Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Kud svi Turci tu i mali Fahro
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Crni Vuk
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 06-05-2008
Odgovori: 342
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
Neidhardt wrote:
Sandzak ti ne pripada i nije tvoj problem.Ako ne zelis da ti netko s vana kroji granice, ne cini isto. Isto kao sto svaki posten covjek u Hrvatskoj kaze da Herceg-Bosna nije dio RH nego BiH ili posten covjek u Srbiji da RS nije dio Srbije nego BiH, i ja kazem da onaj region koji je nekada bio poznat kao Novopazarski sandzak pripada Srbiji i Crnoj Gori. Ne budi licemjer.


Bjese nekad i Kosovo dio Srbije, a sad postade Republjik.

Ako stvarno mislis da ne postoje pretenzije na BiH vecine Srba i dobrog dijela Hrvata onda zivis u nekom fantasticnom svijetu gdje izgleda vlada "Bratstvo i Jedinstvo".
Jesil ti ista naucio iz nase historije?

citat:
"Ako ne zelis da ti netko s vana kroji granice, ne cini isto."


Pa kakve je to pretenzije Bosna imala prema Srbiji da zasluzi agresiju i Genocid od iste.
O kakvim postenim ljudima govoris? Svaka cast onoj manjini srba sto je uvijek bila protiv rata, Milosevica, itd, ali
Srbija i vecina Srba kao agresori na BiH nisu vrijedni da se postuju. Zelim im sve najore, da im se vrati svo zlo sto su posijali, da im od Velike Srbije ostane samo Beogradski Pasaluk.

Neka oni kriju ratne zlocince, osudjuju nevine ljude sto su branili svoj grad, mi hajvani ( najgore je kad cujem to od onih koji su 1992 dozivili agresiju, i morali bjezati sa svojih ognjista) to cemo sve da zaboravljamo, nedo Bog da pokvarimo dobrususjedske odnose.

Uzmi malo knjige historije Bosnjaka prije Jugoslavije i Komunizma , pogledaj malo gdje su sve Bosnjaci zivjeli, odakle su protjerani. Pogledaj npr koliko porodica u sjeveroistocnoj BiH vodi porijeklo iz Srbije
( Uzice, Soko, Loznica)

ne zaboravi onu:

"Vako Ðorðe Drini besedio: Drino vodo plemenita meðo, izmeð Bosne i izmeð Srbije, Naskoro æe i to vreme doæi, Kada æu ja i
tebeka preæi, I èestitu Bosnu pohoditi..."

Izvinjavam se sto sam otisao offtopic.


[Edited by Crni Vuk on 21-12-2009 at 04:34 GMT]
21-12-2009 at 04:13 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
Crni Vuk wrote:


Pa kakve je to pretenzije Bosna imala prema Srbiji da zasluzi agresiju i Genocid od iste.
O kakvim postenim ljudima govoris? Svaka cast onoj manjini srba sto je uvijek bila protiv rata, Milosevica, itd, ali
Srbija i vecina Srba kao agresori na BiH nisu vrijedni da se postuju. Zelim im sve najore, da im se vrati svo zlo sto su posijali, da im od Velike Srbije ostane samo Beogradski Pasaluk.

Neka oni kriju ratne zlocince, osudjuju nevine ljude sto su branili svoj grad, mi hajvani ( najgore je kad cujem to od onih koji su 1992 dozivili agresiju, i morali bjezati sa svojih ognjista) to cemo sve da zaboravljamo, nedo Bog da pokvarimo dobrususjedske odnose.

Uzmi malo knjige historije Bosnjaka prije Jugoslavije i Komunizma , pogledaj malo gdje su sve Bosnjaci zivjeli, odakle su protjerani. Pogledaj npr koliko porodica u sjeveroistocnoj BiH vodi porijeklo iz Srbije
( Uzice, Soko, Loznica)

ne zaboravi onu:

"Vako Ðorðe Drini besedio: Drino vodo plemenita meðo, izmeð Bosne i izmeð Srbije, Naskoro æe i to vreme doæi, Kada æu ja i
tebeka preæi, I èestitu Bosnu pohoditi..."

Izvinjavam se sto sam otisao offtopic.




Sve stoji...Samo je Ðordje ovaj put prešao Drinu presvuèen u likove poput Radonèiæa i sliènih...A pasoš su mu životi svih èasnih i poštenih Bošnjaka Sandžaklija koji su dali živote za odbranu BIH.




[Edited by soraya on 21-12-2009 at 08:34 GMT]
21-12-2009 at 08:30 | Ukljuèi u odgovor
bosnjobosnjo
Nivo: Forumas sa iskustvom
100% bosanac
Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: najdraza
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
Crni Vuk wrote:



Nemogu da razumim stvarno kako neko moze biti tako zaboravan...ili je tu nesto drugo u pitanju.


Nastavicemo da svakih 50 godina gubimo svoje teritorije, neka nas kolju, protjeruju, nikada mi necemo opametiti.


Tako je Vuce. Medjutim naj veci dio krivice za ono sto nam se desava svakih 50 godina snose domace JUDE koje se stide sto su rodjeni kao muslimani. Nama je se ugledati na Siptare i znat cemo tko su nase zmije.

21-12-2009 at 19:27 | Ukljuèi u odgovor
Neidhardt
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 16-06-2007
Lokacija: Wien
Odgovori: 1596
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
Crni Vuk wrote:

Bjese nekad i Kosovo dio Srbije, a sad postade Republjik.

Ako stvarno mislis da ne postoje pretenzije na BiH vecine Srba i dobrog dijela Hrvata onda zivis u nekom fantasticnom svijetu gdje izgleda vlada "Bratstvo i Jedinstvo".
Jesil ti ista naucio iz nase historije?


Tko opravdava nezavisnost Kosova, taj opravdava i separatisticke apetite u RS. Kosovo je postalo nezavisno podrskom SAD i vecinom clanica EU, barem onih najutjecajnijih. Koliko je Kosovo nezavisno dokazuje masovni egzodus Kosovara na zapad koji cine najvise azilanata u Austriji i recimo Svicarskoj. Bas kao i u RS (ali i cijeloj BiH), u Kosovu je na vlasti jedna iskorumpirana i krimogena elita.
Meni je naravno jasno da dobar dio Srba i Hrvata prizeljkuje rasformaciju BiH u korist susjeda, ali sam spomenuo svijetle primjere koji nisu optereceni nacionalizmom i koji su shvatili da na prostoru nema mira i napretka bez medjusobnog postovanja, suradnje i "bratstva i jedinstva" u kojoj god formi. Takvi ljudi BiH kao cjelinu ne dovode u pitanje. Ti zastupas etnocentrizam sto u slucaju BiH znaci njezinu drustvenu i teritorijalnu desintegraciju po cemu si srpskim nacionalistima veoma slican. U tvom razumijevanju je BiH bosnjacka drzava, ali njezino bogatstvo pak lezi u njezinom multietnickom i multikulturalnom karakteru. Ljudi u BiH moraju zivjeti zajedno, ne samo jedni pored drugih. To ti ne ide bas u glavu kao ni tvom heroju Vahidu Karavelicu ciju si knjigu ovdje postavio i koji tadasnju tuzlansku vlast zeli prikazati kao izdajnicku i ravnodusnu prema agresiji na BiH. Karavelic nije svjestan da je mudra (ali ne i bezgresna) politika Beslagica spasila Tuzlu sudbine koju dozivise skoro svi gradovi u BiH. Smeta vam sto SDA nije uspjela rasturiti i ono malo Bosne sto je ostalo, naravno sa svojim partnerima SDS-om i HDZ-om. Tvoja povijest nije moja povijest.


citat:
Pa kakve je to pretenzije Bosna imala prema Srbiji da zasluzi agresiju i Genocid od iste.
O kakvim postenim ljudima govoris? Svaka cast onoj manjini srba sto je uvijek bila protiv rata, Milosevica, itd, ali
Srbija i vecina Srba kao agresori na BiH nisu vrijedni da se postuju. Zelim im sve najore, da im se vrati svo zlo sto su posijali, da im od Velike Srbije ostane samo Beogradski Pasaluk.

Neka oni kriju ratne zlocince, osudjuju nevine ljude sto su branili svoj grad, mi hajvani ( najgore je kad cujem to od onih koji su 1992 dozivili agresiju, i morali bjezati sa svojih ognjista) to cemo sve da zaboravljamo, nedo Bog da pokvarimo dobrususjedske odnose.

Uzmi malo knjige historije Bosnjaka prije Jugoslavije i Komunizma , pogledaj malo gdje su sve Bosnjaci zivjeli, odakle su protjerani. Pogledaj npr koliko porodica u sjeveroistocnoj BiH vodi porijeklo iz Srbije
( Uzice, Soko, Loznica)

ne zaboravi onu:

"Vako Ðorðe Drini besedio: Drino vodo plemenita meðo, izmeð Bosne i izmeð Srbije, Naskoro æe i to vreme doæi, Kada æu ja i
tebeka preæi, I èestitu Bosnu pohoditi..."

Izvinjavam se sto sam otisao offtopic.


[Edited by Crni Vuk on 21-12-2009 at 04:34 GMT]


Srbi ce morati shvatiti da je Velika Srbija plan koji je propao onog momenta kada je osmisljen. I da samo 1% Srba ne slijedi velikosrpsku ideologiju, ima nade. BiH ce biti zajednicka domovina Bosnjaka, Srba, Hrvata i njenih nacionalnih manjina. To je prioritet zdravog razuma. Sandzak je stvar Srbije i Crne Gore. Previse si ufuran na svoj etnonacionalizam, jer od toga nema nista. Davno isfurana i propala ideologija sto ce kad-tad morati spoznati svi.
21-12-2009 at 20:10 | Ukljuèi u odgovor
Chili_Prdez
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
Neidhardt wrote:
I da samo 1% Srba ne slijedi velikosrpsku ideologiju, ima nade.

Smeta vam sto SDA nije uspjela rasturiti i ono malo Bosne sto je ostalo, naravno sa svojim partnerima SDS-om i HDZ-om. Tvoja povijest nije moja povijest.


Rezultate toga što 1% Srba ne slijedi velikosrpsku politiku smo veæ vidjeli i magarac je u nadi umro ... No ovo drugo, boldirano, mi malo tukne opet na ono da je bio graðanski rat a ne brutalna agresija, mdaj šupljaka ti je ta ... neæemo tako.
21-12-2009 at 20:43 | Ukljuèi u odgovor
bosnjobosnjo
Nivo: Forumas sa iskustvom
100% bosanac
Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: najdraza
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
Neidhardt wrote:

Smeta vam sto SDA nije uspjela rasturiti i ono malo Bosne sto je ostalo, naravno sa svojim partnerima SDS-om i HDZ-om. Tvoja povijest nije moja povijest.

Ne,ne nece ti proci. SDA je ta koja je branla Bosnu i Hercegovinu od onih koji su je zeljeli rasturiti i pripojiti srboslaviji i velikoj croaciji.Da te nije Alija i tvoje SDA danas bi Bosna i Hercegovina bila totalno zarobljena drzava.Isto kao sto je zarobljena Cecenija i druge ruske republike.
Ne, ne ta demagogija o gradjanskom i vjerskom ratu ne prolazi ni kod pingvina. Tvoja povjest je ocito ekstremno cinicna cim negira povjesne cinjenice.
21-12-2009 at 21:08 | Ukljuèi u odgovor
Crni Vuk
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 06-05-2008
Odgovori: 342
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
Ljudi u BiH moraju zivjeti zajedno, ne samo jedni pored drugih. To ti ne ide bas u glavu kao ni tvom heroju Vahidu Karavelicu ciju si knjigu ovdje postavio i koji tadasnju tuzlansku vlast zeli prikazati kao izdajnicku i ravnodusnu prema agresiji na BiH. Karavelic nije svjestan da je mudra (ali ne i bezgresna) politika Beslagica spasila Tuzlu sudbine koju dozivise skoro svi gradovi u BiH. Smeta vam sto SDA nije uspjela rasturiti i ono malo Bosne sto je ostalo, naravno sa svojim partnerima SDS-om i HDZ-om. Tvoja povijest nije moja povijest.


Nije Tuzlu spasio Beslagic, Tuzlu su spasili Tuzlaci, Mirsad Fidahic, Marjan Balta, Meldin Hajdarevic i svi ostali pripadnici TO, MUP-a, PLBiH ali i borci iz drugih opcina koji su se tu borili,a tim istim Tuzlacima ja sam zahvalan sto su ucestovali i u oslobadjanju moje opcine.

Neznam zasto su ljudi toliko optereceni strankama i politicarima, imasli li makar kakve koristi od njih?

Kad gledam na period '92-'95 ne dijelim ljude na SDA, SDP, HDZ; SDS, itd, ja ih dijelim u dvije kategorije, agresori i branioci.
Vise mi je vazno da se zna uloga onog borca sto je proveo rat na liniji, nego nekog foteljasa (iz bilo koje stranke) sto je 4 godine bio ne sigurnome, da bi kako kad posjetio borce u rovovima.

Karavelicu, rahmetli Hajri kapetanu i Senadu Mehdinu Hodzicu , i ostalim pripadnicima PLBiH budi zahvalan sto su ljudi krenuli na vrijeme da pripremaju odbranu. Jedino sto mogu zamjeriti je sto tada nije bilo vise razumnih ljudi da se ukljuce u to. Bilo je mnogo opstrukcija lokalnih politicara, ne samo u Tuzli, nema opcine gdje ih nisu lose docekali.
Nisu oni sami odbranili Sjeveroistocnu BiH ali nemoze se ni zaboraviti sav njihov doprinos u odbrambeno oslobodilackom ratu.


[Edited by Crni Vuk on 21-12-2009 at 21:44 GMT]
21-12-2009 at 21:42 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

Nisu li ovo refleksije na nedavno održanu tribinu u BKC-u



22.12.2009.
Održana tematska sjednica OO SDA Tuzla
Politièko jedinstvo stranke u Tuzli jaèe nego ikada


Opæinski odbor SDA Tuzla je prošle sedmice održao tematsku sjednicu na kojoj su, pored proširenog sastava Odbora, prisustvovali Amir Fazliæ, predsjednik Kantonalnog odbora SDA Tuzla i Rasim Omeroviæ, podpredsjednik Kantonalnog odbora SDA.


Gospodin Fazliæ je istaknuo važnu ulogu SDA Tuzla u radu Stranke kao najjaèe politièke snage u BiH i dodao: «Tuzlanski kanton kao najmnogoljudniji kanton, kao baza i potencijal industrije mogao bi puno više dati našoj zemlji ali bi isto tako trebao puno više i da dobije natrag. Smatram da, zajednièkim radom svih opæina, možemo ostvariti bolji status našeg Kantona prije svega u raspodjeli budžetskih sredstava, razvoju privrede i poboljšanju putnih komunikacija.»

Kratko se osvrnuvši na proljetne demokratske izbore u SDA i na napuštanja nekih èlanova SDA Tuzla, primijetio je da je politièko jedinstvo stranke u Tuzli jaèe nego ikada:

«SDA je od samog osnivanja suoèena sa sliènim problemima ali je SDA, kao najodgovornija stranka u BiH uvijek bila privlaèna graðanima, bez obzira kojem društvenom sloju pripadaju a pogotovo bez obzira iz koje nacionalne grupe dolaze.

Tako je i danas, kada se Stranci prikljuèuje veliki broj novih èlanova koji uviðaju da bez aktivnog uèešæa graðana u politici, nema bržeg napretka Bosne i Hercegovine».

Komentirajuæi tekst amerièko-europskog prijedloga Ustavnih amandmana, predsjednik Fazliæ je podvukao: «Stranka demokratske akcije Bosne i Hercegovine, nakon što je razmortila novi tekst Ustavnih amandmana smatra da isti predstavlja dobru osnovu za politièke razgovore i pokretanje i voðenje procedure promjene Ustava Bosne i Hercegovine u Parlamentarnoj skupštini BiH. Ovim amandmanima se ne rješavaju sva bitna pitanja neophodna za uspostavu funkcionalnije i efikasnije države Bosne i Hercegovine ali su predložena rješenja svakako bolja od postojeæih i omoguæavaju ubrzavanje puta Bosne i Hercegovine ka Europskoj Uniji i Nato savezu».

Predsjednik OO SDA Tuzla, Salko Bukvareviæ osvrnuo se na aktuelnu politièku situaciju u zemlji te rekao da: «SDA se, realnom politikom, zalaže da naša zemlja bude demokratska, slobodna država, država dostojanstvenih graðana i da je Opæinski odbor SDA Tuzla otvoren za sve incijative graðana, poput rekonstrukcije petlje Šiæki Brod i idejnog projekta za brzu cestu Tuzla-Orašje».

SDA Tuzle æe i dalje biti otvorena za rješavanje problema svih graðana i u tom svjetlu i na naredne sjednice æe pozivati predstavnike Stranke iz viših nivoa u cilju unaprijeðenja saradnje izmeðu Opæinskog, Kantonalnog i Glavnog odbora SDA BiH.


Služba za odnose s javnošæu OO SDA Tuzla

(tuzlarije.net)  


<br /><br /><br /><br />

22-12-2009 at 15:01 | Ukljuèi u odgovor
doktor_ljudi
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 01-12-2009
Odgovori: 109
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
nemamidejezanick wrote:


Meni se nekako cini da je prioritet da onih 49% ili 76% Bosne i Hercegovine ponovo postanu dio Bosne i Hercegovine...

Zapravo, najradije bi da ovih 24% na kojim zivimo ponovo postane Bosna i Hercegovina, onda cemo lako...



opet obrisaše al, moram na ovo ...
pitanje je bilo: kako bi ti to lako i šta?
na ovih 24% æe ti srbi tražiti (opet) svoj dio i hrvati isto, tako da bi bošnjacima ostalo 8%, da se naðe ono za slijedeæe dijeljenje za koju godinu......
brèko ti je nekako bosansko, pa nešto ne vidim da srbi se trude razviti suživot osim ako ti dražin spomenik ne smatraš provokacijom!!

22-12-2009 at 22:48 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro



Obratite pažnju na kulturu Albanaca i Bosanaca.Sanžaklije su tu negdje izmeðu sa svime.
Nije baš ni gospodin Radonèiæ odškolovao bosanske ljude i kadrove,nego ide na sistem zapada ,bolje je imati jeftine obrazovane ljude nego gubiti vrijeme da se ljudi školuju.Ipak kako neko reèe Bosna Bosancima.
Možda i gospodin Radonèiæ ostavi nešto kao Husrefbeg,ali da ostavi?



[Edited by djecko on 29-10-2012 at 10:05 GMT]

23-12-2009 at 07:27 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 45
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : Kud svi Turci tu i mali Fahro New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice