Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Stanje prirodne nesreæe
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

Ne razumijem ovu prièu o tome ko je za šta odgovoran, nije mi jasno koju površinu je neko DUŽAN po zakonu da èisti i kako je to regulisano i propisano za pravna lica?
Evo i zašto,
proðoh sinoæ (ope' ja) kraj PPZa a koji je smješten tj. zauzima dio prostorija u školi ex. Franjo Rezaè. Trotoar kraj magistrale kao i stepenice kojima se dolazi do glavnih vrata PPZa je kriminalan. Trotoarom jedna osoba na jedvite jade može proæi, a naiðe li neko u susret jedno mora u snijeg. Stepenice nije niko èistio sigurno 7 dana.
Jel se to možda èeka da škola krene sa nastavom pa æe djeca to sve oèistiti obzirom da se prema viðenom "stanje prirodne nesreæe" i naredba o "obaveznom èišæenju" ne odnosi na naše vajne savjetnike i savjetnice iz PPZa kao i nastavnike, nastavnice i ostalo osoblje iz škole ili ima neka druga regulativa kojom je izdefinisano i izregulisano a ja je ne poznajem pa da se mogu izvinuti gore pomenutim što ih prozvah
Ili obzirom da nema škole tj. nastave, nema ni djece pa samim time nema ni potrebe da se èisti, pa po toj logici onda što bih i ja èistio ispred svoga jer nisam autom izašao nigdje ima 10 dana.
Htjedoh reæi tj. narovouèenije:
Kad je kukati, kmeèati, štrajkovati i smrzavati se ispred BKCa onda nije frka a kad treba malo dignuti guzove i biti nekako od koristi eh pa to je veæ problem, to æe tj. MORAO bi JKP Komunalac oèistiti, ili bi trebali graðani, ipak tamo borave, bivstvuju i lovu klepaju naši intelektualci koji ništa teže od kašike ne umiju diæi.


[Edited by daleko on 12-02-2012 at 10:43 GMT]

12-02-2012 at 10:38 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

citat:
Nastava u osnovnim i srednjim škola u TK u srijedu
Nedjelja, 12 Februar 2012 11:04

Nastava u svim osnovnim i srednjim školama na podruèju Tuzlanskog kantona bit æe nastavljena u srijedu 15.02.2012. godine, potvrdila za ... (nije za Tuzlarije) ministrica obrazovanja u Vladi TK Naða Avdibašiæ Vukadinoviæ.
12-02-2012 at 11:24 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Stanje prirodne nesreæe

citat:
Aidatuzla wrote:


ulaz u skolu je s druge strane ne znam zasto bi nastavnici osnovne skole "kreka" cistili ispred PPZ


A inaèe je oèišæen taj prilaz i ulaz u školsko dvorište koji se nalazi sa druge strane?

Ne znam zašto bi bio problem nastavnicima/ama oèistiti obzirom da su ista firma samo razlièiti OURi i obzirom da su prostorije škole na katu iste zgrade, a èini mi se da ima dosta djece koja dolaze do škole koristeæi upravo one stepenice koje vode od trotoara do ulaza u PPZ i Osnovne škole Franjo Rezaè, jelte.
12-02-2012 at 13:08 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

citat:
Aidatuzla wrote:

ne znam. pretpostavljam da ces nam ti reci

hajde ti nama reci da li trebaju i nastavnici drugih skola doci da ciste stepenice ispred PPZ-a?





1. Ne, nije oèišæeno.
2. Ne bih znao zato sam i postavio pitanje da li neko zna šta zakon kaže o obavezi i dužnostima oko èišæenja za pravna lica.

Hvala Ševala.

[Edited by daleko on 12-02-2012 at 16:14 GMT]
12-02-2012 at 16:14 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

da je Bog dao ,Stanje prirodne srece...ali eto ,sta je tu je...

12-02-2012 at 17:34 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

citat:
Sutra poèinje nastava u TK
Utorak, 14 Februar 2012 08:36

Nastava u svim osnovnim i srednjim školama na podruèju Tuzlanskog kantona bit æe nastavljena u srijedu 15.02.2012. godine, potvrdila je za .... ministrica obrazovanja u Vladi TK Naða Avdibašiæ Vukadinoviæ.
Zbog vremenskih neprilika i proglašenja stanja prirodne nesreæe na podruèju TK nastava u svim školama prekinuta je u ponedjeljak, 6. februara.
Kako bi se uvjerila da postoje povoljni uslovi za nastavak nastave, ministrica Avdibašiæ – Vukadinoviæ u srijedu æe sa svojim saradnicima posjetiti OŠ ''Novi Grad'' te Srednju medicinsku školu.
Kako je kazala ministrica Avdibašiæ - Vukadinoviæ, izostanci sa èasova nadoknaðivaæe se jednom radnom subotom u mjesecu.


[Edited by bdirlija on 14-02-2012 at 15:48 GMT]
14-02-2012 at 15:47 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

Ne sjecam se kad sam zadnji put vidjela da masina cisti izmedju zgrada, ali evo jutros u mojoj mahali prodje i cisti. Jest da mi je ficu zatrpo, ali svakako ne mogu upaliti

Sad mi valja lopatu traziti po mahali

16-02-2012 at 11:20 | Ukljuèi u odgovor
Inspektor
Nivo: Forumski doajen
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

Totalno sam razocaran u nase 'sugradjane' i komsije/susjede kvarta u kom zivim.

1. Ignorisanje problema utabanog i nagomilanog snijega na prilazu zgradi i ulazima.
2. Nakon prijedloga da JEDAN covjek ocisti sve to za 50 KM, odjednom se pocele polemike da li je to realna vrijednost novca za rad (ciscenje snijega lopatom nekih 200 m2 utabanog snijega na parkingu.

Znaci nemogucnost bilo kakvog dogovora s ljudima cija djeca kao i oni sami svakodnevno koriste iste prilikom odlaska i dolaska kuci...Kao sto rece primus jednom, najbolje bi bilo da nas skroz zatrpa...

Znam ja nas - jebo ti nas...

[Edited by Inspektor on 16-02-2012 at 18:15 GMT]

16-02-2012 at 18:15 | Ukljuèi u odgovor
nikondude
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-09-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 118
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

Na Bulevaru ista prica. Nece niko da cisti, a svi koriste ove nase male sporedne ulice. A dovoljna je samo jedna akcija od sat vremena.

Zamisli sta bi se desilo da nas zadesi stvarna vremenska nepogoda.

16-02-2012 at 18:54 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Stanje prirodne nesreæe

stvarno , sramota je da Sarajevski Aerodrum ciste pripadnici Americke vojske , a do skora Aerodrumske,,vlasti,, po putniku naplacivali 35 KM za odrzavanje aerodruma...i plus ,kao slag na tortu,instalirali besplatan wireless,a kupone kupujete kod ljubaznog osoblja aerodruma...americki C17 i helikopteri dostavljajuhranu zavejanim i nepristupacnim selima,a BIH vijesti isticu da to rade nasi helikopteri...koja laz i koji apsurd

16-02-2012 at 19:37 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 55
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Tuzlarije : Stanje prirodne nesreæe New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice