Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Vijesti iz Tuzle 2010.godina This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2010.godina
Bez chatanja molim

Policija istražuje sluèaj brutalnog napada na trojicu mladiæa u Maoèi

Nakon što je "Dnevni avaz" objavio prièu o policijskoj brutalnosti nad trojicom mladiæa iz Maoèe kod Brèkog, kada su policajci bez ikakvog povoda natjerali Fahira Ljucu da legne na asfalt i vezali ga lisicama te mu bez potvrde oduzeli mobitel, policija Distrikta pokrenula je istragu o ovom sluèaju.

Policijskoj brutalnosti bili su, ali u manjoj mjeri, izloženi i njegovi prijatelji Alen Karamujiæ i Emir Tursunoviæ, koji je u utorak naveèer, kada se ovaj incident dogodio, proslavljao roðendan.

- Nakon teksta u "Avazu" pokrenuli smo istragu i od ošteæenih æe biti uzeta izjava kako bismo utvrdili sve èinjenice. Odgovorno tvrdim da naša policija nije u tom momentu provodila nikakve aktivnosti u Maoèi - potvrdio nam je portparol policije u Brèkom Halid Emkiæ.

Nekoliko stanovnika Maoèe obratilo se našem dopisništvu u Brèkom i kazalo da su to uradili pripadnici Specijalne policije MUP-a Tuzlanskog kantona, a ne Brèko Distrikta.

- Oni svaku veèer izmeðu 21 i 22 sata prolaze kroz Maoèu i idu prema Gornjoj Maoèi gdje je njihova nadležnost. Lièno sam vidio da su to oni uradili momcima koji su ni krivi ni dužni pretrpjeli strah jer su policajci izvadili i pištolje, a nisu im dali ni da prièaju - rekao nam je jedan od stanovnika Maoèe ne želeæi reæi svoje ime, jer strahuje za svoju sigurnost, kako reèe, od "policijskih kauboja iz MUP-a TK".

Meðutim, naèelnik uniformisane policije u Srebreniku Zijad Sraboviæ kazao je u telefonskoj izjavi za naš list kako "nema informaciju da su policajci iz Srebrenika imali bilo kakvu intervenciju".

- Gledam izvještaje i nismo imali nikakvih intervencija, naprotiv bilo je mirno - rekao je Sraboviæ.

(AVAZ)

12-02-2010 at 09:57
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2010.godina
Bez chatanja molim

Brašno i ulje pojeftinili, maslac poskupio

U januaru ove godine, u odnosu na mjesec ranije, u Federaciji BiH došlo je do pada cijena brašna i ulja za 3,1, odnosno 2 posto. Cijene maslaca su porasle za 5,1 posto, dok su cijene šeæera, mlijeka i soli ostale iste.

To su podaci Ministarstva trgovine FBiH, koje je na osnovu cijena životnih namirnica dobivenih iz devet kantona napravilo prosjek cijena u Federaciji.

Analizirajuæi cijene u kantonima, u ovom ministarstvu zakljuèuju da je hljeb najskuplji u Sarajevskom, a najjeftiniji u Zenièko-dobojskom kantonu gdje je došlo do pada cijena za 21,3 posto. Razlika u cijeni kilograma hljeba u ova dva kantona veæa je od marke.

Kako se dalje navodi u analizi januarskih cijena, ulje je najskuplje u Posavskom, a najjeftinije u Tuzlanskom kantonu, gdje je došlo do pojeftinjenja od 9,8 posto. Šeæer je za nekoliko procenata pojeftinio u Srednjobosanskom, a poskupio u Sarajevskom kantonu.

(AVAZ)

12-02-2010 at 09:58
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2010.godina
Bez chatanja molim

Tipicno za tuzlansko pravosudje...sve po ustaljenom sablonu.

Izbacivaèi Asmir Nuhanoviæ i Rusmir Kurtiæ uništili su mi život!



U miru svoje radionice Mehmed Mehinoviæ, iz tuzlanskog naselja Mosnik sve do februara 2006. godine popravljao je televizore i na taj naèin prehranjivao svoju èetveroèlanu obitelj. No, veèernji izlazak 13. februara 2006. godine u restoran - pansion "Sidro" na obalama jezera Modrac promijenio mu je život iz temelja. Nakon kobnog izlaska ljekari su konstatovali da je ostao bez 67,7 odsto sluha, ošteæen mu je jedan od moždanih živaca, a ima i epileptiène napade. Kako se sve dogodilo?

Kobni 13. februar

- Sa prijateljem Edinom Topèagiæem otišao sam tog kobnog 13. februara 2006. godine do jezera Modrac na muziku uživo. Najnormalnije smo ušli u objekat i naruèili piæe. Znate i sami kako to biva, ustali smo sa stolica i pored stola malo zaigrali. Nismo nikoga ružno pogledali, nismo ništa razbili, niti smo kome šta dobacili - prisjeæa se Mehinoviæ.

Prema njegovim rijeèima, èim su ustali vlasnik "Sidra" Mirhat Ikanoviæ zvani Ðuro pozvao je izbacivaèe Asmira Nuhanoviæa i Rusmira Kurtiæa.

- Mene je Nuhanoviæ s leða objema šakama udario po ušima, dok je moj prijatelj Edin Topèagiæ dobio udarac nogom u tijelo, ali je uspio pobjeæi iz "Sidra. Za to vrijeme, Nuhanoviæ i Kurtiæ su me nastavili tuæi u objektu, a potom i ispred objekta. U jednom momentu su me ostavili, a ja sam se pridigao i rekao "Zapamtio sam vam face". Opet su me nakon toga poèeli tuæi, a onda su mi uzeli dokumente i novèanik u kojima je bilo 250 eura - kaže Mehinoviæ.

Nakon premlaæivanja on se pješke zaputio prema Tuzli, koja je od jezera Modrac udaljena 12 kilometara. Kaže kako su se zaustavljali automobili i da su vozaèi nudili prevoz, ali on nije smio uæi jer se plašio da nije neko od poznanika Nuhanoviæa i Kurtiæa. Ubrzo je s automobilom naišao Edin Topèagiæ, koji ga je odvezao do brata u naselje Solina u Tuzli.

Uložio žalbu

- S bratom sam otišao do Klinièkog centra, a brat je obavijestio PU Lukavac o dogaðaju. Reèeno mu je da su policajci bili na uviðaju. Èim sam izašao iz bolnice odluèio sam da tužim Nuhanoviæa i Kurtiæa. Oni su me zvali na dogovor, jer su bili na uslovnom izdržavanju kazne zbog ranijih nedjela nudivši mi 4.000 KM da povuèem tužbu. Nisam povukao tužbu, a Opæinski sud u Tuzli osudio je Nuhanoviæa na sedam mjeseci, a Kurtiæa na tri mjeseca zatvora. Žalili su se Kantonalnom sudu u Tuzli, da bi ih sutkinja Hurija Sarajliæ, u decembru prošle godine oslobodila krivnje. Ja sam ostao invalid, a oni su na slobodi i zbog te èinjenice sam ogorèen. No, uputio sam prigovor Apelacionom sudu BiH s nadom da æe pravda biti zadovoljena - kaže Mehmed Mehinoviæ, koji je od poèetka agresije na BiH bio pripadnik I Tuzlanske brigade, koja je u narodu poznata kao "Tabut brigada". Mehinoviæ istièe kako mu je danas najteže zbog njegove djece koja su, takoðer, istraumatizirana. Posao rtv mehanièara više ne može obavljati, a za posao se snalazi kako zna i umije.

- Dogodi se da pred djecom imam napad epilepsije kada pocrnim u licu. Prije brutalnog premlaæivanja nisam koristio tablete, a danas su mi ih džepovi prepuni. Želim samo da pravda bude zadovoljena i da oni koji su me napravili invalidom završe iza rešetaka - kaže ogorèeni 39 - godišnji Mehmed Mehinoviæ.
E. Skokiæ

Raèun od 2.900 KM

Mehmed Mehinoviæ kaže da su mu Asmir Nuhanoviæ i Rusmir Kurtiæ u M: tel-u napravili raèun od 2.900 KM.
- Imali su moju liènu kartu na osnovu koje su uz falsifikovani potpis kupili M: tel broj. Meni je na kuænu adresu došao raèun od 2.900 KM. Nasreæu uspio sam dokazati da je potpis krivotvoren, tako da sam osloboðen plaæanja - kaže Mehinoviæ.

(SAN)
http://www.san.ba/index.php?id=10365


[Edited by nevenkagaragic on 12-02-2010 at 10:07 GMT]

12-02-2010 at 10:06
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2010.godina
Bez chatanja molim

Albanac uhapšen u Gornjoj Maoèi deportovan u Hrvatsku
Albanac Adnan Rustemi sa hrvatskim državljanstvom, koji je uhapšen u policijskoj akciji u Gornjoj Maoèi, deportovan je u Hrvatsku iz Imigracionog centra u Istoènom Sarajevu.

Rustemi je juèe u 14 sati predat pripadnicima hrvatske policije na graniènom prelazu u Slavonskom Brodu.

Sa istim datumom hapšenja izdato mu je i rješenje o deportaciji iz BiH, a zbog nepoštivanja pravnog poretka BiH, u naredne tri godine zabranjen mu je ulazak u BiH.

U policijskoj akciji "Svjetlost" u Gornjoj Maoèi, kod Brèkog, prošle nedjelje je uhapšeno osam lica osumnjièenih, izmeðu ostalog, za krivièno djelo organizovanog kriminala u vezi sa kriviènim djelima napada na ustavni poredak BiH, ugrožavanja teritorijalne cjeline, izazivanja rasne i vjerske mržnje, razdorom i netrpeljivošæu i nedozvoljenim držanjem oružja ili eksplozivnih materija.

Osumnjièenim Nusretu Imamoviæu, Safetu Barèiæu, Edisu Bosniæu, Dževadu Hodžiæu, Hajrudinu Ribiæu, Senadu Midžiæu i Mersedu Èekiæu Sud BiH odredio je jednomjeseèni pritvor, dok je hrvatski državljanin Adnan Rustemi isporuèen Hrvatskoj.

(SRNA)

12-02-2010 at 16:08
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2010.godina
Bez chatanja molim

Silajdžiæ u Sapni

"Povratak je jedan od prioritetnih ciljeva"

Èlan Predsjedništva BiH dr. Haris Silajdžiæ primio je danas predstavnike povratnika u opæinu Sapna, koje je predvodio Senad Muhamedbegoviæ.

"Tokom razgovora, povratnici u opæinu Sapna su informisali dr. Silajdžiæa o aktuelnim problemima sa kojima se susreæu, posebno na polju održivog povratka, te zatražili njegovu pomoæ u poboljšanju infrastrukture i boljih uslova za život povratnika u ovoj opæini.

Dr. Silajdžiæ je istakao da je povratak jedan od prioritetnih ciljeva za koje se on zalaže, te da æe nastaviti insistirati na veæem angažmanu domaæih i meðunarodnih institucija, kako bi se stvorili uslovi za veæi povratak, kao i osigurao održivi povratak", saopæio je Silajdžiæev Kabinet.

(FENA)

12-02-2010 at 19:35
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2010.godina
Bez chatanja molim

Cuj, za kojim je pravnim argumentima posegnuo Sesenam Cosic?
SVOJIM...sta ce mu PRAVNI...



http://img230.imageshack.us/img230/6113/15sb110210cosicdaoimuni.jpg

"Slobodna Bosna", 11.02.2010.godine

12-02-2010 at 19:49
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2010.godina
Bez chatanja molim

Mercator centar - Obilježavanje Dana zaljubljenih

U Mercator centru. u nedjelju, 14. februara 2010. godine obilježava se dogaðaj mjeseca za sve zaljubljene – Valentinovo. Nezaboravna zabava, kao i uvijek, je zagarantovana. Naime, Valentinovo kao inspiracija poslužit æe svim plesnim parovima i uèesnicima karaoke show-a, koji æe kao što i prilièi u parovima i duetima zabavljati sve prisutne na Dan zaljubljenih, i to u MC Sarajevo i MC Tuzla sa poèetkom u 14,00 sati. Zaljubljeni parovi koji budu željeli zabilježiti ove trenutke, moæi æe se fotografisati na licu mjesta i sa sobom ponijeti jedinstven poklon – uokvirenu zajednièku fotografiju za sjeæanje na M-Valentinovo.



Mercator centar 14. 02. 2010. godine sa poèetkom u 14,00 sati.


(Tuzlarije.net)

13-02-2010 at 11:02
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2010.godina
Bez chatanja molim

Dom mladih - Koncert Danijele Mešanoviæ

JU Dom mladih Tuzla organizuje koncert svestrane, mlade umjetnice Danijele Mešanoviæ, na Valentinovo, u nedjelju, 14.02.2010.g. u 19:00 h, na Kamernoj sceni Doma mladih. Posjetioci æe imati priliku da poslušaju klasiène, ali i poznate starogradske kompozicije, koje æe Danijela otpjevati uz pratnju harmonike ili klavira.



Buduæi da je ovaj koncert uvertira za „Školu solo pjevanja, harmonike i klavijatura“, koju æe Danijela voditi u Domu mladih, kao gošæa na koncertu pojavit æe se njena, sedmogodišnja uèenica Minela Kovaèeviæ, koja æe sa Danijelom otpjevati par kompozicija.

(Tuzlarije.net)

13-02-2010 at 11:03
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2010.godina
Bez chatanja molim

Koncert violinistice Marijane Šipke

Koncert violinistice Marijane Šipke, u organizaciji Opštine Tuzla, održaæe se u nedjelju, 14. februara, sa poèetkom u 19.30 u Meðunarodnoj galeriji portreta.

Marijana Šipka æe se Tuzlacima, uz klavirsku pratnju Gordane Marjanoviæ, predstaviti djelima Mozarta, Brahmsa i Milhauda.



Marijana Šipka je roðena u Tuzli. Svoje muzièko obrazovanje zapoèela je u Osnovnoj muzièkoj školi u Tuzli, u klasi nastavnice Selme Muharemagiæ.
Diplomirala je na Akademiji umjetnosti u Novom Sadu, u klasi prof. Irine Jašvili. Na istoj Akademiji je i magistrirala u klasi prof. Florijana Balaža.

Usavršavala se na specijalistièkim studijama na Fakultetu muzièke umjetnosti u Beogradu, u klasi prof. Maje Jokanoviæ, na “Accademia internazionale di Musica” Portogruaro-Venezia, u klasi profesora Pavela Vernikova, a na poziv poznatog francuskog profesora Devy Erlih-a, kao stipendista francuske vlade, usavršavala se u Parizu na “Ecole normale de musique” (violina i kamerna muzika).
U toku školovanja pohaðala je master class kod Marine Jašvili, Klausa Maetzla, Pavela Vernikova, Alexandra Brussilovskog a uèesnik je i “Attersee Institute Orchestra” (pod pokroviteljstvom Beèke filharmonije).

Dobitnik je više nagrada na domaæim takmièenjima, i treæe nagrade na meðunarodnom takmièenju u Stresi, Italija.

Kao solista i èlan kamernog ansambla nastupala je u Francuskoj, Švajcarskoj, Njemaèkoj, Austriji, Italiji, Srbiji i Bosni i Hercegovini.

Po dolasku u Pariz svirala je u orkestru “Ostinato”, “Orchestre de CROUS”, “Orchestre symphonique limousin”, a istovremeno predavala na “Conservatoire slave de musique” u Parizu. Od 2005. godine, Marijana Šipka je stalni èlan “Orchestre de Grand Théâtre de Limoges” iz Limoža.

(Tuzlarije.net)

13-02-2010 at 11:05
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2010.godina
Bez chatanja molim

Škola engleskog jezika u Tuzli

Centar za multidisciplinarna istraživanja organizira u Tuzli ENGLISH CLUB školu engleskog jezika.

English Club je škola koja æe Vama i èlanovima Vaše porodice pružiti najsavremenije metode u optimalnoj atmosferi za uèenje jezika, te omoguæiti aktivno korištenje engleskog jezika. Program rada škole je potpuno prilagoðen potrebama i interesima polaznika, a rad je u skladu sa evropskim referentnim okvirom za jezike „CEF Reference“.



Mnogo je razloga da postanete polaznik ove škole. Upis je u toku putem kontakt telefona 062 346 409 i maila: [email protected]

Nastava æe se održavati u prostorijama Fakulteta islamskih nauka (Behra-begova biblioteka na Sonom trgu) i na Ircu u tržnom centru ispred Medrese.

(Tuzlarije.net)

13-02-2010 at 18:22
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 43
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Tuzlarije : Vijesti iz Tuzle 2010.godina This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice