Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:

Sve zbog KIT-e: Zatvoren restoran “Žuta kuæa”

objavljeno: 12. 03. 2011

U centru Tuzle prestao je da radi još jedan poslovni objekat: prekjuèer je zatvorena kafe picerija “Žuta kuæa”! Stavljanje kljuèa u bravu ovog objekta posljedica je nelegalne izgradnje Kreativne industrije Tuzla (KIT), objekta koji je zatvorio vidik ne samo “Žutoj kuæi” nego još nekolicini starosjedilaca na Sonom trgu.

Vlasnici “Žute kuæe”, zbog nezakonite izgradnje KIT-e u neposrednoj blizini objekta, zatvorili su restoran, a Opæinu tužili zbog kršenja Zakona o prostornom ureðenju FBiH, kao i za izgubljenu dobit.
Prilikom izgradnje KIT-e, investitor, a niti nadležne opæinske službe, nisu tražili saglasnost susjeda, meðu kojima su i vlasnici “Žute kuæe”.

Kupovina zemljišta i adaptacija, te preureðenje objekta u restoran “Žuta kuæa”, koštali su vlasnike tri puta više od zemljišta na kojem je Senadin Æosiæ iz Srebrenika, uz dozvolu Opæine Tuzla, izgradio KIT-u, s namjerom da se, meðu ostalim, bavi ugostiteljstvom, ali i igrama na sreæu.

Objekat KIT-e izgraðen je svega 5,5 metara od “Žute kuæe” (umjesto 12 metara koliko predviða Zakon), zaklonio joj vidik i sunce. Atraktivnost objekta narušena je, vlasnicima je umanjen promet i zato su se odluèili na zatvaranje objekta.
Ministarstvo prostornog ureðenja i zaštite okolice TK poništilo je rješenje o urbanistièkoj saglasnosti za KIT-u, zbog èega KIT-a neæe biti otvorena do završetka sudskog procesa.

Ovo je drastièan primjer kako opæinska vlast “stimuliše” privatni biznis i svojim potezima nekada živahnu gradsku jezgru pretvara u pustinju. U ovom dijelu veæ je uništen zanatski centar, koji je nekada bio jedan od najljepših dijelova grada. (ri)





ne znam da li sam ovo stavila na dobru temu, pa neka moderatori prebace, ali meni je fascinantno kako se kod nas gradi, a posebno kako se "razgradjuje"


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Izgradnja u Tuzli i razvoj (bez komentara)
12-03-2011 at 22:33 | Ukljuèi u odgovor
Misa
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 09-12-2008
Odgovori: 59
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

Pa koliko ja razumjeh za ovo prkno od tribina je veæ potrošena èetvrtina para.Znaèi da æe se predviðena investiciona vrijednost znaèajno premašiti.NA ÈIJU ŠTETU?


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Izgradnja u Tuzli i razvoj (bez komentara)
17-03-2011 at 21:08 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
Shaban wrote:
Da vam doèaram malo i rijeèima!
Ovdje je visina cca 2,5 m od tla a kao što vidite iz temelja viri armatura na koju æe se vezati nastavak tribine!!!
Mislite li još da ovdje može uæi 200 ljudi bez povreda


Toliko od mene


@Shabane,ulazak/izlazak gledalaca na/sa tribina je predvidjen kroz ona tri otvora koji se vidi na slici,to jest sa vanjske strane,a ne sa strane stadiona.Propisana visina od 2,5 metra od strane tartanske staze jeste ispoštovana,a koliko znam na ovom betonskom zidu ispred treba biti postavljena i sigurnosna žièana ograda minimalne visine 1,0 m.Visina i širina tribinskog sjedišta je normirana na visinu 40 i širinu 80,za prvih 10 redova,a sledeæih 10 na visinu 45cm zbog vizure prema igralištu.Gabarit sjedišta je 45x45 cm.Ulazi za gledatelje moraju biti najmanje projektovane širine 160cm i u jendom stepenišnom kraku ne smije biti više od 10 stepenika.Ova širina stepenišnog kraka se proraèunava prema predvidjenom broju projektovanog gledališta,a minimum od 160 cm širine omoguæava pražnjenje (naprimjer, izlazak trèeæim korakom u sluèaju požara) cca 125 ljudi u roku od 8 sekundi.
Tako da tvoja pretpostavka da 200 ljudi neæe moæi napustiti tribinu ne stoji.Kroz ova tri izvedena otvora ma ovoj slici æe moæi da udje i izadje mnogo više od 200 ljudi.
p.s. armatura koja viri jeste vezna i predstavlja ankere za sledeæu etapu izrade monolitne i montažne ab konstrukcije tribinskih nosaèa.
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Izgradnja u Tuzli i razvoj (bez komentara)
17-03-2011 at 21:47 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
soraya wrote:


@Shabane,ulazak/izlazak gledalaca na/sa tribina je predvidjen kroz ona tri otvora koji se vidi na slici,to jest sa vanjske strane,a ne sa strane stadiona.Propisana visina od 2,5 metra od strane tartanske staze jeste ispoštovana,a koliko znam na ovom betonskom zidu ispred treba biti postavljena i sigurnosna žièana ograda minimalne visine 1,0 m.Visina i širina tribinskog sjedišta je normirana na visinu 40 i širinu 80,za prvih 10 redova,a sledeæih 10 na visinu 45cm zbog vizure prema igralištu.Gabarit sjedišta je 45x45 cm.Ulazi za gledatelje moraju biti najmanje projektovane širine 160cm i u jendom stepenišnom kraku ne smije biti više od 10 stepenika.Ova širina stepenišnog kraka se proraèunava prema predvidjenom broju projektovanog gledališta,a minimum od 160 cm širine omoguæava pražnjenje (naprimjer, izlazak trèeæim korakom u sluèaju požara) cca 125 ljudi u roku od 8 sekundi.
Tako da tvoja pretpostavka da 200 ljudi neæe moæi napustiti tribinu ne stoji.Kroz ova tri izvedena otvora ma ovoj slici æe moæi da udje i izadje mnogo više od 200 ljudi.
p.s. armatura koja viri jeste vezna i predstavlja ankere za sledeæu etapu izrade monolitne i montažne ab konstrukcije tribinskih nosaèa.

Ako si dobro pratila dešavanja u proteklom periodu znaš da u u ovom trenutku ( sa sadašnjim stanjem tribine i u sadašnjoj fazi radova) nema šanse da se popne 200 ljudi a da niko ne padne. Na to se odnosio moj komentar. Dok sam ovo slikao htjeo sam da se popnem na tribinu ali su me upozorili da zbog sigurnosti trenutno ne mogu nikoga pustiti gore jer nema drugog pristupa do ovoga što sam slikao. Kada budu radovi pri kraju biæe ta tri pristupa o kojima ti govoriš. Samo da ne bude zabune
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Izgradnja u Tuzli i razvoj (bez komentara)
18-03-2011 at 11:20 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
Shaban wrote:

Ako si dobro pratila dešavanja u proteklom periodu znaš da u u ovom trenutku ( sa sadašnjim stanjem tribine i u sadašnjoj fazi radova) nema šanse da se popne 200 ljudi a da niko ne padne. Na to se odnosio moj komentar. Dok sam ovo slikao htjeo sam da se popnem na tribinu ali su me upozorili da zbog sigurnosti trenutno ne mogu nikoga pustiti gore jer nema drugog pristupa do ovoga što sam slikao. Kada budu radovi pri kraju biæe ta tri pristupa o kojima ti govoriš. Samo da ne bude zabune


Skontala sam da nema tih unutrašnjih stepenica,pa si morao da se pentraš po tim montažnim elementima.Kad bude finalizacija objekta,vidjeæeš da može da stane i više ljudi(moraju biti ugradjene sigurnosne ograde).A dok su radovi u toku po objektu i ne treba da se kreæe niko osim izvodjaèa radova i nadzora( i onih koji za to dobiju dobiju dozvolu od rukovodioca gradilišta)
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Izgradnja u Tuzli i razvoj (bez komentara)
18-03-2011 at 15:21 | Ukljuèi u odgovor
tuljan
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-08-2009
Odgovori: 83
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

Da li je istina da su Giprom i Avaz prekinuli saradnju na objektu koji se gradi u centru Tuzle? Prica se u gradu da se vec danima tamo nista ne desava i da se Giprom pakuje...

29-03-2011 at 18:25 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
tuljan wrote:
Da li je istina da su Giprom i Avaz prekinuli saradnju na objektu koji se gradi u centru Tuzle? Prica se u gradu da se vec danima tamo nista ne desava i da se Giprom pakuje...


da, istina je
29-03-2011 at 19:21 | Ukljuèi u odgovor
e_M_i_r
Nivo: Forumski doajen
Reci ciki aAaAa...

Registriran(a): 30-09-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1039
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

haman su se dogovorili.. danas sam vidio radnike nesto kuckaju na objektu

13-04-2011 at 00:22 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

citat:
e_M_i_r wrote:
haman su se dogovorili.. danas sam vidio radnike nesto kuckaju na objektu

Izmirili su se za vikend i još u ponedjeljak su krenuli sa radovima Što bi naš narod reko - prazna ne puca sve je do novca
13-04-2011 at 11:35 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II

Sporo napreduje, ali sve ljepše izgleda



Uploaded with ImageShack.us

[Edited by racionalna manjina on 13-04-2011 at 13:50 GMT]

13-04-2011 at 13:48 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 47
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Tuzlarije : Izgradnja u Tuzli (KOMENTARI) - part II New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice