Info: Ovo nije bogomolja, ovo je samo forum, ovdje ne vaze pravila ponasanja kao za njih ali je uljudnost i tolerancija pozeljna. Ovdje se raspravlja o religijama i filozofiji, ali forum nije vjerski ni filozofski i ne pripada ni jednoj religiji, ni jednoj filozofiji.


FORUM : Religija i filozofija : Diskriminacije o kojima se ne prièa
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Diskriminacije o kojima se ne prièa
Bez chatanja molim

citat:
statebriga wrote:
soraya, nije uopce potrebno navoditi ko sta radi, niti se pravdati nekome ovdje. molim te, nemoj iznositi detalje iz moje privatnosti, to se strogo kaznjava

ne iznosim ja vala ništa iz tvoje ili bilo èije privatnosti,ima sve piše tamo na onim Èupinim humanitarnim akcijama,pa neka malo zavire u arhivu ovi "prosvjeæeni" i " osvješæeni".
Aida,ako je problem briši sve što misliš da je zaèatavanje teme.Ja mislim da nije.
09-04-2012 at 16:35 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Diskriminacije o kojima se ne prièa
Bez chatanja molim

Za statebriga, interesuje me ovaj tvoj mali detalj, sta je htjeo pisac reci:

-----------------------------------------------------

jos samo da znas sta je to sto je u bosni i hercegovini "nacionalno", "nacija", itd., koliko i kakve veze ista ima sa genetikom i drugim karakteristikama, pa da krenemo dalje da pricamo


---------------------------------------------

Pa, daj malo da popricamo.



[Edited by Azur on 09-04-2012 at 16:54 GMT]

09-04-2012 at 16:51 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Diskriminacije o kojima se ne prièa
Bez chatanja molim

nije ovdje tema, azure, ali poslat cu ti odgovor, da ne krsim/o pravila.

09-04-2012 at 17:34 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Diskriminacije o kojima se ne prièa
Bez chatanja molim

citat:
statebriga wrote:
nije ovdje tema, azure, ali poslat cu ti odgovor, da ne krsim/o pravila.



Da pace, moje pitanje se uprvo odnosi na ovu temu.

Nemoj se brinuti, nije nikakva sacekusa, nego samo razmjena misljenja. Mislim da su na ovom pitanju pali mnogi politicari u BiH i ne samo u njoj.

09-04-2012 at 17:47 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Diskriminacije o kojima se ne prièa
Bez chatanja molim

moze se ovdje steci razlicitih utisaka..
pored onog opcepoznatog utiska "prikolice" koji ce @aida s apetitom izbrisat, ja sticem utisak da niko nema odgovora na pitanje: "da li se ovdje pise o diskriminaciji a istovremeno diskriminira??"
ili je mozda i ovo pitanje, way above somebody's "pay" grade?
P.S.
ovo "pay" pod navodnicima i ne mora da znaci pay, ono bas striktno..

10-04-2012 at 09:27 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Diskriminacije o kojima se ne prièa
Bez chatanja molim

citat:
statebriga wrote:

sticem utisak da je ovo par rijeci koje najcesce cujes...


takvi utisci su vas i doveli do laickog znanja o diskriminaciji u sredini i zemlji u kojoj zivite i generalno odbijanje cinjenica o diskriminaciji Muslimana World Wide

samo cu se osvrnuti na inkvizicije, krstaske ratove (koji nikad nisu stali) i genocide kroz moderna drustva danasnjice

s obzirom na globalne cinjenice ocito je da su vam usta zatvorena, jer nemate vise sta reci, osim da izvlacite rijeci iz konteksta sugovornika u raspravi

i molio bih vas da se, koliko toliko, drzite teme, ne treba nam da nas moderatori stalno opominju kao neka razmazena derista,

P.S. mozda nekima i treba




[Edited by arnie on 10-04-2012 at 09:33 GMT]
10-04-2012 at 09:31 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Diskriminacije o kojima se ne prièa
Bez chatanja molim

a, de ti meni, arnie, objasni, po osnovu cega ti tvrdis kakva su moja razmisljanja o diskriminaciji spram muslimana? bas bih voljela da mi to pokazes, pa da shvatim koji su to moji stavovi, koje si ti, o veliÆanstveni, dokucio, a ja ih sama, ocito, nisam svjesna.

argumenti su nekada neophodni, a nekada potpuno bespotrebni, kao sto je upravo prilika bilo kakvog diskutiranja s tobom. nema potrebe napisati ni ovoliko koliko sam napisala, jer ti ne razumijes nista sto ne pise slova koja zelis da vidis

ja sam uvijek zaviedjela ljudima koji tako i na taj nacin razmisljaju i percipiraju! voljela bih biti prosvijetljena na taj nacin.

arnie, papa... go get the pay grade you deserve!



@camac - po svojoj sirini znacenja i tumacenja, diskriminacija moze biti uvijek i na svasta primjenjena, ali upravo zbog toga postoje utvrdjene norme kako ponasanja, tako i tumacenja pojava, da bi se izbjeglo pogresno pozivanje na nepostojeca prava. npr. neko ce reci da je diskriminacija ovo sto se ja obracam tebi, umjesto da se obracam svima koji ucestvuju na temi. medjutim, ako nismo u mogucnosti da pokazemo osnovu diskriminacije, onda diskriminacija i ne postoji.

sta je bilo tvoje pitanje? ah... da... da li je diskriminacija kada govoreci o diskriminaciji diskriminiramo drugo i drugacije?

filozofsko pitanje, koje trazi filozofski odgovor, a ja ne bih u filozofiju (nisam ni bila nesto jaka u skoli iz tog predmeta), nego bih da ti pokazem na svom primjeru.

ja sam govorila o diskriminaciji jednoroditeljskih porodica.

citat:
statebriga wrote: u bih je vrlo ocita i opipljiva diskriminacija samohranih roditelja i jednoroditeljskih porodica opcenito. posebno onih cija samohranost nije posljedica rata.
iskreno, mozda sam priglupa (pitaj arnie-a), al ja ovdje ne vidim diskriminatorski odnos prema nekoj drugoj kategoriji. bilo bi lijepo da mi objasnis na osnovu cega si ga ti vidio?

10-04-2012 at 10:12 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Diskriminacije o kojima se ne prièa
Bez chatanja molim

@statebriga,
ako nije problem i ako zelis, razdvoji komentar i pitanje upuceno meni, pa da ti mogu odgovoriti.. ja licno, ne zelim da vjerujem da se ti "vodis" necijim razmisljanjem ne citajuci napisano, pa u svrhu toga, razdvoji.. pliz..
ako nije problem, i ako ovaj zahtjev ne smatras diskriminacijom, naravno..

10-04-2012 at 10:34 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Diskriminacije o kojima se ne prièa
Bez chatanja molim

Zabrinjavajuæe poruke Bošnjacima u RS

Sve dobronamjerne ljude u Bosni i Hercegovini zabrinjavaju i obeshrabruju postupci nosilaca funkcija u lokalnim organima vlasti koji zabranjuju Bošnjacima u Republici Srpskoj da se osjeæaju komotno i svoji na svome


Friska takva diskriminacija je odluka nosilaca funkcija u organima Opæine Zvornik, da se bošnjaèkim nevladinim organizacijama zabrani podsjeæanje na poèetak golgote, progone, istrebljenje, ubijanje i etnièko èišæenje Bošnjaka u Zvorniku.


http://www.mojevijesti.ba/novost/119709/Zabrinjavajuce-poruke-Bosnjacima-u-RS-u

„Pokušaj spreèavanja Bošnjaka Zvornika da se dostojantveno prisjete nevinih žrtava iz proteklog rata, te da se iznošenjem istine iz prošlosti naðu modaliteti za svjetliju buduænost i suživot meðu narodima, pokušaj je zaustavljanja procesa pomirenja u Zvorniku, Podrinju, i cijeloj Republici Srpskoj“


[Edited by arnie on 10-04-2012 at 11:30 GMT]

10-04-2012 at 10:47 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Diskriminacije o kojima se ne prièa
Bez chatanja molim

citat:
camac wrote: ako nije problem i ako zelis, razdvoji komentar i pitanje upuceno meni, pa da ti mogu odgovoriti..
razdvojeni su i citki... mozes slobodno da odgovoris
10-04-2012 at 12:15 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 26
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Religija i filozofija : Diskriminacije o kojima se ne prièa New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice