Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Javna komunalna preduzeca u Tuzli
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

citat:
yugi wrote:


Apsolutno se slažem sa tvojom konstatacijom jer nije to samo sluèaj sa "Komunalcem" veæ i sa dobrim dijelom ostalih firmi koje su "naslonjene" na budžet!
Nikada i niko od tih nazovi menadžera nije pokušao povuæi neke radikalnije poteze,prije svega u pogledu otupštanja viška radnika,koji bi za cilj imali racionalizaciju a to opet za poslijedicu efikasnije poslovanje firme!Jok!Najlakše je podiæi cijene i na taj naèin pokrivati evidentne slabosti u poslovanju tih firmi!


E Yugi, za to treba strucnost i muda sa jedne strane, a sa druge strane visi ti konopac ako ne uspijes. Zato je najlakse, opali po sirotinji. davno oprobani recept.


29-02-2012 at 18:23 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

citat:
bh.zmaj wrote: Misljenja sam da je potrebna ozbiljna i nepristrasna revizija Javnih komunalnih preduzeca u Tuzli.

joj, sto ja volim sto sam pametna! ja o ovome pricam jedno 4-5 godina, al' dzaba j', ne slusa niko, jer treba glasat za famEliju, da ne bi ko izgubio polozaj, pa je onda na vlasti taj i takvi koje ste izabrali...

nek' dizu, jasta ce, do sada su 10000 puta utvrdili da smo ovce, da mogu da nam rade sta hoce, da samo blejimo i pisemo pisma, kritike, komentare i slicno, a to niko vise ne cita!

kad nismo spremni i sposobni da se pokrenemo i uvedemo reda u sluzbe koje mi finansiramo, koje su u nasem vlasnistvu i rade i postoje zbog nas, onda i trebaju da nam svasta rade!

mislim, wtf!
29-02-2012 at 19:07 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

citat:
statebriga wrote:

joj, sto ja volim sto sam pametna! ja o ovome pricam jedno 4-5 godina, al' dzaba j', ne slusa niko, jer treba glasat za famEliju, da ne bi ko izgubio polozaj, pa je onda na vlasti taj i takvi koje ste izabrali...

nek' dizu, jasta ce, do sada su 10000 puta utvrdili da smo ovce, da mogu da nam rade sta hoce, da samo blejimo i pisemo pisma, kritike, komentare i slicno, a to niko vise ne cita!

kad nismo spremni i sposobni da se pokrenemo i uvedemo reda u sluzbe koje mi finansiramo, koje su u nasem vlasnistvu i rade i postoje zbog nas, onda i trebaju da nam svasta rade!

mislim, wtf!

slazem se u potpunosti...cuj nije nikakav udar na domacinstva...trebala bi gospoda politicar taj posao raditi bez naknade par mjeseci pa bi vidjeli kakav je udar na njihov dzep...a jos bolje bi bilo da njih nema nikako...tad bi smo svi osjetili napredak...nisam siguran ali mislim da je JP Komunalac privatizovana firma...nikako mi nije jasno od kuda toliki strajkovi privatizovanih preduzeca i fabrika ...a od nas poreznih obveznika se odbija da bi se gasila vatra...to pokazuje da je nasa vlast nesposobna i korumpirana...pocevsi od mjesnih zajednica..borackih organizacija...opstine pa na dalje....lijepo se pokazalo da su nepotrebni cim nisu mogli da za a4 mjeseci uspostave vlast...mislim da su tu u pitanju medustarnacki dogovori...ali ne za uspostavu vlasti nego za bolju pljacku naroda...a cijene se dizu da bi se mogao izgraditi hebeni Tvrtkov spomenik...i do sada smo zivljeli bez njega ,mozemo i sada...nego sto ne napravise koji stan za sirotinju...hebes ljude kojima su oci gladne...sve ce ionako ostati ovdje ,zao mi sto nemogu ponjeti u grob spomenike i imanja koja napravise...
29-02-2012 at 19:48 | Ukljuèi u odgovor
bh.zmaj
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 12-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 62
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

Pa pogledajte ko su direktori JKP-a u Tuzli: Vedran Lakic, Admir Becirevic, Maid Porobic... Davno sam ja rekao da u TZ moras imati ime i prezime da bi dobio neku poziciju.
Da je kojim slucajem statebriga pobijedila na nekom postenom konkursu za direktora JKP Komunalac, a da je situacija ovakva kakva jeste glava bi letjela, a mozda i krivicna prijava, ali... vrana vrani oci ne vadi...
Imamo izbore i treba pametno birati. Nisam ja neki poklonik bilo koje stranke, ali znam jedno: nikome ne treba dozvoliti da ima apsolutnu vecinu... Tada ce se postovati i uvazavati i rijec naroda... 


Da te volim dusa zna, draga moja

<br />

B I H
29-02-2012 at 21:35 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

citat:
bh.zmaj wrote: Da je kojim slucajem statebriga pobijedila na nekom postenom konkursu za direktora JKP Komunalac, a da je situacija ovakva kakva jeste glava bi letjela, a mozda i krivicna prijava, ali... vrana vrani oci ne vadi...

ne kontam? mislis, vis a vis onoga sto sam rekla da se kandidujem za nacelnicu, sta bih ja htjela kao takva ili nesto drugo?

nego, na ovu tonu, tj. svoj-svoga - pa, sve je uvezano, sve jarani, sve nesto jedni drugima namjestaju... mozda i smjestaju, a ja nikako da skontam ko kome... ja odavno ne mogu da shvatim neke stvari, al' su mi se oci otvorile kad mi je vrlo bliska prijateljica rekla da ce glasat za prijateljicu svoje tetke (izlobirale je), je ce joj ova pomoc da dobije posao... ja stala, gledam, kontam: zeno, pa ti dvije ovce nacrtane ne bi znala cuvat, kakav posao!

eno je, na drzavnim jaslama, bolje joj je nego meni! ja sjedim i stancam, ubijam se, jer mi niko nista nije dao, cista sam k'o suza, mogu samo da mi se sagnu! zato i mogu i pricam sve sto mislim i u sta vjerujem...

ps. skontala sam sta si htio rec'... jbt, nocas sam poglupa, haman

[Edited by statebriga on 29-02-2012 at 22:10 GMT]
29-02-2012 at 22:04 | Ukljuèi u odgovor
Platonix
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-03-2011
Lokacija: Jupiter
Odgovori: 363
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

Ne treba se sikirati u ovakvim sluèajevima svaki graðanin ima pravo da bojkotuje plaæanje komunalnih usluga odnosno da prekine plaæati komunalne usluge. Može se odjaviti svako uz obrazloženje da ne pristaju plaæati poveæanu cijenu odvoza smeæa. Ako doðe do sudskog spora, jednostavno može koristiti izgovor da kruti otpad i lug spadaju u smeæe te ne pradstavljaju posebnu kategoriju. Smeæe se ne plaæa po kategorijama staklo, plastika ..
Može se organizovati anketa odnosno izjašnjavanje graðana po ovom pitanju jer se i nat to ima pravo kad se uvidi pristranost i korumpiranost vijeæa u donošenju odluka.

Mišljenja sam da imamo korumpirano vijeæe, nesposobno rukovodstvo komunalnog preduzeæa što se oèitovalo u ovoj zimi, imamo veoma lošeg naèelnika koji je postavio tatalno pogrešnu strategiju razvoja Tuzle . Ulaganje u turistièke atrakcije je bacanje novca i put koji æe graðane Tuzle odvesti u totalno siromaštvo i bijedu. Tuzla je kao brod Concordia koji pokazuje turistièke atrakcije a plovi prema obali dok naèelnik predstavlja kapetana.

02-03-2012 at 07:55 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

pa dobro ako ce za tu razliku od dvije marke,bit bolje svima nama,ja sam za.
ionako sve cijene idu gore...nema sanse da taj racun ostane na istom nivou ko prije 2,3 godine....
njihovi kamioni idu na naftu,ako ona skace,onda sve treba da skace,to mi nekako najlogicnije objasnjenje...
a posebno reorganizacija,ta separacija smeca,pepela,modernizacija itd etc...

02-03-2012 at 09:36 | Ukljuèi u odgovor
Chili
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

citat:
primus inter pares wrote:
pa dobro ako ce za tu razliku od dvije marke,bit bolje svima nama,ja sam za.
ionako sve cijene idu gore...nema sanse da taj racun ostane na istom nivou ko prije 2,3 godine....
njihovi kamioni idu na naftu,ako ona skace,onda sve treba da skace,to mi nekako najlogicnije objasnjenje...
a posebno reorganizacija,ta separacija smeca,pepela,modernizacija itd etc...


Fazon je, što je preko 30 miliona spiskano u nešto što godišnje traje 1.5 mjesec i još ne puni budžet. Za deseti dio tih novaca se moglo èudo napraviti od èistoæe grada.
No treba novcem graðana finansirat medijska kampanja jedne neodgovorne politièke garniture i to traje svake godine. Snimi se svake godine kolo, roštilji i krkanluk na jezeru radi podjeæanja kako vlast misli na nas i to sve za naše novce a grad se usmrdio.
Tako nam i treba.
Grad pjesnika, književnika, pozorišta i sporta. Stvarno drama.


05-03-2012 at 23:49 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

citat:
Chili wrote: Grad pjesnika, književnika, pozorišta i sporta. Stvarno drama.

izvini, gdje je taj grad?
06-03-2012 at 08:26 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Javna komunalna preduzeca u Tuzli

Haman opet neki problemi sa grijanjem Slabo skroz.

06-03-2012 at 22:28 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 35
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Tuzlarije : Javna komunalna preduzeca u Tuzli New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice