obicne.Ja sam prva dobila kad je pocela frka,nisu mi dali priviriti na posao niti da idem doktoru a umirala sam od temperature,glavobolje i grlobolje.I tako polumrtva u hitnu,skocise na mene s onim sredstvima za dezinfekciju,reko kraj mi jenista dobila maske i lezi kuci,niko me nije ni testirao,ali na listu za bolovanje pise ta dijagnoza.Eto kako oni registruju oboljele

[Edited by Denci on 10-11-2009 at 00:33 GMT] 


Keep your eyes on the stars and your feet on the ground.
10-11-2009 at 00:32 | Ukljuèi u odgovor
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9833
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: A H1N1

citat:
Denci wrote:
glupost cista gripa ko gripa,ni po cemu sw ne razlikuje od ove obicne.Ja sam prva dobila kad je pocela frka,nisu mi dali priviriti na posao niti da idem doktoru a umirala sam od temperature,glavobolje i grlobolje.I tako polumrtva u hitnu,skocise na mene s onim sredstvima za dezinfekciju,reko kraj mi jenista dobila maske i lezi kuci,niko me nije ni testirao,ali na listu za bolovanje pise ta dijagnoza.Eto kako oni registruju oboljele

[Edited by Denci on 10-11-2009 at 00:33 GMT]


sad ce ti tam uvest u drzavljanstvo da si H1N1 eto te Denci ko registrovani narkoman a jes glupo majke mi, oni ba sad ne znaju da razlikuju regularnu prehladu, sezonsku gripu od ove...ja nedam da mi daju nikakve vakcine, fak det
10-11-2009 at 01:12 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: A H1N1

Neka su oni dobili "odobrenje"! Dejstvo leka nepromenjeno...
Navali narode da se rasprodaju zalihe!


U Sarajevu prodaju tamiflu kojem je istekao rok trajanja!



U sarajevskim apotekama prodaje se antivirotik „tamiflu“, koji se koristi kao lijek protiv svinjske gripe, proizveden u novembru 2005. i èiji je rok trajanja – èetiri godine.. Tako piše na originalnom pakovanju.

Odobrenje da se „tamiflu“ kojem je istekao rok valjanosti, prodaje dala je Agencija za lijekove i medicinska sredstva BiH, s tim da je na kutije obavezno stavljaju naljepnice na kojima piše da je rok trajanja do novembra 2012. godine!

Dobili odobrenje

To je izazvalo zaprepaštenje i strah meðu graðanima, a jedan od njih donio je u našu redakciju kutiju „tamiflu“ kapsula koji je kupio u apoteci u sarajevskom naselju Marijin Dvor i platio 72,39 maraka. Došavši kuæi, vidio je naljepnicu na kojoj na našem jeziku piše:“ Rok trajanja 11 2012; Broj serije B1168, Broj i datum rješenja: 05-37-5237/07, 31.07.2007; Nositelj odobrenja: Hoffman-La Roche, BiH“. Odlijepio je tu naljepnicu i šokirao se – na originalnom pakovanju piše da je lijek proizvden u novembru 2005. i da mu je rok trajanja novembar 2009. godine.

Farmaceut Amira Mehmedoviæ koja radi u sarajevskoj kompaniji „Apoteke“ kazala nam je juèer da se naljepnice s novim rokom valjanosti stavljaju na „tamiflu“ na osnovu odobrenja Agencije za lijekove i medicinska sredstva BiH, a nakon dodatnih kontrola obavljenih u Zavodu za kontrolu lijekova.

Prema izvještajima Ministarstva zdravstva i na osnovu pregleda u Zavodu za kontrolu lijekova te na temelju situacije u susjednim zemljama i po odobrenju Svjetske zdarvstvene organizacije, produžen je rok upotrebe „tamiflua“ na sedam godina – kaže Mehmedoviæeva i podvlaèi da „Apoteke“ ne prodaju lijekove za koje nije uraðena kontrola.

Dejstvo nepromijenjeno

- Kontrolama je utvrðivana stabilnost „tamiflua“, odnosno testirano je da li se na osnovu njegove stabilnosti može produžiti rok valjanosti. Utvrðeno je da je dejstvo lijeka nepromijenjeno i zato mu je produžen rok upotrebe – dodaje.

Dr. Jelena Ravlija, šef Službe za epidemiologiju Zavoda za javno zdravstvo FBiH, da je „tamiflu“ s naljepnicom na kojoj stoji drugi rok trajanja u odnosu na onaj koji je utisnut na kutiji, sasvim ispravan.

- Svako pakovanje mora imati tu naljepnicu jer je to stav proizvoðaèa koji je proveo laboratorijske analize. To je i stav Svjetske zdravstvene organizacije. Nema nikakvog razloga za strah i sumnje. Aktivna supstanca lijeka se nije promijenila i zato je produžen rok valjanosti, a naljepnica je dokaz o provedenoj laboratorijskoj analizi. Meðutim, nije jasno otkud „tamiflu“ u apotekama, to je lijek koji je kod nas uskladišten – kazala nam je juèer dr. Ravlija.
I. Trepalovac

(SAN)
http://www.san.ba/index.php?id=9154

12-11-2009 at 06:41 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: A H1N1

citat:
Aidatuzla wrote


Sta vi mislite o stavu nasih vlasti? je li to tipicno nase "nema mjesta za paniku" a poslije ko se snadje?
u susjednoj drzavi, na primjer, umro zdrav covjek od posljedica gripe (33 godine)



mene je, mogu vam reci, malo strah


Pa i hrvati prenose da nema mjesta panici niti proglašavanju epidemije (za sad) i ja što èuh , umrli su uglavnom "bolesni" , znaèi oni èiji je imunitet na najnižem nivou ..e sad , èuvati se u svakom sluèaju treba , prevencija nikome ne škodu
13-11-2009 at 10:22 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: A H1N1

citat:
Aidatuzla wrote:
...
mene je, mogu vam reci, malo strah

Ma nema straha Aida, gripa k`o gripa.
Cuvati se uobicajeno : higijena, preventiva...
U krajnjem slucaju, kako kaze Nada Pavlovic-Calic (ovo je njen doktorski "biser" izrecen u kameru, uz osmeh):

"Svako mora od necega umreti".
13-11-2009 at 11:35 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: A H1N1

Glupostima nikad kraja!
Evo jednog komentara sa drugog foruma (sarajevo-x) na istu temu :


" Postao/la kemtrejls dana 13/11/2009 09:11

Fra Miroslav Bustruc iz župe Bristivica kod Trogira je kao gostujuæi sveæenik održao misu na blagdan sv. Martina u Pridrazi kraj Zadra. Kazao je kako je svinjska gripa masovni plan za uništenje èovjeèanstva i kako su "u cjepivu protiv svinjske gripe mikroèipovi kojim nas žele pratiti i kontrolirati".
- Ja se, kao i svi ljudi koji su bili na misi, slažem s propovjedi. Mislim da se protiv svinjske gripe ljudi ne trebaju cijepiti, a o svemu tome æe se uskoro oèitovati i Sveta stolica - kazao je don Jure Zuboviæ, pridraški župnik.
Fra Bustruc je rekao da èvrsto stoji iza svega što je rekao vjernicima.


Èekamo da èujemo šta æe gospodin Ceriæ kazati na hutbi danas.

Do tad uživajte u konzumiranju virusa svinjske gripe! "

13-11-2009 at 13:17 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: A H1N1

Da ne budu iste teme na više mjesta evo ovaj tekst prebacujem ovdje. Valjda neæe ko zamjerit'. Siguran sam da neæe, jerbo veæeras ima da padne Portugal. Ko šiša gripu. Propašæe ona, k'o i sve drugo što je kod nas propalo. Neæe gripa da naas pipa.





Sluèajno iskopa' ovaj èlanak na linku : http://www.javno.com/hr-svijet/kaznena-prijava-zbog-zavjere-protiv-covjecanstva_270289 , pa ko vjeruje... U svakom sluèaju vrijedi proèitati i razmisliti. Ništa me ne bi iznenadilo. Èinjenica je da se o ptièijoj gripi više ne piše toliko i da nije toliko aktuelna i "opasna" kao prije par godina. Zato imamo svinjsku gripu. Vidjeæemo šta koja æe biti sljedeæa epidemija ako se ova nova ne pokaže dovoljno zahebanom.

Kaznena prijava zbog zavjere protiv èovjeèanstva Austrijska novinarka tvrdi: Svinjska gripa je napravljena kako bi se cjepivom prorijedilo populaciju planete i ostvarila globalna kontrola!

'Kaznena prijava protiv Baxtera AG, Baxter Internationala i Avir Green Hill Biotechnologyja zbog razvijanja, proizvodnje, raspaèavanja i oslobaðanja biološkog oružja za masovno uništenje u Austriji izmeðu prosinca 2008. i veljaèe 2009. godine, s namjerom izazivanja globalne pandemije virusa ptièje gripe, te namjerom profitiranja od te pandemije', stoji u poèetku teksta tužbe koju je austrijska novinarka Jane Burgermeister podnijela 8. travnja državnom odvjetništvu u Beèu. Svoje razloge, meðu kojima je i sumnja da su Baxter i Avir razvijali biokemijsko oružje u suradnji s tzv. Illuminatima ili skupinom Bilderberg, navela je na svom blogu. Najveæi zloèin u povijesti èovjeèanstva Jane Burgermeister je sada otišla korak dalje - upozoravajuæi kako je na pomolu najveæi zloèin u povijesti èovjeèanstva, odluèila je uložiti kaznenu prijavu amerièkom FBI-u protiv Svjetske zdravstvene organizacije (WHO), Ujedinjenih naroda i nekoliko visokih vladinih i farmaceutskih dužnosnika zaduženih za cjepiva, uz optužbe za planiranje masovnog ubojstva. Uz to, novinarka æe na amerièkim sudovima tražiti sudsku zabranu protiv obaveznog cijepljenja protiv svinjske gripe. Prema Burgermeister, bioterorizam promièe skupina amerièkih bankara koji kontroliraju Federalne rezerve, kao i WHO, UN i NATO. Skupina zavjerenika se takoðer infiltrirala u vrh amerièke države.

WHO isporuèio ptièju gripu laboratorijima koji su je oslobodili

Skupina koju optužuje novinarka, kako bi ujedno prorijedili civilizaciju i naknadno zaradili od prodaje cjepiva, preko Baxtera i drugih kompanija, oslobodili su umjetno stvorene viruse - ptièju i svinjsku gripu te upotrijebili obavezno cijepljenje u nekim zemljama. Naravno, u svrhu suzbijanja pandemije. Njezina se nova tužba uvelike oslanja i na onu iz travnja. Tad je Burgermeister podastrla dokaze o tome da su laboratoriji Baxtera u Austriji namjerno oslobodili 72 kilograma aktivnog virusa ptièje gripe. Virus je navodno za 16 laboratorija u èetiri zemlje isporuèila Svjetska zdravstvena organizacija, a iako se kod opasnih tvari, osobito onih klasificiranih kao bio-oružja, primjenjuju primjerene metode osiguranja, ovaj put je taj postupak izostao. Oslobaðanje tih virusa služi, tvrdi nadalje Burgermeister, WHO-u kako bi nakon što proðe dovoljno vremena uvela stanje pandemije, te poèela distribuirati cjepivo, u koje bi bile ubrizgane i razne smrtonosne bolesti te bi nastupilo prorjeðivanje svjetske populacije.

SAD æe prvi biti 'proèišæen'

Novinarka tvrdi da još od 2008. godine amerièka vlada sustavno uvodi mjere namijenjene smanjivanju ustavnih sloboda graðana kako bi, kad doðe vrijeme, mogli provesti obavezno cijepljenje. Tu naravno i mediji igraju ulogu, uvjeravajuæi ljude u ozbiljnost svinjske gripe, te najavljujuæi cjepivo. Konaèno, ono što skupina koja je pokrenula èitav vrtlog zavjere pokušava postiæi, prvenstveno u SAD-u, je kontrola nad cijelom Sjevernom Amerikom u svrhu nesmetanog iskorištavanja njenih prirodnih resursa. Kasnije æe se slièan ili isti proces odvijati, prema prognozama, u èitavom svijetu. Jesu li izjave nekih od optuženih mjesec dana nakon inicijative Burgermeister naznaka istinitosti njenih tvrdnji? - Virus je sada nezaustavljiv. Svijet ulazi u rani stadij prve epidemije gripe u 21. stoljeæu. Ipak, ne oèekujemo dramatièan i nagli skok u broju fatalnih zaraza - izjavila je Margaret Chan, glavna direktorica WHO-a 11. lipnja. Tom objavom, pišu svjetski mediji, WHO je dala farmaceutima zeleno svijetlo za pronalaženje cjepiva. Štoviše, "svaka zemlja æe morati cijepiti graðane protiv svinjske gripe i morat æe odabrati tko æe sve, osim medicinskih sestara i doktora imati prioritet za cijepljenje", rekla je Marie-Paule Kieny, direktor Inicijative WHO-a za istraživanje cjepiva. - Vijeæe (WHO-a, op.a.) je prepoznalo da je pandemija virusa H1N1 nezaustavljiva te da se svim zemljama treba omoguæiti pristup cjepivu - zakljuèila je Kieny, a veæ sad je vlada Velike Britanije objavila kako æe, zbog rastuæeg broja zaraženih i umrlih od svinjske gripe, cijepiti sve svoje graðane.



A evo i njene stranice:

http://www.theflucase.com/




[Edited by bdirlija on 14-11-2009 at 10:10 GMT]

14-11-2009 at 09:43 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: A H1N1

A sve je više sliènih vijesti. FTV javlja:


citat:
U Francuskoj se nakon cijepljenja protiv nove gripe kao neželjeni efekt pojavila bolest perifernog nervnog sistema - Gijen-Bare sindrom Pariz, 13.11.2009 - FTV U Francuskoj se nakon cijepljenja protiv nove gripe kao neželjeni efekt pojavila bolest perifernog nervnog sistema, poznata kao Gijen-Bare sindrom. Ministarstvo zdravlja sinoæ je priopæilo kako postoji moguænost da je pojava ovog sindorma u vezi sa cijepljenjem koje je u toj zemlji poèelo juèer. Ministarstvo ukazuje da veza izmeðu Gijen-Bareovog sindroma i cijepljenja protiv nove gripe zahtjeva opsežniju ekspertizu koju æe obaviti Centralna agencija za sanitarnu sigurnost zdravstvenih proizvoda. Ministarstvo zdravlja umanjuje znaèaj ove pojave i istièe da svake godine u Francuskoj bude registrirano od više od 1.700 sluèajeva Gijen-Bare sindroma.


14-11-2009 at 10:13 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: A H1N1

Mnogi javljaju, a ja copy paste sa http://metro-portal.hr/vijesti/svijet/poljska-ministrica-zdravstva-odbacila-cjepivo-protiv-h1n1
13.11.2009. | 23:44

Poljska ministrica zdravstva odbila naruèiti cjepivo protiv svinjske gripe

POGLEDAJTE VIDEO - Ewa Kopacz osvrnula se na farmaceutski lobi odbivši kupiti cjepivo koje nije testirano i èiji je sastav nepoznat


Poljska ministrica zdravstva Ewa Kopacz iskoèila je iz monotone globalne politièke strukture koja se, bez valjanih znanstvenih dokaza i podataka, priklanja širenju panike i potièe cijepljenje stanovništva protiv 'svinjske gripe'.

Poljska, u kojoj su do sada zabilježena 234 sluèaja zaraze gripom H1N1 bez ijednog smrtnog sluèaja, tako ostaje 'oaza' osloboðena od cjepiva u èiju kvalitetu i uèinak sumnja sve više ljudi, kako laika tako i medicinskih struènjaka.

Sa stavom ministrice se, prema pisanju tportala, slaže i poljski predsjednik Donald Tusk koji je prošli tjedan izjavio da Poljska neæe kupiti cjepivo dok se ne dokaže da je sigurno i da nema nuspojava. Tusk je dodao da je to rekao usprkos snažnim pritiscima farmaceutskih kompanija, što dovoljno govori o pravednosti sumnje koje je izrazila ministrica Kopacz.

Izjava ministrice ipak nije prošla bez žestokih kritika pa su se tako nakon njezinog govora na javnoj televiziji, koji je usput reèeno naglo prekinut bez valjanog razloga, na nju obrušile brojne udruge za ljudska prava, ali i Poljski pravobranitelj za zaštitu ljudskih prava koji je najavio da æe tužiti ministricu ako do ponedjeljka ne promijeni mišljenje.

Time je djelomièno 'ušutkana' jedna od rijetkih javnih kritika onoga o èemu mnogi prièaju samo neslužbeno. Radi se naravno o farmaceutskim lobijima, tomu da cjepivo nije testirano, potpunoj enigmi o njegovom sastavu kao i èinjenici da proizvoðaèi ne žele preuzeti odgovornost za eventualne nuspojave svojeg sumnjivog proizvoda.



Sliènog je mišljenja i bivša Finska ministrica zdravlja.







[Edited by bdirlija on 14-11-2009 at 10:20 GMT]

14-11-2009 at 10:14 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: A H1N1

citat:
Aidatuzla wrote:

mene je, mogu vam reci, malo strah


I mene je strah, pogotovo sto nam je zarazni virus vec pred vratima.U obdanistu gdje mi je kcerka obolilo jedno dijete. U skoli tri slucaja, jedan od njih je djecak iz razreda mog sina.

Vakcina nije dovolnjo ispitana i sadrzi opasne sastojke.


VAKCINA PROTIV SVINJSKOG OPASNA PO ZDRAVLJE?

A utor teksta: Dr. Russell Blaylock

Dr. Blaylock je èelni neurohirurg autor i lektor. Pohaðao je LSU Medicinski fakultet u New Orleansu, i upotpunio svoju internistièku i neurološku praksu na Medicinskom fakultetu na Južnoj Karolini u Carlstonu.

Ja sam kvalifikovani farmaceut. Istraživao sam vakcinu svinjskog gripa koju je naša vlada kupila za nas (koristeæi naš novac) i koja je sto puta opasnija od svinjskog gripa. Da li znate da su proizvoðaèi vakcine protiv svinjskog gripa zatražili od vlade izuzeæe od mogucih tužbi u sluèaju da vakcine uzrokuju štetu na ljudima? Swine Flu (H1N1)
Vakcina protiv Svinjskog gripa sadrži 2 užasno opasne stvari — jedna se zove thimerosol. U njegovom sastavu je 50% žive. Je li pametno ubrizgavati thimerosol, i dobiti ošteæenje mozga, spustivši pri tom IQ ljudi za 10 bodova, kao i brojna druga osteæenja, kako bi se izbeglo dobijanje gripa koji ubija 95% manje ljudi nego obièni grip?

Drugi opasni sastojak Vakcine protiv Svinjskog gripa zove se squalene.
Squalene vara vaš imuno sistem da poène da ubija vaše sopstvene æelije, što stvara auto-imune bolesti kao što su astma, multipla scelerosis, dijabetes, i hrpu drugih bolesti za koje još nemamo naziv.

Ako ste trudni zapitajte se ovo — zašto bi uzimali Panvax, kada on sadrži Neomicin sulfat i polymyxin B — od kojih oba pokazuju pozitivne rizike za vaše neroðeno dete?

Ja sam struènjak za kritièku analizu lekova i njihove uèinke na ljudima. I neka se neko samo usudi da doðe do mene sa špricom punim Vakcine protiv Svinjskog gripa, ili da doðe blizu moje porodice jer æu uzeti iglu od njih i probosti ih njom serijom veoma jakih uboda!

Ova stvar je otrov. Nemojte to uzeti. Ne dozvolite da vaši prijatelji to uzmu. Ne dozvolite da vaša porodica to uzme. Ako vas neki idiot u laboratoriji pita: želite li ovu vakcinu, pitajte ga o thimerosolu, o squaleneu, i zašto kompanija koja je to napravila želi da ima pravno osloboðenje od moguæe tužbe, i onda pogledajte njihova lica koja æe imati izgled tipa: O, bože moj, pa vi ste me izrešetali serijom pitanja na koja ja zaista nemam odgovor!

Sta svetski mediji pisu o „stetnosti“ i negativnom posledicama na ljude koje ima vakcina protiv svinjskog gripa.

14-11-2009 at 18:56 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 47
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Zdravlje : A H1N1 New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice