Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Religija i filozofija : Mjesto za religijske rasprave
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
bosnjobosnjo
Nivo: Forumas sa iskustvom
100% bosanac
Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: najdraza
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

Kad smo vec kod ljudske gluposti nije zgoreg procitati o bolesnim umovima.

Šefica kršæanskog kulta vodi osmero djece u masovno samoubistvo

LOS ANGELES - Trinaest èlanova grupe organizovane kao kult, meðu kojima je osam djece u dobi od 3 do 17 godina, nestalo je u južnoj Kaliforniji. Iza sebe su ostavili poruke iz kojih se može zakljuèiti da planiraju izvršiti masovno samoubistvo, rekao je policijski izvor za CNN. "U porukama koje su ostavili...

... piše da svi idu u raj upoznati Isusa i sresti se s davno izgubljenim roðacima. Prijateljima i rodbini poslali su brojna pisma u kojima se opraštaju od njih. Vjerujemo da planiraju poèiniti masovno samoubistvo", stoji u saopštenju koje je medijima poslano iz ureda losanðeleskog šerifa.
Svih 13 nestalih osoba je porijeklom sa Salvadora, a vjeruje se da ih vodi 32-godišnja Reyna Chicas. Prema rijeèima roðaka jedne od nestalih osoba, Chicas je isprala mozak ostalim èlanovima svoga kulta, piše index.

19-09-2010 at 20:40 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

sreca pa Shaban napisa "bez cenzure" ...

po mom misljenju nema " religijskih rasprava" bez bezveznih provokacija, zatupljenih i zatvorenih mozgova bilo kojoj drugoj opciji, NEKAD ne cuh da se sjelo rastade sa zakljuckom -"eh, bas smo se fino ispricali, ti imas pravo, on oma pravo a bogami i ja " Sve pocne "-ako cemo o politici i religiji , ja odoh " ili se sve zavrsi na "dzaba gluhom trubit"

[Edited by Tanitha on 19-09-2010 at 23:11 GMT]

19-09-2010 at 23:10 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

Ako se ljudi nastave sahranjivati na naèin kako s to danas radi ( svaki novi mrtvi zauzme 2 kvadrata, ili èetvorna metra slobodne površine ) logièno je da æe se vremenom morati rušiti naselja ili smanjivati obradiva površina, ali šta kad sve prekriju groblja (mezarja), a to æe se desiti ako nas "Sudnji dan" ne spasi Interesuje me da li su religije imaju èvrst stav po pitanju dosadašnje prakse sahranjivanja umrlih, tj. da li bi èovjek koji je npr. kremiran mogao otiæi u raj (Dženet)ili džehenem ( pakao)zavisno od toga šta je zaslužio?

05-11-2010 at 19:10 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
racionalna manjina wrote:
Ako se ljudi nastave sahranjivati na naèin kako s to danas radi ( svaki novi mrtvi zauzme 2 kvadrata, ili èetvorna metra slobodne površine ) logièno je da æe se vremenom morati rušiti naselja ili smanjivati obradiva površina, ali šta kad sve prekriju groblja (mezarja), a to æe se desiti ako nas "Sudnji dan" ne spasi Interesuje me da li su religije imaju èvrst stav po pitanju dosadašnje prakse sahranjivanja umrlih, tj. da li bi èovjek koji je npr. kremiran mogao otiæi u raj (Dženet)ili džehenem ( pakao)zavisno od toga šta je zaslužio?


Ili ako se npr. sahrani uspravno ili na glavu...manje bi se prostora zauzimalo...
05-11-2010 at 20:21 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
Putnik wrote:


Ili ako se npr. sahrani uspravno ili na glavu...manje bi se prostora zauzimalo...

K'o stožinu veliš Ovo rješenje samo djelomièno rješava problem, zato što ipak i ako se uspravno budu kopali zauzimaæe opet pola kvadrata
Ðe æeš ih bolan na glavu okretat, pa zar si baš toliko bezdušan
05-11-2010 at 23:38 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
racionalna manjina wrote:

K'o stožinu veliš Ovo rješenje samo djelomièno rješava problem, zato što ipak i ako se uspravno budu kopali zauzimaæe opet pola kvadrata
Ðe æeš ih bolan na glavu okretat, pa zar si baš toliko bezdušan

Ja bih samo one zloceste koji su protiv Tita i partije sahranjivao na glavu...taman da im bar dole dodje iz guzice u glavu ono sto nije moglo za zivota...
05-11-2010 at 23:49 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
MelMel wrote:
Jah, gravitacija cuda cini.

Hanuma, jesi li ti kad razisljala kako bi volila da te sahrane?... Na ledjima, na stomaku, na glavacke, uspravno, na stranu...ili da te spale pa pepeo prospu u Temzu...
05-11-2010 at 23:59 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
MelMel wrote:


Nisam. Bolje mi je i da ne razmisljam, jer mrzim kad imam prevelik izbor - bude mi tesko napraviti odluku.

A da ja napisem u testamentu da se ti postaras oko toga kako - garant bi izabrao da me na lomacu ko vjesticu - ali dok sam jos ziva.


Tita ti zar ti licim na takvog nekog...
06-11-2010 at 00:09 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
MelMel wrote:


Tita mi mrtvog bez noge - licis mi. Dje ces predlagati temzu, valjda znas da je zabranjeno temzu zagadjivati.

Dobro, vidim da si se naljutio - necu tu obavezu ostavljati tebi - budem te izbrisala iz testamenta.


Nisam se naljutio... Eto ne moras u Temzu...moze i u rodni grad...
06-11-2010 at 00:14 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
MelMel wrote:


Taman posla. Ko ce platiti transport? a u jalu vala ja ne isla. Sad sam se opasno naljutila.

De ba...transport gratis...Eto ubacit cu te ja u gepek u autu i ako hoces mogu i Dunav da te prospem...
06-11-2010 at 00:27 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 15
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: eurovafel, jami, kiki, Kiseljak_71, mikiba/mirsad.baralic, RASKO, suzana, TlrgoCeme
FORUM : Religija i filozofija : Mjesto za religijske rasprave New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice