Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Javna komunalna preduzeca u Tuzli
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

citat:
bdirlija wrote:


Ni mi nismo primjetili da ne radi grijanje. Kod nas radijatori vazda mlaki a grijalica pièi sve u šestnest.


Hebiga , nekad je i do radijatora , stolarije i sl. nije baš uvijek do CG
30-12-2010 at 23:18 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

citat:
andjela wrote:


Hebiga , nekad je i do radijatora , stolarije i sl. nije baš uvijek do CG


E pa da æe radijatori bit' mlaki baš zbog stolarije, nejma šamse. Ðaba redovito èišæenje mulja i svih moguæih zafrkancija oko njih.
Ludi komšija promijenio komplet sve i stavio nove i još dogradio par i jopet ništa.

A da mi ne fura kroz stolariju ne bi mog'o živit od plijesni što se fataju na hladne zidove zbog radi mlakih radijatora. I još moram prozore otvarat èešæe jerbo Crna plijesan plaho zahebana za zdravlje.

I ðaba stiropor što ima na zgradi, ðaba sve.
Dok sam živio na Sjenjaku furalo i kroz, 5mm debele, pukotine u zidovima pa opet se nije moglo durat od vruèine.








[Edited by bdirlija on 31-12-2010 at 10:56 GMT]
31-12-2010 at 10:48 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

citat:
Aidatuzla wrote:
hvala Bogu da imamo struju pa mozemo ukljuciti grijalice i mini radijatore

ako jos nesto crkne u TE, gotovi smo


Ja sve nešto kontam da odhebaus CG. Potkrovlje, more se solarno grijanje samogradnja. Em nije teško napravit em nije skupo. Mnogi bi se iznenadili koliko je to jednostavno i lako.
Ne znam kako je meni ovo promaklo, al' èova bio u Tuzli 2006. i organizov'o radionicu o gradnji ove sprave. Mene ovo veæ duže vrijeme safatalo i ne pušta. Dobro sam prostudir'o ovu temu pa ako koga interesuje neka izvoli i pita.

Koga interesuje æiko dao i besplatno da se skine komplet uputstvo samogradnja solarnih kolektora u pdf-u
Ne treba ni neki poseban alat niti neko posebno znanje. Malo dobre volje samo.

Hebi ga, kad mogu švabe u Freiburgu napravit' komplet naselje sa solarnim grijanjem i strujom, gdje jedan stan proizvede 3X više struje nego što potroši, što ja sebi ne bi makar ðabe grijanje napravio.

Sunèana buduænost za Tuzlu

Još materijala sa ekologija.ba




[Edited by bdirlija on 31-12-2010 at 11:13 GMT]
31-12-2010 at 11:09 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

Ne znam za ostale, ali ja danas dobih raèun za grijanje na kojem je obraèunato 30 dana.
Grijanja, barem tako tvrde iz CG, nije bilo 21.12.2010. i 29.12.2010. Kod mene lièno grijanja nikako nije bilo ni 20.12.2010. ali kad to nisu rekli zvanièno iz CG neka im bude.
Saopštenje CG za 21.12.2010 i saopštenje za 29.12.2010


Logika mi kaže da, ako nama nisu dali tu paru, nisu je ni kupili od termoelektrane. Ali ipak nama traže taj novac.
To je èitav istoèni dio grada, od nekoliko hiljada stanova i ko zna koliko hiljada kvadrata i još više hiljada maraka. Gdje te pare završe?
Mislim, nije nešto meni lièno dati 2 i kusur marke bez'e. Ali kad èovjek skonta malo vam' malo tam', skupi se polijepa gomila love nekom u paðe. Nako na brzaka.


Ima ona pjesma koja ide 'vako

...magija æiri bu æiri ba
nestala je lova preko papira
bez ispaljenog metka od nepoznatog strijelca
ujeo je vuk kenjca
a ja visim obješen mlad za 12 dolara
a ja visim obješen mlaaaaad
ko je jamio,jamio....




[Edited by bdirlija on 04-01-2011 at 20:53 GMT]

04-01-2011 at 20:16 | Ukljuèi u odgovor
internieksterni
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 27-10-2010
Odgovori: 2
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

www.jkp-sik-tuzla.com.ba

moglo bi biti dobro ako redovno budu azurirali

09-01-2011 at 17:18 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

Napokon!



Usput moderatorima ili administratorima... ne mogu promijeniti potpis na profilu.

[Edited by bdirlija on 20-05-2011 at 21:15 GMT]

20-05-2011 at 21:13 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

Sa 23 glasa ZA i 5 glasova PROTIV, na današnjoj redovnoj sjednici Opæinskog vijeæa Tuzla usvojena je Odluka o davanju saglasnosti na Odluku Nadzornog odbora JKP „Komunalac“ doo Tuzla o izmjeni i dopuni Odluke o utvrðivanju cijena odvoza sanitarnog otpada sa podruèja opæine Tuzla.

Ova taèka izazvala je najviše rasprave na današnjoj sjednici Opæinskog vijeæa Tuzla. Vijeænicima koji nisu glasali za usvajanje Odluke, a to su vijeænici SDA (tri glasa) i BOSS-a (dva glasa) sporan je i sadržaj naslova kao i èlanova odluke.

Dakle, uvodi se naknada od 2 KM za nabavku, održavanje i zamjenu, zatim dezinfekciju i dezinsekciju posuda za komunalni odpad, odvoz, deponovanje pepela, šljake, te odvoz krutog otpada. Primjedbe se svode na to što gotovo svi graðani u kolektivnim stambenim objektima (zgradama) nemaju pepela, a s druge strane graðani u individualnim stambenim objektima (kuæe) ne koriste posude za otpad Komunalaca te su prema ranije usvojenoj odluci o Komunlanom redu dužni da nabavljaju, održavaju, èiste i dezinfikuju posude za komunalni otpad (kante).  


<br /><br /><br /><br />

29-02-2012 at 16:01 | Ukljuèi u odgovor
bh.zmaj
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 12-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 62
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

Misljenja sam da je potrebna ozbiljna i nepristrasna revizija Javnih komunalnih preduzeca u Tuzli. Uzrok ovakvih odluka su nesposobni menadzeri ovih preduzeca koji na volsebne nacine stvaraju manjak sredstava. 2 KM nije puno, ali je cinjenica da ljudi grcaju i jedva prezivljavaju i da nam nije trebalo ovakvo poskupljenje. Pogotovo kada daju takvo objasnjenje. Znaci li ovo da sada mi koji smo do sada sami nabavljali posude (koje psi lutalice redovno prevrcu) mozemo traziti kontejnere i u protivnom podici tuzbu protiv Komunalca i Opstine?

[Edited by bh.zmaj on 29-02-2012 at 16:20 GMT] 


Da te volim dusa zna, draga moja

<br />

B I H
29-02-2012 at 16:19 | Ukljuèi u odgovor
Chili
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

Fino bogami, poskupljenje od skoro 40% ... Dok se korisnicima budžeta kantona smanjuju plaæe ovi na raèun graðana poskupljuju smeæarinu ali im plate ostaju. ... fino. Zapisati sve pa kad budu izbori izvuæi tefter.

29-02-2012 at 17:21 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

citat:
bh.zmaj wrote:
Misljenja sam da je potrebna ozbiljna i nepristrasna revizija Javnih komunalnih preduzeca u Tuzli. Uzrok ovakvih odluka su nesposobni menadzeri ovih preduzeca koji na volsebne nacine stvaraju manjak sredstava. 2 KM nije puno, ali je cinjenica da ljudi grcaju i jedva prezivljavaju i da nam nije trebalo ovakvo poskupljenje. Pogotovo kada daju takvo objasnjenje. Znaci li ovo da sada mi koji smo do sada sami nabavljali posude (koje psi lutalice redovno prevrcu) mozemo traziti kontejnere i u protivnom podici tuzbu protiv Komunalca i Opstine?




Apsolutno se slažem sa tvojom konstatacijom jer nije to samo sluèaj sa "Komunalcem" veæ i sa dobrim dijelom ostalih firmi koje su "naslonjene" na budžet!
Nikada i niko od tih nazovi menadžera nije pokušao povuæi neke radikalnije poteze,prije svega u pogledu otupštanja viška radnika,koji bi za cilj imali racionalizaciju a to opet za poslijedicu efikasnije poslovanje firme!Jok!Najlakše je podiæi cijene i na taj naèin pokrivati evidentne slabosti u poslovanju tih firmi! 


<br /><br /><br /><br />

29-02-2012 at 18:07 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 28
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Tuzlarije : Javna komunalna preduzeca u Tuzli New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice