Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Kud svi Turci tu i mali Fahro
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
doktor_ljudi
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 01-12-2009
Odgovori: 109
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
primus inter pares wrote:


Ahaaa, to ga dodje ko SS-ovac,al sa slobodom da cini sto god `oæe!

Šalu na stranu,SBB se uveliko organizira,kupi sve sto otpadne od SDA I SZBIH i jos pokoje stranke...
Maèak u èizmama je opasnu kašu zakuhao,a miševi su gladni i oni bi da æalabrcnu

Poruka SDP-u je vise nego jasna,vratite se korijenima,or else...


ako radonèiæ kupi dvonožne pomije koje neuspješe svoju guzu prodat u drugim strankama, i sa njima planira voditi bošnjaèki narod..... onda ljudi pravac kosovo i albanija to æe bit za nas obeæane zemlje!!!
18-12-2009 at 13:24 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
doktor_ljudi wrote:


ako radonèiæ kupi dvonožne pomije koje neuspješe svoju guzu prodat u drugim strankama, i sa njima planira voditi bošnjaèki narod..... onda ljudi pravac kosovo i albanija to æe bit za nas obeæane zemlje!!!


Ma ne dolazi u obzir,da citav zivot moram nekom objasnjavat razliku izmedju BUREKA i polagane pite....
18-12-2009 at 13:30 | Ukljuèi u odgovor
nemamidejezanick
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-07-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 512
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
doktor_ljudi wrote:


ako radonèiæ kupi dvonožne pomije koje neuspješe svoju guzu prodat u drugim strankama, i sa njima planira voditi bošnjaèki narod..... onda ljudi pravac kosovo i albanija to æe bit za nas obeæane zemlje!!!


Mislim da su Kosovo i Albanija za nas vec sad obecane zemlje...
18-12-2009 at 14:07 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
Lida wrote:


Nije Sandžaklija, èojk je iz Crne Gore èudim se da neide u svoju državu, kojoj su l9.12.ukinute vize pa da se tamo "promoviše", ako smije



Sandzak je dijelom i u Crnoj Gori, nije sav u Srbiji...
Kako god, jos jedna instant stranka u moru slicnih na jadnoj BiH politickoj sceni. Nema se za koga glasati, i sta's..  


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
20-12-2009 at 13:48 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
mosnik wrote:

Sandzak je dijelom i u Crnoj Gori, nije sav u Srbiji...
Kako god, jos jedna instant stranka u moru slicnih na jadnoj BiH politickoj sceni. Nema se za koga glasati, i sta's..


U pravu si...i Fahrudin Radonèiæ je sa sobom donio svu sirovost i perfidnost koja je karakteristièna ljudima iz tih krajeva...I nevjerujem u njegovu veliku ljubav prema Bosni i njegovo navodno bosanstvo koje plasira u programu svoje stranke...Zbog takvih kao što je on koji je sa kesom došao u BIH, mnogi Bosanci i Hercegovci su sa kesom morali iz nje otiæi...
20-12-2009 at 14:07 | Ukljuèi u odgovor
bosnjobosnjo
Nivo: Forumas sa iskustvom
100% bosanac
Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: najdraza
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
mosnik wrote:



Sandzak je dijelom i u Crnoj Gori, nije sav u Srbiji...
Kako god, jos jedna instant stranka u moru slicnih na jadnoj BiH politickoj sceni. Nema se za koga glasati, i sta's..

Nekada Sandzak nije bio dio srbije i crne gore vec je bio dio Bosne i Hercegovine.Za to je zasluzna kurva evropa.Insallah bit ce opet dio Bosne i Hercegovine.
20-12-2009 at 20:33 | Ukljuèi u odgovor
Neidhardt
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 16-06-2007
Lokacija: Wien
Odgovori: 1596
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
soraya wrote:


U pravu si...i Fahrudin Radonèiæ je sa sobom donio svu sirovost i perfidnost koja je karakteristièna ljudima iz tih krajeva...I nevjerujem u njegovu veliku ljubav prema Bosni i njegovo navodno bosanstvo koje plasira u programu svoje stranke...Zbog takvih kao što je on koji je sa kesom došao u BIH, mnogi Bosanci i Hercegovci su sa kesom morali iz nje otiæi...





@bosnjobosnjo

Sandzak kao prvo ne postoji. To je bio privremen naziv za jedan historijski region i u sastav bosanskog elajeta dolazi tek 1580 odlukom Osmanlija. Od 1872. godine je cinio poseban elajet zajedno sa Niskim sandzakom. Dakle, rijec je samo o jednoj privremenoj upravnoj oblasti koja nastaje tek tokom osmanskih osvajanja, te i s njihovim povlacenjem i nestaje. Nakon austrijske okupacije BiH 1878. godine je Novopazarski sandzak sluzio kao tampon izmedju Srbije i Crne Gore, jer Austrijanci nisu htjeli da Srbi imaju pristup moru kako bi izgradili ratnu mornaricu. Taj region je inace povijesno poznat kao Raska i srpske vlasti ga danas sa pravom opet tako zovu.
Mislim da bi se vise trebao pobrinuti o buducnosti BiH, jer je vaznije da BiH ostane cjelovita nego tamo nekakav nepostojuci Sandzak.
20-12-2009 at 22:29 | Ukljuèi u odgovor
nemamidejezanick
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-07-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 512
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
bosnjobosnjo wrote:

Nekada Sandzak nije bio dio srbije i crne gore vec je bio dio Bosne i Hercegovine.Za to je zasluzna kurva evropa.Insallah bit ce opet dio Bosne i Hercegovine.



Meni se nekako cini da je prioritet da onih 49% ili 76% Bosne i Hercegovine ponovo postanu dio Bosne i Hercegovine...

Zapravo, najradije bi da ovih 24% na kojim zivimo ponovo postane Bosna i Hercegovina, onda cemo lako...
21-12-2009 at 00:02 | Ukljuèi u odgovor
Crni Vuk
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 06-05-2008
Odgovori: 342
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
Neidhardt wrote:
Mislim da bi se vise trebao pobrinuti o buducnosti BiH,jer je vaznije da BiH ostane cjelovita nego tamo nekakav nepostojuci Sandzak.



Nemogu da razumim stvarno kako neko moze biti tako zaboravan...ili je tu nesto drugo u pitanju.

Kad je trebalo da se gine za BiH nisi pitao Sandzaklije odakle su.
Dok su '92 jedni udarali se u prsa kako su veliki patrioti (da bi nakon prvog ispaljenog metka pobjegli iz BiH), dok su drugi nosili Titine slike, pjevali antiratne pjesme ( a Bosnjaci Bijeljine, Visegrada, Zvornika, Foce umirali), Sandzaklije su dosli da brane svoju Bosnu, a mnogi od njih su dali i svoje zivote, da bi danas ja ti, i ostali imali koliko toliko slobodno parce Bosne.

Ako cemo tvojom logikom, doce izgleda vrijeme kada cemo trebati halaliti i manji BH entitet.

Nastavicemo da svakih 50 godina gubimo svoje teritorije, neka nas kolju, protjeruju, nikada mi necemo opametiti.
21-12-2009 at 00:37 | Ukljuèi u odgovor
Neidhardt
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 16-06-2007
Lokacija: Wien
Odgovori: 1596
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
Crni Vuk wrote:



Nemogu da razumim stvarno kako neko moze biti tako zaboravan...ili je tu nesto drugo u pitanju.

Kad je trebalo da se gine za BiH nisi pitao Sandzaklije odakle su.
Dok su '92 jedni udarali se u prsa kako su veliki patrioti (da bi nakon prvog ispaljenog metka pobjegli iz BiH), dok su drugi nosili Titine slike, pjevali antiratne pjesme ( a Bosnjaci Bijeljine, Visegrada, Zvornika, Foce umirali), Sandzaklije su dosli da brane svoju Bosnu, a mnogi od njih su dali i svoje zivote, da bi danas ja ti, i ostali imali koliko toliko slobodno parce Bosne.

Ako cemo tvojom logikom, doce izgleda vrijeme kada cemo trebati halaliti i manji BH entitet.

Nastavicemo da svakih 50 godina gubimo svoje teritorije, neka nas kolju, protjeruju, nikada mi necemo opametiti.


Nitko ne osporava doprinos onih Sandzaklija koji su zivjeli i radili u BiH, te stali na branik BiH kada je trebalo. Ali, cista je podvala da su Sandzaklije kao nekakav kolektiv trcali u BiH da istu brane. Ta prica je isti onaj nacionalisticki konstrukt pan-Bosnjaka kao u slucaju Hrvata gdje Hercegovci tvrde kako su oni obranili Hrvatsku. Ispast ce da su Bosanci masovno bjezali na zapad, a Sandzaklije obranile ovu zemlju. Je li ti zbilja vjerujes u to? Postedi me tih nacionalistickih narativa, jer ja vrlo dobro znam tko je branio ovu zemlju. Kao sto rece kolega gore, prioritet treba imati onih 49% koji pripadaju i tebi kao Bosancu. Sandzak ti ne pripada i nije tvoj problem. Ako ne zelis da ti netko s vana kroji granice, ne cini isto. Isto kao sto svaki posten covjek u Hrvatskoj kaze da Herceg-Bosna nije dio RH nego BiH ili posten covjek u Srbiji da RS nije dio Srbije nego BiH, i ja kazem da onaj region koji je nekada bio poznat kao Novopazarski sandzak pripada Srbiji i Crnoj Gori. Ne budi licemjer.
21-12-2009 at 02:46 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 27
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Politika : Kud svi Turci tu i mali Fahro New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice