Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Stanje prirodne nesreæe
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
root
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-08-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 288
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

Sramotno je da je kod nas (govorim konkretno za šire podruèje Tuzle) snijeg visine cca. 70 cm izazvao kolaps. Ne samo da je sramotno veæ je i smiješno.

Gledam i ovu gospodu iz Elektroprivrede kukaju o zalihama uglja koje su sve manje i manje. Pitam se samo da li tamo postoji ikakav plan koji bi u obzir uzeo i ovakva sranja ili oni posluju po principu od danas do sutra? Da Bog saèuva...

Ne daj Bože da je palo dva metra snijega... j*** te, mi fakat nismo normalan narod. Ovdje treba ukinut politièke partije, zabranit nam bavljenje politikom i dovest strance da upravljaju zemljom, k'o kakva usrana kolonija (što i danas de facto jesmo). Vani sranje teško, ovi raspravljaju o SDP-u i/ili SDA, odnosno drugim bh. politièkim strankama.

07-02-2012 at 16:18 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

A sto se to kod nas govori o nestasici uglja? To rudnici ne rade? To rudari ne mogu u jamu? Tesko dopremiti ugalj? Neka neko pametniji objasni duduku

Ja znam da rudnici svake godine prebace normu...

Hasta sam pa polako, svojim rijecima...ne morate crtati

07-02-2012 at 18:10 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

Proðoh veèeras ulicom od posluge u Mosniku, kraj Vikaljske džamije pa sve do Crvenih Njiva i opis viðenog je najblaže reèeno katastrofa. Niti je ko od graðana èistio niti je taj "potez" puta vidio komunalca od poèetka ovog kijameta. Nisam bio iznenaðen viðenim veæ dapaèe, stanje je oèekivano.
No meðutim, gledam veèeras FTV dnevnik kad informmacija da su iz Tuzle poslali u pomoæ dvije mašine za Mostar... ja taj rad ! HAHAHAHAHA. Ono kao kod nas je sve ok i prohodno, ulice èiste i sve "šljašti" pa si možemo dozvoliti taj luksuz da šaljemo mašine po BiH jerbo nama ne trebaju!?
Vela havle, pa koji æe nam racku "stanje nesreæe" ako èaršija i sve u njoj funkcioniše normalno i svi putevi u i okolo nje su prohodni?
Ne mogu a da se ne sjetim onog cunamija i one nesreæe u Japanu i sad jedna scena i dogaðaj prikazuju dio nekog puta kojeg je voda kompletno odnijela. Ljudi napravili za par dana novi put bolji nego što je bio. A naši "struènjaci" se pate sa 30cm snijega evo 5 dana, isto one muhe bez glave.
Ne smijem ni pomisliti šta nas èeka kad se ovo gofno poène otapati i kad krenu poplave i klizišta, kataklizma brate!
Nikakvog mi nemamo nit' plana, nit' organizacije, nit' ima glave niti repa, samo dragom Alahu da zahvalimo što nas ne zatrpa snijeg ko Sarajevo.
I jah, ne pada mi na pamet da uzmem lopatu u ruke i "dragovoljno" èistim nešto za šta je neko dobio lovu da radi a ne radi.
Jel bio tender za pos'o? Jest.
Jesul se prijavili dotièni? Jesu.
Jesul bili upoznati sa onim što se od njih oèekuje? Jesu.
Jesul dobili posao? Jesu.
Jesul dobili lovu? Jesu.
I šta sad?
Sad "KMEEE, IJAO PADE SNIJEG, ŠTA ÆEMO, ŠTA DA RADIMO?!" GRAÐANI VAŠA JE DUŽNOST DA ÈISTITE PA PROGLASILI SMO "STANJE"....NEKAKVO!"

Nek' me shvati kako god ko hoæe ali to je od mene.

07-02-2012 at 20:50 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Stanje prirodne nesreæe

citat:
daleko wrote:




As usual, tvoji komentari su brilijantni.
07-02-2012 at 22:55 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Stanje prirodne nesreæe

citat:
Bambi wrote:
A sto se to kod nas govori o nestasici uglja? To rudnici ne rade? To rudari ne mogu u jamu? Tesko dopremiti ugalj? Neka neko pametniji objasni duduku

Ja znam da rudnici svake godine prebace normu...

Hasta sam pa polako, svojim rijecima...ne morate crtati


odgovor je vrlo jednostavan,sve ostalo j potonulo,pa tuzla i kakan prebacuju normu navelko
07-02-2012 at 23:07 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

Trenutno se ugalj u TE Tuzla prebacuje iskljuèivo kamionima ZD RU kreka u Tuzli Pogon drumski prevoz jer je transport ŽFBiH nemoguæ iz razloga što ugalj mrzne na vagonima pa se ne može istovarati. E sada, zašto na lageru TE Tuzla nije bilo dovoljno uglja za mjesec dana neometanog rada iste to trebate pitati menedžment EPBiH

[Edited by Shaban on 07-02-2012 at 23:17 GMT]

07-02-2012 at 23:17 | Ukljuèi u odgovor
Platonix
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-03-2011
Lokacija: Jupiter
Odgovori: 363
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

citat:
Shaban wrote:
Trenutno se ugalj u TE Tuzla prebacuje iskljuèivo kamionima ZD RU kreka u Tuzli Pogon drumski prevoz jer je transport ŽFBiH nemoguæ iz razloga što ugalj mrzne na vagonima pa se ne može istovarati. E sada, zašto na lageru TE Tuzla nije bilo dovoljno uglja za mjesec dana neometanog rada iste to trebate pitati menedžment EPBiH

[Edited by Shaban on 07-02-2012 at 23:17 GMT]


Rudnik Banoviæi i Rudnik Dubrave rade punim kapacitetom i više- imaju svoje lokomotive, imaju prugu do TE Tuzla. Ne zavise od željeznice BiH. Drugo vagoni mrznu, to je taèno jer ugalj sadrži odreðenu kolièinu vlage- meðutim postoje takozvane Hale za odmrzavanje vagona. Kompozicija uðe i sve se zagrijeva , a onda ide na Viper gdje se vagoni istovaraju. Dakle , sva ova prièa o zalihama je laž. Meðutim istina je da TE u Tuzli snabdijeva osim tuzle i BiH i jedan dio Hrvatske te sad ne mogu sve to podmiriti i naravno, zalihe brzo nestaju !!

NEMA PRIRODNE NESREÆE DUBINA SNIJEGA JE NORMALNA ZA FERBUAR- MI IMAMO NERAD KOMUNALNIH PREDUZEÆA U TUZLI KOJIH JE NEKOLIKO I NERAD OPÆINE TUZLA.

Samo se èiste ulice za auta meðutim trotoari se ne èiste, ljudi se lome i probijaju kako znaju. Jasmine Robote Imamoviæ evo pogledaj Solanu- I ovo je Tuzla!


[Edited by Platonix on 08-02-2012 at 07:30 GMT]

[Edited by Platonix on 08-02-2012 at 07:30 GMT]
08-02-2012 at 07:21 | Ukljuèi u odgovor
Platonix
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-03-2011
Lokacija: Jupiter
Odgovori: 363
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

Tuzlu nije zadesilo stanje prirodne nesreæe veæ NESREÆA VLASTI! Vlast u Tuzli gora je od bilo koje prirodne katastrofe jer ova vlast diže haraè- dadžbine rastu i rastu a graðani više ne znaju šta da rade. Pare æe se uložiti u novo jezero , novu TV 7, Gradiæe se spomenik hrvatskom kralju Tvrtku i njegovom konju (tvrtko je bio Hrvat a ne Bosanac)i td. Vidite da su vijesti preplavljene snijegom, a nigdje nema prièe o vlastima koje ne rade svoj posao!! Možda æe se narod probuditi kad poène stezati oko vrata, pa poène gušiti i kad shvatite da nemate više kud , nemate izbora veæ diæi se u revoluciju pa šta bude. Eto izglasali su sebi zakon da ne možete protestvovat ispred zgrada vlasti veæ možete do mile volje galamit al negdje na livadi gdje vas niko ne èuje. Et njma je dobro - ako je i vama dobro , onda ništa.


[Edited by Platonix on 08-02-2012 at 07:55 GMT]

[Edited by Platonix on 08-02-2012 at 07:58 GMT]

08-02-2012 at 07:51 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

Cuj TvrDko horvaski?
Hebo majku, ti ko broj 1 iz Alan Forda, sve znas

08-02-2012 at 07:55 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

teske su rijeci "javasluka" ovde napisane...
mozda camac i ima neke stele po Opstini Tuzla i Komunalnom, njegova stvar...
zar nije sustina da se ova prirodna nepogoda, koja je zadesila nasu zemlju, sanira zajednickim snagama a ne trazenje svakog pogodnog trenutka da se napadne trenutna vlast...

08-02-2012 at 08:35 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 37
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Stanje prirodne nesreæe New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice